U Srbiji o samoubistvu razmišlja 10.000 mladih

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Svake godine u Srbiji se ubije oko 90 tinejdžera, a procenjuje se da čak 100 do 150 puta više njih ima samoubilačke tendencije, odnosno da između 9.000 i 13.500 mladih osoba spada u potencijalne samoubice - kažu za „Blic” u novosadskom centru „Srce”, volonterskoj, nevladinoj organizaciji koja se bavi prevencijom samoubistva i pružanjem emotivne podrške osobama u krizi.

- Rezultati najnovijih istraživanja Unicefa i Svetske zdravstvene organizacije u Srbiji ukazuju na loše mentalno zdravlje mladih, sa sve višom stopom poremećaja ponašanja, bolesti zavisnosti, depresije i samoubistava. Trećina srednjoškolske populacije pokazuje znake psihološkog trpljenja i mentalnih problema, a slični podaci dobijeni su i u istraživanjima studentske populacije - kaže za „Blic” Dejan Stojičić, aktivista Centra „Srce”.
Pretprošle godine stopa samoubistava u Srbiji bila je 18 ljudi na 100.000 stanovnika, po čemu smo iznad svetskog (16) i evropskog (13) proseka. Vojvodina prednjači po broju samoubistava u poslednjih 20 godina sa 28 samoubica na 100.000 stanovnika.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=87997
-------------------------------------------------------------------------------------
Ode nam mladost :hahaha:
A da cek malo.. Pa i ja razmisljam cesto o samoubistvu :rotf:
Ladno sam ovde deo statistike ****, to mi rusi ugled
 

Back
Top