Imam presudio: Ivo Andrić "četnički ideolog"
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 100

Tema: Imam presudio: Ivo Andrić "četnički ideolog"

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano Imam presudio: Ivo Andrić "četnički ideolog"

Starešina sarajevske džamije "Kralj Fahd", Nezim Halilović pozvao na ukidanje Republike Srpske, a nobelovca Ivu Andrića nazvao četničkim ideologom. Sarajevski Srbi uznemireni. Mladen Ivanić osudio Halilovićev istup.

Imam džamije "Kralja Fahda" u Sarajevu Nezim Halilović Muderis proglasio nobelovca Iva Andrića za "četničkog" ideologa". U propovedi koju je održao prošlog petka u džamiji optužio Srbe da su agresori na Bosnu i Hercegovinu i ponovio tezu da je Republika Srpska "genocidna tvorevina" koju treba ukinuti.

Izjava Mladena Ivanića

Džamija "Kralj Fahd"
    Mesto okupljanja radikalnih islamista
    Spekuliše se da je džamija "Kralj Fahd" mesto okupljanja radikalnih islamista i da u Kulturnom centru, vlasništvo saudijskog ministarstva obrazovanja, vehabije drže političke govore i propovedi.
    Rijaset Islamske zajednice u BiH koji ima direktnu nadležnost nad džamijom "Kralj Fahd" ograđuje se od Halilovićevih reči, kojima poziva na ukidanje Republike Srpske. Džamija "Kralj Fahd" sagrađena je pre deset godina. Vlasništvo je Saudijske Arabije. Unutar kompleksa u okviru kojeg je i Kulturni centar ne važe zakoni Bosne i Hercegovine.
    "Na višegradskoj ćupriji, vakufu Mehmed-paše Sokolovića, zločinci su Bošnjake žive nabijali na kolac, a potom ih pekli na ražnju ", rekao je Halilović usred propovedi, asocirajući na roman "Na Drini ćuprija", dok je Andrića nazvao "velikim četničkim ideologom".

"Ono što sada treba da uradi međunarodna zajednica jeste da ukine njen naziv a potom i samu Republiku Srpsku", rekao je Nezim Halilović.

Zvaničnici Republike Srpske oštro osuđuju Halilovićeve stavove iako su im odavno poznati, a kažu da su na svaki atak na Republiku Srpsku uvek spremni da iznesu kontraargumente.

"Svako osporavanje Republike Srpske za nas je udarac na najviše vrednosti koje mi ovde smatramo svojim vrednostima i pozivanje na ukidanje je pozivanje ne samo na eliminaciju nečega nego pozivanje na osvetu, i mnogo čega drugog što nam je poznato iz njihovog delovanja i ponašanja", kaže premijer RS Milorad Dodik.

"Ovakve izjave ne samo da šire mržnju u okviru Bih nego nas učvršćuju, nas iz Republike Srpske da po svaku cenu moramo čuvati svoje institucije u RS, svoje pravo da se nas u BiH pita i da te institucije su jedini garant naše bezbednosti i dugoročnog života", ističe predsednik Partije demokratskog progresa Mladen Ivanić.

Sarajevski Srbi uznemireni su zbog sadržaja molitve Nezima Halilovića, svojevremeno ratnog komandanta Armije BiH. Takve poruke iz džamije, koja okuplja vehabije, ne doprinose pomirenju.

" Poruke su svim Srbima koji su ostali u Sarajevu da ga napuste a oni koji su imali nameru da se vrate da se nikada u njega ne vrate u njega", kasže Jovo Janjić iz Demokratske inicijative sarejevskih Srba.

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Imam presudio: Ivo Andrić "četnički ideolog"

Nerviraju me ovakvi likovi, a o samoj IZ da i ne govorim.

Sa ovakvima nema dogovora ni normalnog razgovora.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

ипак настављају антисрпску кампању....

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Nije problem što neka islamska fundamentalistička budala u sred Evrope viče da je jedan nobelovac četnik, zbog dela za koje je dobio nobelovu nagradu. O tome neka misle Evropljani koji su i stvorili islamsku džamahiriju na tlu Evrope.
    Inače ta džamija i "kulturni centar" u njenom dvorištu jeste leglo i epicentar vehabija. Ali, i o tome neka razmišlja Evropa, a i USA, kada im tu obučeni beli teroristi raznesu neki tržni centar.

Druggo meni smeta.
    On je naglasio da su zločinci nabijali na Mehmed-pašinoj ćupriji žive Bošnjake na kolac, i pekli na ražnju. Bošnjake????? Još će one jadne Srbe, koje su Cigani po turskom nalogu (njihovih idola) nabijali na kočeve, posmrtno da još jednom ponize, nazivajući ih nekakvim Bošnjacima, odn. poturicama. A, svako iole normalan zna da su ti ljudi skončali na kočevima upravo zato što se nisu hteli odreći vere pradedovske, učenja Hristovog, i imena srpskog.
    Bogu hvala pa je "Na Drini ćuprija" osvojila čitalačku publiku celog civilizovanog sveta pre nego što su se pojavili ovi đavolovi sinovi, poput ovog Halilovića, i zatrovali duše muslimana u Bosni. Sad im nikakva propaganda ne može pomoći da dokažu da na onim kočevima nisu skončali Srbi.
    Jedino što mogu da postignu jeste da nas naša braća islamske vere još više zamrze. Ali, oni nas već toliko mrze, da se razlika u količini mržnje teško može primetiti. Žao mi je što je tako.
    Poslednji put ažurirao/la Дон : 10.04.2009. u 01:39

Aktivan član tuzna_malla (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    49

Bas se nasao on pametan da objasni ko je u stvari Ivo Andric..
    http://www.youtube.com/watch?v=VI94AsuvUUA

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moderatoru, lik nije mislio na period turske vlasti nego na 1992.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Covek mora malo da prouci biografiju Ive Andrica, mislim malo vise pa kad dodje do nekih saznanja o javnom i tajnom zivotu nobelovca Ive Andrica shvatice da je ovom izjavom sam sebi skocio u stomak.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ovaj imam je eksponent džihada i sličnih terorističkoekstremističkih težnji.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    Starešina sarajevske džamije "Kralj Fahd", Nezim Halilović pozvao na ukidanje Republike Srpske, a nobelovca Ivu Andrića nazvao četničkim ideologom. Sarajevski Srbi uznemireni. Mladen Ivanić osudio Halilovićev istup.

Imam džamije "Kralja Fahda" u Sarajevu Nezim Halilović Muderis proglasio nobelovca Iva Andrića za "četničkog" ideologa". U propovedi koju je održao prošlog petka u džamiji optužio Srbe da su agresori na Bosnu i Hercegovinu i ponovio tezu da je Republika Srpska "genocidna tvorevina" koju treba ukinuti.

Izjava Mladena Ivanića

Džamija "Kralj Fahd"
    Mesto okupljanja radikalnih islamista
    Spekuliše se da je džamija "Kralj Fahd" mesto okupljanja radikalnih islamista i da u Kulturnom centru, vlasništvo saudijskog ministarstva obrazovanja, vehabije drže političke govore i propovedi.
    Rijaset Islamske zajednice u BiH koji ima direktnu nadležnost nad džamijom "Kralj Fahd" ograđuje se od Halilovićevih reči, kojima poziva na ukidanje Republike Srpske. Džamija "Kralj Fahd" sagrađena je pre deset godina. Vlasništvo je Saudijske Arabije. Unutar kompleksa u okviru kojeg je i Kulturni centar ne važe zakoni Bosne i Hercegovine.
    "Na višegradskoj ćupriji, vakufu Mehmed-paše Sokolovića, zločinci su Bošnjake žive nabijali na kolac, a potom ih pekli na ražnju ", rekao je Halilović usred propovedi, asocirajući na roman "Na Drini ćuprija", dok je Andrića nazvao "velikim četničkim ideologom".

"Ono što sada treba da uradi međunarodna zajednica jeste da ukine njen naziv a potom i samu Republiku Srpsku", rekao je Nezim Halilović.

Zvaničnici Republike Srpske oštro osuđuju Halilovićeve stavove iako su im odavno poznati, a kažu da su na svaki atak na Republiku Srpsku uvek spremni da iznesu kontraargumente.

"Svako osporavanje Republike Srpske za nas je udarac na najviše vrednosti koje mi ovde smatramo svojim vrednostima i pozivanje na ukidanje je pozivanje ne samo na eliminaciju nečega nego pozivanje na osvetu, i mnogo čega drugog što nam je poznato iz njihovog delovanja i ponašanja", kaže premijer RS Milorad Dodik.

"Ovakve izjave ne samo da šire mržnju u okviru Bih nego nas učvršćuju, nas iz Republike Srpske da po svaku cenu moramo čuvati svoje institucije u RS, svoje pravo da se nas u BiH pita i da te institucije su jedini garant naše bezbednosti i dugoročnog života", ističe predsednik Partije demokratskog progresa Mladen Ivanić.

Sarajevski Srbi uznemireni su zbog sadržaja molitve Nezima Halilovića, svojevremeno ratnog komandanta Armije BiH. Takve poruke iz džamije, koja okuplja vehabije, ne doprinose pomirenju.

" Poruke su svim Srbima koji su ostali u Sarajevu da ga napuste a oni koji su imali nameru da se vrate da se nikada u njega ne vrate u njega", kasže Jovo Janjić iz Demokratske inicijative sarejevskih Srba.
    Eh demokratija.......a tom izjavom moze da obrise dupe i da je pojede
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Njega bi sami muslimani trebali da roknu, da im ne pravi
    bedu i sran.e...
    ...Fik...i gotovo!

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    Neko je nabijan na kolac 1992 u Višegradu ???
    ...Fik...i gotovo!

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Josh jedan prilog mojoj tezi da sa tim ljudima ne moze biti nikakvog zajednickog zivota. Otcepiti RS i pustiti ih da slobodno prave svoju dzamahiriju. Treba da ih je sramota sto su od jednog grada simbola tolerancije napravili ovo!!! Razmisljaju kao u srednjem veku idioti!

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    pa ivo andric je umro 1975,tesko da je mogao da misli na period turske vlasti...a ako mu je andric "cetnik",covek koji je za svoje pisanje dobio nobelovu nagradu,i koji je pretezno prepricavao i opisivao zivot ondasnjih ljudi,zaista nema sta vise da se kaze o tom imamu

i tuzno je sto u evropi cveta radikalni islam i ko zna sta se jos radi a da mi pojma nemamo
    you make me sick because i adore you so

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Banshee Pogledaj poruku
    pa ivo andric je umro 1975,tesko da je mogao da misli na period turske vlasti...a ako mu je andric "cetnik",covek koji je za svoje pisanje dobio nobelovu nagradu,i koji je pretezno prepricavao i opisivao zivot ondasnjih ljudi,zaista nema sta vise da se kaze o tom imamu

i tuzno je sto u evropi cveta radikalni islam i ko zna sta se jos radi a da mi pojma nemamo
    Da vidimo ovako:Covek je prvo bio jedan od komandanata vojske BIH pa imam(sveti covek,covek mira)........da li ti se cini da se tu nesto ne uklapa
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Kao što se vidi,muslimanska Bosna nije Evropa niti su muslimani iz Bosne Evropljani ni na koji način osim slučajno,pošto oni izgleda misle da se slučajno tu nalaze.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Gosođice Banši a kada mi pojedinci ovde skrenemo pažnju na neka dešavanja nazivate nas patriJotama,primitivcima....
    Svetom vlada zavera ,ali postoji više razzličitih planova više raznih organizacija međutim cilj im je isti ,svako želi da zavlada planetom
    i oni deluju , još kako deluju
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    Žao mi muslimana u Bosni.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto još jedne potvrde karakteru četničkog pokreta... Četnici su gospoda i imaju čak i nobelovca u svojim redovima...

Nemoj onda neko da se čudi što su četnici rehabilitovani, a tek neću ni da pomislim da će od sad neko smeti da izjednačava četnike i ustaše...

Bravo za Imama...

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

Primećen član
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

andric i njegos su doneli vise zla bosni od svih ratova ma njenom tlu...

ovo je tunjina izjava - cavtat 1972. godine.

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Kao što se vidi,muslimanska Bosna nije Evropa niti su muslimani iz Bosne Evropljani ni na koji način osim slučajno,pošto oni izgleda misle da se slučajno tu nalaze.
    pa otprilike tako i jeste...meni prico jedan turcin,tj turcin-bosnjak kako on sebe zove da tu u novi pazar i okolinu i bosnu jako puno dolaze muslimani iz saudijske arabije puni para koji placaju zenama mesecno ne znam koji iznos da nose one njihove marame i burke i sve u svemu da ih potplacuju masovno da bi se ponasali u skladu sa veoma rigoroznim islamskim pravilima koja vaze po nekim muslimanskim zemljama...i da rade tu vec duze vreme i da su se bas zainatili znaci ne verujem da je toliko do tih lokalaca,jer nisu oni u opste toliko tvrdokorni,vec do tih placenika koji operisu po regionu sa dobrom finansijskom podrskom.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio bukva-list Pogledaj poruku
    andric i njegos su doneli vise zla bosni od svih ratova ma njenom tlu...

ovo je tunjina izjava - cavtat 1972. godine.
    1972?

Domaćin čvrsnica (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ovaj imam je eksponent džihada i sličnih terorističkoekstremističkih težnji.
    kako ce na ovo reagirati bosnjaci u austriji

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

primus ako zelis da pricas o crkvi i njenim desavanjima,izvoli otvori novu temu jer ovo sto ti radis se zove spam koji necu tolerisati.

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

U bosni je cetnik sinonim za srpskog nacionalista.

A to je Andric bez sumlje i bio. Posebno kad se znaju njegove izjave poput muslimana i albanca.

Slične teme

1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 19.10.2008., 18:42
  2. Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 12.07.2008., 18:15
  3. "Znakovi pored puta" - I. Andric
    Autor Truman u forumu Filozofija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 24.06.2005., 17:23

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu