Srbija će ući u NATO makar nije članica

Daj bre, ne pričaj koješta ! Nije u nacionalnom i finansijskom interesu Srbije da uđe u tu zločinačku organizaciju koja nas je bombardovala pre 10 godina ! Mogu oni to samo da sanjaju ali to nema veze sa realnošću.

Ma daj... pa da u narednih 150 godina kukate kako vas je NATO opkolio i drzxi u okruzxenju te se svim silama borite protiv mrskog neprijatelja.
 
Daj bre, ne pričaj koješta ! Nije u nacionalnom i finansijskom interesu Srbije da uđe u tu zločinačku organizaciju koja nas je bombardovala pre 10 godina ! Mogu oni to samo da sanjaju ali to nema veze sa realnošću.

Kao prvo oni nishta ne sanjaju jer mi njima uopshte ne trebamo! Kao drugo u nasem je interesu da udjemo u tu organizaciju,kakva god da je ili smo nahebali kao niko!
 
A referendum ovo-ono? Demokratija u p... materinu.

Ma kakav referendum, čoveče ? Važniji su ti strateško-nacionalni i finansijski interesi Srbije od je*enog referenduma.

Ma daj... pa da u narednih 150 godina kukate kako vas je NATO opkolio i drzxi u okruzxenju te se svim silama borite protiv mrskog neprijatelja.

Nije tako.

E,kad kaže Šutanovac onda moram da verujem.On se u Briselu pita za sve...

Pa kako, on je budući gensek na zločinci. :lol:
 
Kao prvo oni nishta ne sanjaju jer mi njima uopshte ne trebamo! Kao drugo u nasem je interesu da udjemo u tu organizaciju,kakva god da je ili smo nahebali kao niko!

1. Učlanjenje Srbije, okolnih zemalja i bivših članica SSSR-a je u interesu NATO-a zbog strateškog širenja NATO-a i Amerike i približavanja Rusiji, tačnije prirodnim rezervama nafte i gasa u Kaspijskom basenu.

2. Učlanjenje u NATO nije u finansijskom interesu Srbije a nije ni u strateškom jer na taj način ne bismo mogli da očuvamo vojnu neutralnost zemlje. Učlanjenje Srbije u NATO je u direktnoj koliziji sa vojnom neutralnošću Srbije.
 
:ok::ok::ok::ok:

Мислим да су се у једној емисији појавили заједно!:hahaha::rotf::hahaha::rotf::hahaha:

Znači kad se saberu njih dvojica, dobijaju se 4 pajsera. :lol:

шунатовац је пајсер. никада нећемо ући у нато,нема потребе за постојањем тог савеза,распашће се:bye:

Upravo tako. Posle raspada SSSR-a i Varšavskog pakta nema nikakvog razloga za postojanje zločinačkog NATO pakta.
 
"Serbia lost a whole year when the Prime Minister of the Previous Government blocked the signing of the Security Agreement with NATO. After this Agreement was signed in October last year,..."

Види будалетину, ј6т... не пропушта прилику да пљује "претходног премијера".
Осим што се трти тамо где га нико не зове. Мислим, како ће он то ући у НАТО ако Србија није чланица? Какве су то будалаштине???

И шта је то потписано у октобру прошле године? Опет су нешто потписали а ми појма немамо о томе?

На овом истом сајту стоји вест да је Србија потписала неку сарадњу у одбрани (!?!) са Словенијом.
http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=1608

Па ово је страшно како они вршљају по свету и потписују шта они хоће, никог ништа не питајући! :evil:
 
"Serbia lost a whole year when the Prime Minister of the Previous Government blocked the signing of the Security Agreement with NATO. After this Agreement was signed in October last year,..."

Види будалетину, ј6т... не пропушта прилику да пљује "претходног премијера".
Осим што се трти тамо где га нико не зове. Мислим, како ће он то ући у НАТО ако Србија није чланица? Какве су то будалаштине???

И шта је то потписано у октобру прошле године? Опет су нешто потписали а ми појма немамо о томе?

На овом истом сајту стоји вест да је Србија потписала неку сарадњу у одбрани (!?!) са Словенијом.
http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=1608

Па ово је страшно како они вршљају по свету и потписују шта они хоће, никог ништа не питајући! :evil:

И још како потписују....ко нас пита брееее...:besna:
Ко зна шта су све потписали?
 

Покушала сам превести.....мислим да сам успела :)


Чињеница да се Хрватска и Албанија су постале нове чланице НАТО-а неће утицати на безбедносну ситуацију у Србији. Чланство у НАТО-у није услов за европске интеграције. Разлог зашто смо још нису отворили наш уред у Бриселу је техничке природе. Србија ће постати део НАТО-а, чак и без аттаининг чланство у Савезу, као министар одбране Шутановац Драга наводи у свом интервјуу Данас дневно. Он указује на чињеницу да су војници земаља чланица НАТО-а "армија ће ускоро бити у Србији суседних земаља, и то је реалност морамо спораэумјети се с. У његовим ријечима, потребно је да учествује у свим регионалним, као и шира иницијатива која ће омогућити заштиту заједничких интереса у одбрамбени систем. Позивајући се његова сарадња са КФОР-а на југу Србије, министра одбране тиче као добру сарадњу, али само на оперативном нивоу. У свом је директан одговор на питање је ли Србија треба да постану државе чланице НАТО-а

На жалост, у Србији је искуство са НАТО-а од 1999 је један дотада невиђен један за све чланице Алијансе. Србија налази у врло специфичне ситуације, које је тешко дефинисати и објаснити на оне земље које нису имали таква искуства. С друге стране, наш приоритет је чланство у ЕУ. Добили смо увјеравања да је чланство у НАТО-у неће бити камен спотицања на нашем путу ка ЕУ. Србија је успоставила добре билатералне сарадње са свим пресудно НАТО чланица. Војна сарадња је основ добре сарадње између наше земље и државе чланице НАТО-а, као што је случај са односима са САД-а и Норвешке. Како ће се на чињеницу да Хрватска и Албаније за чланство у НАТО-у да утиче на безбедносно стање у Србији? -Не верујем да је ово чланство ће имати негативне последице на безбедност Србије. Кредитни рејтинг Хрватске се повећао за 1%, будући да су били позвани да се придруже Алианце. Такође су страна улагања сургед. На жалост, у Србији је перцепција чланство НАТО-а је различито. Током свога посјета у Србији, хрватски премијер Иво Санадер рекао је да ће Хрватска обезбедити Србији са свим потребним подршку на својим европским пут, што је највише позитивних сигнала. Када ће Србија отворити своје канцеларије у Бриселу?

Када је реч о европским интеграцијама, ми обично заборави да некад Србија постане држава чланица ЕУ-а, он ће постати део европске безбедносне снаге. - Србија треба да утврди када и где га могу учествовати у мултинационалним операцијама, а такође штити своје интересе. Аустрија и Шведска нису чланице НАТО-а, али и даље имају велику моћ у Партнерству за мир и програма у Савезу, превише. Мислим да Србија треба да следећи ове земље траже решење за себе. Србија учешће у међународним мировним операцијама могла бити једна од најјачих адутс Србије у својој спољне политике. Уосталом, српски Оружаним снагама су елемнт Србије спољне политике
 

Back
Top