Alan Rickman

A sta mislis ti? Ako si vec postavio temu, daj neki mali portret, fotku, svoje misljenje, i tako to...
Svideo mi se u Dogmi, i ima lepu ulogu u Love Actually... u stvari je najbolji uparen sa dobrim glumicama - sa Emom Tompson u Love Actually, i Dzulijet Stivenson u Truly, Madly, Deeply... a o tezgama u kojima igra negativce mi se ne svidja...
 
Je li neko gledao TV film u kome je igrao Raspucina? Bio je stvarno fantastican. Secam se nekog ruskog filma o Raspucinu od pre par decenija, lik koji ga je tamo igrao je bio iskljucivo odvratan - poredjenje najbolje pokazuje sta to Rickman ume da odradi - njegov Raspucin je bio i odvratan i harizmatican u isto vreme, delovalo je mnogo jasnije kako je takav covek mogao da ima takav uticaj na ljude iz carske porodice i visokog drustva.
 
Je li neko gledao TV film u kome je igrao Raspucina? Bio je stvarno fantastican. Secam se nekog ruskog filma o Raspucinu od pre par decenija, lik koji ga je tamo igrao je bio iskljucivo odvratan - poredjenje najbolje pokazuje sta to Rickman ume da odradi - njegov Raspucin je bio i odvratan i harizmatican u isto vreme, delovalo je mnogo jasnije kako je takav covek mogao da ima takav uticaj na ljude iz carske porodice i visokog drustva.

secam se filma, u pravu si.
 
Rickman je bio najupečatljiviji kao Hans Gruber u Die Hard

hans_gruber_ultimate_villain.jpg
 
Prvi put sam ga videla u Hariju Poteru, bio mi je ogavan. Ali kasnije sam ga gledala u RASPUCINU, i odusevio me je. Ima jedna mnogo dobra komedija sa njim, ne znam kako se zove, valjda PUT U GALAKSIJU.
 
Sta da kazem, jedan od mojih omiljenih glumaca. :super: Bez obzira da li igra u nekoj drami, komediji ili holivudskom hitu, mislim da covek uspe da "ukrade" ceo film. Cak i los film, zahvaljujuci njemu postaje dobar. Trudila sam se da gledam sto vise njegovih filmova, a tesko mogu da izdvojim neku ulogu, uglavnom su mi sve super. Ima neku posebnu harizmu i prosto "zraci" kad ga gledas. A tek sto ima glas... :zaljubljena: A i izgleda fantasticno za svoje godine. ;) Koliko znam, oprobao se u svemu: pozoriste, film, televizija, crtani film (Help I`m a Fish), radio, poezija... Kompletan glumac, nema sta.

P.S. :klap: za temu!
 

Back
Top