Air Combat Maneuver

USS Voyager

Zainteresovan član
Poruka
466
evo jedna tema gde cemo opisivati vazdusne borbene manevre..
za sve one koji bi hteli da saznaju o pojedinim manevrima..
naravno..
i ja bi voleo da naucim nesto o manevrima..
pa ako znate nesto pisite..
i molio bih vas..
1.bez svadje..
2.bez bespotrebnih komentara..

ajde malo da ucinimo da ovaj forum bude nesto gde ce se covek necemu nauciti

evo ja cu samo kratko poceti sa manevrom koji je zapanjio svet kada je prvi put prikazan na aeromitingu u Parizu 1989..
izveo ga je test-pilot Viktor Pugachev na Su-27

Pugaceva Kobra
izvodi se na taj nacin sto pilot u horizontalnom letu koci..
povlaci upravljacku palicu prema sebi..
avion tada dostize ugao od 90-120 stepeni..
vrlo malo dobija na visini..
a puno izgubi u brzini..
avion "klizi" u tom polozaju za kratko vreme..
pilot tad daje pun gas i gura upravljacku palicu od sebe..
kad se radi kobra avion ne sme ici presporo..
jel tada pilot ne bi mogao da izvrsi manevar..
ne sme ici ni prebrzo jer bi se dostigao maksimalni limit g sile..
pilot bi se mogao tad onesvestiti..
ovo je samo kratak opis..
ima i detaljnijih opisa

avioni koji mogu izvesti kobru..
suhoji od 27 pa nadalje mislim da za njih nema potrebe da se postavi snimak
mig-29
mozda ima i jos aviona al nisam uspeo da nadjem snimke
ako jos neko nesto zna o ovom a i ostalim manevrima..
slobodno pisite
 

Prilozi

  • 800px-Su-27_Cobra_2b.jpg
    800px-Su-27_Cobra_2b.jpg
    12,6 KB · Pregleda: 10
Kovit je spustanje aviona po jako izduzenoj spralnoj putanji, pri napadnom uglu preko kriticnog sa istovremenim okretanjem oko uzduzne, poprecne i zamisljene vertikalne ose u odnosu na Zemlju.
Do pojave kkovita dolazi posle prevlacenja i svaljivanja aviona kada je napadni ugao preko kriticnog. Pri svaljivanju na krilo u prevucenom letu, krilo koje je blize zemlji, usled brzine spustanja,povecava napadni ugao, dok gornje krilo, usled brzine dizanja, smanjuje napadni ugao aviona. Na donjem krilu uzgon opada i naginjanje aviona se povecava. Razlika u napadnim uglovima duz razmaha krila moze da dostigne i 70 stepeni. Ukupan uticaj razlike napadnih uglova, ceonog otpra i uzgona izazivaju pojavu autorotacije tj. samoobrtanja.
Postoje tri vrste kovita: strmi, pljostimicni i ledjni.
 
Kovit nije manevar, ne koristi nicemu, to se prosto uvezbava da bi pilot u slucaju greske mogao istu da ispravi. Kovit je ne kontrolisano rotiranje aviona po vertikalnoj osi uz spustnje koje se pre moze nazvati padanje jer je takodje ne kontrolisano.
Sto se tice super kobre to je unapredjena kobra pri kojoj pilot zaustavlje manevar u bilo kom momentu po svojoj zelji u zapocinje rotaciju u nekom drugom pravcu ili nastavlja u kratki luping. Za to je potreban vektorisan potisak i moze ga izvesti Su35 Su37 MiG29 OVT. Inace kobra moze veoma dobro da posluzi u borbi sa vizuelnim kontaktom posebno sa topovima.
 
jel mozes objasniti malo vise o super kobri..
ako ima sta da se objasnjava..
ili ako nadjes negde snimak super kobre pa da vidim..
meni su razni ljudi govorili za razne manevre da je super kobra..
tako da su me ostavili malo zbunjenim
 
E evo nasao sam nesto.
Manevar koji Rusi nazivaju "kruzic" je najverovatnije Super kobra. Razlika je sto kod kobre napadni ugao dostigne max do 110 stepeni i onda se avion vraca u horizontalu, dok kod kruzica prakticno uradi salto, tj ne zaustavlja se na 110 stepeni vec uradi pun krug
 
tako sam i ja trazio na netu..
nista nisam nasao..
ja sam skontao da je super kobra ustvari..
obicna kobra..
ali kad avion dostigne 110-120 stepeni,,
pilot vraca avion u polozaj od 90 stepeni..
i u tom polozaju ga drza par sekundi..
tek onda rusi avion u horizontalan let..
e sad mozda nisam upravu
 
superkobru izvodi Su37 i naci ces je na svakom akro snimku ovog aviona. Prosta stvar je da se taj manevar ne izvodi na isti nacin uvek zato se i zove super kobra. Uradi se kobra a zatim se na vrhuncu kobre kada avion ima napadni ugao 90 stepeni stopira i nastavlja u drugi manevar, kao sto sam vec rekao u skraceni luping ili u rotaciju po vertikalnoj osi aviona. Naziv super kobra je dobio jer je kontrolisana kobra i pilot moze uvesti u drugi manevar u bilo kom momentu.
 

Back
Top