Raspravljanje sa nekim do koga nam nije stalo ili s kim ne moramo da delimo nešto
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Raspravljanje sa nekim do koga nam nije stalo ili s kim ne moramo da delimo nešto

Aktivan član SlatkaSestra (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Raspravljanje sa nekim do koga nam nije stalo ili s kim ne moramo da delimo nešto

..koji su motivi za ovo iz naslova ? ... da li želimo da učvrstimo svoje mišljenje(dakle, da se setimo još nekih argumenata) ,pošto nam sagovornik daje neke nove ideje dok daje argumente za njegovo mišljenje ..
    ...ili nas to raspravljanje ,koje liči i na svađu, tera i da "jače" mislimo o nečemu, tj. daje nam emociju motivacije da nešto bolje spoznamo ..
    .. pošto mi se nekad cela stvar , tj raspravljanje s nekim s kim nemate ništa tj. ko vam je potpuno nebitan, čini prilično besmislenom .. a nije .. naravno , ne mislim pod ovim na raspravljanje s nekim likom iz autobusa il sl , ali eto npr s nekim likom s foruma ... zašto je porebno ubediti nekoga u nešto?da li ćemo uspeti da nekoga ubedimo u nešto , pa da se ta naša ideja lančano prenosi od usta do usta i da tako mi gradimo nešto za šta verujemo da je bolji svet...ili želimo da iščaprkamo šta sve neki ljudi mogu da misle o nečemu ,pa da steknemo neki utisak o tome kakvih sve ljudi ima,a možda i da se osećamo dobro u vezi sebe što smo pametniji ili srećniji od tih ljudi il sl... i da li ste odoleli da ne kažete nekom da je glup ili da lupeta il sl.
    Da li veruješ meeeeni , ili veruješ sopstvenim očima ...

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Podrazumevano Re: Raspravljanje sa nekim do koga nam nije stalo ili s kim ne moramo da delimo nešto

kad neko moze da ucvrsti tvoje misljenje ne moze ti biti nebitan. to je konstruktivna argumentovana rasprava.
    retko kad se nadjem u drustvu ljudi koje smatram budalama i verujem da se od svakog moze makar nesto nauciti...
    a ponekad me iznerviraju glupavi i zlobni komentari i pitanja...shvatila sam da od mene ne moze biti profesorka...

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Re: Raspravljanje sa nekim do koga nam nije stalo ili s kim ne moramo da delimo nešto

..mentalna gimnastika..
    ..me like it..
    ..think again...

Aktivan član SlatkaSestra (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio ZvezdanKa Pogledaj poruku
    kad neko moze da ucvrsti tvoje misljenje ne moze ti biti nebitan. to je konstruktivna argumentovana rasprava.
    retko kad se nadjem u drustvu ljudi koje smatram budalama i verujem da se od svakog moze makar nesto nauciti...
    a ponekad me iznerviraju glupavi i zlobni komentari i pitanja...shvatila sam da od mene ne moze biti profesorka...
    dobro , ovo bitan-nebitan se odnosilo na ono "nije ti stalo do nekoga " ,niste prijatelji,nemate neki odnos,ne delite neki životni ili radni prostor,pa da tu ima nekih razkličitosti ,sukoba il sl ..

....inače,da li učimo od nekog u raspravi i na način da on ima neki argument za svoje mišljenje koji ćemo mi "kupiti"(kad je rasprava podrazumevam da ja i taj s kim se raspravljam mislimo različito) , jer tada bi nas on zapravo ubedio u njegov stav , tj . ne bi nam učvrstio mišljenje ,nego bi ga preobartio .. ja mislim da je ovo ređi slučaj i da se dešava onda kada nastupimo s pitanjem ,a ne sa već formiranim stavom..a možda ipak donekle sumnjamo u taj stav ,ali i to je ona potreba da se stav učvrsti ..
    Da li veruješ meeeeni , ili veruješ sopstvenim očima ...

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..postoji mnogo tema bez jednog "ispravnog" odgovora..
    ..idealne za bildovanje vijuga..
    ..ima i onih sa finesama u interpretaciji..to je za definiciju..
    ..think again...

Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    dobro , ovo bitan-nebitan se odnosilo na ono "nije ti stalo do nekoga " ,niste prijatelji,nemate neki odnos,ne delite neki životni ili radni prostor,pa da tu ima nekih razkličitosti ,sukoba il sl ..

....inače,da li učimo od nekog u raspravi i na način da on ima neki argument za svoje mišljenje koji ćemo mi "kupiti"(kad je rasprava podrazumevam da ja i taj s kim se raspravljam mislimo različito) , jer tada bi nas on zapravo ubedio u njegov stav , tj . ne bi nam učvrstio mišljenje ,nego bi ga preobartio .. ja mislim da je ovo ređi slučaj i da se dešava onda kada nastupimo s pitanjem ,a ne sa već formiranim stavom..a možda ipak donekle sumnjamo u taj stav ,ali i to je ona potreba da se stav učvrsti ..
    ako se s nekim nebitnim upustim u argumentovanu raspravu ispitivanje nejgovih stavova, motiva i ciljeva....ima velike sanse da mi postane bitan...

da, kupujem argumente, i to odmah priznam, ali tesko menjam stavove...verujem da su nasi stavovi proizvodi nasih zivota, iskustava, razmisljanja...i ne pokusavam ljude da ubedim da grese...samo (burno) iznesem svoj suprotstavljeni stav...mislim da ljudima nikada ne mozes dokazati da grese dok sami iskreno ne postave to pitanje u razgovoru: "Da li mislis da gresim?"...a cesto sam cula to pitanje...i prilicno cesto ga postavljam...nekada prihvatim sugestiju, nekada ne....
    A ustvari, sta je greska? Ko si ti, ja ili neko treci da sudi o tome? Svi smo razliciti. I tako treba prihvatati ljude...Promeniti nekoga je sizifov posao...

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3192

Ja jako volim da čujem različita mišljenja.
    Volim da gledam na stvar iz različitih uglova i kada razgovaram sa puno ljudi, šire mi se vidici...
    Dešava mi se da vremenom promenim mišljenje jer shvatim da sam usko gledala na stvar.
    Meni je to zanimljivo, volim interakciju, ne volim da sam samo posmatrač.

I što reče Zvezdanka, kada polemišem sa ljudima i poredim stavove, velike su šanse da mi takvi ljudi postanu zanimljivi i bitni ako mi se dopadne kako razmišljaju.
    I naravno, najviše se može naučiti od drugih ljudi...
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Потпуно се слажем са Елнис...исто мислимо
    Исповест је тако добра за душу, а тако лоша за репутацију.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Padaju mi na pamet oni koji zele smrsati ili ostaviti pusenje..sve savete ce saslusati ali nastaviti po starom..uopsteno i tinejdzeri misle da su popili svu pamet sveta i da su svoji ljudi sa stavom..ne pamtim kad sam upoznao poslednji put nekog otvorenog i svestranog za nova saznanja
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    ..koji su motivi za ovo iz naslova ? ... da li želimo da učvrstimo svoje mišljenje(dakle, da se setimo još nekih argumenata) ,pošto nam sagovornik daje neke nove ideje dok daje argumente za njegovo mišljenje ..
    ...ili nas to raspravljanje ,koje liči i na svađu, tera i da "jače" mislimo o nečemu, tj. daje nam emociju motivacije da nešto bolje spoznamo ..
    .. pošto mi se nekad cela stvar , tj raspravljanje s nekim s kim nemate ništa tj. ko vam je potpuno nebitan, čini prilično besmislenom .. a nije .. naravno , ne mislim pod ovim na raspravljanje s nekim likom iz autobusa il sl , ali eto npr s nekim likom s foruma ... zašto je porebno ubediti nekoga u nešto?da li ćemo uspeti da nekoga ubedimo u nešto , pa da se ta naša ideja lančano prenosi od usta do usta i da tako mi gradimo nešto za šta verujemo da je bolji svet...ili želimo da iščaprkamo šta sve neki ljudi mogu da misle o nečemu ,pa da steknemo neki utisak o tome kakvih sve ljudi ima,a možda i da se osećamo dobro u vezi sebe što smo pametniji ili srećniji od tih ljudi il sl... i da li ste odoleli da ne kažete nekom da je glup ili da lupeta il sl.
    У RL баш немам прилике да се нешто расправљам...али зато, када сам расположена, уживам у распавама на форуму. Волим људе са којима могу лепо да сукобим мишљења, такве форумаше врло ценим, чак иако се, рецимо, скоро никад не слажем са њима. С друге стране јако ме разочара када неко у сред лепе аргументоване расправе пренесе разговор на лични ниво, почне са неким ниским ударцима и увредама... Јаоо, како ми тада падне у очима!
    Волим достојне саговорнике, па макар се убеђивали до краја света!
    Волим када се после низа аргумената са обе стране расправа заврши са:''ОК, не слажемо се, ја остајем при своме - ти при своме, ајмо даље!''
    Волим људе који су у стању да се попиче на једној теми, а на другој комуницирају сасвим нормално, не преносећи никакву нелагодност или непријатељство на даљу комуникацију.

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2739

pa, ubeđivanje mi nije baš jača strana, ali kažem šta mislim pa - kom' obojci, kom' šimike.
    može biti da sam i ja tvrdoglava na prvu loptu, ne kažem da nisam....ipak, ako mućnem glavom i prođe neko vreme, u stanju sam da prihvatim promenu mišljenja u vezi nečega.
    ali, to je toliko retko da ne vredi ni pominjati.
    kažem, zato se ni ja ne trudim nekoga u nešto da ubeđujem, jer sam i ja ta koja se teško da u nešto ubediti.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moze da bude interesantno, pogotovo na onim temama gde nikada, ali nikada, niko ne promeni misljenje: homoseksualni brak, gej parada, rasizam, rat i mir i slicno... Meni je to zanimljivo zato sto se ustvarnom zivotu uglavnom druzim sa ljudima koji razmisljaju na slican nacin (cak i kada se recimo ne slazemo u potpunosti) a onda dodjes na forum i vidis do koje mere su necija iskustva i stavovi drugaciji od tvojih... pa onda postanem radoznala - da li moji stvaovi uopste mogu da opstanu u takvom okruzenju, zasto neka osoba razmislja tako kako razmislja... zanimljivo je... i bas zato sto u stvari nije bitno

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Ја сам већ одавно рекла да уживам у дискусији, то ми је страст, па сад све што је наведено у уводном посту + жеља за нечим новим, за неким новим открићем, то би било то ваљда

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Волим људе који су у стању да се попиче на једној теми, а на другој комуницирају сасвим нормално, не преносећи никакву нелагодност или непријатељство на даљу комуникацију.
    па добро, може се рећи да су дом и жене врло отмени пф-ови по том питању

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

U RL ne volim da se na bilo koj način ubeđujem sa ljudima koji mi nisu bitni. Jednostavno me ne zanima šta misle i ne osećam potrebu da im pokažem šta ja mislim. Imam svoj svet i ne želim masu u njemu. Praksa mi je pokazala (a ja sam empiričar) da svaki pokušaj nekog tebi dragog da ubediš d anije u pravu, ili da mu skreneš pažnju na nešto što greši ne završava se najsrećnije.

Na forumu uglavnom iznosim stavove i ne upuštam se u rasprave, mada, iako nije lepo, zanimljivo je, pratim tuđe čarke
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio JauLJubavVerujem Pogledaj poruku
    па добро, може се рећи да су дом и жене врло отмени пф-ови по том питању
    Зато ја претежно ту и обитавам.

Додуше, и ту сам настрадала у пар наврата, али добро...

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

E zamisli da odem na politiku
    Ja po spanski, a oni po turski.... ko ce tu koga razumeti......... ja se drzim terena gde bar ima sanse da me neko razume.... i to je nesto

Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Moze da bude interesantno, pogotovo na onim temama gde nikada, ali nikada, niko ne promeni misljenje: homoseksualni brak, gej parada, rasizam, rat i mir i slicno... Meni je to zanimljivo zato sto se ustvarnom zivotu uglavnom druzim sa ljudima koji razmisljaju na slican nacin (cak i kada se recimo ne slazemo u potpunosti) a onda dodjes na forum i vidis do koje mere su necija iskustva i stavovi drugaciji od tvojih... pa onda postanem radoznala - da li moji stvaovi uopste mogu da opstanu u takvom okruzenju, zasto neka osoba razmislja tako kako razmislja... zanimljivo je... i bas zato sto u stvari nije bitno
    ovih dana mota mi se jedan naslov po glavi: "Sta ste naucili na forumu?"

Ja sam naucila mnogo toga i cula neka misljenja kakva u RL nikada ne bih...iz razloga sto se krecem u nekom zatvorenom drustvu...i koliko god novih ljudi upoznavala sa razlicitim interesovanjima i afinitetima, ispostavi se da imamo slicne stavove...so...volim da kazem da poznajem mnogo razlicitih slojeva ljudi i mnogo razlicitih ljudi, sto je istina..ali...nigde ovoliko raznovrsnosti kao na formu!

Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    U RL ne volim da se na bilo koj način ubeđujem sa ljudima koji mi nisu bitni. Jednostavno me ne zanima šta misle i ne osećam potrebu da im pokažem šta ja mislim. Imam svoj svet i ne želim masu u njemu. Praksa mi je pokazala (a ja sam empiričar) da svaki pokušaj nekog tebi dragog da ubediš d anije u pravu, ili da mu skreneš pažnju na nešto što greši ne završava se najsrećnije.

Na forumu uglavnom iznosim stavove i ne upuštam se u rasprave, mada, iako nije lepo, zanimljivo je, pratim tuđe čarke
    I meni! Samo jos da pocnem to da praktikujem...

Domaćin
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

@slatkasestra
    Taman htedoh da kazem da mi citava tema zvuci kao muvanje za sankom nakon 7. piva... kad ono...
    ....ima velike sanse da mi postane bitan...
    ...

@tema
    Ne upustam se ni u kakve rasprave sa nebitnim osobama pre 6. piva.
    Poslednji put ažurirao/la Schuhart : 15.04.2009. u 01:04
    Sleep my friend and you will see the dream is my reality!

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

SlatkaSesto, kada bih se kojim slučajem upustio u raspravu sa tobom,

i kada bih, nedaj bože, pojeo nešto od onoga Šta kuvate danas,

u duši bi mi bilo, garant, isto toliko muka kao i u želucu.
    Ponekad žena oprosti onome ko zloupotrebi priliku, ali nikad ne oprosti onome ko je propustio.

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    Ja jako volim da čujem različita mišljenja.
    Volim da gledam na stvar iz različitih uglova i kada razgovaram sa puno ljudi, šire mi se vidici...
    Dešava mi se da vremenom promenim mišljenje jer shvatim da sam usko gledala na stvar.

Meni je to zanimljivo, volim interakciju, ne volim da sam samo posmatrač.

I što reče Zvezdanka, kada polemišem sa ljudima i poredim stavove, velike su šanse da mi takvi ljudi postanu zanimljivi i bitni ako mi se dopadne kako razmišljaju.
    I naravno, najviše se može naučiti od drugih ljudi...

sa ovim se potpuno slazem sa EliNS!

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

ovih dana mota mi se jedan naslov po glavi: "Sta ste naucili na forumu?"

Ja sam naucila mnogo toga i cula neka misljenja kakva u RL nikada ne bih...iz razloga sto se krecem u nekom zatvorenom drustvu...i koliko god novih ljudi upoznavala sa razlicitim interesovanjima i afinitetima, ispostavi se da imamo slicne stavove...so...volim da kazem da poznajem mnogo razlicitih slojeva ljudi i mnogo razlicitih ljudi, sto je istina..ali...nigde ovoliko raznovrsnosti kao na formu!
    Мислим да је поента болдованог што нас овде екран ипак делимично крије, па идемо даље него што бисмо у РЛ ишли.
    На форуму сам научила да у РЛ препознам људе који би реаговали слично овима одавде, али стану јер се боје да се не ,,оголе''.

А волим да расправљам свуда. Само не волим да се свађам, то углавном ни не радим.
    Веома ценим саговорнике који имају аргументе, па макар се никад не сложили са мном, нити ја са њима!

Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio wanda965 Pogledaj poruku
    Мислим да је поента болдованог што нас овде екран ипак делимично крије, па идемо даље него што бисмо у РЛ ишли.
    На форуму сам научила да у РЛ препознам људе који би реаговали слично овима одавде, али стану јер се боје да се не ,,оголе''.

А волим да расправљам свуда. Само не волим да се свађам, то углавном ни не радим.
    Веома ценим саговорнике који имају аргументе, па макар се никад не сложили са мном, нити ја са њима!
    ja mislim da podsvesno ne obracamo paznju na ljude koji nam nisu slicni...ja bih na neke komentare reagovala...ili......a to se nikome ne dopada kad vidi na licu...u postu je drugacije...

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne znas kakvo je olaksanje kad pustis ljude da - jesu.

Slične teme

1. Ko još nije shvatio zašto moramo u eu ...
    Autor inagadadavida u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.04.2009., 00:46
  2. da moramo protiv koga bismo najredije krenuli u rat
    Autor bgdeckooo u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 147
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 17:25
  3. Uradite nesto za Kosovo - ako vam je stalo
    Autor Zefirra u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.02.2008., 10:11
  4. zasto jednostavno ne reci - nije mi stalo?
    Autor zippy chickenlips u forumu Muškarci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.06.2004., 17:54
  5. Zasto danas devojke glume da im nije stalo do ljubavi..?
    Autor Boban_bgd u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.04.2004., 08:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •