Sta se lakse prasta neiskrenost ili pokvarenost?

Sta ce vise da osude ljudi, kad je neko neiskren i kad se pretvara ili kad je tezak, pokvaren, tvrd, sebican, kopa nos...

U realnosti kazu da se lakse oprasta kad si neiskren.
U reality show kazu da se lakse oprasta kad si sebican, pokvaren, kopas nos, nekulturan...

Sta ce vishe da osude ili sta se laksha prasta?

Osudice se oba, siguran sam. A oprostice se valjda lakshe ono su urodjene osobine?

Neiskrenost je pojava u socijalnom sistemu, dok su sebicluk, pokvarenost jednostavno licne osobine, zar ne? Nesto sto je tesko ili cak nemoguce promeniti.
 
Poslednja izmena:
Са поквареним људима се тешко живи и говори јер ту поквареност не само да испољавају према својој околини него је и преносе на околину што је дупло горе...

Ако је неко неискрен то може да буде чак и из најбољих намера а такође се неискрен човек може навести на то да буде искрен. ;) Какве су нам мисли такав нам је и живот.
 
Motiv za neiskrenost može biti želja da ne povredimo drugu osobu,
a za pokvarenost samo zloba.

Da,
Nije svaka neistina laž. Ako nekom neistinom branimo sebe (ili nekog) i štitimo svoj integritet i slobodu iz ne sebičnih motiva,onda to ne spada u laž,već u neistinu..a to je dopustivo..

Pravo opraštanje podrazumeva aktivnu ljubav prema osobi kojoj opraštamo...Opraštanje podraszumeva promenu stava,načina ponašanja i razmišljanja prema određenoj osobi koja nas je povredila ili nanela zlo ukoliko se istinski pokajala za svoj greh.
Oprostiti iz skrivenih motiva ili iz koristi...u pravom smislu ne spada pod opraštanje jer nije iz ljubavi prema čoveku...već iz koristi ili sebičnosti..a to je već možda kategorija licemerstva...ili šta već:telefon:
 
Poslednja izmena:
Svaka laz je plod pokvarenosti.A sta danas ljudi prastaju,nista ne prastaju, prastanje je cin ljubavi a nje danas sve manje ima
Najbolje bi bilo da autor/ka kaze konkretan primer ,kada vec poredimo ova dva koja se meni cine da su povezana,i da svako kaze konkretno u toj situaciji meni je gore ovo, meni ono, ja bi mu/joj zavrno siju kad bi meni tako nesto uradio/la...
 
Poslednja izmena:

Back
Top