Afera "Pasoš": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra državnog novca!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Afera "Pasoš": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra državnog novca!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Afera "Pasoš": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra državnog novca!

Preplatili
    Na zahtev Zavoda za izradu novčanica mašine za unošenje podataka MUP platio po ceni nekoliko puta višoj od stvarne vrednosti. Ministar Ivica Dačić najavio ispitivanje svih navoda o falsifikovanim pasošima

BEOGRAD - Nemačka firma „Milbauer“ prodala je, na preporuku Zavoda za izradu novčanica, Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) dve mašine za unošenje ličnih podataka u pasoše po ceni 3,28 miliona evra, iako u specifikaciji nemačke firme do koje je Kurir došao piše da ona košta svega 495.000 evra.
    Na pitanje Kurira zašto je MUP ovu mašinu nemačkoj firmi platio skoro sedam puta više, ministar policije Ivica Dačić je rekao da Ministarstvo unutrašnjih poslova osim zahteva o tome šta taj pasoš treba da sadrži nema nikakvih daljih veza i udela u ugovorima o nabavci.

- Jednostavno, takva su zakonska rešenja. Više puta sam rekao da naše ministarstvo ima primedbe na to, zato što čak i sav novac koji građani plaćaju ide direktno Zavodu za izradu novčanica. Ni jedan jedini dinar ne ide Ministarstvu unutrašnjih poslova - rekao je Dačić.

Komentarišući tekstove koje je Kurir proteklih dana objavio o toj temi, ministar je rekao da će MUP sigurno ispitati celu situaciju u vezi sa tekstovima o 280.000 falsifikovanih pasoša.
    - Sigurno je, međutim, da građani Srbije neće biti žrtve bilo kakvih problema vezanih za izdavanje pasoša - obećao je ministar na jučerašnjoj konferenciji u Vladi Srbije.

Na insistiranje novinara Kurira da se javnosti objasni zašto je mašina plaćena više od onoga koliko košta na tržištu, Dačić je rekao da to nije posao Ministarstva unutrašnjih poslova. Na pitanje ko je onda platio mašinu, Dačić je ponovio da ceo taj posao radi Zavod za izradu novčanica (NBS) i da njima treba uputiti ta pitanja.

Odgovarajući na jučerašnjoj konferenciji za štampu na pitanje šta je s pričom da 280.000 pasoša nije u redu i da su falsifikovani, ministar je odgovorio da MUP do sada nije dobio nijednu reklamaciju.

- Još jednom ponavljam da mislimo da je problem u samom Zakonu, kojim je predviđeno da MUP izdaje pasoše, a da neko drugi bez ikakve kontrole izrađuje pasoše - rekao je Dačić i ponovio da će oni još jednom ispitati sve navode. On je naglasio i da je postavljanje pitanja falsifikovanih pasoša veoma važno.
    - Molio bih da tom pitanju imate uravnotežen pristup, jer takve informacije mogu uticati na proces integracije naše zemlje u EU. To je stvar od malo višeg državnog i nacionalnog značaja. O tome smo već započeli razgovore da se o svemu utvrdi puna istina - rekao je Dačić.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-10-04-2009/preplatili

-----------------------

Pa vi gradjani placajte njihove poreze razreze prireze i akcize, i punite budzet da posle ovi sa vlasti mogu na namestenim tenderima da pokradu te nase pare
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Afera "Pasos": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra drzavnog novca!

AFERA „PASOŠ“
    Narodna banka Srbije (NBS) odštampala je i građanima prodala 280.000 falsifikovanih pasoša, a predstavnici opozicionih političkih stranaka zahtevaju da neko zbog ove afere i krivično odgovara, jer je očigledno reč o kriminalu i korupciji.
    Prema rečima Ljubiše Vuletića, generalnog direktora Zavoda za izradu novčanica (ZIN), koji posluje u okviru NBS i koji sada u saradnji s nemačkom firmom „Milbauer“ štampa pasoš drugačiji od originala koji je pobedio na tenderu, do sada je izdato 400.000 biometrijskih pasoša. Ipak, prvih 120.000 pasoša izradio je pobednik na tenderu, slovenačka firma „Miraž“, tako da građani s tim pasošima neće imati problema, dok se naknadno 280.000 štampanih pasoša u dvadeset detalja razlikuju od originala koji je poslat drugim državama. Ovo bi za građane koji su ih platili moglo da znači probleme prilikom putovanja u inostranstvo.

MOGLO JE I JEFTINIJE
    Dve mašine tipa „identifijer 5.000“ Ministarstvo unutrašnjih poslova kupilo je za 3.280.000 evra, dok je za tehničku podršku plaćeno dodatnih 720.000 evra, to jest ukupno četiri miliona. Posao je ugovorio Zavod za izradu novčanica (ZIN), navodno po preporuci ministra ekonomije Mlađana Dinkića i guvernera Radovana Jelašića, potom je MUP ispostavljena faktura i oni su uplatili ceo iznos. U međuvremenu, Kuriru su dostavljene ponude više evropskih firmi iz kojih se vidi da je ceo posao bilo moguće obaviti za manje od milion evra.

----------

inace u stampanom izdanju kurira moze se videti i racun po kojem su dve ove masine placene po 3.2 miliona evra . opljackase nas nacisto

jos zbog njihove mucke 280.000 gradjana ima prakticno falsifikovane pasose i rizikuje da ih policija na granicnim prelazima uhapsi kao kriminalce i falsifikatore i da ih protera iz zemlje u koju dolaze i stavi im zabranu ulaska od 5 godina!
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Afera "Pasos": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra drzavnog novca!

ja sam novi pasos izvadio u septembru . valjda sam u ovoj grupi od 120.000 prvih pasosa

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Pa vi gradjani placajte njihove poreze razreze prireze i akcize, i punite budzet da posle ovi sa vlasti mogu na namestenim tenderima da pokradu te nase pare
    i...? Šta predlažeš...?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    i...? Šta predlažeš...?
    pa predlazem meku gradjansku neposlusnost i nelojalnost

izbegavanje placanja sve sto se moze legalno i regularno izbeci - bez posledica .

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

cuo sam pricu da je pred sam pocetak izdavanja pasosa, penzionisan dotadasnji direktor te masinerije, koji je sve drzao u malom prstu

naravno postavljen je novi podoban, neuk za tu proizvodnju, ali odan

danas u svetlu ovih dokaza sve dobija smisao

mislim i da sam to tada i napisao ovde, ali ko ce svega da se seca

plus - ne verujem slovencima, pogotovo gde su pare.
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

eto sad znate kako se kupuje vila na dedinju i dzip od 175.000 evra sa sajamskim popustom za samo par meseci

Namestis 2-3 tendera, racun ispostavis drzavi, ceh plate gradjani - i Bog da te vidi

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: Afera "Pasoš": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra državnog novca!

Vazno je da je izvor veoma pozudan...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Afera "Pasoš": Banda sa vlasti maznula 4 miliona evra državnog novca!

...sad ce kao da otkrivaju ko je maznuo 4 miliona a sve one milijarde za koje ih niko nije kontrolisao kako su trosili cemo da zaboravimo... jel moze njih neko za to da tuzi i dovede revizore da iskontrolisu kako su te pare potrosili posto njima to definitivno ne pada na pamet

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Ma da,glavno da imaju IMUNITET na sve radnje koje rade po Drzavi i u Drzavi.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://blog.goranrakic.com/archives/2009/04/novi_falsifikovani_pasosi.html

Akteri ovog komada u tri čina su MUP, NBS (preko Zavoda za izradu novčanica, skraćeno ZIN), slovenačka firma Miraž i nemačka firma Milbauer o kojoj se već moglo čitati kao o protežiranom kandidatu za kupovinu ZIN u procesu privatizacije.

Ugovor o izradi dva miliona pasoša u periodu od pet godina potpisan je 6. februara 2008. godine između ZIN i konzorcijuma Miraž/Milbauer po tenderu koji je raspisan u decembru 2007. godine.

... (ceo tekst)

Zavisno od toga ja kao moguće vidim dva scenarija: opoziv prve serije 120.000 pasoša i izdavanje novih-novih po vanrednoj proceduri ili dostavljanje uzoraka novog-novog pasoša i informacije o postojanju dve serije svim zemljama. U MUP-u su potvrdili da su obe serije u skladu sa našim Zakonom o putnim ispravama i podzakonskim aktima i ispunjavaju potrebne uslove.

Tužilaštvu ostaje da proveri da li je došlo do nameštanja tendera iz 2007. godine u kome su Slovenci dobili pravo na izradu pasoša i da li je ugovor izmežu ZIN i firme Miraž raskinut u skladu sa zakonom. Nejasno je i kako to da novinari, a ne ministar Dačić treba da otkrivaju da postoji promena u pasošima (ko to u ZIN ili MUP-u skriva informacije i zašto), da li iza novinski natpisa u Kuriru i Glasu javnosti stoji upravo Miraž i pažljivo isprati okolnosti umešanosti Milbauera u najavljenu privatizaciju ZIN...

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    Vazno je da je izvor veoma pozudan...
    To kaze muslimanski zlochinac za koga je b 92 najbolja tv
    Naravno da je pouzdan sve dok ga neko ne demantuje.

@tema..........ebem ti zivot,pazi vest-drzava prodala gradjanima 280 000 falsifikovanih pasosha

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Svedok saradnik Pogledaj poruku
    To kaze muslimanski zlochinac za koga je b 92 najbolja tv
    Naravno da je pouzdan sve dok ga neko ne demantuje.
    B92 i jeste najbolja TV a po cemu sam ja to zlocinac maymune jedan iskompleksirani ?

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

B92 i jeste najbolja TV a po cemu sam ja to zlocinac maymune jedan iskompleksirani ?
    Upravo po tome sto si sad izjavio

Uz to si jos srbomrzac kome kultura nije bas jacha strana.

ccc koji prostakluk........iza ovoga se verovatno krije verski fanatizam,sramota........

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Upravo po tome sto si sad izjavio

Uz to si jos srbomrzac kome kultura nije bas jacha strana.

ccc koji prostakluk........iza ovoga se verovatno krije verski fanatizam,sramota........
    Zlocinac sam zato sto mislim da je B92 najbolja TV

Pa ti nisi zdrav...Jos sam i srbomrzac

Al odakle izvuce vjerski fanatizam samo da mi je znati ...
    b

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zlocinac sam zato sto mislim da je B92 najbolja TV

Pa ti nisi zdrav...Jos sam i srbomrzac

Al odakle izvuce vjerski fanatizam samo da mi je znati ...
    b
    Naravno zlocinac nego ...........

A sada ozbiljno btw da se ispitaju sve te manjine ili druge veroispovesti u Srbiji kojima je "gotivna" b92 veoma brzo bi se otkrile neke pritajene ustashe i mudzahedini,dok Srbin kome je ona gotivna mora da ima neki vid mozdanog oboljenja........pa makar to bila islamizirana srbenda poput tebe.

Ma kakav program da imaju i ma koliko se trudili da budu ponekad ok,viri im onaj koljacki pogled........u stvari svoju srbofobiju iskazuju gotovo svaki dan,za to ima cak i konkretnih dokaza.

Ja lichno da sam neki ustasha koji zivi u bg,obozavao bih b92 i uvek ih branio........e bash tako sto ti sada radis.

p.s-i ahmadidzenko da se naucis pristojnoj komunikaciji.

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Naravno zlocinac nego ...........

A sada ozbiljno btw da se ispitaju sve te manjine ili druge veroispovesti u Srbiji kojima je "gotivna" b92 veoma brzo bi se otkrile neke pritajene ustashe i mudzahedini,dok Srbin kome je ona gotivna mora da ima neki vid mozdanog oboljenja........pa makar to bila islamizirana srbenda poput tebe.

Ma kakav program da imaju i ma koliko se trudili da budu ponekad ok,viri im onaj koljacki pogled........u stvari svoju srbofobiju iskazuju gotovo svaki dan,za to ima cak i konkretnih dokaza.

Ja lichno da sam neki ustasha koji zivi u bg,obozavao bih b92 i uvek ih branio........e bash tako sto ti sada radis.

p.s-i ahmadidzenko da se naucis pristojnoj komunikaciji.
    Yebote ispade da samo manjine gledaju B92

Al si ti paranoican ybt...Pristojno bih ja komunicirao sa tobom da znas koju pametnu da prozboris ovako tvoje teorije mogu da posluze samo za sprdnju...

Hajd sad zemljace laku noc i slobodno spavaj nece ti niko nista

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Yebote ispade da samo manjine gledaju B92

Al si ti paranoican ybt...Pristojno bih ja komunicirao sa tobom da znas koju pametnu da prozboris ovako tvoje teorije mogu da posluze samo za sprdnju...

Hajd sad zemljace laku noc i slobodno spavaj nece ti niko nista
    Karikiras, i ja gledam b92(ponekad),mada to je jedina tv stanica koja je u veoma znatnom broju domova,kafica itd u Srbiji zabranjena

A oni sto ih gledaju gledaju ih zbog slodnog programa(emisija) koje im je dao zna se ko i zna se za sta

Ostale stvari su im upadljivo antisrpske.

Nikako nisam paranoican,realan sam a to sto ti ja kaze i vecina srba ce ti reci,a to valjda znas.

Stvarno ne znam ko stalno kuka o nekim pravima i slicno......stavise ti gotivis b92 a ne ja........

muslimanski fanatizam na delu.

Obećava
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

mada to je jedina tv stanica koja je u veoma znatnom broju domova,kafica itd u Srbiji zabranjena
    ja sam bas nedavno izbrisao B92 sa daljinskog. Nemam veze sa radikalima, nego bre toliko su zagrizeni i toliko zvacu te vesti, toliko su sugestivni da nisam vise mogao da ih trpim.

fox, avala, rts....palma plus.....SOS...svuda mogu da gledam vesti samo na B92 ne mogu vise (BRE)

a i voditelji im svi lice na homoseksualce

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio xaver Pogledaj poruku
    ja sam bas nedavno izbrisao B92 sa daljinskog. Nemam veze sa radikalima, nego bre toliko su zagrizeni i toliko zvacu te vesti, toliko su sugestivni da nisam vise mogao da ih trpim.

fox, avala, rts....palma plus.....SOS...svuda mogu da gledam vesti samo na B92 ne mogu vise (BRE)

a i voditelji im svi lice na homoseksualce
    He he he, a tek kada odeš na sajt, nigdje ne piše Vaskrs nego Uskrs, a moderatori ne odobravaju ništa ili vrlo malo onoga što je prosrpski. Pogledajte vijest o priznanju Kosova od strane S. Arabije i komentare

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

дабоооогда поцркали сви који су се накрали!!! стићи ће их нечастиви!!!
    ...

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Ne volim tog Dinkića ali se radujem što je šugavi "kurir"kažnjen zbog objavljivanja neistina i paušalnih kritika bez dokaza.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

vreme je da ide
    ...

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa predlazem meku gradjansku neposlusnost i nelojalnost

izbegavanje placanja sve sto se moze legalno i regularno izbeci - bez posledica .
    albancima sa kosova najviše i odgovara da dođe do građanske neposlušnosti u srbiji. za njih radiš?

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    albancima sa kosova najviše i odgovara da dođe do građanske neposlušnosti u srbiji. za njih radiš?
    Zasto bi im odgovaralo? Sta to oni jos nisu ostvarili za vreme tadicevog mandata?
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Slične teme

1. "Biometrijski" pasos Srbije
    Autor iva_81 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 30.08.2010., 07:19
  2. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 06.04.2009., 00:05
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 04.06.2007., 12:47
  4. TRAZI SE... upitnik, anketa "odnos gradjana prema vlasti"
    Autor banei u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.11.2005., 21:33
  5. Afera "ministarstvo odbrane"-pljačka veka?
    Autor srebro u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.09.2005., 02:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •