Magicni tepih od Ciriha

Mercedes najavio ugradnju magicnog tepiha, sistem koji na osnovu IC,US , radara odredjuje dubinu neravnine na putu i ponasanje amortizera.......

Najjaci model ce se pojaviti na Ciriskom auto sajmu....

Hmm sorry, o kakvom ciriskom sajmu je rec? Ja zivim u Zürich-u, o toj vesti jos nista nisam cuo:S
Ako ce vec da prave to, sto nisu napravili na Auto sajmu u Genfu ( Zenevi ):), svetski poznat ( ali bio je vec)
Doduse da i naprave, taj sistem im se u CH sigurno nece isplatiti, jer ovde nema sta da meri:D putevi su kao piste za formulu, zategli su to svajcarci da ne poverujes....doduse uvek nesto grade i kopaju i sad cak...
Kako uopste moze taj radar da mi kaze kolika je dubina rupe 50m od mene a ja drajvam 80h i to sve preracuna i plus jos kaze amortizeru "e sad ovako", hmm i to sve uradi, pre nego ja naletim na tu rupu i izlomim felgu:D?
To je slicno senzorima za automatsko kocenje kad se priblizis preblizu drugom vozilu. Doduse oni rade dobro....sad hoce li se i taj radar pokazati dobar "cucemo":D.
 
Poslednja izmena:
Sto se sajma tice, mozda sam ofrljio, jer ja ne pratim to...sto se tice tehnike , logike, i proizvodjaca to nisam....jer im treba jedan dodatni kontroler, pa se misle da li da ga odrade aktivno ili pasivno....Tip je rekao da im se zuri , nek bude , za sledecu zenevu....kad je , pojma nemam...svi u grupi su ocigledno razumeli, ja razumeo rec zuri im se....
 

Back
Top