Kako podesiti memoriju?

benitez

Primećen član
Poruka
556
U knjizici od ploce pise da ako ubzcim DDR2 memoriju u oba slota mogu da koristim dual channel mode a ja kad pokrenem sistem na pocetku mi pise da je Single mode. Gde se to prebacuje jer ovako izgleda da mi je komp bio mnogo brzi sa 1gb memorije nego sada sa 2 gb
 
Kao što piše na gornjem linku koji je postavio @tu tu tu...
... To enable dual channel mode, it is necessary to use 2 RAM stick (having same brand, same size, and same frequency) in A1 and A2 slots...
Znači, za dual channel mode, RAM memorije moraju biti potpuno iste, od istog proizvođača, iste veličine i iste frekvencije, da bi to radilo kako treba.
 
Kao što piše na gornjem linku koji je postavio @tu tu tu...

Znači, za dual channel mode, RAM memorije moraju biti potpuno iste, od istog proizvođača, iste veličine i iste frekvencije, da bi to radilo kako treba.

Priznajem da mi je mana sto ne znam engleski ali zato sam na srpskom forumu.
Memorije su obe Kingston KVR800D2N5/1G (1gb pc2 - 6400 cl5 240 - pin dimm) s jedinom razlikom sto je sirina stare recimo 3cm a nove 2cm ali su oznake identicne)
 
Priznajem da mi je mana sto ne znam engleski ali zato sam na srpskom forumu.
Memorije su obe Kingston KVR800D2N5/1G (1gb pc2 - 6400 cl5 240 - pin dimm) s jedinom razlikom sto je sirina stare recimo 3cm a nove 2cm ali su oznake identicne)

Jos nisam video jednu memoriju sirine 3 cm, a drugu 2 cm... Verovatno lapsus... Jedino ti je resenje da pokusas... Pa nam javi, jel radi...
 
duzina DDRmemorije je oko 13.5 cm a sirina 3cm a sad sto sam kupio memoriju ima istu oznaku ali je uza znaci 13.5cm x 2 cm
 

Prilozi

  • 3cm x 13.5.jpg
    3cm x 13.5.jpg
    11,8 KB · Pregleda: 2
Razumeo sam ovo za dimenzije, bila je to sala... Evo, cak me je neko ispravio i rekao da je to debljina... he he

Ja sam imao problema cak i sa identicnim modulima... Nema pravila u praksi... Probaj...

Nisam razumeo sta da probam !? Rekao sam da sam vec kupio memoriju koja ima sve iste karakteristike od A do Š samo je razlika u izgledu. Sve je normalno u sistemu se vidi da sad imam 2gb ali i dalje stoji single mode
 

Back
Top