Greska poslije upotrebe AV
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Greska poslije upotrebe AV

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Greska poslije upotrebe AV

Zdravo ! Da li postoji neki program koji moze popraviti neku gresku u Windowsu a koju je izazvao neki antivirusni program.Cini mi se da mi Firefox ne radi najbolje,odnosno veoma sporo se ucitava a IE 8 jos sporije poslije upotrebe a-sqwared programa.Da ne bih instalirao novi Firefox ima li neki program koji ce procesljati Windows.Ja upotrebljavam TuneUp 2009 ali koliko sam primijetio on ne moze bas tako neku gresku popraviti .

Primećen član silovski (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Greska poslije upotrebe AV

Ako vec treba da instaliras neki program isto ti je da instaliras i Firefox ponovo.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Adesha

Prilikom brisanja fajlova koje je pronašao av program, anti-spyware program ili neki od programa za čišćenje registry baze, treba biti obazriv i dobro pogledati šta to nudi za brisanje, jer se može desiti da se obriše i nešto što nije za brisanje. Međutim, ukoliko već duže vreme koristite neke takve programe i znate kako funkcionišu, ne bi trebalo da se desi da imate problem takve vrste. Program a-squared nije loš, ali se mora obratiti pažnja šta je to pronašao i šta nudi za uklanjanje. Dešava se nekad da ponudi i nešto što i nije za brisanje (ja sam lično ima takvo iskustvo sa njime). Možda si i ti uklonio nešto što ima veze sa tim programima pa zato sada imaš te probleme, mada Mozilla je poznata po tome da se sporije otvara. Ukoliko sumnjaš na a-squared, otvori ga i pod stavkom Quarantin pronađi sve što ima ikakve veze sa tim programima koje pominješ i klikni na Restore, pa vidi je li se stanje popravilo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    @Adesha

Prilikom brisanja fajlova koje je pronašao av program, anti-spyware program ili neki od programa za čišćenje registry baze, treba biti obazriv i dobro pogledati šta to nudi za brisanje, jer se može desiti da se obriše i nešto što nije za brisanje. Međutim, ukoliko već duže vreme koristite neke takve programe i znate kako funkcionišu, ne bi trebalo da se desi da imate problem takve vrste. Program a-squared nije loš, ali se mora obratiti pažnja šta je to pronašao i šta nudi za uklanjanje. Dešava se nekad da ponudi i nešto što i nije za brisanje (ja sam lično ima takvo iskustvo sa njime). Možda si i ti uklonio nešto što ima veze sa tim programima pa zato sada imaš te probleme, mada Mozilla je poznata po tome da se sporije otvara. Ukoliko sumnjaš na a-squared, otvori ga i pod stavkom Quarantin pronađi sve što ima ikakve veze sa tim programima koje pominješ i klikni na Restore, pa vidi je li se stanje popravilo.
    Tako sam i odradio al ništa, opet isto. Instalirao sam novu Mozillu i sa njom je sad sve ok. Ali kako da popravim IE8. Ima li nesto od Mikrosofta za repariranje IE8. IE8 nije krekovani.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Adesha Pogledaj poruku
    ... Ali kako da popravim IE8. Ima li nesto od Mikrosofta za repariranje IE8. IE8 nije krekovani.
    Reinstaliraj i njega.

Zainteresovan član Serlancelot (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Adesha Pogledaj poruku
    Zdravo !
    Moj savet je sledeći: vrati sve na neki datum pre nego ti je taj program napravio glupost. Start/Programs/Accessories/System tools/System restore. Kada se sistem restartuje skini program CCleaner http://www.ccleaner.com i završi posao. Ubuduće koristi isključivo NOD. Izuzetno brz i ne guši kompjuter. Nikakve antispyware i ostale gluposti jer su obično ti programi špijuni. Ako treba više informacija, tu sam.
    Pozdrav

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Serlancelot Pogledaj poruku
    ... Nikakve antispyware i ostale gluposti jer su obično ti programi špijuni...
    O čemu pričaš ti čoveče?! Po tebi svi takvi programi su "špijunski"? E ovo je žešća provala koju sam čuo. Zna se koji su provereni antispyware programi i tu nema šta da se diskutuje oko toga, a ovakve laičke konstatacije unose dezinformacije i mogu samo da zbune one manje iskusne korisnike!

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

O čemu pričaš ti čoveče?! Po tebi svi takvi programi su "špijunski"? E ovo je žešća provala koju sam čuo. Zna se koji su provereni antispyware programi i tu nema šta da se diskutuje oko toga, a ovakve laičke konstatacije unose dezinformacije i mogu samo da zbune one manje iskusne korisnike!
    Nećemo odmah na nož. Primer: instaliraj spybot search&destroy pa onda recimo ESET smart security. Podesi ga na opciju interactive mode pa ćeš se mnooogo začuditi kada budeš video da SSD hoće napolje da bi poslao nekome neku informaciju. Ko ga je ovlastio? Ako hoće da šalje logove red je da to prijavi. I tako rade mnogi od programa. I na kraju mi reci gde ima džabe večera sem u mišolovci? Mislim na besplatne programe.

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

@DekiM
    Evo ti primer lepog ponašanja besplatnih programa. maločas Eset izbaci prozor na kome piše sledeće:

An application runnig on this computer is attemting to communicate with a remote computer. Do you wish to allow this comminication?
    Application: Skype
    Remote computer 217.155.73.85
    Remote port 23493
    Moj port 62298

Portovi od 23458-23999 Unassigned
    Moj port: The Dynamic and/or Private Ports are those from 49152 through 65535

Skype uključen ceo dan. Nisam ga upotrebljavao danas. Šta ćemo sad Deki?

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Promeni taj NOD (da ne kažem ESET), pa ti se takve stvari neće dešavati! Ja ga uopšte ne mirišem jer sam ga svojevremeno testirao i nimalo nisam bio zadovoljan njime, što se i pokazalo kada sam nakon njega instalirao KIS koji mi je pronašao masu zloćudnih programa!

Spybot je odličan program i svaka kritika na njegov rad ne pije vodu.
    Poslednji put ažurirao/la GostM : 14.04.2009. u 01:55

Elita niceboy (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5384

Spijuni su medj' nama... To sto Spybot hoce napolje je sasvim ok,bolje ti brini za neke druge programe koji hoce napolje.
    It's nice to be important,
    but it's more important to be nice.

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Promeni taj NOD (da ne kažem ESET), pa ti se takve stvari neće dešavati! Ja ga uopšte ne mirišem jer sam ga svojevremeno testirao i nimalo nisam bio zadovoljan njime, što se i pokazalo kada sam nakon njega instalirao KIS koji mi je pronašao masu zloćudnih programa!

Spybot je odličan program i svaka kritika na njegov rad ne pije vodu.
    UPRAVO.
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Elita Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3503

Mislim da bi ti MOGLA pomoci sama SYSTEM RESTORE POINT programa sa kojim si i izvrsio samu PRETRAGU racunara.
    Vecina NOVIH AV programa kreira SYSTEM RESTORE POINT tako da ne bi bilo lose da je potrazis u samom programu.
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Slične teme

1. Rok upotrebe?
    Autor Jacob u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.09.2008., 16:24
  2. Poslije brijanja
    Autor Slavik u forumu Muškarci
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 02.05.2006., 00:07
  3. Taktika upotrebe borbenih helikoptera
    Autor dule shrek u forumu Avijacija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07.03.2006., 22:58
  4. REGGAENERACIJA koze glave posle upotrebe blansha...
    Autor malecka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2003., 00:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •