da popravim sto vise fizicki izgled!!!!???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

misonymacarrr

Početnik
Poruka
1
poz svima...Treniram 3 meseca intenzivno,skoro svaki dan u teretanu,ako mogu stici od obaveza na faxu,trcim dva puta nedeljno-od skoro...to trcanje traje nekih pola sata do 45 min,i to rano pre faxa!!!!
sto se tice samog vezbanja u teretani,nisam koristio nikakve dopinge,koga god da pitam...vriste na to kao nemoj brate...ovo ono...tako da me dovode u neprijatnu situaciju da pitam instruktora ili nekog drugog,mada mislim da i ortaci svi piju nesto!:thumbdown:
Nemam neke velike rezultate,ili ocekujem previse!???
Pristojno sasvim izgledam,cak mislim da je jedini moj problem stomak...koji nije zategnut..i uzasno me nervira...Vodim racuna o ishrani,grickalice i slicne gluposti...majoneze,alkohol,gazirano,slatko ,cigarete, nikad nisam ni koristio!!!Hranim se zdravo,redukovana ishrana prilicno,unosim proteine...koliko je to normalno iz svakodnevne ishrane!!!
visok sam oko 187cm tezak oko 78kg sasvim proporcionalan,ipak mislim da mi treba misicne mase....:-/
....
desava se da cesto gubim snagu dok vezbam,ili da osecam cest umor ali ipak se odvucem na trening!Drugar mi preporucuje alkalin i proteine neke,al plasim se bilo kakvog gojenja,pa se pitam...jel to ok?
Bitno mi je da popravim sto vise fizicki izgled,potpisao sam ugovor i za jednu modnu agenciju,tako da sam obavezan telo dovesti u sto bolje stanje!!!
 
Ako nemaš viška na stomaku (a po visini i kg bi rekla da nemaš), to trčanje na prazan stomak u kombinaciji sa trbušnjacima, teretanom i pravilnom ishranom trebalo bi da ti zategnu stomak i istaknu mišiće.

Vrlo bitno, ishrana: cit."unosim proteine...koliko je to normalno iz svakodnevne ishrane" - nedovoljan podatak. Moraš da uzračunaš koliko je tvom organizmu tačno potrebno proteina i UH dnevno. Nije dovoljna 1 šnicla dnevno i da imaš "keramiku" na stomaku.
Ne znam šta ti znači "redukovana ishrana prilično". Da bi imao mišićnu masu potrebno je da jedeš redovno i pravilno, na nekoliko sati, a ne da gladuješ i da ti se sloši dok vežbaš.
Poslala sam ti sajt pa vidi šta ti je činiti.
 
Poslednja izmena:
Ne možeš izračunati koliko je organizmu "potrebno" proteina i UH dnevno. Mislim, teoretski možeš da se bakćeš brojkama ali džaba ako izbrojiš kalorije kada je važno koliko organizam apsorbuje.
Nadam se da ovo ima smisla što sam rekao. Stoga, kao sto vecina zna, adekvatna ishrana ide na prvom mestu pa tek onda suplementi.

Ovakva pitanja tipa ''hoću da popravim izgled'' VEĆ postoje na forumu, sve sto čovek treba da uradi jeste da prelista. Ima hiljadu odgovora.
 
poz svima...
Treniram 3 meseca intenzivno,skoro svaki dan u teretanu - Svaki dan u teretanu* OGROMNA greska
trcim dva puta nedeljno - gde trcis?
nisam koristio nikakve dopinge - suplementi nisu doping
Nemam neke velike rezultate,ili ocekujem previse - ocekujes previse
Pristojno sasvim izgledam,cak mislim da je jedini moj problem stomak - Put do super trbusnjaka!
Hranim se zdravo,redukovana ishrana prilicno,unosim proteine - proteini nisu dovoljni!


....
desava se da cesto gubim snagu dok vezbam - zato sto previse vezbas i ne odmaras misice
Bitno mi je da popravim sto vise fizicki izgled,potpisao sam ugovor i za jednu modnu agenciju,tako da sam obavezan telo dovesti u sto bolje stanje - SRETNO!!

misonymacarrr - ddurabolin
 
Mislis, ako razmisljas svaki dan ISTO, i radis ISTE stvari svaki dan, dobijaces ISTE rezultate. Drugim recima, ako radis sa istom tezinom uvek, trcis istu distancu i iste rutine, zagarantovano ces dobijati ISTE rezultate. Lepo kazem da je fitness cista matematika..

Misic ne moze preko noci da se izgubi. On se "gubi" kada ga ne upotrebljujes. Isto vazi i za mozak. Dokle god vezbas nesto, ti ga jednostavno odrzavas.

Za rast misica je potrebno da ga malo jace "stimulises" ili ubedis telo da ce umreti ako ne odreaguje, a reakcija je RAST.
Drugim recima, ako mu priredis takvu zabavu (trening) da tvoje telo ne zna "sta ga je udarilo", ono MORA da odreaguje, tako sto ce narastiti. I cinjenica je da ti ne trebaju suplementi za to. Treba ti zaista dobar trening, a ne konvencionalna tudja misljenja koja se baziraju na proteinu.

Fridrih Nice je rekao "Ono sto nas ne ubije, ojaca nas" i taj misao je veoma istinit u svetu treninga. Problem je sto samo mali broj ljudi ga priustava.

P.S. Tvoj problem je sto si se javio Aprila, kada si aktuelno trebao da razmisljas decembra o ovome. To je ljudska "navika" da odlazu stvari za kasnije, dok ne osecaju neku vrstu obaveze da je ispune, ali dotle dok dobiju taj "osecaj" vreme vec uveliko prodje. Postave suvise kratke ciljeve i budu razocarani.

P.P.S. Stotinu puta sam se susrecao sa osobama (poznanicima) koji zaista pricaju gluposti i negativne stvari, cak sta vise, ako ih pitas STA ZELIS, oni ti odgovore STA NE ZELE (toliki im je nivo negativnosti) medjutim ako ih neko pita "Jel si optimista", njihov odgovor je zasigurno "DA" ili "DA NARAVNO" ili "NEGO STA"

Isto tako i za zdravu hranu. Ljudi nemaju pojma o zdravlju, kamoli o hrani. Ne mislim da sam doktor nauke u ovome (i nije potrebno biti niti imati znanje jednog doktora da bi zdravo ziveo) ali kazem neke cvrste cinjenice iz mog iskustva. Obicno svi misle da se zdravo hrane. Ja bih ti preporucio da malo bolje preispitas hranu koju konzumiras.

Tema ide pod kljuc, imas dosta informacija na Rekreaciji, samo prolistaj stare teme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top