E da je meni [b]622MBps[/b] ... steta, probudih se :(
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: E da je meni [b]622MBps[/b] ... steta, probudih se :(

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano E da je meni [b]622MBps[/b] ... steta, probudih se :(

E morao sam ovo da posaljem, jer sam najpre proplakao a zatim pogledao kroz prozor i video "prolece je a ja u Srbiji ...."

Ponude koje je kompanija za koju radim dobila:
    -----------
    Internet T-1
    From $399/mo
    Internet T-1 is the standard for businesses seeking mission critical Internet connectivity. Providing up to 1.54 MBps of dedicated bandwidth

Internet DS-3
    Starting at $3000/mo
    DS-3 circuits provide businesses and ISP’s with up to 45MBps :shock: of dedicated Internet connectivity.

Internet OC-3 - OC-192
    Starting at $8,750/mo
    Optical Carrier lines provide content providers, ASP’s/ISP’s and large enterprises with up to 622Mbps :shock: :shock: of dedicated Internet connectivity.
    ------

Trenutno su na T-1 liniji i kukaju da je presporo... Ja imam 256Kbs stalne linije i IP, i sav sam sretan a tamo prelaze na neke brzine i linije za koje nisam ni cuo (DS-3 ili OC-3)
    Kako li tek radi na 622Mbps, moj bogo

Prosli puta kada sam bio kod njih, nisam mogao da se odvojim od Interneta na T-1 liniji. Propustio mnoge ruckove... Cinilo mi se brzina munje... A sada...

Jeste da kosta, ali brate fercera, uzasi od brzina. Nije to tragedija, vec je tragedija, sto ne vidim kada bi se uopste kod nas moglo na tako nesto racunati

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano odgovor

prijatelju imas li sat od tih ponudjaca tvojoj firmi a mozes li ove vrednosti da prevedes na srpski posto slabo se snalazim

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: odgovor

Citat Original postavio duduk
    prijatelju imas li sat od tih ponudjaca tvojoj firmi a mozes li ove vrednosti da prevedes na srpski posto slabo se snalazim
    Salis se kad trazis site?
    To je za USA trziste, mi tu nemamo pristupa....
    Inace ne treba ti prevod, vidi boldovane oznake za protok pa ce ti sve biti jasno.
    Dal' ce ikad kod nas 'vako...

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

lol... kad se sakupe svi zemaljski (ukljucujuci i akademski), bezicni (veratov) i satelitski linkovi ka svetu, cela Srbija nema ni 300 Mbps...

Pa pogadjaj dva puta gde se ove brzine po ovim cenama nalaze

Inace, moja firma ima T3 liniju... Placa $1300 mesecno... Kad bi tako nesto ovde sredio sam sebi, uracunao takse koje trazi telekom za vodove, i recimo da se zakacis na Deutche Telekom, kosta cirka 150000€ mesecno... ne racunajuci opremu

Pa sad vi vidite

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    lol... kad se sakupe svi zemaljski (ukljucujuci i akademski), bezicni (veratov) i satelitski linkovi ka svetu, cela Srbija nema ni 300 Mbps...

Pa pogadjaj dva puta gde se ove brzine po ovim cenama nalaze

Inace, moja firma ima T3 liniju... Placa $1300 mesecno... Kad bi tako nesto ovde sredio sam sebi, uracunao takse koje trazi telekom za vodove, i recimo da se zakacis na Deutche Telekom, kosta cirka 150000€ mesecno... ne racunajuci opremu

Pa sad vi vidite
    ..... *bi ga, trpi i cuti
    Ono sto me nervira je da bas nista ja kao pojedinac ne mogu uciniti, vec sve vise posmatram po Srbijici sindrom "daj sta das... bolje ista nego nista..."
    A drugari izvana, me ponekad pitaju sta mi to znaci kad pomenem "dial-up" pristup...

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio codemaker
    Ono sto me nervira je da bas nista ja kao pojedinac ne mogu uciniti, vec sve vise posmatram po Srbijici sindrom "daj sta das... bolje ista nego nista..."
    A drugari izvana, me ponekad pitaju sta mi to znaci kad pomenem "dial-up" pristup...
    joj ne podsecaj... evo probacu da parafraziram dijalog izmedju mene i jednog Njujorcanina:

(nakon sat vremena blatenja po internet razvitku nase zemlje od strane mene):

On: So, how are you connecting to the net?
    Ja: Via dial-up...
    On: That's connecting over the phone, right?
    Ja: Yep
    On: Cool! So, what's the speed?... You can get quite a descent speed w/ those optical fibers used for telephones...
    Ja: 56 kbps tops, if you are lucky... Mainly, not more than 48 kbps...
    On: Oh... That slow??? ... Then, not so cool...

Komentari su suvisni... :?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Citat Original postavio codemaker
    joj ne podsecaj... evo probacu da parafraziram dijalog izmedju mene i jednog Njujorcanina:

(nakon sat vremena blatenja po internet razvitku nase zemlje od strane mene):

On: So, how are you connecting to the net?
    Ja: Via dial-up...
    On: That's connecting over the phone, right?
    Ja: Yep
    On: Cool! So, what's the speed?... You can get quite a descent speed w/ those optical fibers used for telephones...
    Ja: 56 kbps tops, if you are lucky... Mainly, not more than 48 kbps...
    On: Oh... That slow??? ... Then, not so cool...

Komentari su suvisni... :?
    Uff, to moze biti "pain in the ass.."
    osobito sto me prosto znoj oblije kada se povede tema oko brzine kojom radim..

Povremeno pruzam i deo tehnicke podrske, koristeci Netmeeting. USA firma za koju radim, samo prosledi poziv iz neke drzave gde imaju klijente. Tipovi odmah nakon konekcije na mene, zapocnu video prenos, desktop sharing i brbljaju na sav glas bez da brinu o bandwidth-u... Onda se nakaci i neki iz druge drzave pa utroje tupimo, ali na pitanje brzine mog rada, pokusavam da promenim temu... I ne pitaju da li ima mesta za novog u konferenciji, valda se podrazumeva da ima

A radim na 256kbs
    Ne, bolje da se ne zalimo, odmah mi propade dan, kad o tome mislim. Ono, nije da nismo radili i sa 2400 (seti se Sezama nekada) ali smo bar znali da je to- to... Pa kad smo presli na 19200 -brate..
    A kad su stigli modemi na 33600...
    Posle ode sve dodjavola daleko u svetu a mi i dalje zuljamo dial-up ili u najboljem slucaju nesto izmedju 128 i 512...
    Sto rece Mile Tranzicija - DOKLE BRE!

Slične teme

1. Šta je veća šteta?
    Autor tamoneki u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 29.01.2009., 23:52
  2. Steta...
    Autor OneMoment u forumu Romantika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 18.04.2008., 14:43
  3. Šteta što si...
    Autor Sokolica_M u forumu Ljubav i seks