Kolica - Koja su najlaksa?

chex74

Početnik
Poruka
6
Ocekujemo prvo dete pa treba kupiti kolica. Stanujemo na 4.spratu u zgradi bez lifta pa je pored udobnosti bebe jako bitna stavka i da su kolica sto laksa. Raspitujem se dosta ovih dana i skoro da smo se vec odlucili za Peg Perego Pliko P3. Medjutim vidim da se pojavio i neki novi model Peg Perego Si a ima i model X-lite(Soleo). Da li mogu ovi modeli za male bebe? I jos jedno pitanje.Spominju se i neka Pierre Cardin kolica kao laka. Ima li neko iskustva sa tim kolicima
 
Ako nij kasno, da kazem svoje misljenje. Moja sestra ima dvoje dece i ona ima lift ali ja i moji roditelji zivimo na trecem spratu bez lifta (one stare stepenice koje imaju blagu krivinu) i kod nas su svaki dan tako da smo se svi bas nanosali.
Moj savet je da kolica birate po udobnosti za bebu ali i za voznju i za upravljanje i ono sto je meni jako bitno da ima zgodnu korpu (jer kada ja treba da cuvam dete onda gledam npr. da odem do pijace ili radnje i uopste zavrsim sve sto treba.
Sto se tice nosenja, to mora pa mora samo pitanje je koliko ce laka kolica pomoci kada dete malo oteza, kada bude imalo npr. oko 8-9 meseci. Znam mnoge koji su kupili lagana kolica pa im je ipak bilo tesko da posle nose. Ali moja sestra ima kolica od 12-12,5kg i ja ih nosim sama na 3. sprat, mladje dete sada ima 16 meseci. Jedino ne volim da ih nosim sa detetom kada idem dole posto nemam preglednost (kolica su prilicno kabasta). Opet, nas ima dosta u kuci pa ako me nekad mrzi ili imam previse stvari u korpi prvo odnesem dete pa se vratim po ostatak. A to sam radila i kada nikoga nije bilo u kuci, u tom slucaju dete ostavim dete u krevece nista mu nece biti za tih 2-3 minuta. A ako znam da se neko ubrzo vraca kuci onda ostavim kolca u hodniku.
Jos jedan savet za kolica meni je mnogo udobnije kada kolica imaju jednu rucku za guranje a ne dve tj. kada su kao spojene. Onda moze da upravlja jednom rukom sto je zgodno da drugom rukom moze da se teefonira, jede, pije, nosi, drzi drugo dete za ruku...
 
i nisu jedina marka kolica koja se sklapaju na taj nacin..
radila sam u firmi koja je zastupnik za Cam i Neonato bebi opremu u nasoj zemlji
pa mogu da pricam o njihovim kolicima npr..
imas kolica koja osim sto se sklapaju kao kisobran kolica, onako kako tebi treba, :)
imaju i dodatke kao sto su: posebno letnja, posebno zimska tenda, dzak za noge, zastitu za kisu i vetar
i po zelji sediste za bebe..takozvano bay bay sediste..
sediste je naravno kompaktno sa kolicima, pa se u njima beba moze i voziti
a i sluziti kao nosiljka + sediste..
u kvalitet ne treba sumnjati..
cena varira od modela i dodataka..naravno..
neonato je veoma slican (da ne kazem isti)
u pitanju je ista fabrika, dva razlicita pogona...
cene identicne..
(u ovom rangu, pretty cross jeftinija varijanta, pa sledi pretty evolution(na slici) a onda idu skuplje varijante tipa tris systems)
na slici je stari model...novi modeli imaju rucku za guranje izjedna...to jest sastavljena im je
plus mogu se okrenuti po potrebi, tako da majka gleda u dete...

http://www.camspa.it/#/en/products/cat=002/prod=106
naravno da ima i drugih proizvodjaca ciji su proizvodi slicni ovima koje smo mi nabrojali...
 
Poslednja izmena:

Back
Top