Sva pitanja u vezi Traviana

Novosti iz Travian sveta
Pocela je registracija za prvi srpski speed server.RSX startuje 13.04.2009 godine u 06.00h
Speed serveri su 3x brzi od obicnih servera.Natari na speed dolaze posle 100dana od starta servera.Vojska se krece 2x brze.Gradjevine,resursna polja,trgovci i vojnici se krecu brze nego na obicnim serverima.
 
Ја имам питање:"Како је могуће да играш Травијан, а да не играш Икариам, који је реално много боља игрица?" Другим речима, региструј се и ти, а и сви остали који су заинтересовани...

www.ikariam.rs
 
Evo da ti kazem zasto ne igram Ikariam-nemas nikakav cilj igre igras da bi bio prvi,vojska mi se ne svidja ima jos mnogo stvari koje ne volim na Ikariamu
Travian igras 300 dana da bi napao Natare i uzeo im Drevni Gradjevinski Plan i tako izgradio Svetsko Čudo u Travianu imas cilj koji treba da postignes.
 
E za ona koje neznaju:

Travian se igra direktno u brauzeru. Ne moraju se preuzimati i instalirati nikakvi dodaci, mada se može preuzeti grafički paket u cilju bržeg učitavanja stranice. Posle registracije, koja je besplatna, igrač odmah može početi sa igrom. Travian nudi i više opcija kao što je igranje preko mobilnog telefona, ali za određenu cenu. Takođe, opcija „Plus“, čija je cena 2,99 dolara mesečno, omogućava dodatne alatke. Program je napisan u programskom jeziku PHP.

Možete birati između tri naroda u Travianu, Rimljani, Gali and Teutonci. Svaki narod ima svoje prednosti i nedostatke, kao i vrste jedinica koje su veoma različite. Od posebne važnosti je izabrati narod koji vam najbolje odgovara.

Rimska imperija je narod sa kojim početnici najlakše igraju u Travianu. Zbog visokog stepena društvenog i tehnološkog razvitka Rimljani su majstori u izgradnji i njenoj koordinaciji. Njihove jedinice su deo elite u Travianu. Veoma su balansirani i korisni u napadima i isto tako u odbrani. Da bi zagarantovali ovu raznolikost Rimske jedinice se obučavaju veoma dugo i njihova obuka je skupa. Njihova pešadija je "živa legenda", ali njihova odbrana protiv neprijateljske konjice nije tako dobra kao kod drugih naroda. Za početnike i one igrače koji ne znaju šta žele igrati, Rimljani su idealan izbor

Gali su najmiroljubljiviji narod u Travianu. Njihova vojska ja obučena za izvrsnu odbranu, ali njihova sposobnost u napadu isto tako može konkurisati ostalim narodima. Gali su rođeni jahači, njihovi konji su poznati po svojoj brzini koja njihovim jahačima omogućava da pogode neprijatelja tamo gde mogu prouzrokovati najviše štete, i spretno se rešiti neprijateljskih zbunjenih jedinica. Takodje imaju i veoma korisne zamke koje mogu pomoci u odbrani.

Sa ovim narodom je veoma jednostavno braniti, ali moguća je i agresivna taktika. Pruža vam mogućnost da se razvijete u bilo kojem strateškom smeru (odbranbenu ili napadačku, zasebnu kao "vuk samotnjak" ili pouzdani pomoćnik, trgovac ili pljačkaš, pješadija ili konjica, naseljenik ili osvajač), ali potrebno vam je malo iskustva i talenta. Usprkos tome ovaj narod je također namjenjen za početnike!

Teutonci su najagresivniji narod. Njihove jedinice su ozloglašene i unose strah zbog svog besa i ludila u napadima. Kreću se kao pljačkaška horda, bez straha od smrti.

Ali, njima nedostaje vojna disciplina Gala i Rimljana, što uzrokuje slabost u brzini i odbrani. Za agresivne i iskusne igrače Teutonci su izvrstan izbor!

Igrači počinju sa jednim selom, uz mogućnost kasnije gradnje drugih i otimanja tuđih sela. U selu se nalaze vojne i civilne zgrade, a oko sela njive i rudnici uz pomoć kojih se sakupljaju sirovine. Za mnoge zgrade postoje preduslovi, poput obavezne prethodne izgradnje jedne ili više zgrada drugog tipa i/ili njihova nadogradnja na određeni nivo.

Savezi su udruženja više igrača koji medjusobno trguju, napadaju druge igrače zajedno i zajedno se brane. Za pristup savezu je potrebno izgraditi ambasadu, a za osnivanje sopstvenog je potrebno poboljšati je na nivo 3. Da bi pristupilo više igrača, ambasadu je potrebno proširiti, tako da često igrači koji žele da pristupe savezu šalju osnivaču sirovine za izgradnju.

Posle otprilike 300 dana od početka servera pojavljuje se novi narod Natari. Natari su najjači narod u igrici i njih kontrolišu kompjuteri. Neka natarska sela imaju konstrukcione planove pomoću kojih se pravi svetsko čudo. Igrač koji sa herojem uzme konstrukcioni plan, počinje da pravi svetsko čudo. Jedan konstrukcioni plan je dovoljan da se svetsko čudo napravi do 50. nivoa. Kada se napravi na 50. nivou onda treba uzeti drugi konstrukcioni plan i onda se svetsko čudo pravi do 100. nivoa. Igrač iz nekog saveza koji prvi napravi svetsko čudo do 100. nivoa je pobednik, i samim tim je i njegov savez osvajač servera.
 
Evo tako vam to otprilike izgleda:

travian1.gif


Samo normalno ima i na srpskom.
Za zainteresovane za ovu igricu neka dodju na ovu adresu registruju se, uloguju se i pocnu.

http://s2.travian.rs/

P.S. Dao sam vam adresu od servera 2.
 
Ajde reci onda ti meni ovako:

Pod hitno mi treba pomotj oko misije 7. Treba da uradim sledetje:

Задатак 7: Комшије

„Око Вас се налазе разна села. Једно од њих се зове 03.

Кликните на линк 'Мапа' у горњем менију и потражите то село. Имена села Ваших комшија можете да видите када ставите курсор миша на њих.”

Наређење:
Потражите координате села 03 и унесите их овде.

Ja sam nasao to selo, ukucao koordinate i stalno mi izbacuje:

Задатак 7: Комшије

„Не, то нису координате села 03. Покушајте поново!”

Наређење:
Потражите координате села 03 и унесите их овде.

Molim za pomotj.
Cyber Qryber је присутан тренутно Пријави поруку Уреди/обриши поруку
 
Evo ovako...ja sam ponovo poceo da igram i sad radim neke misije. Ali imam pitanje.
Ocu da osnujem savez i zeleo bi da mi se pridruze i neki clanovi ovog foruma koji igraju travian na serveru 2 (rs2).
Pa zato da ne bi bilo sve po mom pitam vaz za misljenje za ime saveza.
Samo neka bude neko normalno. Ajde predlozi.
 
Travian Masters (T.M.)

E pa ovako...

Zeleo bi da vam predstavim savez koji je potpuno nov na ovoj igri.

1. Zove se Travian Masters. Skracenica je T.M.
2. Prima igrace sa svih delova mape (++/--/+-/-+)
3. Uslova nema osim da pomazete igracima iz saveza kad im je to potrebno
4. Za sada nemamo saradnju, rat ni sa jednim savezom.
 

Back
Top