Albance na Kosovu stisla kriza.

Jugoslovenska policija na Kosovu posle 90-te godine :dontunderstand:
Vidi se da govoris napamet.Nisi chak ni chitao novine o dogadjajima na Kosovu.

Vid' boodale :hahaha:

Pa naravno posle 90-te,znas li ti prljavko shtrokavi do kada je postojala vojska Jugoslavije(VJ)........a ko je ratovao protiv NATOA.........

E shiptaru em si kvaran ko shupalj zub,em lupas ko otvoren prozor..........:mrgreen::hahaha:
 
Da im je cilj bio da sprechi njihov povratak onda bi sigurno zapalili baraku.A kako je baraka jos tu onda se ljudi mogu nastaniti u njoj i nece moci svaki klosar da u njoj krade bez straha da ga neko moze sachekati sa puskom u ruci.Jeli ti sada jasno.

Evo ja se slazem sa Dzekijem. Dokle god budu bile ovakve teme oni ce moci da kazu ej pa toga ima svuda kriminal je kriminal bla,bla,bla i tesko je tada pobiti njihove argumente jerbo baraku nisu zapalili nego su provalili u nju i posluzili se. Nishta cekamo da zapalite neshto da bi ti pokazali kakav je vas odnos prema Srbima na kosovu poshto ti naravno(naivan) ne znas kakav je. A znajuci vas nece vam dugo trebati da ponovo pocnete da palite kuce, crkve i kulturno-istorijske spomenike. pogotovu one stare od 800 do 1000 godina i zasticene UNESCO-m. Takvi su vam nasladji.
 
Dobro,ajde da zanemarimo to sve i da kazemo da je ovaj napad bio iskljucivo materijalno motivisan.
bio nisam, ali logika "pokazuje" da su to uradili neki sitni lopovcici. ako ti kazes da se tu moglo ukrasti bilo sta vrednije od 100 ajde da dodam jos malo 200 e. onda se predajem, ali pod uslovom da mi navedes sta je moglo biti u tim barakama.
Mislim aj i da im oprostimo, stisla kriza ce da pocrkaju od gladi:hahaha:

ma ja bih im oprostio,ali nemam nista protiv i da se kazni krivac,cisto da bude primer drugima.
Ono shto je veoma chudno u svim tvojim postovima to je da pokushavash da prikazes kako na Kosovu nema medjuetnickih sukoba(kao da ste pre vishe od 100 godina palili srpske kuce i crkve a ne pre neku godinu) i kako su u shushtini ti svi napadi neshto sasvim normalno i uobichajeno( i jeste kao sto rekoh u normalnim drzavama).
uobicajena je psovka i dan danas je, "hebem te se srbijo,za sve si ti kriva" a razlog je stomu se pokvario mobilni, real nije pobedio i sl. mogao bih se kladiti da procentualno, sve kradje, tuce, ubistva ne odskacu od neke "normalne" statistike. ranije je bilo cak vise svadja, ubistava medjunacionalnih nego danas, ali samo zbog toga sto je medjusobni kontakt danas manji. da se u vojvodini potuce madjar i srbin, sansa je mnogo veca nego da se to desi u nisu. i mogu reci da se vise od polovina ovih njasra desava pukom slucajnoscu, a ne zato sto je neko srbin ili albanac. u mitrovici, u juznom delu, nema sanse da neki srbin bude prebijen, jer ih nema, znaci samim tim sansa je skoro 0%. a oni koji dolaze u juzni deo, oni rade za ove medjunarodne organizacije, i uvek su u drustvu nekog albanca.
Ovakve teme dodushe tebi samo idu na ruku poshto ih je zaista lako opovrgnuti i opravdati nekim kriminalnim radnjama bez ikakve nacionalne obojenosti. Tako da same po sebi vishe nemaju smisla. Kada se bude pisalo o Srbima iza bodljikave zice, teroru i zastrasivanju Srba da napuste svoja vekovna ognjishta e onda cu ti postaviti pitanje njihovog opstanka i velike brige tvoje vlade za njih,a do tada uzivaj.

tacno je da ih je lako opovrgnuti, ali samo zato sto se cela prica bazira na "lazima" a ne na cinjenicama. ja ti sada mogu naci dosta tekstova gde se spominje normalan zivot albanaca i srba, ali to nikog ne interesuje, ima par opstina gde su gradonacelnici srbi,ilimakar zamenici,ima bolnica na kosvu gde rade i srbi i albanci,pacijenti su takodje i jedni i drugi... i ponovo nema tema o tome.
ali ako neko opljacka neku baraku, [kako to gordo zvuci "opljacka"] neki bolid nadje za shodno da to postavi kao udarnu temu koja pokazuje kako srbi ispastaju na kosovu, kakve smo mi zveri, kako... a na svaku takvu temu, sa kosova, ja mogu naci tuce iz srbije sa mnogo gorim posledicama.
 
Poslednja izmena:
bio nisam, ali logika "pokazuje" da su to uradili neki sitni lopovcici. ako ti kazes da se tu moglo ukrasti bilo sta vrednije od 100 ajde da dodam jos malo 200 e. onda se predajem, ali pod uslovom da mi navedes sta je moglo biti u tim barakama.

Moguce je sasvim, kao sto rekoh ne znam sta se dogodilo, niti bilo kakvih informacija da bih mogao da opovrgnem ili potvrdim ove tvoje tvrdnje.

ma ja bih im oprostio,ali nemam nista protiv i da se kazni krivac,cisto da bude primer drugima.
uobicajena je psovka i dan danas je, "hebem te se srbijo,za sve si ti kriva" a razlog je stomu se pokvario mobilni, real nije pobedio i sl. mogao bih se kladiti da procentualno, sve kradje, tuce, ubistva ne odskacu od neke "normalne" statistike. ranije je bilo cak vise svadja, ubistava medjunacionalnih nego danas, ali samo zbog toga sto je medjusobni kontakt danas manji. da se u vojvodini potuce madjar i srbin, sansa je mnogo veca nego da se to desi u nisu. i mogu reci da se vise od polovina ovih njasra desava pukom slucajnoscu, a ne zato sto je neko srbin ili albanac. u mitrovici, u juznom delu, nema sanse da neki srbin bude prebijen, jer ih nema, znaci samim tim sansa je skoro 0%. a oni koji dolaze u juzni deo, oni rade za ove medjunarodne organizacije, i uvek su u drustvu nekog albanca.
Bravo, odlican zakljucak. Znachi Srba vishe i nema, a te psovke mi ne ulivaju nadu da bi bili bezbedni kada bi se vratili. Eto to je znak medjuetnicke tenzije.
tacno je da ih je lako opovrgnuti, ali samo zato sto se cela prica bazira na "lazima" a ne na cinjenicama. ja ti sada mogu naci dosta tekstova gde se spominje normalan zivot albanaca i srba, ali to nikog ne interesuje, ima par opstina gde su gradonacelnici srbi,ilimakar zamenici,ima bolnica na kosvu gde rade i srbi i albanci,pacijenti su takodje i jedni i drugi... i ponovo nema tema o tome.
ali ako neko opljacka neku baraku, [kako to gordo zvuci "opljacka"] neki bolid nadje za shodno da to postavi kao udarnu temu koja pokazuje kako srbi ispastaju na kosovu, kakve smo mi zveri, kako... a na svaku takvu temu, sa kosova, ja mogu naci tuce iz srbije sa mnogo gorim posledicama.

Pa kao prvo naravno da ih je lako opovrgnuti iz razloga jer dokaza nema chime su motivisani s obzirom da se radi o kradji. Znachi mogli bismo do ujutru da teramo u fazonu "oterali ste Srbe" i "to je bio najobichniji kriminal" A ja bi recimo voleo da vidim gde to Srbi ne zive kao zivotinje. Ne lepo.... To ni ne ocekujem,vec ono standardno, da mogu da izadju iz geta. Da ne zive iza bodljikave zice. Da malu decu ne prate vojnici KFOR-a na putu do skole i ostale stvari. Secam se kao da je juche bilo(sto se tice vremenske distance kao da i jeste) onog silnog paljenja srpskih crkava, preoravanja i pravljenja parkova na njihovom mestu, zatim najcrnje falsifikovanje istorije i zatiranja tragova svega srpskog na Kosovu. Voleo bih i ja da tako nije,ali na zalost jeste. A sad kakva je tachno slika na terenu nisam bash sasvim siguran. Mislio sam da bi ti mogao da mi kazesh,ali sam uveren da objektivan nisi.
 
Pa kao prvo naravno da ih je lako opovrgnuti iz razloga jer dokaza nema chime su motivisani s obzirom da se radi o kradji. Znachi mogli bismo do ujutru da teramo u fazonu "oterali ste Srbe" i "to je bio najobichniji kriminal" A ja bi recimo voleo da vidim gde to Srbi ne zive kao zivotinje. Ne lepo.... To ni ne ocekujem,vec ono standardno, da mogu da izadju iz geta. Da ne zive iza bodljikave zice. Da malu decu ne prate vojnici KFOR-a na putu do skole i ostale stvari. Secam se kao da je juche bilo(sto se tice vremenske distance kao da i jeste) onog silnog paljenja srpskih crkava, preoravanja i pravljenja parkova na njihovom mestu, zatim najcrnje falsifikovanje istorije i zatiranja tragova svega srpskog na Kosovu. Voleo bih i ja da tako nije,ali na zalost jeste. A sad kakva je tachno slika na terenu nisam bash sasvim siguran. Mislio sam da bi ti mogao da mi kazesh,ali sam uveren da objektivan nisi.

pre par godina, putem za pristinu, pre ulaza na mozda desetak kilometra, neke srpske kuce su bile "okruzene" bodljikavom zicom, mislim imali su je samo na ulicnoj strani. to je jedina zica koju sam ja video. ali evo npr.u svinjare, nadomak mitrovici, zive srbi, nema zica,kolikomi je poznato, osim onog "marta" nema nikakvih eksceca, iako u komsilku imaju albance na sve strane. zatim stimlje, ili...ima ih, i niko ne obraca paznju na njih, znaci nista se ne radi organizovano, kao sto to neki zele prikazati. da neko sa vrha zeli to sto vi tvrdite/prizeljkujete, ne bi bilo potrebno vise od 24 h. da se o ostvari. mozda nisi znao,ali kfor prati albanske djake svaki dan u skolu, iz severnog dela u juzni, a ja se nesto ne secam da se prate srpska deca. moguce je da ne znam za takav slucaj, ako ga znas, navedi ga. previse neistina ima u vasim medijima o stanju srba na kosovu. ne kazem da je opsta situacija u redu, nece ni biti dok se ne rese neka pitanja, ali nije kao sto mislite.
evo da skratim, navedi mi neko mesto gde srbi zive u tim uslovima, jedno jedino mesto.
 

Back
Top