Problem sa instalacijom OS!

Gax

Domaćin
Poruka
3.149
Imam COMPAQ EVO D510 CMT P4 (Intel 2.0GHz, 256MB of RAM-PC400MHz DDR), problem nastaje kada hocu da instaliram Windows XP, namestim da bude butabilan, sve kako treba, on formatizuje i kada dodje do dela da treba da kopira fajlove u nekom trenutku izbaci da neki fajl ne moze da prekopira i izbaci Retry (pokusao sam, ali nece), Skip, Quit. Kada uradim Skip on preskoci, nastavi dalje, ali kada krene instalacija negde posle podesavanja za jezik tastature i vremenske zone on izbaci Fatal Error kao da mu neki deo fali i restartuje se. Jednom sam uspeo da instaliram Win tako sto sam isao na nekoliko fajlova Skip, ali je jako sporo radio i bio je delimicno instaliran (nije bilo Internet Explorer, Windows Media Player, onih pozdina za Desktop,….). Na PC nemam neke posebne komponente, menjao sam i CD citace i Windows CD uvek isto. Hard je od 40GB i ispravan probao sam ga na drugim racunarima i Win je hteo da se instalira.
 
Po svemu sto si napisao sokole moj, tebi ne valja instalacioni disk operativnog sistema..
Error (greske) koje se javljaju je informacija da nije moguce pricitati potrebne podatke sa instalacionog diska i da se kako si i sam napisao te greske manifestuju u vidu nedostajucih fajlova ili komplet aplikacija..

Prema tome, nadji ispravan CD sa instalacijom operativnog sistema i bice sve OK...

btw..
U krajnjem slucaju jedna od mogucnosti moze da bude, mada po onom sto si napisao jeste da i CD/DVD citac, sta vec imas ne radi kako valja, mada opet je prije varijanta problema kojeg sam gore napisao..
 
zvuci zaebano ako je tako ne postoji problem ali ipak postoji. Mozda pinovi na hardu od napajanja "preskachu" , ili je magistrala koja je veza sa maticnom prsla to mi pada na pamet

da sam na tvom mestu probao bi sa drugim napajenjem i drugom magistralom ako ne ide onda bi probao da instaliram win na tom hardu u drugoj masini pa onda prebacio

morao bi se malo vise zezas s drajverima na taj nacin ali je izvodljivo
 
Nebi trebalo da je do CD promenuo sam ih 5-6, probao sam i sa Win SP1, a kada instaliram na drugom kompu Win i stavim na moj on se restartuje. Zaboravio sam da napisem, na internetu sam procitao da on treba da koristi memoriju PC2100 266 Mhz, a ja sam mu stavio PC400MHz DDR (on je ocita i napise da ima 256MB), ne znam da li to ima neke veze....
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, obavezno proveri disk. Uzmi od nekog disk ko ima cistu verziju WIN XP SP2 ili SP3. Nakon toga, ako se greska ponovi, zameni memoriju. Ne znam da li si precizno opisao problem, ali ume memorija da pravi probleme prilikom instalacije sistema. Ako ovo ne pomogne, javi se, naci cemo resenje.
 
Proverio magistrale, opet isto, napajanje sam pokusao da zamenim, ali kada stavim drugo komp samo zavrti na kratko ventilatore i ugasi se, probao sam sa dva-tri napajanja. Uspeo sam opet nekako da instaliram Win, ali fale neki delovi (npr. defragmentacija ne radi,….), da li mogu nekako da te delove koji fale uzmem naknadno sa Windowsovog CD-a?
 
Probao sam to Start - Control panel - Add or remove programs - Add/remove windows components, ali izbaci Error, pokusao sam da disk iskopiram na hard - hteo je da prebaci, probao sam i SP1, SP2, SP3, ja sam mu stavio PC400MHz 256MB DDR (on je ocita i napise da ima 256MB),
 
Ja sam imao isti problem sa starim kompom. Imao sam dva modula RAM memorije od po 256. I uvek je ocita da imam 512. To nikad nije bio problem. Cak je znala i da radi mesec-dva bez problema. A onda je poceo da pada sistem. I kada sam pokusao da instaliram nov sistem, ista prica kao kod tebe. Onda sam izvadio jedan modul, ostavio samo 256 i progurao instalaciju bez problema... A inace moduli su identicni, kupljeni cak na istom mestu... I svaki pojedinacno radi, i kad ih uparim sistem ih oba vidi, ali prave problem...
 
Imao sam ovaj problem kad mi je drug doneo svoj komp! isto mu je tako izlazilo Retry prilikom instalacija Windows XP i ispostavilo se da mu je memorija crkla!! probaj novu memoriju od nekog mada retko ko sada ima obične DDR memorije uglavnom svi imaju DDR2!


Mislio sam da je do CD-a...hard diska...napajanja ali sam posle našao na nekom forumu da je to do memorije! memorija nemože da učita fajl prilikom instalacija Windows!

Evo sam si rekao da si sve menjao a memoriju ne

Na PC nemam neke posebne komponente, menjao sam i CD citace i Windows CD uvek isto. Hard je od 40GB i ispravan probao sam ga na drugim racunarima i Win je hteo da se instalira.

Do memorije je šta da ti kažem ne bih te slagao imao sam taj problem!
 
Ja sam imao isti problem sa starim kompom. Imao sam dva modula RAM memorije od po 256. I uvek je ocita da imam 512. To nikad nije bio problem. Cak je znala i da radi mesec-dva bez problema. A onda je poceo da pada sistem. I kada sam pokusao da instaliram nov sistem, ista prica kao kod tebe. Onda sam izvadio jedan modul, ostavio samo 256 i progurao instalaciju bez problema... A inace moduli su identicni, kupljeni cak na istom mestu... I svaki pojedinacno radi, i kad ih uparim sistem ih oba vidi, ali prave problem...

Baš tako je bilo sa kompom od mog druga imao je dve Kingston memorije od 512mb DDR2 u kompijuteru izvadio sam mu jednu memoriju i opet je pisalo retry prilikom instalacije Windows xp-a odmah znao da je ova što je ostala u kompijuteru najverovatnije crkla izvadio sam je iz kompijutera i ubacio ovu drugu posle sam pokušao da instaliram XP i instalirao ga je bez problema nije izlazilo više retry prilikom instalacije!
 

Back
Top