Ivanić, Bosić i Čavić “smijenili” Dodika

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
meni je ovaj dodik cas OK. cas mi je "sumnjiv"... u principu sam protiv bilo koga da ostane duze na vlasti, jedan mandat, ako se zaista pokaze, mozda i drugi, i to je to. cak smatram da veoma retki [trebaju biti zaista pametni] znaju kada je vreme da se povuku. a iako nisam upucen u njegovo "sefovanje" mislim da je i on dosta dugo na vlasti.
i samo da napomenem,razlog zasto ne trebaju biti predugo na vlasti, nije sto se previse osile, vec znak da su oni jedini pametni i jedini koji mogu voditi neku drzavu a ostali nesposobni.

Ivanić, Bosić i Čavić “smijenili” Dodika
Računaju da će nakon smjene Dodika, Ivaniću pripasti mjesto predsjednika RS, Bosiću čelnika NSRS, a Čaviću premijera...
09.04.2009. 07:54

Tri opozicione stranke u RS već su razbacile karte na sto i intenzivno prave kombinatorike kojem bi od njihovih kandidata pripala koja pozicija u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti manjeg bh. entiteta, ako bude realiziran scenarij smjene lidera SNSD-a Milorada Dodika.

Oni računaju na varijantu da bi trenutno najmoćnijeg srpskog političara mogao smijeniti visoki predstavnik Valentin Incko (Inzko), a uz podršku Amerikanaca, kako bi se deblokirala priča o ustavnim promjenama, odnosno prudskom procesu.

Prema informacijama "Avaza", prvi čovjek PDP-a Mladen Ivanić dobio bi mjesto predsjednika RS, čelniku SDS-a Mladenu Bosiću pripala bi pozicija predsjednika Narodne skupštine RS, dok je premijersku fotelju za sebe rezervirao lider Demokratske partije Dragan Čavić.

Ivanić, Bosić i Čavić nisu se zadržali samo na entitetskom nivou. Na mjestu člana Predsjedništva BiH, umjesto Dodikovog Nebojše Radmanovića rado bi vidjeli Mirka Šarovića, kojeg Bosić zdušno gura, dok još nisu odredili ime kandidata koji bi zamijenio Nikolu Špirića na mjestu predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH.

S druge strane, grupa moćnih ljudi iz sjene pokušava u igru ubaciti i nekadašnjeg prvog čovjeka SDS-a Dragana Kalinića. No, da bi se vratio u politiku, treba mu odluka OHR-a kojom bi se poništila Ešdaunova iz 2004. godine, o smjeni i zabrani političkog djelovanja. Navodno, već su dobili signale da je jedan broj ambasadora, zemalja članica PIC-a, spreman podržati povratak Kalinića, dok se drugi dio žestoko protivi.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/ivanic-bosic-i-cavic-smijenili-dodika
 
Kako da ga smene kada je ubedljivo najpopularniji u R.Srpskoj,a to su pokazali i lokalni izbori...ovi kao i tkz. pro-srpska opozicija u C.Gori,srusice cara Milu na kukovo leto...:thumbdown:

mozda ga ne mogu srusiti, ali ako vec ima toliko uticaja neka vlada iz senke...mada po balkanskom obicaju cim napustis fotelju, ljudi odmah zaborave koliko su te voleli i cenili :think::think:
 
meni je ovaj dodik cas OK. cas mi je "sumnjiv"... u principu sam protiv bilo koga da ostane duze na vlasti, jedan mandat, ako se zaista pokaze, mozda i drugi, i to je to. cak smatram da veoma retki [trebaju biti zaista pametni] znaju kada je vreme da se povuku. a iako nisam upucen u njegovo "sefovanje" mislim da je i on dosta dugo na vlasti.
i samo da napomenem,razlog zasto ne trebaju biti predugo na vlasti, nije sto se previse osile, vec znak da su oni jedini pametni i jedini koji mogu voditi neku drzavu a ostali nesposobni.



http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/ivanic-bosic-i-cavic-smijenili-dodika

a Hasis Taci je ljubicica:hahaha:
 
Ne volim Dodika. Ali njega mogu da smene samo gradjani republike Srpske. Zamislite te predstavnike koji bi na silu bili postavljeni, dakle bez legitimiteta i koji bi se u pregovorima pokazali flaksibilni i dodatno podrili njen integritet. Jasno je koliko je to nedemokratski i sta bi to znacilo po unutrasnju bezbednost RS.
Bosnjacima ako smeta RS, onda i nisu trebali potpisivati Dejton, mogli su izmisliti jos neki masakr, dobro im je islo do sad.
 
U Hitlerovoj Nemackoj je bilo 70 odsto. Mozda se zaista spremaju za rat:think:

Hvala bogu oni ne kupuju stim oruzije.


Place stim administraciju kantona, socijalne programe. pare za invalide i kolko novca ide samo u Srebrenicu da se vrate tamo Muslimani.

Kupuju socialni mir i sigurnost da su bolji od RS sto su vece penzije i sto ima manje ljudi ispod svake eksistencije

Isto su radili tadic i kompanija pa sad evo nam belaja. Nisu ko Federacija, bili bi ko federacija za radikalima na vlast.

Infrastruktura njima propada. A Hitler je makar ostavijo autoputeve iza sebe.

A tek kad IMF trazi uslove za kredite. Smanjene Administracije, penzije i plate.

Ako RS ostaje bez velikih udara od krize, moze odmah posle krize da ide dalje ka standardu hrvatske.
 
I levicari mogu da budu pragmaticari. Socijalna pravda je jedno stanje ali istovremeno i proces. Ne moze se ostvariti preko noci, ruiniranom privredom i visokim porezim koji destimulisu investiranje i ravoj preduzetnistva. To ovi kod nas ne kapiraju. Dodiku je za pohvalu reforma pravnih propisa, tacnije ukidanje brojnih njih kako bi se sto bolji ambijent za poslovanje i investiranje. Kod nas ima 7.000 propisa, a jos 1.000 njih tek treba da se usvoji, a naznake nema da ce se stvari pomeriti sa mrtve tacke.
 

Back
Top