Automobilizam u budućnosti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Automobilizam u budućnosti

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Automobilizam u budućnosti

http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2009&mm=04&nav_id=354528

https://www.youtube.com/watch?v=NC_bA9uscPI&feature=dir

Šta mislite o ovom vozilu? Da li očekujete da će se za nekoliko godina ovakva vozila masovno koristiti u gradovima?

Početnik
    Učlanjen
    08.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Automobilizam u budućnosti

Za nekoliko godina masovno, nece sigurno! Mozda ce poceti da se koristi uskoro, ali masovno ce poceti tek za nekih 7-8 godina po mojoj proceni.

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Pre ću hodati... Tu je uvek i bicikl.

Superbird nije na forumu
    There's no school like the oldschool, and I'm the f-ing headmaster
    Iskusan Superbird (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2005.
    Pol
    muški
    Sabac - Cavic (Bronx) ---> Novi Sad - Liman
    Reputaciona moć
    103

Pre cu da vozim na suncokret ili repu... Tu je uvek i trafo ulje.
    My soul is painted like the wings of butterflies

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Mislim da će proizvodnja svega toga biti poprilično skupa,a korist veoma mala.Još jedan koncept na papiru ...
    Jutro ne trazi krivce,samo kaze u lice - Ovo ne ide na bolje ...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Teško...
    ...mada za parkove, golf terene...možda...

Domaćin baraba (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

ovo lichi na fancy invalidska kolica sa krovom
    There are no desperate situations, there are only desperate people.

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Sve to fino izgleda,ali onda ce nekome pasti na pamet da ga napravi da ide brze,a pri vecim brzinama znamo sta se desi ako dodje do udesa a to vozilo mi ne izgleda nesto preterano sigurno.
    IMa mozda 2-3 nedelje kako sam video da Tesla Motors koja inace proizvodi Tesla Roadster ce iduce godine poceti masovnu produkciju automobila za 5 putnika i naravno bice na struju.E mislim da tu lezi buducnost a oni su poprilicno odmakli po tom pitanju.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Evo i linka,moja greska,u pitanju je automobil za 7 osoba
    http://www.teslamotors.com/models/index.php

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Sve to fino izgleda,ali onda ce nekome pasti na pamet da ga napravi da ide brze,a pri vecim brzinama znamo sta se desi ako dodje do udesa a to vozilo mi ne izgleda nesto preterano sigurno.
    IMa mozda 2-3 nedelje kako sam video da Tesla Motors koja inace proizvodi Tesla Roadster ce iduce godine poceti masovnu produkciju automobila za 5 putnika i naravno bice na struju.E mislim da tu lezi buducnost a oni su poprilicno odmakli po tom pitanju.
    Cena od 50.000 $ poprilično je visoka za takav automobil.
    Pogotovo,što mu struja ne može obezbediti ni blizu onoga što postiže benzin.

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio VNX man Pogledaj poruku
    Cena od 50.000 $ poprilično je visoka za takav automobil.
    Pogotovo,što mu struja ne može obezbediti ni blizu onoga što postiže benzin.
    Osim zagadjenja, ne vidim šta mu to struja ne može omogućiti?

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

@VNX: Čitaću tvoje reči za 20 godina i smejati se dok budeš u svom autu sa SUS motorom stajao negde sa strane. Tad ćeš se setiti šta mu struja može obezbediti.

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio Milan_ns Pogledaj poruku
    @VNX: Čitaću tvoje reči za 20 godina i smejati se dok budeš u svom autu sa SUS motorom stajao negde sa strane. Tad ćeš se setiti šta mu struja može obezbediti.
    Sagorevanje je ipak sagorevanje.

Osim zagadjenja, ne vidim šta mu to struja ne može omogućiti?
    Mislio sam na performanse.Struja ne može da obezbedi takve performanse kakve su potrebne jednom automobilu (mislim na automobil,a ne na neku spravicu poput trokolice).

Naravno,pričam o periodu od narednih nekoliko godina.Ako pričamo o budućnosti od narednih 50 godina,siguran sam da će svi automobili do tada moći da polete

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Pa 50 hiljada jeste mnogo,mada kako sam shvatio auto je neke luksuznije klase,ali performase su odlicne ako je tacno ono sto pisu na njihovom websajtu.
    A i na kraju krajeva sva nova tehnologija je u pocetku skupa,tako je bilo sa DVD-playerima kad se tek pojavili,takodje sa LCD i PLazma televizorima a danas ih mozes kupiti za nikakve pare,pa ce i automobilima na struju cena spasti,u ovom slucaju mislim na prave automobile a ne ona mala da ne kazem konzerve u koje jedva 2 moze da sedne.

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Sagorevanje je ipak sagorevanje.

Mislio sam na performanse.Struja ne može da obezbedi takve performanse kakve su potrebne jednom automobilu (mislim na automobil,a ne na neku spravicu poput trokolice).

Naravno,pričam o periodu od narednih nekoliko godina.Ako pričamo o budućnosti od narednih 50 godina,siguran sam da će svi automobili do tada moći da polete
    Razlika izmedju SUS automobila i automobila na struju je odprilike kao i razlika imeđu parne mšine i SUS-a.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

- 0-60 mph in 5.6 seconds
    Ovo su zavidne performanse iako je na struju + je ovo model sa 4 vrata,a roadster ima ubrzanje 3.9s do 100-tke.

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Prednosti elektro vozila,

Mnogo su jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje, ustvari, ni nema nekog posebnog održavanja .... pouzdaniji su, imaju 2 ili 4 motora, čak i da ti crknu 3 motora, možeš nastaviti vožnju, nikad se ne može desiti da ne može da upali ... MNOGO su ekonomičniji, ne stvaraju buku, ne zagadjuju .... ako zaživi masovna proizvodnja, biće i jeftiniji.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Проблем и јесте код тих аутомобила што нема никаквог одржавања... замисли ти сад - нема више бензинских пумпи ни нафтне индустрије, нема фабрика резервних делова, нема сервиса... колико се ту различитих грана индустрија гаси и колико људи остаје без посла...

Слична прича је рецимо за ултразвучну веш-машину... Не знам колико је вас чуло за исту, али она ради без воде, хемијских препарата без ичега и завршава 'прање' за 10-ак минута... замисли ти сад да затвориш фабрике прашка за веш, омекшивача као и фабрике резервних делова јер је заснована на истом овом принципу од 3-5 активних делова.

Дефинитивно ће аутомобилизам (као и комплетна индустрија) доживети револуцију, али је питање како санирати последице... чиме ће се људи бавити ако сву досадашњу људску активност преузме електроника... ево измишљају аутомобиле који те сами возе на дестинацију и ауто-пилоте и ко зна шта све... зашто сутра не би постојао и ауто-пилот за трактор који оре њиву, или за градски аутобус, за комби који развози робу и свашта нешто још... ђавоља је то работа...
    Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Sve si ti u pravu, ali jednog dana ce to morati da se desi.

Pre ne znam koliko godina, kad su se pojavile poljoprivredne mašine na parni pogon u Engleskoj, nastao je pravi rat, izmedju otpuštenih radnika i proizvođača istih, spaljivane su čitave fabrike koje su porizvodile te mašine. To je trajalo neko vreme, al ništa nije moglo zaustaviti dalji razvoj tehnologije.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio baraba Pogledaj poruku
    ovo lichi na fancy invalidska kolica sa krovom

...da znaš...

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio Dovla Pogledaj poruku
    Проблем и јесте код тих аутомобила што нема никаквог одржавања... замисли ти сад - нема више бензинских пумпи ни нафтне индустрије, нема фабрика резервних делова, нема сервиса... колико се ту различитих грана индустрија гаси и колико људи остаје без посла...

Слична прича је рецимо за ултразвучну веш-машину... Не знам колико је вас чуло за исту, али она ради без воде, хемијских препарата без ичега и завршава 'прање' за 10-ак минута... замисли ти сад да затвориш фабрике прашка за веш, омекшивача као и фабрике резервних делова јер је заснована на истом овом принципу од 3-5 активних делова.

Дефинитивно ће аутомобилизам (као и комплетна индустрија) доживети револуцију, али је питање како санирати последице... чиме ће се људи бавити ако сву досадашњу људску активност преузме електроника... ево измишљају аутомобиле који те сами возе на дестинацију и ауто-пилоте и ко зна шта све... зашто сутра не би постојао и ауто-пилот за трактор који оре њиву, или за градски аутобус, за комби који развози робу и свашта нешто још... ђавоља је то работа...
    Pa vidi,zato ce najbogatiji prvi doci do te tehnologije,ovde ne govorio da se ubacivanje automobila na elektro pogon u roku od godinu dana sto je nemoguce,ali polako ce auti sa motorom na sagorevanje poceti da se izbacuju a industrija ce sa time i da kompenzuje,pocece i oni da proizvode aute na struju,a svakoj masini treba popravka ili pregled,tako da ce toga uvek biti.

Domaćin CAMARO SS (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

ovo gore sranje nebi vozio nikad ...a tesla auto mi s svidja jer osim zaidnih performansi mozes ga ukljuciti kod komsije da ga punis
    PRAY THE LORD
    / / /M5 ultimat machine

Ističe se VENIX (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Koliko vidim,ovom automobilu (Tesla) potrebno je manje od 6 sekundi da postigne 60 milja,odnosno 100 km/h.I puni se za 45 minuta.

Nekažem da se to u budućnosti neće ispuniti,ali u ovom trenutku i u periodu od narednih nekoliko godina - od toga apsolutno nema ništa.

Mislim da je to jedan neozbiljan marketinški trik,pogotovo što je ovo vozilo pravljeno za sedam osoba.Konstruktivno,to je porodična limuzina.
    Koji automobil ove klase (naravno,koji se danas proizvodi) može da postigne ovakve performanse,a da nema ispod 3.500 ccm ?

Nerealno je očekivati da takva zver poseduje pomenute performanse i da se napuni za svega 45 minuta.
    Slični koncepti postojali su i pre par godina,ali njih su krasile drugačije performanse - tri puta veće ubrzanje i duplo manja maks. brzina od ovde pomenute.

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

To jeste,izgleda malo previse dobro da bi bilo istinito,automobil ide u masovnu prodaju 2011,videcemo koliko ce ispuniti od ovoga sto su obecali.
    Top Gear je probao Testa Roadster i 5 puta ima se kvario dok je bio kod njih...

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Мешате бабе и жабе Какве везе има убрзање и електро погон за кубикажом? Па код електро погона нема кубикаже Најбољи пример за разумевање ових перфоманси је железница, која већ увелико користи електро-погон. Додуше, користе га директно из водова, али као што и сами знате најбржи јапански воз иде преко 500км/х.

Код електро-мотора у аутомобилима, највећи проблем је обезбедити ту струју тј. направити довољно квалитетне батерије које ће моћи да напајају мотор довољно дуго великом снагом. Такође, код електро-аутомобила користиће се систем који се одавно користи код трамваја и возова где се кинетичка енергија која се ствара приликом кочења претвара у електричну и враћа се агрегату те се очекује да се усавршавањем тог принципа додатно добије на побољшању квалитета и дуговечности батерија

Верујте, ови електро-системи су много једноставнији за производњу, јефтинији и практичнији од данашњих.

@Мастер

И данас постоје људи који поправљају машине. Али постоје и људи који раде на њима. Увођењем потпуне аутоматизације нестаће ови који раде на машинама, а нестаће и ови који их поправљају јер ће бити знатно једноставнији модалитети коршћени у изради савремених технолошких достигнућа. Наравно, све ће то једног дана морати да дође и што би рекао мој професор Сигнала и система - информација је будућност ове планете... људи ће се бавити продајом, коришћењем, дистрибуцијом, прометом информација...
    Будале се не рађају! Праве их лепе девојке у слободно време.

Slične teme

1. automobilizam u CG
    Autor trkac u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 07:03
  2. automobilizam i nacionalizam?
    Autor mario80 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.10.2004., 09:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor