Pobuna u Vladi Srbije! Mrkonjić podnosti ostavku!

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
BEOGRAD, 12.04.2009.


Pobuna u Vladi Srbije: MRKONJIĆ PODNOSI OSTAVKU!

Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić najavio da će podneti ostavku zbog smanjenja budžeta u njegovom resoru, SPS ga ubeđuje da se ne povlači iz Vlade Srbije


Hoće da završi mandat pre roka...

Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić zapretio je da će podneti ostavku u Vladi Srbije, jer je vrlo nezadovoljan smanjenjem budžeta njegovog ministarstva. Mrkonjić je juče popodne svoju nameru da napusti Vladu najavio i partijskim kolegama, koji su ga čitavog dana ubeđivali da odustane od ove ideje, otkriva Press.

Prema saznanjima Pressa, ministar Mrkonjić vrlo je nezadovoljan što su u planu Vlade Srbije o štednji njemu ukinuti projekti za koje on smatra da su jako značajni. Mrkonjić juče nije odgovarao na brojne pozive Pressa. Međutim, na njegov telefon javila nam se „prva saradnica ministra", koja nam je potvrdila da je „Milutin Mrkonjić najavio ostavku u Vladi Srbije"!

-------------------
Potpredsednik Nove Srbije Dragan Jovanović kaže za Press da je i on čuo iz „vrlo proverenih izvora" da Milutin Mrkonjić podnosi ostavku!

- Glavni razlog je sukob Mrkonjića sa Ministarstvom finansija. Ministarstvo infrastrukture se nalazi u velikom nerazumevanju onih koji raspolažu novcem još od kada je propala koncesija za put Horgoš-Požega. Sada se raspisuju tenderi za deonice puta koji su skuplji od same izgradnje puta, a akcize za gorivo, umesto da se kao svuda u svetu koriste za obnovu puteva, kod nas se preraspoređuju u budžet za penzije i druga socijalna davanja. Valjda je i Mrkonjiću sada postalo jasno da neće moći da obnovi sve puteve koje je obećao - kaže za Press Jovanović.

Opsirnije na www.pressonline.rs

--------------------
Sta mislite, hoce li ostati dosledan, ili ce i njega namiriti naknadnim oporezivanjem gradjana?!

Koliko je moralno da Mrkonjic trazi da se novac za penzije i druga socijalna davanja, u godini "recesije" drzave, stavi na raspolaganje za obnovu puteva, kako je obecao narodu?!
I, sta je VAZNIJE od to dvoje?

Sto se mene tice, volela bih da ova Vlada padne sto pre!
Sve ostalo su "nijanse"...
 
nema od toga nista , dace mrkonji neke pare i smirice ga....

sve su to ista g0vna

Odakle vise da izvuku pare?
Cedjenjem suve drenovine?
Vrlo je moguce, ionako stalno govore da su odustali od oporezivanja primanja vecih od 12 000. da su odustali...ali, da postoji uvek nova "reorganizacija", zavisi kako se "stvari budu odvijale" i slicno. Dakle, mozemo se nadati svemu, samo ne dobrom, i ne padu ove Vlade:(
 
pa ako do sada niko nikada nije "platio" za neispunjavanje onoga sto je obecao, a ljudi se vezu za rec a....zasto bi on morao odrzati obecanje...

Stvarno, zasto?
On, koji je do sada bar sto puta pogazio svoju rec, koji je zaboravio svog lidera i sta su mu ucinili ovi s kojima je sada u Vladi, sve zarad fotelje, on se buni jer njegovom ministarstvu manjka para:roll:
Bice namiren!
Narod nek pripremi ledja, sledi novo dranje koze:sad2:
 
Stvarno, zasto?
On, koji je do sada bar sto puta pogazio svoju rec, koji je zaboravio svog lidera i sta su mu ucinili ovi s kojima je sada u Vladi, sve zarad fotelje, on se buni jer njegovom ministarstvu manjka para:roll:
Bice namiren!
Narod nek pripremi ledja, sledi novo dranje koze:sad2:


Koje dranje kada su nam kožu već odrali...sada će samo da posole, ološ i šljam:evil:
 
Koje dranje kada su nam kožu već odrali...sada će samo da posole, ološ i šljam:evil:
Juce sam gledala jednu penzionerku na televiziji: Evo, imam jos 35. dinara ali bukvalno, a tek je prosao prvi deo penzije. Volela bih da posaljem Vladi moju penziju da neko od njih pokusa da prezivi mesec dana s njom (penzijom) (parafraza):(

Pa, moguce da se sete i vazduh da oporezuju, nije iskljuceno.
Samo je, izgleda iskljuceno da ce nesposobna, preskupa i preglomazna Vlada da padne:evil:
 
"S druge strane, u vrhu SPS-a Pressu su potvrdili da je i do njih došla informacija da je Mrkonjić najavio povlačenje sa funkcije, ali tvrde da se to neće dogoditi. Socijalisti, međutim, ne kriju da je Mrkonjić „jako nezadovoljan" što mu je zakinut budžet.

- Ne verujemo da će Mrkonjić podneti ostavku. Znate kakav je on, voli svašta da priča. Juče popodne Mrkonjića je pozvao i Ivica Dačić da se raspita šta se to dešava i kakve su to priče o ostavci, i uverio se da od toga nema ništa. Mrkonjiću nije pravo zbog smanjenja budžeta, ali će i on morati da radi, kao i svi ostali ministri kojima su smanjeni prihodi - kaže izvor Pressa iz vrha SPS."
------------
VOLI SVASTA da prica kao i svi ministri u Vladi Srbije:(
 
Juce sam gledala jednu penzionerku na televiziji: Evo, imam jos 35. dinara ali bukvalno, a tek je prosao prvi deo penzije. Volela bih da posaljem Vladi moju penziju da neko od njih pokusa da prezivi mesec dana s njom (penzijom) (parafraza):(

Pa, moguce da se sete i vazduh da oporezuju, nije iskljuceno.
Samo je, izgleda iskljuceno da ce nesposobna, preskupa i preglomazna Vlada da padne:evil:


Dobro ali ona ima i tih 35 kinti...ne prikazuju one koji kada plate režije idu noću po kontejnerima da bi pronašli nešto da pojedu:confused:

Sinoć šetam psa i krenula da bacim đubre i vidim dvoje još držećih i relativno dobro obučenih penzionera koji zaviruju u kontejner...baš me bilo blam da njih ne postidim ali sam bila spremna da trknem do kuće i donesem im klopu jer još uvek ne mogu da se izborim sa ukućanima oko gomile hrane koju bacamo, a nekome bi dobro došlo:confused:
Situacija je odavno alarmantna , a oni se qrcobecaju sa nekakvim SOS prodavnicama u kojima je 70% namirnica sa isteklim rokom trajanja, a cene iste ili i skuplje no u nekim supermarketima.:confused:

Ustvari, šta pametno reći, a da već svi ne znamo:confused:
 
Dobro ali ona ima i tih 35 kinti...ne prikazuju one koji kada plate režije idu noću po kontejnerima da bi pronašli nešto da pojedu:confused:

Sinoć šetam psa i krenula da bacim đubre i vidim dvoje još držećih i relativno dobro obučenih penzionera koji zaviruju u kontejner...baš me bilo blam da njih ne postidim ali sam bila spremna da trknem do kuće i donesem im klopu jer još uvek ne mogu da se izborim sa ukućanima oko gomile hrane koju bacamo, a nekome bi dobro došlo:confused:
Situacija je odavno alarmantna , a oni se qrcobecaju sa nekakvim SOS prodavnicama u kojima je 70% namirnica sa isteklim rokom trajanja, a cene iste ili i skuplje no u nekim supermarketima.:confused:

Ustvari, šta pametno reći, a da već svi ne znamo:confused:

Ti si jos i dobro prosla:lol:
Zamisli, sta se meni desilo pre dve veceri: Udjem u prodavnicu (bilo je negde oko 20,30 a prodavnica radi do 21.cas) i pozurim, posto mi je zafalilo nesto- da ne objasnjavam, i..

Cujem vrisak sa kase, vrisak pred vratima:eek:
Momak i devojka koji su kupovali nesto, pri placanju jednostavno krenu napolje, s tim sto su na prodavacicu i kasirku uperili PISTOLJ!

Meni je palo u oci da deluju vlro odrpano za racun od preko 3000 din (to sam kasnije registrovala u policiji gde sam bila privedena kao SVEDOK, sa jos dvoje kupaca i pomenute radnice)!

Sta sam mogla da kazem?
Je li imao trenerku ili farmerke:eek:

I, osim svega ostalog, na tome su toliko insistirali, posto se iskazi prodavacice i kasirke nisu slagali bas i JEDINO u tom detalju, a ja koja sam bila oko desetak metara udaljena da sam videla:roll:

Na kraju mi je puklo pa sam rekla: Pretpostavljam da je nesto od to dvoje imao, jer da je bio u gacama, svakako bi bio upecatljiviji:sad2:

Nesrecnu prodavacicu su pitali da li je pistolj bio PRAVI:eek:

Bilo bi najbolje da su je upucali (momak je potegao pistolj) da bi oni saznali je li bio pravi ili lazni!

Sta hocu da kazem: Te dve nesrecnice, kako su i same rekle policiji, nisu primile platu ni za januar a sad je april, a to da traze kakvu odstetu od firme u kojoj rade-ravno je cudu da ih pogodi kakva kometa dok spavaju.

Policija i dalje traga, one ni dalje ne primaju zaradjeno, plus sto su preplasene i opterecene strahom da se nesto slicno ne ponovi:evil:
 
Poslednja izmena:
Ti si jos i dobro prosla:lol:
Zamisli, sta se meni desilo pre dve veceri: Udjem u prodavnicu (bilo je negde oko 20,30 a prodavnica radi do 21.cas) i pozurim, posto mi je zafalilo nesto- da ne objasnjavam, i..

Cujem vrisak sa kase, vrisak pred vratima:eek:
Momak i devojka koji su kupovali nesto, pri placanju jednostavno krenu napolje, s tim sto su na prodavacicu i kasirku uperili PISTOLJ!

Meni je palo u oci da deluju vlro odrpano za racun od preko 3000 din (to sam kasnije registrovala u policiji gde sam bila privedena kao SVEDOK, sa jos dvoje kupaca i pomenute radnice)!

Sta sam mogla da kazem?
Je li imao trenerku ili farmerke:eek:

I, osim svega ostalog, na tome su toliko insistirali, posto se iskazi prodavacice i kasirke nisu slagali bas i JEDINO u tom detalju, a ja koja sam bila oko desetak metara udaljena da sam videla:roll:

Na kraju mi je puklo pa sam rekla: Pretpostavljam da je nesto od to dvoje imao, jer da je bio u gacama, svakako bi bio upecatljiviji:sad2:

Nesrecnu prodavacicu su pitali da li je pistolj bio PRAVI:eek:

Bilo bi najbolje da su je upucali (momak je potegao pistolj) da bi oni saznali je li bio pravi ili lazni!

Sta hocu da kazem: Te dve nesrecnice, kako su i same rekle policiji, nisu primile platu ni za januar a sad je april, a to da traze kakvu odstetu od firme u kojoj rade-ravno je cudu da ih pogodi kakva kometa dok spavaju.

Policija i dalje traga, one ni dalje ne primaju zaradjeno, plus sto su preplasene i opterecene strahom da se nesto slicno ne ponovi:evil:

Užas...dobro si i prošla:confused:

Mene su nedavno hteli da navataju k'o svedoka u jednom restoranu...dve grupe krenule jedni na druge , a dok sam se opasuljila , pa još na štiklama , eto ti i "milicajaca" na vratima i ni pet ni šest, :" Ti ćeš d'budeš svedok"!:eek:

qq meni al' se dobro opsetih i nekako ih ubedih da ništa nisam videla jerbo sam kratkovida , a iz sujete nikada napolju ne nosim cvike i nekako me "oslobodiše":lol:
 

Back
Top