DA LI JE FER???

Gazija

Iskusan
Poruka
6.125
Da li možete da zamislite Srbiju bez kafana… Beograd bez noćnog života...reku bez splavova...Samo jedan zakon može da spreči da ovo postane stvarnost - zakon po meri svih, i nepušača i pušača.

Mislim da mi koji pokrećemo Narodnu Inicijativu i ti koji ovo čitaš, možemo da se složimo oko jedne stvari! Neki kažu da je 21. vek, vek komunikacija, neki ljudskih prava, ali mi čvrsto verujemo da je ovo vek pametnih i odgovornih ljudi, vek razgovora i dogovora!

Mi živimo u Srbiji, kao i ti! I zato nas se i te kako tiče kako ova Srbija izgleda! Sa kim i u kojim uslovima radimo, da li nam i ko dolazi u goste, sa kim se i gde družimo! Da li smo isti ili različiti! Šta pijemo, da li pušimo ili ne pušimo!

I zato se upravo oko zakona o regulisanju pušenja na javnim mestima slažemo!

Smatramo da je donošenje zakona neophodno, ali predlažemo verziju čija će primena štititi i nas pušače i nas nepušače! Zar ne?!

Zato smo pokrenuli Narodnu inicijativu za prikupljanje 30 000 potpisa koja će nam omogućiti da Narodnoj Skupštini Republike Srbije podnesemo predlog zakona koji je za Srbiju mnogo bolji od Zakona o totalnoj zabrani pušenja na javnim mestima.

Predlažemo zakon koji je većina zemalja, članica EU, propisala, a koji reguliše oblast pušenja na javnim mestima kao kompromis između pušača i nepušača, dakle model koji je prihvatljiv za sve! Predlažemo zaštitu umesto zabrane.

Zašto je zakon koji predložemo najbolje rešenje? Zato što...
Predloženi zakon na efikasan način štiti nepušače, čuvajući slobode i ljudska prava odraslih da puše na društveno odgovarajućim i tradicionalnim mestima kao što su barovi, noćni klubovi, restorani, kazina
Zakon je ekonomski opravdan jer čuva radna mesta u ugostiteljstvu, stabilne poreske prihode, što nam je veoma važno u vreme ekonomske krize
Potpuna zabrana pušenja nije uslov da Srbija postane član EU!

Učini nešto korisno za Srbiju, sebe i svoje prijatelje!

Informiši se!

Pridruži se!

Potpiši se!

U četvrtak u 11 časova, pokretači narodne inicijative „ZAŠTITA UMESTO ZABRANE” izašli na glavna šetališta u Beogradu, Nišu i Novom Sadu i time obeležili početak prikupljanja 30,000 potpisa građana. Svojim potpisom zainteresiovani građani podržaće predlog Zakona koji će regulisati pušenje u zatvorenim javnim i radnim prostorijama, na način koji će biti po meri pušača i nepušača.

Inicijativi su se pridružili i istaknuti pojedinci, poznate ličnosti koje razumeju ovaj problem i slažu se da on treba da se reši na demokratski način, poštujući prava svakog pojedinca na slobodu izbora.

Potpisi će se prikupljati svakoga dana od 9. do 15. aprila na glavnim šetalištima u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Subotici, kao i u brojnim ugostiteljskim objektima u svim krajevima Srbije.


Ja sam se potpisao....Sta mislite o ovoj inicijativi i da li ste za to??


http://www.zastitaumestozabrane.com
 
Закон о забрани пушења на јавним местима је нешто најглупље што је предложено у последњих десет година, раме уз раме са оним педерским законом.
 
Закон о забрани пушења на јавним местима је нешто најглупље што је предложено у последњих десет година, раме уз раме са оним педерским законом.
to je od pametnijih i ne samo to
treba zabraniti prodaju i proizvodnju cigareta u Srbiji
a povecati proizvodnju marihuane
 
Ne slazem se sa ovim zakonom, jer nece nisita resiti... Pokazalo se kod onih koji su vec probali.

Ali ne da bih volela da se smanji broj kafica, narocito onih ispod mog prozora, o tome mogu da pricam danima.

Za splavove kao Brajan Koen (samo ne bas tako vuuulgarno).

Kafanice su ok. :D
 
to je od pametnijih i ne samo to
treba zabraniti prodaju i proizvodnju cigareta u Srbiji
a povecati proizvodnju marihuane

:worth:

Ko ce debilima objasniti da su cigarete stetnije od marihuane za koju su naucnici dokazali da deluje lekovito na bolesnike sa terminalnim oboljenjima, dok se za cigarete ne moze reci isto.

p.s. rec povecati bi zamenio sa legalizovati i oporezovati.
:super:
 
Ово само ненормалан човек може да одвали :neutral:

Treba zabraniti prodaju cigareta u gradu u kojem ti zivis i povecati proizvodnju marihuane u gradu u kojem ti zivis! :thumbdown:
inace sam pusac i znam sta pricam i radije cu se odreci zavisnosti duvana, nego opojnog dima marihuane
a i to je jedan od vidova spasa srpske poljoprivrede, marihuana na veliko, kod registrovanih poljoprivrednih proizvodjaca
ugledam se na pametnu Holandiju samo, ne na zatucanu i ksenofobijom zadojen jedan deo primitivnih srba
 
Pa i ako ne pusim , a stalno sedim u kafanama, cim zakon stupi na snagu prestajem da idem u kafane . I suvise ce liciti na bolnice . Sva srpska poezija je napisaa u kafani . Mislim da je idiotskl da odatle pocnu da uredjuju drzavu .
 
inace sam pusac i znam sta pricam i radije cu se odreci zavisnosti duvana, nego opojnog dima marihuane
a i to je jedan od vidova spasa srpske poljoprivrede, marihuana na veliko, kod registrovanih poljoprivrednih proizvodjaca
ugledam se na pametnu Holandiju samo, ne na zatucanu i ksenofobijom zadojen jedan deo primitivnih srba

Koliko sam upućen, radi se o zakonu o zabrani pušenja...
Zar se marihuana konzumira drugačije? :roll:
 
Racunica je prosta.........kao i u americi........

Kada su troskovi lecenja onih koji su fasovali rak pluca, i kardiovaskularne bolestine daleko prevazisli zaradu koju drzava stice akcizama i porezom na promet cigareta......zabrana pusenja na javnim mestima je zamenila one cuvene face a la Jammes Dean ,kako se kurche sa pljugom u kraju usana.........

Srbija , koja je prvak evrope u broju kardiovaskularnih bolesti, bi zadnja trebala da se buni protiv ovog zakona...............

Ja sam bio pusac skoro 40 godina, i skroz je ok da se ovaj zakon uvede i sto je najvaznije sprovede..........ako sam vec ja jeo gomna sa cigaretama 40 godina, ne bih da moji klinci naprave istu gresku..........

Dakle, sve ove price koje idu protiv zabrane pusenja u javnim zatvorenim objektima su licemerje ili klasicno neznanje........da ne kazem , glupost.......
 
Beogradski splavovi su izvor smeća i uništenja okoline koju prouzrokuje gomila idiota koja misli da treba da parkira kola direktno u Savu ili Dunav.Da je Neron živ,goreli bi.

malo je ruznijih gradova od beograda
da jos nema i tih splavova i koliko toliko solidnog nocnog zivota u njega ljudi ne bi dolazili ni po lek
 
malo je ruznijih gradova od beograda
da jos nema i tih splavova i koliko toliko solidnog nocnog zivota u njega ljudi ne bi dolazili ni po lek
Ne znam samo koji rac.ku traže kojekakve seljačine iz tri lepe i još ostavljaju smeće i uništavaju obalu.Ako već žele neka presele te smetlarnike na svoje reke.
što se tiče cigareta treba ih spaljivati na lomači na deponijama daleko od gradova.
 

Back
Top