Штедња у Скупштини - Посланици у 2009 путовали 25 пута !!!

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Čim su se vratili sa novogodišnjih i božićnih praznika,
poslanici Skupštine Srbije počeli su da pakuju kofere i za nešto više od dva meseca putovali su ukupno 25 puta.
Najegzotičnija putovanja na koja su se otiskivali vodila su ih u Kinu, Etiopiju, Alžir, Egipat, pa sve do Amerike.
Jedanaest putovanja plaćeno je u potpunosti iz skupštinske kase, odnosno parama poreskih obveznika,
a za ostalo su iz državne blagajne isplaćivane većinom dnevnice i pokrivani troškovi putovanja.

Народу порези, прирези, акцизе, намети, казне ...
А Посланицима :


Poslanici koji su najviše putovali

Laslo Varga (SVM, predsednik Odbora za evropske integracije)

Crna Gora
Rumunija
Belgija
Slovačka
Slavica Đukić-Dejanović (SPS, predsednica Skupštine)
Etiopija
Alžir
Danska
Nataša Vučković (DS)
Belgija
Nemačka
Slovačka
Miloš Aligrudić (DSS)
Španija
Francuska
Miloš Jeftić (DS)
Španija
Francuska
Jelena Trivan (DS)
Etiopija
Belgija
Gordana Čomić (DS)
Austrija
Danska
Radojko Obradović (DSS)
Etiopija
Belgija
Suzana Grubješić (G17 +)
Belgija
Austrija
http://www.blic.rs/temadana.php?id=88152

Па још кад чујемо Владу :

Inicijativa da se smanji broj ministarstava u Vladi Srbije našla se na ledu
zbog procene u vladajućoj koaliciji, posebno Demokratskoj stranci,
da bi to moglo dovesti do stvaranja manjinske vlade, saznaje „Blic“.

Iako sve stranke u koaliciji ističu da nemaju ništa protiv smanjenja broja ministarstava, svaka od njih ima problem s tim
- SPS zbog unutarstranačkih odnosa,
- G17 plus zbog procesa spajanja pojedinih resora.
Procena je da bi upravo ti stavovi mogli da izazovu probleme u koaliciji zbog kojih bi neka od stranaka izašla iz Vlade i samo je podržavala manjinski.
http://www.blic.rs/politika.php?id=88138

[size=+2]Да ли ико још верује да Влада размишља о народу ?[/size]
 
Poslednja izmena:
Meni je najjača ona delegacija što je putovala,ne znam gde tačno, ima u novinama: Radojko iz dss, jedan radikal i jedan naprednjak:lol:

Чули за пролећну распродају, па ко веле да се опреме за следећу зиму ...

Ј*б*жга, има се, може се ...
 
predlazem da ovaj forum kao najbrojniji ima jedno poslanicko mesto u skupstini srbije

a forumu predlazem da se obaveze poslanika i primanja rasporede na vise kvalifikovanih forumasa. posto je ovde forum politika, smatram da zabava i putovanja nisu jaca stana forumasa na pdf,

pa sam sebe predlazem za deo poslanickih obaveza glede putovanja po belom svetu i sire. odgovorno cu d putujem i trosim dnevnice, bolje nego ovi sada, a i pisati cu vam izvestaje
 
Још нам је "најјефтинији" путник друг председник.

Он до Аустрије скокне до своје канцеларије и то ти је.

Кажу ...тужила нас Аустрија за нека велика дуговања,

А ови ни жалбу не уложише.

Која дуговања ???....

Е, то нису казали.
 
Nije problem da putuju. Nije problem ni da mnogo putuju. Nije problem ni da mi plaćamo. SAMO DA ZNAMO ZA KOJI MOJ K***C IDU I ŠTA TAMO URADE ZA DRŽAVU I NAROD!

Е, то не питај нас, омражене патриЈоте ...
То питање немој постављати форумашима ...

То мораш кроз партијске структуре, прво Месни, па Општински, па Окружни или Градски Обор ТВОЈЕ странке ...

А одговор ћеш добити не на неким изборима
већ кад погледаш колико је шта поскупело,
кад отвориш новчаник ...
 

Skupština Srbije finansirala putovanje poslanika G17 plus na neformalni skup
Seniću država platila molitveni doručak
Četvrtak - 09.04.2009
Osim što poslanike šalje na službena putovanja za koja i sami parlamentarci priznaju da su neretko samo vid turizma, Skupština Srbije je finansirala i putovanja na krajnje neformalne skupove u inostranstvu.

Tako je iz džepova poreskih obveznika finansiran i boravak poslanika G17 plus Vlajka Senića od 3. do 6. februara ove godine u Vašingtonu, gde je bio na molitvenom doručku, na kojem je glavna zvanica bio novi predsednik SAD Barak Obama.

Podsetimo, domaćin molitvenog doručka je Kongres, ali je glavni organizator hrišćanska organizacija „Feloušip fondejšn“. Jednu trećinu ukupnog broja gostiju čine zvanice iz inostranstva i njih pozivaju kongresmeni i članovi „Feloušipa“.
Parlament je Seniću, pored avionske karte, platio i gotovo 1.000 dolara za četiri noćenja, kao i 400 dolara za dnevnice. Zanimljivo je, međutim, da je poslanik DSS-a Nenad Popović takođe prisustvovao molitvenom doručku, ali je sam snosio troškove puta i boravka.
U Skupštini, kako saznajemo, dosad nije bila praksa da se poslanici šalju na molitveni doručak.


nisam znao, al me ne cudi. cudi sto ovi forumski dusebriznici zdravlja opozicije okrecu glavu unatrag od ovih podataka.
 
Зато их и нема на овој теми ...
Мора да су отишли на службени пут или

побегли к'о Динкић данас из Скупштине ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:

a i kad se pojave pocinje vredjanje i spamovanje, zatrpavanje besmislenim kolicinama postova samo da se skrene sa teme
 
Nije problem da putuju. Nije problem ni da mnogo putuju. Nije problem ni da mi plaćamo. SAMO DA ZNAMO ZA KOJI MOJ K***C IDU I ŠTA TAMO URADE ZA DRŽAVU I NAROD!
Smrdljivko, aj nemo se ložiš bezveze, za tebe neće ništa da urade, fakat! Tebe će da odvedu u Etiopiju i da te ostave. Kao poklon države Srbije.
 
Poslednja izmena:
Ма није,

Отрпео је и Тому и ове из ЛСД-а,

али кад се појавила Марина Рагуш само побеже и то на задња врата ...

Мора бити да ће СЂД и господин Чомић да попију 10% од плате и по једно наградно путовање мање због тога што нису и Марину искључили ...
 
predlazem da ovaj forum kao najbrojniji ima jedno poslanicko mesto u skupstini srbije

a forumu predlazem da se obaveze poslanika i primanja rasporede na vise kvalifikovanih forumasa. posto je ovde forum politika, smatram da zabava i putovanja nisu jaca stana forumasa na pdf,

pa sam sebe predlazem za deo poslanickih obaveza glede putovanja po belom svetu i sire. odgovorno cu d putujem i trosim dnevnice, bolje nego ovi sada, a i pisati cu vam izvestaje

ma kakvi poslanici. ocu da se forum ocepi od srbiju.
 


Народу порези, прирези, акцизе, намети, казне ...
А Посланицима :



http://www.blic.rs/temadana.php?id=88152

Па још кад чујемо Владу :


http://www.blic.rs/politika.php?id=88138

[size=+2]Да ли ико још верује да Влада размишља о народу ?[/size]


Народ је огорчен а види се и на форуму.
Мислим да ће их народ натерати на последње путовање са политичке сцене.
Још кад би могли да им испразнимо коферче пре тог путовања у шта сумњам.

 

Back
Top