Cemu agencije?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Cemu agencije?

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Podrazumevano Cemu agencije?

Ovo ce mozda biti malo duzi tekst ali mi nemojte zameriti.
    koliko mogu da primetim svi mi se sluzimo internetom i vladamo makar osnovama engleskog jezika.
    Takodje svi volimo da putujemo i upoznajemo nove zemlje. To je lepo i normalno. Ali, sta ce nam turisticke agencije? cemu one sluze? Da li je neko nesposoban da preko neta nadje smestaj i transport na destinaciji koja mu se dopada?
    ja imam 34 godine i podelicu sa vama par mnogo dobrih, drugacijih "tipova" za povoljno letovanje ne raznim egzoticnim destinacijama koje uglavnom gledamo samo preko travel chanel-a.
    Organizujte smestaj i transport preko neta. Na sajtu hostelbookers mozete naci pristojan smestaj u gotovo svakom gradu na svetu za smesne pare. Naravno, ukoliko volite luksuz i hotele, ovo nije za vas ali ukoliko ste zadovoljni sa cistom posteljinom u dvokrevetnoj ili trokrevetnij sobi (da ne pominjem sobe sa vise lezaja) i zajednickim kupatilom, onda za vas nema problema. Za desetak (palfon) dolara po danu domacini ce vas docekati na aerodromu i ponuduiti vam sve moguce usluge koje njihov hostel moze da ponudi a bicete okruzeni sa gomilom "blesavih" evropljana tako da vam je lud provod zagarantovan.
    Evo jednog primera:
    Zelite da letujete u Turskoj. OK, lepo ali vec vidjeno. Potrosicete oko 1000 evrica za desetak dana. A sta mozete da uradite drugacije za 1000 evra?
    Mnogo toga.
    Danas mozete da rezervisete kartu za Singapur koji cete platiti oko 400-500 evra. Na netu rezervisite hostel (backpackers) koji ce vas doci oko 6-7 evra za dan. dakle deset dana u Singapuru (ne treba viza) ce vas izaci oko 550 evra za put i smestaj a lokalne cene su vise nego smesne.
    za ostatak od 450 evra mozete se zezati po jednom od najmodernijih gradova na svetu, klopati po (skromnijim)kafanama i svaki dan ici na ostrvo Santosa (najveci aqua park na svetu i drugi po velicini ZOO vrt na svetu) na uzivanje na vrelom pesku i kupanje u indijskom okeanu. O shopingu ne bih ovom prilikom iako svi znamo da je Singapur jedan od najjeftinijh gradova na svetu. Verujte mi LUD provod je zagarantovan. nema greske.
    dakle sta je bolje: Turska ili Singapur?
    Ja vec 15 godina letujem (zimujem) iskljucivo na ovaj nacin i nikada nisam imao bilo kakvih problema a obisao sam gotovo pola sveta, celu subsaharsku afriku i dobar deo jugoistocne azije.
    P.S. Mislim da je Singapur idealna tacka za pocetak avanture. Sve je urabano i civilizovano i na dohvat ruke. kasnije, kada se "navucete" slede ludje destinacije. Probajte, necete zazaliti.
    Poslednji put ažurirao/la vracaracc : 14.04.2009. u 15:34 Razlog: gr

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Cemu agencije?

Naravno, sve je stvar ukusa i sve je to ok za onoga KO VOLI takve stvari, ali pretpostavljam da mnogi NE VOLE da dele sobu ili kupatilo i budu "okruženi gomilom blesavih evropljana" (ili nekim drugim nepoznatim belosvestskim likovima).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Hoces reci da karta za Singapur kosta oko 400, 500 evra sa taksama? Preko koje kompanije si leteo? Daj neki link...

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    Naravno, sve je stvar ukusa i sve je to ok za onoga KO VOLI takve stvari, ali pretpostavljam da mnogi NE VOLE da dele sobu ili kupatilo i budu "okruženi gomilom blesavih evropljana" (ili nekim drugim nepoznatim belosvestskim likovima).
    Naravno. ali zasto se odmah potencira "deljenje sobe"?
    Ukoliko je dvokrevetna (uvek ih ima u ponudi), delis je sa svojim drugom ili partnerom/partnerkom, bas kao i u hotelu.

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio Egziperi Pogledaj poruku
    Hoces reci da karta za Singapur kosta oko 400, 500 evra sa taksama? Preko koje kompanije si leteo? Daj neki link...
    poslednji put u maju 2007. Aeroflot.

Ukoliko rezervises dosta unapred cene su znatno nize.
    proveri sta sve mozes da nadjes na internetu, zaprepastices se.
    Poslednji put ažurirao/la vracaracc : 14.04.2009. u 16:02 Razlog: greska

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Hej, a reci odakle si imao let i kako si zadovoljan Aeroflotom?

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio Egziperi Pogledaj poruku
    Hej, a reci odakle si imao let i kako si zadovoljan Aeroflotom?
    Beograd-Moskva-Singapur
    Sve je bilo OK.
    Nista posebno, obicna ekonomska klasa. Guzva, besmislena hrana i mali razmak izmedju sedista. Ali isplati se.

Mislim (nisam siguran) da sada jako povoljne karte imaju Cesi (CSA) i Austrijanci (Austrian Airlines). Bar su ih imali na pocetku godine mada i nemci i francuzi cesto umeju da iznenade.
    Te stvari treba proveravati bar jednom mesecno ukoliko imas nameru da putujes u sopstvenom aranzmanu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Potpuno si u pravu vracaracc...ja vec godinama sama sebi organizujem putovanja i jedino sto na pocetku sezone odradim sa nekom agencijom sengen individualni , ostale vize nije tesko dobiti jer sam regularno zaposlena .
    Postoji gomila sajtova o smestaju i pravim hotelima koji daju neke sasvim druge cene , registrujte se na interesantne avio kompanije koje ce vam slati svoje povoljne ponude , zeleznice , brodske kompanije .....
    Potrebno je samo imati dobre volje za putovanja i novac koji bi ste normalno potrosili na letovanju a pritom otisli na neko sasvim neobicno i egzoticno mesto za iste pare.
    Vredi malo vrsljati po netu

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio ivab10 Pogledaj poruku
    Potpuno si u pravu vracaracc...ja vec godinama sama sebi organizujem putovanja i jedino sto na pocetku sezone odradim sa nekom agencijom sengen individualni , ostale vize nije tesko dobiti jer sam regularno zaposlena .
    Postoji gomila sajtova o smestaju i pravim hotelima koji daju neke sasvim druge cene , registrujte se na interesantne avio kompanije koje ce vam slati svoje povoljne ponude , zeleznice , brodske kompanije .....
    Potrebno je samo imati dobre volje za putovanja i novac koji bi ste normalno potrosili na letovanju a pritom otisli na neko sasvim neobicno i egzoticno mesto za iste pare.
    Vredi malo vrsljati po netu
    Naravno.
    Ukoliko bar malo volis avanturu.
    Bitno je samo na vreme pretrazivati cenovnike aviokompanija.
    A smestaj? Smestaj se uvek nadje za cenu koju zelis da platis Uvek.
    A za destinacije u "zemljama treceg sveta" (Indija, Tajland, Vijetnam, Juzna Afrika) vize su cista formalnost. a za mnoge zemlje uopste i ne treba.
    Ipak za pocetnike mislim da je najbolje resenje Singapur posto se ipak radi o savrseno razvijenom gradu-drzavi koji pruza vrhunske mogucnosti cak i za one najrazmazenije.
    A kasnije, kada takva vrsta lutanja udje pod kozu...

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Ima jos jedna dobra opcija za jeftino letovanje u sopstvenoj reziji- KAMPOVANJE!!!
    Naravno to nije za svakoga.

Početnik
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Grcka - sta je povoljnije ?

POTREBAN HITAN SAVET ..... Treba da putujem sa porodicom (dvoje odraslih sa dvoje dece 9 i 6 godina) od 20.08. do 30.08. u Grcku. Sredili smo vize pa nas zanima da li je u tom periodu povoljnije da odemo na bum i sami nadjemo smestaj ili da uplatimo ( od 20. do 30.08. cetvorokrevetni apartman 450€ na tri rate do oktobra imam ponudu za Pefkohori ) preko nase agencije u Beogradu ? Zanima nas Kasandra ili Sitonija ali najdalje do Nikitija ( da budemo do nekih 80 - 90km udaljeni od Soluna ). Sta nam preporucujete ?

Unapred zahvalan na informacijama.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Podrazumevano Re: Grcka - sta je povoljnije ?

Pa valjda je uvek povoljnije bez agencije.......samo je pitanje koliko ste snalazljivi
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Zainteresovan član .bee (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Super tema!

Ja npr kada je Evropa u pitanju sve radim u sopstvenoj reziji,ali za neke dalje i egzoticnije destinacije...khm....
    Nekako,kada ides sa agencijom osecas se sigurnije(sto i nije toliko bitno ako si u Becu,Parizu,Provansi...),i onda veoma volim da citam pozitivna iskustva drugih ljudi i da se kurazim..
    Zagrli me cvrsto,pusti me da odem...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Iskljucivo zbog kolektivnih viza koristim njihove usluge..ako nas puste dogodine bez tesko da ce opstati sve agencije..logicno bi bilo da spuste cene
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Iskusan parker 71 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    143

super tema, ja se pretplacujem

Ističe se crnicrnja (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

ja se secam vremena putovanja bez viza i nikad mi ni jedna agencija nije padala na pamet, osim mladost turist preko kojih sam jednom isao na studentsko letovanje. agencije su bile retke ko tartufi. putnik, kompas, jugoturs, još par malih i to je to.
    nije bilo interneta i rezervacija. jednostavno sedneš u voz za veneciju ili autobus za beč, minhen, amsterdam i tamo se već nekako snađeš.
    a tek kampovanje. kakva bre crna rezervacija...natrpaš bubu ili ladu plinskim bocama, šatorom, stolovima, stolicama (nikad mi nije jasno kako je sve to stalo) i pravac plaka ili platamon
    molim Boga da to vreme ponovo dodje

Obećava
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Ovo je pitanje o kojem mnogi razmisljaju. Prema onome koliko sam do sada upucen agencije su u prednosti kada su u pitanju carter letovi, sto najvise vazi za ostrva. Ukoliko neko zeli da letuje na kopnenom delu, u priobalju moze sve da sredi sam, i agencije zaista nisu potrebne. Medjutim redovna avionska linija, npr. do Atine ukljucujuci i aerodromske takse, po meni je dosta skupa, sto se znatno povecava ako je u pitanju familija. U tom slucaju izgleda da je najpovoljniji prevoz sopstveni automobil ili autobus, a to je manje komforno u odnosu na avion. U sustini nema nista idealno i uvek se vaga. Tako ove godine sam sa familijom isao na ostrvo i naravno preko agencije, iduce godine cu sa familijom najverovatnije odabrati neku destinaciju juzno od Atine i ako idemo prevozom u sopstvenoj reziji, razmisljamo da sve obavimo bez agencije.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7113

Без агенције - и боље и јевтиније! А и на лицу места видиш шта добијаш : Апартман, плажа, тишина (бука) ноћу, близина повољних мегамаркета и сл.
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

10ak dana smestaja za jednu osobu je na pocetku i kraju sezone 100tinak evra..pa sad da nagadjamo koliki % uzima agencija a koliko vlasnici apartmana..mozda se nadje neko ko je radio po agencijama pa podeli tu informaciju s nama
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

@ Saša ( neće me niko naterati da napišem ono što nije u duhu srpskog jezika)

To je idealistički pogled na temu.

Sve dok ne dođeš kod mene na Krit u avgustu bez rezervacije, pa spavaš na plaži jer nema ništa slobodno, ili u najboljem slučaju nađeš apartman na zadnjem spratu pod pločom bez erkondišna u kome je kao u sauni za 100 evra dnevno ...

A o Halkidikiju u tom periodu da i ne govorim. Nema ni za 100. Jednostavno nema NIŠTA !

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    10ak dana smestaja za jednu osobu je na pocetku i kraju sezone 100tinak evra..pa sad da nagadjamo koliki % uzima agencija a koliko vlasnici apartmana..mozda se nadje neko ko je radio po agencijama pa podeli tu informaciju s nama
    Stvar je potpuno jednostavna, nema tu nikakve misterije.

Ne može se računati na taj način, niti razmišljati na taj način ako već hoćeš da se postaviš sa ''one'' strane šaltera i da budeš agencija....

Ja zakupim apartman za xxx novaca, zavisi od kvaliteta, na 150 dana. Ne plaćam ga u maju po posebnoj ceni, niti u avgustu. On ima svoju jedinstvenu cenu po izrazu koji se koristi u ovoj profesiji ''puno za prazno''. Znači...plaćam ga recimo 3500 evra za tih 150 dana, bez obzira da li bio pun ili zvrjao prazan. E sad...ja ga tebi prodajem po nekoj sopstvenoj proceni npr. u maju za 10 evra dnevno a u avgustu 30....sve prema uslovima tržišta u datom trenutku. Princip ponude i potražnje. Ne smeš da zaboraviš da ja moram tu da se ugradim u cenu, ne samo radi sopstvene zarade, nego i da uračunam faktor rizika, jer šta ako ne prodam ? Neko to ipak mora da plati...

Obećava
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Uh Sasa, to na "licu mesta" mozda moze odgovarati mladim ljudima koji putuju sami. Mi koji smo nesto stariji i imamo porodice razmisljamo sasvim drugacije.
    Ici preko proverene agencije je dosta sigurno, jos ako nudi carter let, to je velika prednost. Ove godine smo isli u Grcku u organizaciji Kon Tikija i mogu reci samo pohvale.
    Da bi porodica samostalno isla, bez agencije, mora unapred sa hotelom sve da bude regulisano. Prvi put razmisljam da probam to iduce godine, prvenstveno zato sto supruga i ja zelimo da idemo u deo Grcke za koji nismo uopste primetili da rade nase agencije.
    I vec na startu se suocavamo sa problemom prevoza tj. avionska karta za porodicu plus aerodromska taksa dosta poskupljuje ukupnu cenu letovanja. Sopstveni prevoz (ili autobus) jesu alternativa ali je to neuporedivo duze putovanje u odnosu na avion.
    Agencije, ukoliko su ozbiljne i dobro rade, imaju svojih prednosti. Ok, moze se i bez njih ali to zahteva veci nivo sopstvenog angazovanja.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7113

Citat Original postavio Phantom der Nacht Pogledaj poruku
    @ Saša ( neće me niko naterati da napišem ono što nije u duhu srpskog jezika)

To je idealistički pogled na temu.

Sve dok ne dođeš kod mene na Krit u avgustu bez rezervacije, pa spavaš na plaži jer nema ništa slobodno, ili u najboljem slučaju nađeš apartman na zadnjem spratu pod pločom bez erkondišna u kome je kao u sauni za 100 evra dnevno ...

A o Halkidikiju u tom periodu da i ne govorim. Nema ni za 100. Jednostavno nema NIŠTA !
    Идеалистички? Сваке године идем два пута у Грчку на море са двоје малолетне деце...
    На Крит код тебе? Колима, амфибијом, оверкрафтом? Читај пажљиво постове и одговоре на њих.
    Халкидики? Од 15 августа без резервације луксузан трособан стан са климом и 4 терасе, на два нивоа, потпуно опремљен, бежични интернет, на 150 метара од званично најлепше плаже на Халкидикију за 50 евра дневно?
    Или мало мањи стан у вили А категорије на Лефкади од 20. јуна до 5. јула за 30 евра дневно?
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Citat Original postavio Phantom der Nacht Pogledaj poruku
    Stvar je potpuno jednostavna, nema tu nikakve misterije.

Ne može se računati na taj način, niti razmišljati na taj način ako već hoćeš da se postaviš sa ''one'' strane šaltera i da budeš agencija....

Ja zakupim apartman za xxx novaca, zavisi od kvaliteta, na 150 dana. Ne plaćam ga u maju po posebnoj ceni, niti u avgustu. On ima svoju jedinstvenu cenu po izrazu koji se koristi u ovoj profesiji ''puno za prazno''. Znači...plaćam ga recimo 3500 evra za tih 150 dana, bez obzira da li bio pun ili zvrjao prazan. E sad...ja ga tebi prodajem po nekoj sopstvenoj proceni npr. u maju za 10 evra dnevno a u avgustu 30....sve prema uslovima tržišta u datom trenutku. Princip ponude i potražnje. Ne smeš da zaboraviš da ja moram tu da se ugradim u cenu, ne samo radi sopstvene zarade, nego i da uračunam faktor rizika, jer šta ako ne prodam ? Neko to ipak mora da plati...
    Pa ok to je jasno da je zakup cele sezone djuture placen..opet desi se da je vise agencija u jednom hotelu..verovatno da su neki samo posrednici koi se ugradjuju a nista ne ulazu..neke manje novije agencije..mislim da se uvek nesto moze naci bez posrednika sto grci ostave ili ne daju agencijama iz nekog razloga..ili tek izgradili nove apartmane koi nicu nonstop a nisu napravili dil..cekaju goste iz drugih zemalja itd

Elita
    Učlanjen
    12.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    875

Citat Original postavio sasha_bgd Pogledaj poruku
    Без агенције - и боље и јевтиније! А и на лицу места видиш шта добијаш : Апартман, плажа, тишина (бука) ноћу, близина повољних мегамаркета и сл.

Hmm,moram priznati,opet si u pravu
    .... prodala bih zvezde za tvoje poljupce...

Slične teme

1. čemu robuju žene, a čemu muškarci??
    Autor gost 10000 u forumu Muškarci
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 14.04.2009., 18:57
  2. Agencije
    Autor nikadvise90te u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.03.2009., 21:01
  3. Agencije
    Autor tara u forumu Beograd
    Odgovora: 12