Ice T

hejti

Poznat
Banovan
Poruka
8.402
Gangsta rap, hip-hop, metal ...
Poceo krajem 80ih, stvarao izuzetan rap...
Devedesetih uporedo oformio metal bend

Aj da cujemo misljenja !

Albumi, pesme, tekstovi ...
 
Mislim da je BC vise HC nego metal ...ali to je nebitno

Bitno je to da je njihov prvi album Body Count (1992) bio zabranjen sirom USA odlukom Busa Sr. a najvise zbog pesme Cop Killer. U pesmi se radi (naravno) o liku kome je dosta policijske brutalnosti te on uzima stvar u svoje ruke...to je bio odgovor na prebijanje Rodney Kinga od strane LA Policije a cela ta situacija je snimljena.
Takva reakcija Busove administracije je samo izazvala suprotan efekat, interesovanje za BC je jos vise poraslo i album je postao najtrazeniji u Americi. Kopije albuma su strujale i na kraju su popustili i dozvolili objavljivanje albuma jer su ovako gubili na porezu.

Ice T je car...pravio rap, kada je zaradio kintu vratio se u svoj stari kraj, okupio bend iz srednje skole(muzika koju su tada radili je bila inspirisana hendrixom, zeppelinom itd) i rekao "now lets do some serious shit!"
Tako i bese, zaista taj 1 album je po meni odlican...sirov , ali upadljiv, direktan - bas onakav kakvu je poruku Ice-T slao USA establishmentu. Tekstovi ne sadrze poeziju, filozofiju vec su cist bunt, sirova snaga, bez umotavanja u lepu formu...onakva poruka kakvu i zasluzuju goveda iz Bele Kuce.
Album pocinje dijalogom Ice-T/a i jos jednog clana benda gde Ice izlazi iz auta i ubije pandura koji se bas sprema da uzina krofnu. Posto policiju u pesmama oslovljavaju sa "Pigs", pesma ima adekvatan naziv "Smoked Pork" (vrhunski :) )

Tragicno je to da je BC izgubio nekoliko clanova benda. Koliko se secam prvi je preminuo Beatmaster V, bubnjar(leukemija), zatim Moose Man - basista(ubijen u South Central LA prilikom posete majci, kada je slucajno naleteo liniju vatre u obracunu dveju bandi), D-Rock je cini mi se preminuo 2003 od bolesti belih krvnih zrnaca...bas te 2003 su pratili Cypress Hill na Smokin' Tour-u po USA a trebali su i da ih prate i na Exit festivalu...tada sam bas bio ultra naostren da cu uzivo slusati BC ali...
Zanimljivo je da je preminuli D-Rock gotovo uvek nosio masku kakvu nose golmani NHL-a jer nije zeleo teret slave.

Od originalne postave zivi su jos Ice-t i Ernie-C.

Omiljena pesma....pa mozda Body Count-Body Count, Neccessary Evil, There goes the neighborhood....Cop Killer sam preslusao milion puta tako da mi je ono..malo dosadila :)

toliko od mene, ostavicu prostora i drugim fanovima :)
 
Kejti, bravo za temu o najvecoj legendi rep muzike. Ice-T ili Tracy Marrow,svoj vrhunac karijere je dostigao krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih kada je pravio najvece hitove. Album "Original Gangster" je jedan od najboljih rep albuma ikad snimljenih. Poslednjih 15 godina se uglavnom bavi glumom i steta je sto se ne baci malo na snimanje muzike. Zao mi je sto nisam bio 95' na njegovom koncertu u Beogradu koji je imao sa grupom Body Count.Omiljene pesme su mi New Jack Hustler,Gotta Lotta Love i It's On.
 
Ajde jos samo ovo : Pesma BC is in the house je soundtrack za film "Univerzalni Vojnik", na kraju spota kada dodje murijas da hapsi clanove benda pojavljuju se Van Dam i Lundgren i oteraju svinje.

Ko sme protiv univerzalnih vojnika ?
;)
 
Zao mi je sto nisam bio 95' na njegovom koncertu u Beogradu koji je imao sa grupom Body Count.Omiljene pesme su mi New Jack Hustler,Gotta Lotta Love i It's On.

Taj koncert je bio brutalan...mislim da je odrzan na 13-ti maj, dan policije Srbije(Jugoslavije). Obezbedjenje je bilo prejako, pun k murijasa a onda je Ice-T(u dresu Crvene Zvezde) u sred pesme Cop Killer rekao : "zelim da svi podignete svoj srednji prst i ponavljate zamnom .....**** the police...**** the police ! "

Ispsovao je neke novinare sa pinka zato sto su mu blicali u oci u sred nastupa :mrgreen:
 
Ajde jos samo ovo : Pesma BC is in the house je soundtrack za film "Univerzalni Vojnik", na kraju spota kada dodje murijas da hapsi clanove benda pojavljuju se Van Dam i Lundgren i oteraju svinje.

Ko sme protiv univerzalnih vojnika ?
;)

... i "Surviving the game" soundtrack za istoimeni film u kome Ice glumi :D
 

Back
Top