Горан Кнежевић- "Пајтић ми је наместио хапшење"!!!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
PRESS

GORAN KNEŽEVIĆ IZ ZATVORA: PAJTIĆ MI NAMESTIO HAPŠENJE!

Nisam kriv. Bojan Pajtić i zrenjaninski policajci su mi sve namestili iz političkih, ekonomskih i ličnih razloga





Uhapšeni gradonačelnik Zrenjanina Goran Knežević optužio je predsednika Izvršnog veća Vojvodine Bojana Pajtića da mu je namestio hapšenje i montirao optužbe za organizovani kriminal! Kneževićevi advokati objavili su juče delove njegovog izlaganja pred istražnim sudijom Specijalnog suda.

- Radi sebe, svoje porodice, prijatelja, svih Zrenjaninaca, javnosti i istine želim da otkrijem prave razloge mog progona započetog 1. oktobra 2008. Da je u pitanju progon i da su pravni razlozi ovog procesa minorni, govori podatak da ovde sa mnom nisu i svi drugi gradonačelnici. Ovaj proces je pokušaj diskreditacije mene lično, svega onoga što sam uradio i što je do juče bilo odlično i recept za čitavu Srbiju i region. To je i diskreditacija Zrenjanina kao grada koji je bio na putu pune ekonomske, kulturne i sportske ekspanzije - naveo je Knežević u sudu. On razloge svog hapšenja vidi u „političkim, ekonomskim i ličnim motivima":

- Najpre politički motiv - 2006. godine sam izabran za predsednika Pokrajinskog odbora DS za Vojvodinu uprkos protivljenju Bojana Pajtića i njegovog najbližeg okruženja. Naš sukob je bio u koncepciji razvoja Vojvodine. Moja ideja je bila jačanje ekonomije, zapošljavanje i viši standard građana. Suprotan koncept je bio politički prilaz razvoju: zakonodavna, izvršna i sudska vlast za Vojvodinu, uvođenje funkcija predsednika i premijera Vojvodine, svi ostali državni prerogativi i slično, što je dovoljno svakom pametnom čoveku da jasno vidi kuda to na kraju vodi. U nemogućnosti da nametnem svoj stav i da se u punom smislu posvetim obavezama predsednika Pokrajinskog odbora DS, povukao sam se, ali to izgleda nije bilo dovoljno. Bilo je potrebno skroz me se rešiti - naveo je Knežević.




- Ekonomski motiv - Zrenjanin je dobio najviša priznanja Svetske banke, Američke agencije za razvoj, srpskih ministarstava i Vlade, PKS... Hvaljeni smo zbog ekonomskog razvoja, privlačenja stranih investicija i zapošljavanja. U tri industrijske zone imamo više od 40 investitora, ulaganja od oko 300 miliona evra i otvorenih oko 9.000 radnih mesta. To grad Zrenjanin i mene lično medijski i politički promoviše kao lidera, i to potpuno afirmiše moj koncept razvoja Vojvodine. Kap koja je nekome prelila čašu jeste kompanija „Vizijum ER", koja iz Novog Sada dolazi u Zrenjanin sa idejom otvaranja aerodroma, fabrike aviona i avio-škole. Tada je pokrenuta hajka protiv mene - tvrdi Knežević.

- Konačno, lični motiv - animozitet nekih ljudi iz policijske službe prema meni bio je ogroman. Razlog za to su zavist, različita politička opredeljenja, ali i to što ih nisam podržao u namerama da napreduju u službi i strukturi lokalne samouprave. Takođe, nisam bio sklon tome da se njihove supruge zaposle u gradskoj upravi, što je traženo od mene, a što se pokazalo izvodljivo posle mog hapšenja jer su tri osobe tako zaposlene - istakao je Knečević, koji je svoje obraćanje zaključio rečima:

- Ovog puta njihova žrtva smo moja porodica i ja, a sutra će biti već ko zna ko!

Potpredsednik DS Bojan Pajtić kaže za Press da ne veruje da je sve ove optužbe na njegov račun izneo Goran Knežević.

- Ne verujem da je Goran Knežević autor ove besmislene teze. To je izmišljotina onih koji ne žele dobro DS i koji žele da u nju unesu zlu krv. Pokušavaju da nam naude na glup i nemaštovit način - kaže Pajtić.

(J. V.)
 
Мислим да је ово почетак распада ДС. Фали још само да падну са власти и да се скроз међусобно поубијају.

Ма ту је сигурно Тома умешао прсте ...

Прво је разбуцао СРС к'о Шешељ Хаг, онако веЏбе ради,

А сад је кренуо и на ДС ...
Доћи ће им Тома главе, ја кад ти кажем ...

А онда ће да победи на свим изборима ...
И за Прецедника, и за Посланика, и за Шефа МЗ, и за ЕУРОвизију, и за МиС Света ...

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
pošto sam lokalac i znam tu lopinu Kneževića,
malo je 45 godina da dobije zatvora

Klasicna prica svih kriminalaca.
Kad ih uhvate na delu, onda je to politicki progon, a ne kriminal.
Najgore sto nam je drzava toliko korumpirana, i sto su svi politicari duboko ogrezli u kriminal, pa se nista nece desiti onima koji su mnogo veci lopovi od ovoga.

Staro pravilo:stradaju uvek "mali" igraci..
Uglavnom oni koji nisu "gazdi" platili reket na vreme.
 

Back
Top