AMERIKA- KOJI GRAD DA ODABEREM?

alexandra n

Zainteresovan član
Poruka
143
Ljudi pomagajte, muz i ja planiramo da u Septembru odemo na 15 dana u Ameriku, turisticki naravno. Sigurno je da cemo biti 3-4 dana u Nju Jorku ali bi voleli i da se dokopamo plaze :lol: pa smo potpuno u dilemi za koji grad da se opredelimo: Los Angeles, San Francisco ili Majami, svaki od ovih nas privlaci na odredjen nacin i zbog drugih razloga ali znate vec, sezone uragana :besna: i drugih chuda koja bi nas tamo mogla strefiti nas malo zbunjuje. Najlepse molim one koji su bili u ovim gradovima da mi pomognu u izboru i napisu nesto o njima.
Hvala unapred! Pozdrav! :bye:
 
Ljudi pomagajte, muz i ja planiramo da u Septembru odemo na 15 dana u Ameriku, turisticki naravno. Sigurno je da cemo biti 3-4 dana u Nju Jorku ali bi voleli i da se dokopamo plaze :lol: pa smo potpuno u dilemi za koji grad da se opredelimo: Los Angeles, San Francisco ili Majami, svaki od ovih nas privlaci na odredjen nacin i zbog drugih razloga ali znate vec, sezone uragana :besna: i drugih chuda koja bi nas tamo mogla strefiti nas malo zbunjuje. Najlepse molim one koji su bili u ovim gradovima da mi pomognu u izboru i napisu nesto o njima.
Hvala unapred! Pozdrav! :bye:

Kad si vec u New York-u obidji i Boston i Washington D.C. (White House) :) a sto se tice ova 3 koja si navela, Miami ti je najblizi a odlican je, San Francisco je isto super a i Alcatraz je tu :mrgreen: dok L.A. ima Hollywood & Beverly Hills :D tough choice ;)
 
Ici 15 dana u SAD i ostati samo 3 ili 4 dana u New Yorku je skroz bzv,to je ubedljivo najatraktinji grad od svih u Americi,tako da je 6 dana minimum (dok vi obidjete sve kvartove China town,little Italy,Ground Zero,Upper West and East Side,Soho .... plus pregradja eventualno),pa Central park i muzeje + Empire State Building,statue of liberty ... gde su guzva i tako sva ta glavna mesta 3 ili 4 dana vam skoro nista ne znaci ....
Nemoze se nesto videti u Sad za 15 dana.

Los Andjeles je onako zanimljiv na malo ekranom ... ali uzivo blizu smora,preveliki grad,nema puno atraktivnih mesta iskreno koliko ima recimo u NY,imas taj Universal Studio i tako par mesta gde da se provodis ali nije to neki grad za turiste,tako sam ga ja doziveo ... Inace SF je ubedljivo najlepsi grad Amerike,tamo nisam bio ali cuo sam sve najlepse,ima interesantnih stvari da se vidi,i Alkatraz ....itd ... Interesantnje je SF od LA-a al dobro nekima nije.
Inace Las Vegas je izuzetak,tamo ostati 2 do 3 dana je sasvim dovoljno,cisto da obidjes sva hotela i malo da se zezas na masinice i to je to ... Tamo sam bio par dana verujem da bi se smorio posle 3 dana.

Miama inace pravi izbor za more,tamo je isto jako lepo,nisam obisao taj grad ali i on takodje kako su mi neki rekli,nema nista specialno,nocni zivot je mozda super kao u LA-u i to more ali to je to ...

Bolji bi vam bio izbor NY-SF i LA ili recimo NY i par gradova sa antlantika kao Boston,Philadelphia i tako ...
Mada Septembar daleko je to ... Imate jos mnogo vremena.
 
u pravu si da je Septembar jos daleko, kod nas se tri puta u toku dana promeni plan puta : ) za sada je dogovor 8 dana NY i 2-3 Las Vegas, ali ko zna, znam da je 15 malo ali tih 15-17 dana odmora je maximum koji mozemo da dobijemo pa cemo morati da se snalazimo :( hvala svima na sugestijama pa ko se seti josh nechega neka javne, pozdrav!
 
Baš davno sam bio u tim krajevima, ali po sećanju Washington DC nije ništa posebno. New York je čudo, koliko god bili tamo neće biti dosadno. Boston je jako lep grad, Chicago takođe, ali dve nedelje ukupno je malo, pitanje je da li vam se isplati detour na razne strane. Zapadna obala (SF, LA) je dalek put, mada ako idete već u Las Vegas onda i nije tako daleko :D. Iz Vegasa možete ići za Grand Canyon (nisam bio, ali kažu da je fascinantan) ali je autom teško za dnevni izlet (npr. 5 sati vožnje u jednom smeru), organizuju se ture helikopterom i avionom, za $$$. Ako hoćete nešto što liči na Las Vegas i more pogledajte Atlantic City - nekih 2 sata vožnje od NYC, a zgodno da se posle (ili pre) poseti Philadelphia. More (tj. okean) ovde i nije ništa posebno, ako vam je to bitno onda treba ići dalje na jug. Btw kako mislite da se prebacujete između gradova - auto, avion,..?
 
u pravu si da je Septembar jos daleko, kod nas se tri puta u toku dana promeni plan puta : ) za sada je dogovor 8 dana NY i 2-3 Las Vegas, ali ko zna, znam da je 15 malo ali tih 15-17 dana odmora je maximum koji mozemo da dobijemo pa cemo morati da se snalazimo :( hvala svima na sugestijama pa ko se seti josh nechega neka javne, pozdrav!

Meni je zivotna zelja da odem u NYC i planiram sledece god.ali sam zelela da vam kazem da sam nasla neki sajt(nadjite na google-jeftina putovanja)i tu je jedan decko opisao svoj put za severnu ameriku.on je morao da isplanira svaki dan od toga gde ce ici(na mapi),koliko je svaka karta (bus)do zeljene destinacije,do toga gde ce kada spavati i sta gde kupiti.Izgleda smesno ali pametno je pogledati jer vec (ako dobro isplanirate)mozete preko interneta rezervisati(ne kupiti-jer je skupa)nyc pass koji je dosta povoljniji,pa rezervacija hotela(imam odlican sajt-hotelscombined,uporedjuje cene.).Kasnije sam tog momka videla na TV -gostovao je u jutarnjem prog.Mada avgust i sept su udarni meseci sto se cena tice...Ako vam budu trebali saveti za jeftinu kupovinu -pisite.Nisam bila ali sam taj NYC doktorirala.SRECAN PUT.:klap:
 
ljudi hvala vam svima od srca na sugestijama, plan je bio od njujorka do vegasa avionom (Virgin :lol: ) nashli smo i dobre cene i satnice, ali shta sada stvarno raditi sa ovom boleshtinom, nisam ni sama pametna, mozda ipak preskochiti ovu varijantu do sledece godine :( :confused: :besna:
pozdrav i hvala svima josh jednom :bye:
 

Back
Top