Zagonetka

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Beki jutros dobila jedan mail... al to je ipak Beki, ne može ona to da reši :D
A baš je zanima šta se desi kad se otvori dokument

Ako ga rešite, kopiraću dokument ili vam ga proslediti kao mail


2009/4/14 Ana Markovic <ankili82@gmail.com>:
> Navodno, samo oni sa IQ preko 120 mogu ovo da rese.....
>
>
>
> Koji je sledeci broj?
>
>
>
> 1, 2, 6, 42, 1806, ?????
>
>
>
> Taj broj je i lozinka za ovaj dokument.
>
> Ako uspes da ga otvoris unesi svoje ime u tabelu, sacuvaj i posalji
> dalje!
>
>
>
>
>
>
>
> Pozdrav
 
Pa vidiš za koliko se uvećava svaki sledeći broj.
Prvi za 1, drugi tri puta, treći 7 puta, četvrti 43 puta...
Onda vidiš koja je logika povećavanja...

Ali to nema veze sa IQ.
Neko je dobar sa brojevima, neko nije.
Neko bolje rešava logičke zadatke.

Definitivno je IQ zbir mnogo više različitih oblasti.
Džabe što neko zna sa brojevima, ako ima lošu koncentraciju, koordinaciju, maštu,
sposobnost rasuđivanja...
 
Ispred vas se nalaze tri zatvorene kutije. Jedna od njih sadrži samo jabuke, druga samo kruške, a treća miks jabuka i krušaka. Svaka od tih kutija, na sebi sadrži natpis (JABUKA; KRUŠKA; MIKS), ali ni jedan od tih natpisa ne odgovara sadržaju kutije.
Dozvoljeno vam je da SAMO iz jedne kutije izaberete jednu voćku bez gledanja šta se u ostatku nalazi, i da na osnovu toga pomenute natpise rasporedite na odgovarajuće im kutije, tj. natpis JABUKA na kutiju sa jabukama itd.


(ovo sam pronašla i sa sve rešenjem, opet mi nije jasno rešenje) :rumenko:
 
Pa ja bih vezanih ociju malo pipao po jednoj kutiji.Ako bih napipao samo jabuke uzeo bih,ali ako bih osetio i oblik kruske znao bih da je MIX.Za ovu igru je potrebno culo dodira.To je moje misljenje.Gresim li?
 
Ispred vas se nalaze tri zatvorene kutije. Jedna od njih sadrži samo jabuke, druga samo kruške, a treća miks jabuka i krušaka. Svaka od tih kutija, na sebi sadrži natpis (JABUKA; KRUŠKA; MIKS), ali ni jedan od tih natpisa ne odgovara sadržaju kutije.
Dozvoljeno vam je da SAMO iz jedne kutije izaberete jednu voćku bez gledanja šta se u ostatku nalazi, i da na osnovu toga pomenute natpise rasporedite na odgovarajuće im kutije, tj. natpis JABUKA na kutiju sa jabukama itd.


(ovo sam pronašla i sa sve rešenjem, opet mi nije jasno rešenje) :rumenko:

jel treba dugo da se razmislja?

:lol:

ovako postavljeno izgleda neresivo...
 
evo ga odgovor....... pojma nemam šta su ovim mislili :lol:

Zavučeš ruku u kutiju na kojoj piše miks - ako izvučeš jabuku/krušku onda su u toj kutiji jabuke/kruške - u kutiji na kojoj piše 'kruške'/'jabuke' nalazi se miks, a u kutiji na kojoj piše 'jabuke'/'kruške' nalaze se kruške/jabuke...
 
evo ga odgovor....... pojma nemam šta su ovim mislili :lol:

Zavučeš ruku u kutiju na kojoj piše miks - ako izvučeš jabuku/krušku onda su u toj kutiji jabuke/kruške - u kutiji na kojoj piše 'kruške'/'jabuke' nalazi se miks, a u kutiji na kojoj piše 'jabuke'/'kruške' nalaze se kruške/jabuke...

ovo nije lepo receno i nema nikakve logike
 
Zavucicu ruku u kutiju gde pise MIX, ako izvucem jabuku, tu su samo jabuke, a tamo gde pise kruska je mix a tamo gde pise jabuka je kruska i obrnuto ako izvucem krusku!
 

Back
Top