Цветко Ристићy покланa породица од насера и заборављен од свих
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Цветко Ристићy покланa породица од насера и заборављен од свих

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Цветко Ристићy покланa породица од насера и заборављен од свих

СКЕЛAНИ - Цветка Ристића из села Кушићи код Скелана сви су заборавили и препустили судбини, која се 16. јануара 1993. године сурово обрушила на нејака плећа четрнаестогодишњег дјечака.

Нико се више, нажалост, не сјећа јединог преживјелог у породици Ристић, којем је војска Насера Орића тог дана, на кућном прагу, убила оца Новака, мајку Иванку, брата Мићу и сестру Митру. Више од десет година Цветко је морао да зарађује кору хљеба по Србији и Црној Гори, а када је свјетска економска криза уздрмала и те просторе Балкана, морао је да се врати кући.

- Свуда је криза и нема посла. Радио сам као конобар, возач, кондуктер, на грађевини... Нисам бирао шта ћу радити, јер знам да морам од нечега живјети - каже Цветко.

Вратио се почетком ове године у недовршену породичну кућу, коју му је дјелимично обновила једна међународна организација. Унутрашњост је уређена тек толико да је могао да смјести кревет и шпорет. Вратио се из бијелог свијета с намјером да на свом имању заоре прву бразду и засије њиву, у коју нико није ушао од јесени 1992. године.

- Распитивао сам се у Сребреници да ли бих могао узети неки кредит па да започнем производњу воћа или поврћа. Могао бих и да таксирам, али немам ауто. Тешко је кад немаш никог свог да гарантује да ћеш то отплаћивати, очајан је Цветко.

Каже да му је, кад је остао без породице, помогло неколико пријатеља покојног оца и београдски новинар Миодраг Попов, који му је налазио послове у Србији и Црној Гори.

Завршио је, каже, Саобраћајну школу док је живио у ужичком сиротишту "Петар Радовановић".

- Нисам ја просјак, нешто ћу радити и од нечега живјети, али боли ме то што су ми злочинци убили све што сам имао, запалили кућу, а ја остао сам и препуштен судбини - истиче Цветко.

Ужаснут је чињеницом да је Хашки трибунал "зажмурио" над трагичном судбином четрнаестогодишњег дјечака из сребреничког села Кушићи.

Туга и бол у души бацила је, прије шеснаест година, тамну сјенку на лице дјечака који је одрастао у тихог и скромног младића по сиротиштима и туђим домовима.

Убили су Цветку све што је имао. Двије године старијег брата Мићу никад није пронашао. На скеланском гробљу стоји заједнички споменик, подигнут несрећним Ристићима. На њему су уклесана имена: Новак (42), Иванка (43), Митра (19) и Мићо (16).
    http://www.glassrpske.com/vijest/5/krozrs/20333/cir/Cvetko-Ristic-zaboravljen-od-svih.html

Овакве животне приче никада неће пунити насловне странице новина.Никада неће бити ударне вести у информативним емисијама, иако су више него стварне а и има их превише.
    Ко још размишља о овим људима, о отимању дела државне територије, о Војводини коју можда чека слична судбина. Све су то данас минорне, неважне ствари, јер се власт добро припремила и подмеће као тему ,светску економску кризу,подмеће ситностраначке расправе, нуди лажну демократију на окупираним медијима, а све време пљачка и гули народну кожу пунећи своје предубоке џепове.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano Re: Цветко Ристићy поклан породица од насера и заборављен од свих

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    http://www.glassrpske.com/vijest/5/krozrs/20333/cir/Cvetko-Ristic-zaboravljen-od-svih.html

Овакве животне приче никада неће пунити насловне странице новина.Никада неће бити ударне вести у информативним емисијама, иако су више него стварне а и има их превише.
    Ко још размишља о овим људима, о отимању дела државне територије, о Војводини коју можда чека слична судбина. Све су то данас минорне, неважне ствари, јер се власт добро припремила и подмеће као тему ,светску економску кризу,подмеће ситностраначке расправе, нуди лажну демократију на окупираним медијима, а све време пљачка и гули народну кожу пунећи своје предубоке џепове.
    нормално да неће пунити,кад су новинари ретардирана,поремећена,мат еријалистичка,покварена група изрода који су под контролом центара моћи,а и заболе их за србе,њима је битније ко је кога нагузио....
    ...

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    нормално да неће пунити,кад су новинари ретардирана,поремећена,мат еријалистичка,покварена група изрода који су под контролом центара моћи,а и заболе их за србе,њима је битније ко је кога нагузио....
    Чега у овом тексту има смешног ????
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Чега у овом тексту има смешног ????
    А, па он ти је Љотићевац! Ништа чудно од њега!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Re: Цветко Ристићy покланa породица од насера и заборављен од свих

strasno
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio paprikarius Pogledaj poruku
    А, па он ти је Љотићевац! Ништа чудно од њега!
    Ко љотићевац? Дахт? Ма дај не личи

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nojkic_problem Pogledaj poruku
    Ко љотићевац? Дахт? Ма дај не личи
    Не терај ме да тражим!

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio paprikarius Pogledaj poruku
    Не терај ме да тражим!
    Нађи. Ја га не доживљавам као таквог. Заиста. Мени више личи на неког икомплексираног клинца, који ни не зна ко је био Димитрије Љотић, ложи се на Дражу и сл.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: Цветко Ристићy покланa породица од насера и заборављен од свих

О овом тада дечаку Миодраг Попов је снимио документарни филм
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku

Брате....такве људе на жалост сусрећеш сваки дан по РС....сребреница, братунац, скелани, сарајево, мостар, зеница, тузла итд....страшни злочини над Србима су рађени...од стране мухамеданаца и латина...и нико није још одговарао...а у народу само кипти и гомила се бес..јер нема породице која није дохваћена у овом рату....тако да када дође наших 5 минута...
    “Mors tua, vita mea”

Slične teme

1. Породица Гарашанин
    Autor Slaven777 u forumu Istorija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 19:17
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.03.2007., 14:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge