Kriza je naša šansa reče Dinkić, a u praksi - na vešala zbog dugovanja

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.908
Na vešala zbog dugovanja

BOR - Dejana Stojnića (40) pronašli su preksinoć obešenog o toplovodnu cev u podrumu zgrade u ulici Generala Pavla Ilića 12 u Boru. Rodbina i prijatelji veruju da je sam sebi presudio zbog dugova u koje je zapao.
- Dejan je radio kao magacioner u fabrici obuće "Boranka" sve do uvođenja stečaja. Kad je napustio firmu, okušao se u biznisu, otvorio radnju za popravku obuće, ali mu posao nije cvetao - kaže njegov prijatelj Dejan Mihajilović, koji ga je i pronašao obešenog u podrumu.

U Policijskoj upravi u Boru kažu da je Stojnić ispričao majci još u ponedeljak uveče da "ide da vidi da li može nešto da pronađe da proda, jer nemaju ni žutu banku u kući".
U utorak je trebalo da se vidi sa Mihajilovićem, ali se u dogovoreno vreme nije pojavio, a u sredu je njegovo beživotno telo nađeno u podrumu.

- Tražio sam ga na raznim mestima, ali nisam ni pretpostavio da je mogao da siđe u podrum. U tom traganju video sam policiju ispred njegove zgrade. Sišao sam i ja dole, ne znam ni sam kako, i u čudu video najboljeg prijatelja obešenog o toplovodnu cev - kaže Mihajlović, naglašavajući da je njegov prijatelj oduzeo sebi život najverovatnije zbog dugovanja. Stojnić je iza sebe ostavio sina od 11 meseci.


http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-20-03-2009/na-vesala-zbog-dugovanja
----------------

Kriza je nasa sansa rece Dinkic u oktobru. A sada vidimo da se zbog propasti srpske privrede i opsteg beznadja sve veci broj ljudi odlucuje na samoubistvo. Vec sam cuo za 2 slucaja iz Krusevca sa istim epilogom. Dal ste vi u vasem gradu culi za neki slican slucaj?
 
Biznismen pokušao samoubistvo
10. april 2009. | 00:30 | Izvor: Tanjug
Subotica -- Vlasnik subotičkog građevinskog preduzeća "Panongrad" Zoran Francisković pucao je sebi u glavu i lekari subotičke bolnice bore se za njegov život.

On je pokušao da se ubije u VIP salonu koji se nalazi iznad petog sprata hotela "Galerija". U saopštenju Policijske uprave navedeno je da su radnici hotela "Galerija" u 12:45 sati prijavili da je Francisković najverovatnije pokušao sebi da oduzme život iz vatrenog oružja.

On je na urgentno odeljenje subotičke bolnice kolima hitne pomoći prevezen oko 13 časova i tamo mu je ukazana lekarska pomoć.

U Okružnom javnom tužilaštvu su kazali da su na licu mesta pronašli pištolj i tragove krvi.

Vlasnik hotela "Galerija", nemački biznismen Rudolf Valter, zakazao je za sutra konferenciju za novinare.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=10&nav_category=16&nav_id=354826


----------------

evo jos jedan slucaj. A i ova ubistva sto su se desila po valjevu i drugim gradovima su takodje sve zbog dugovanja. Kad dodju ljudi u takve bezizlazne situacije postoje samo dva resenja, da roknu onoga kome duguju - ili da oduzmu sebi zivot :think:
 
Za ovog prvog jadnika zaista žalim, ali ovaj drugi je građevinac, zida stanove i zna se ko igra tu igru... Nemoj podmetati, možda je on pucao sebi u glavu da ga drugi ne bi ubili, jer igra sa djavolom... On jadničak ide u VIP salone privatnih hotela, pa se sirotan upucao jer nema leba da jede.... Ajde dosta sa tvojim glupostima.... predlažem LOCK
 
Za ovog prvog jadnika zaista žalim, ali ovaj drugi je građevinac, zida stanove i zna se ko igra tu igru... Nemoj podmetati, možda je on pucao sebi u glavu da ga drugi ne bi ubili, jer igra sa djavolom... On jadničak ide u VIP salone privatnih hotela, pa se sirotan upucao jer nema leba da jede.... Ajde dosta sa tvojim glupostima.... predlažem LOCK

ovo su tebi gluposti?

to sto sve vise ljudi u srbiji poteze ruku na sebe ili na druge , zbog sveopsteg bankrota koji je zavladao u privredi Srbije?
 
Za ovog prvog jadnika zaista žalim, ali ovaj drugi je građevinac, zida stanove i zna se ko igra tu igru... Nemoj podmetati, možda je on pucao sebi u glavu da ga drugi ne bi ubili, jer igra sa djavolom... On jadničak ide u VIP salone privatnih hotela, pa se sirotan upucao jer nema leba da jede.... Ajde dosta sa tvojim glupostima.... predlažem LOCK

Стани ти Стојко,

Ти бре к'о да си Свети Петар ... Поче да решаваш ко ће у Пакао, а ко у Рај ...

Овај први је сиротиња, ајде у реду, сиротињи и приличи да се убија ... Што од посла, што од глади ...

А овај други је бизмисмен, па ко га ј*бе ...
И још неко неком подмеће,
а ти исконструшишеш одмах причу да је тај паћеник који је себи пуцао у главу неком нешто дужан ...

Како те бре није срамота ..
Толико глупости у пар редова одавно нисам прочитао (од кад је далисмор банован) ...
 
ovo su tebi gluposti?

to sto sve vise ljudi u srbiji poteze ruku na sebe ili na druge , zbog sveopsteg bankrota koji je zavladao u privredi Srbije?

u hebe mi se za ovog drugog dileju. sto se mene tice apsolutno sam ravnodusan zbog tog drugog dileje.

ma i za onog prvog me zabole. kad je on bio mlad mogao je svako da zavrsi fax, sto nije advokat pa da ima kinte. :thumbdown:
 
u hebe mi se za ovog drugog dileju. sto se mene tice apsolutno sam ravnodusan zbog tog drugog dileje.

ma i za onog prvog me zabole. kad je on bio mlad mogao je svako da zavrsi fax, sto nije advokat pa da ima kinte. :thumbdown:

sigurno te boli uvo sto je i 60.000 firmi u Srbiji u blokadi i sto ce zbog toga jedno 300.000 radnika zavrsiti na ulici sa porodicama bez igde icega.
 
sigurno te boli uvo sto je i 60.000 firmi u Srbiji u blokadi i sto ce zbog toga jedno 300.000 radnika zavrsiti na ulici sa porodicama bez igde icega.

pa i ja cu. i tvoja mama i tata ce onda. ako svi sto ne bi i mi. a da li se brinem? ma jok brale. srbi se adaptiraju brzo. kad se nismo ubijali za vreme bombardovanja necemo ni sada. a ovi sto su psihicki labilni oni neka idu :D

jer ne znam u kojim da si problemima nikada ne moras niti je resenje da se ubijes. to moze samo labilna osoba. jedan kratak zivot imamo i budale ga skracuju.
 
Стани ти Стојко,

Ти бре к'о да си Свети Петар ... Поче да решаваш ко ће у Пакао, а ко у Рај ...

Овај први је сиротиња, ајде у реду, сиротињи и приличи да се убија ... Што од посла, што од глади ...

А овај други је бизмисмен, па ко га ј*бе ...
И још неко неком подмеће,
а ти исконструшишеш одмах причу да је тај паћеник који је себи пуцао у главу неком нешто дужан ...

Како те бре није срамота ..
Толико глупости у пар редова одавно нисам прочитао (од кад је далисмор банован) ...

Moje ime je Stanojko, a ne Stojko.

Pričitaj pažljivo ko je šta pisao, i nemoj da konstruišeš i imputiraš. Prvo moraš da razumeš napisano da bi mogao da odgovoriš. Barem je tako u mom selu.
 
nije 60 nego 70000 hiljada , to je strasno a ovi banditi nista ne resavaju , kao sebi ce da smanje plate , ceo problem je u naplati miskovic ima rok za placanje 180dana znate li vi koliko je to dana pa majke mu ga spalim to treba svesti na 30dana , ali ovi jebeni gadovi kad su trebali da donesu taj zakon pre par godina odustali su od tog iz razumljivih razloga , jer mnogi od njih imaju firme koje tako posluju :evil::evil::evil:
 
drugo stanojko ne znam dal si znao , al racuni 60.000 firmi u Srbiji su u blokadi. Nek svaka od tih firmi zaposljava po 5 radnika u proseku to znaci da je 300.000 radnika u Srbiji pred otkazom , to znaci da je 300.000 porodica pred ekonomskom propascu.

I ti kazes da mi to treba da ignorisemo i zabijemo glavu u pesak?

Ne, ne, naprotiv... Moja firma je pukla zbog duga državi. Desetkovali su sva mala preduzeća po istom scenariu. Malo duguješ, blokiraju ti račun, ti nemaš mogućnosti da posluješ i katanac. Ostaje samo dug.

I onda napišeš

I ti kazes da mi to treba da ignorisemo i zabijemo glavu u pesak?

kakav pesak bre. nego tema je druga. ne možeš poistovetiti prvi i drugi slučaj.
 
Ne, ne, naprotiv... Moja firma je pukla zbog duga državi. Desetkovali su sva mala preduzeća po istom scenariu. Malo duguješ, blokiraju ti račun, ti nemaš mogućnosti da posluješ i katanac. Ostaje samo dug.

I onda napišeš


kakav pesak bre. nego tema je druga. ne možeš poistovetiti prvi i drugi slučaj.

sto ?

pa i jedan i drugi su se odlucili na samoubistvo zbog bankrota i nemogucnosti da vrate dug....
 
А како рече да те викају ??? Не чује деда сине ...
И те коњовске ствари и
пу.пу.пу. далеко било
ампутације,
код мене у село раду вретеринари ...

А ви, како те, у ваше село ???

:eek:

Deda, operi uši...
 
.... Ostaje samo dug ....

Јес бре Стојко, и мени остао само дуг ...

Па размишљам, како да решим муку,
Куд да денем тај дуг ...

У банку га не примају, ни у дистрибуцију ...
Чак ни у порезку управу неће на дуг ...
А за преплату поготово ...

Додуше, у преговори сам са комшику (ко ови наши с'они белосвецки) да правимо копензацију ...

Инсект ми говори да ту мож' нешто и да бидне, ал'баба се љути ...

Мож' ти да ми даднеш неки паметан савет ???
 
Јес бре Стојко, и мени остао само дуг ...

Па размишљам, како да решим муку,
Куд да денем тај дуг ...

У банку га не примају, ни у дистрибуцију ...
Чак ни у порезку управу неће на дуг ...
А за преплату поготово ...

Додуше, у преговори сам са комшику (ко ови наши с'они белосвецки) да правимо копензацију ...

Инсект ми говори да ту мож' нешто и да бидне, ал'баба се љути ...

Мож' ти да ми даднеш неки паметан савет ???


Pa mogu...

Sudeći po tvojim postovima, najpametnije ti je da se što bezbolnije samoubiješ. I to dva puta, za svaki slučaj ;)
 
Pa mogu...

Sudeći po tvojim postovima, najpametnije ti je da se što bezbolnije samoubiješ. I to dva puta, za svaki slučaj ;)

Ајд' добро ...
Ал' опет остаје дуг ...
А дуг није друг ...
Јел би га ти прихватио, мислим ако се самоубијем из двапут ...

Ситулација је критична, дуг расте сваког монумента ...
Одговарај под хитно ...
 
Poslednja izmena:

Back
Top