Juan u Moskvi, nema više $

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
Ruski premijer Putin založio se da juan bude platežno sredstvo u trgovinskoj razmeni sa Pekingom! Dve zemlje su, samo u poslednjih godinu
dana zabeležile rekordnu trgovinsku razmenu od približno 40 milijardi dolara, i uverene su da će se ona do 2012. utrostručiti.
Sve se dogodilo u trenutku svetske ekonomske krize u kojoj, po mišljenju zvaničnog Pekinga, dolar ne može da ostane stabilan, pa je i kineska nacionalna valuta, juan, dobila novu ulogu - naloženo je da odigra presudni uticaj u kineskoj spoljnoj trgovini.
Peking se, za početak, okrenuo susedima. Već ima pristanak deset članica Asocijacije zemalja jugoistočne azije (ASEAN) da juan postane obračunska valuta u trgovinskoj razmeni.
Ukoliko se ostvari ideja Pekinga - da sa susedima, pogotovo sa Moskvom, umesto u dolarima, trguje u juanima - Amerika će, tvrde, dobiti još jedan udarac sa Dalekog istoka. Pogotovo ako se zna da samo u trgovini sa Kinom već beleži deficit od 30 procenata...
Peking se ne brine, jer je siguran da mu Evropska unija, kao glavni ekonomski partner, neće okrenuti leđa. EU - u ma kakvoj sprezi sa Vašingtonom bila - ostaće njen prvi trgovinski partner, jer se svakog sata njen deficit u razmeni sa Pekingom uvećava za više od 17 miliona evra!
 
yuanmao8st.jpg
 
Ма Дроид беше ти нешто предложио или сам то био ја да увеземо кинезе у Србију?
Кина је прва цивилизација света била ,сада је и биће
а сви ми други смо обични мрави

Kina je buducnost. to sam rekao u vise tema...

Kina je najjaca i jaca i od te smrdljive rusije...

Kina a vervatno i Indija su buducnost.
 
Veruj mi na rec, zive blizu mene. Odgovorno tvrdim da 10oricu prosecnih kineza mogu da mlatim. Mada to i nije nesto s obzirom da Srba ima 10ak miliona, sto je nedovoljno za milijardu zutih. Ali nas i Rusa 200 miliona :super:
znas kad rese Crnogorci da objave rat Kini i pricaju dvojica
"a dje je jado ta Kina ?"
na sta mu drugi odgovori
"nedje u istocnu Aziju "
ovaj opet pita
"a koliko ima tije Kineza ?"
ovaj opet odgovara
"pa ne znam tacno oko milijardu i po "
na to ce ovaj prvi
"Au pa dje cemo tolku celjad sahraniti jadan ne bio ?"
:mrgreen:

nego ovo za deset kineza mozda stoji , al sta ako dodje Brus Li ili mister Mijagi :mrgreen:
 

Back
Top