Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE

Sto se tice stranih serija na nasim kanalima ,stanje je JADNO !!! RTS 1 je jedina televizija koja se malo izdvaja ali su termini uzasni (oko 23,10h ) !!! Zasto nijedna privatna televizija kod nas ne daje strane serije(pre svega americku produkciju)!!! Zaista nejasno !!!! Ovo su neke serije koje se emituju po citavom svetu,a i kod nas u okruzenju(Slovenija,Hrvatska,Makedonija..) a kod nas i uopste nema:
    Two and a haff a men , How i meat your mother, Criminal minds(islo je samo nekoliko epizoda na RTS 1 i onda nestalo!) , The Mentalist, Gossip Girls, One three hill, Supernatural , Cold Case(prva sezona bila na fox-u,pa nestala), Mad Men , The Tudors, Dexter , Ghost Whisperer , Without a Trace , The Unit , Brothers and Sisters, The Big Bang Theory, Rules of Engagement , The New Adventures of Old Christine, Heroes, Chuck , Private Practice , HOUSE ????????(prosto neverovatno da niko ne pusta ovu seriju) , Lie to Me, Terminator: The Sarah Connor Chronicles , Fringe.
    Neka me neko dopuni ako sam izostavio neku seriju.

Aktivan član ixtis (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE

Pa lakše im je, a i isplativije, da ti repriziraju Bolji život, Srećne ljude, Porodično blago, po hiljaditi put.
    AbreZeeZbree

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE

Citat Original postavio eko5 Pogledaj poruku
    Sto se tice stranih serija na nasim kanalima ,stanje je JADNO !!! RTS 1 je jedina televizija koja se malo izdvaja ali su termini uzasni (oko 23,10h ) !!! Zasto nijedna privatna televizija kod nas ne daje strane serije(pre svega americku produkciju)!!! Zaista nejasno !!!! Ovo su neke serije koje se emituju po citavom svetu,a i kod nas u okruzenju(Slovenija,Hrvatska,Makedonija..) a kod nas i uopste nema:
    Two and a haff a men , How i meat your mother, Criminal minds(islo je samo nekoliko epizoda na RTS 1 i onda nestalo!) , The Mentalist, Gossip Girls, One three hill, Supernatural , Cold Case(prva sezona bila na fox-u,pa nestala), Mad Men , The Tudors, Dexter , Ghost Whisperer , Without a Trace , The Unit , Brothers and Sisters, The Big Bang Theory, Rules of Engagement , The New Adventures of Old Christine, Heroes, Chuck , Private Practice , HOUSE ????????(prosto neverovatno da niko ne pusta ovu seriju) , Lie to Me, Terminator: The Sarah Connor Chronicles , Fringe.
    Neka me neko dopuni ako sam izostavio neku seriju.
    LOST si izostavio!

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lost je isao na FOX-u , prve 4. sezone !!!

Zainteresovan član Soundwave (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Slazem se da je ponuda tv serija na televizijama sa nacionalnom frekvencijom izuzetno slaba, mada od serija koje su navedene u prvom postu, HIMYM se prikazivala jedno vreme na RTS 2i jos neke serije.

Domaćin
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Apsolutno se slazem.Gledamo samo gluposti od domacih.Sto neko ne pusti dobre britanske serije,ne sitkome,vec dramske.Ili hobotnicu,ona je italijanksa

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Мало да оживим тему...

Ситуација и даље ужасна...

РТС: CSI, My Name Is Earl (ускоро The Unit), Band of Brothers, Boston Legal
    FOX: Charmed
    Б92: Californication, Моје драге комшије (ако рачунамо и то)
    Пинк: The Tudors
    Авала: SMS, Doc Martin
    Кошава: ???

РТС се добро држи, имају добре серије (може се рећи и одличне), у последњих годину дана: Prison Break, Boston Legal, CSI, CSI: NY, CSI: Miami, Bones, Rome, How I Met Your Mother, My Name Is Earl, Desperate Houswives, Hotel Babylon...
    Такође најављују још нових епизода и серија.

FOX све више разочарава по питању серија. Изгледа смо много очекивали (Није ово Америка).

Б92 полако финансијски пропада. Где је нестао Увод у анатомију?

Пинк одавно кубури са страним нелатиноамеричким серијама. Симпсонове неће да пусте (може им се). Некада су имали најбољи страни серијски програм.

Авала покушава, али не иде.

Кошава - дно дна (ко је њима дао националну фреквенцију?)

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I sto niko nema Simpsonove, vec duze vreme...

Elita Neozbiljni pesimista (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Citat Original postavio Dusan-master Pogledaj poruku
    I sto niko nema Simpsonove, vec duze vreme...
    Koliko sam primetio,niko se nije setio ni "Futurame".Daje se samo na onom "Sci-Fi" kanalu i to bez titla
    Ne budi pesak koji gaze, već budi kamen u cipeli...

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Срећа је што постоји кабловска...

Početnik
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da ne bih otvarao posebnu temu, evo da pitam ovde:
    Ima li neko pametan da mi odgovori na sledeće pitanje: Koja je svrha prikazivanja američke serije "Damages" na Tv Pink-u u "udarnom" terminu od 8 sati ujutro?! Tragajući za informacijom kada će već konačno krenuti to famozno "Šesto čulo" na Pinku, sasvim slučajno sam video kako već neko vreme (i to verujem PREMIJERNO) prikazuju seriju "Opasna igra", tj. Damages, i to radnim danima u 08.00H! Pomenutu seriju nisam gledao, ali znam da je nagradjivana, hvaljena i s vrhunskom ekipom glumaca (Glen Klouz, Vilijam Hart, Ted Denson, Kit Karadin itd.). Tako su već postupili sa serijom "Joan of Arcadia", dok su The Tudors išli ko zna kada posle ponoći - i sve to PREMIJERNO.
    Za koga, ko to gleda u takvim terminima, i to baš svakog radnog dana?? Je l' to da se ne bi reklo kako Pink nema stranih serija u svom programu pa kao, hajde da popunimo
    NE-latino-sapunicama termine kada su NE-penzioneri na putu za posao, na faks ili već uveliko u krevetu? Dok, s druge strane, po n-ti put na RTS-u evo kreće Porodično blago...

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

nemam pojma, prvo to košta da se kupi, drugo verovatno je gledanost manja - većini prosečnih gledalaca te serije nisu zanimljeva a oni kojma jesu skidaju sa neta ili gledaju na kablovskoj, mislim naši ne mogu da isprate, neka serija u toku je 6. sezona, a kod nas se daje 3...

Veoma poznat Uros_92 (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Opet porodicno blago

Domaćin Gax (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Uros_92 Pogledaj poruku
    Opet porodicno blago
    Pa dobro, jeste da ih često repriziraju, ali to sada prelazi na jedan način u kultne serije, neki ih nisu gledali (prvenstveno mislim na mlađe generacije), bolje i to nego neke gluposti tipa onih Pinkovih serija, ili sada ovih novih hrvatskih telenovela....
    „Pozdravi Miljojka i metni ga u kofu nek se vozi. Dođi kod mene da ti dam auspuh!”

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Bilo bi super da pored telenovela i američke serije na Pinku dobiju popodnevni termin kao nekada Čari u 16h i repriza ujutru. Pink ume da kupi dobre američke serije. Damages je dobra. Pink u Srbiji sem telenovela i stranih serija i filmova nema drugi kvalitetan program.

Početnik nikop (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

RTS ima solidan broj zanimljivih stranih serija, ali sa užasnim terminima, prime time su zaposele Porodično Blago i, ili sl. klonovi...
    Još gore je to što se i ti termini stalno nepredvidivo pomeraju i kasne iz dan u dan.

Problem kod PINKa je da oni nemaju slobodnih termina da ubace kvalitetnije strane serije, jer očito bi onda izgubili na gledanosti.
    Jednostavno nema mesta zbog raznih grandova, reality emisija i meksičkih sapunica koje su sve ultra gledane.

B92 i FOX se generalno sve više srozavaju po kvalitetu, a prikazuju samo po jednu, dve bolje strane serije ako i toliko. B92 izgleda živi od Velikog Brata kada postižu ogromnu gledanost, ostatak je puko preživljavanje do sledeće sezone VB , a FOX je skroz razočarao, krenuo je u početku sa većim brojem stranih serija, a kako stvari stoje, izgleda da ide ka potpunom ukidanju svih osim sapunica.

KOŠAVA je jad i beda i ne zaslužuje da bude nacionalni emiter, a ovih 5 kanala je sasvim dovoljno i previše jer očito kvantitet ne znači i kvalitet u ovom slučaju.

Srećom da je AVALA okrenula ploču i odnedavno krenula sa gomilom veoma dobrih novijih serija, tako da se tu situacija značajno popravila.
    Pošto je Željko Mitrović jedan od vlasnika Avale, a tu je i Robert Nemeček, imam neki utisak da je TV AVALA mesto gde se sada prikazuju serije za koje nije bilo slobodnih termina na PINKU i RTS.

Uvek mi je izgledalo neverovatno da neke zemlje u okruženju (npr. Hrvatska) sa duplo manje nacionalnih emitera, nabavljaju ranije nego mi i prikazuju više novijih serija nego što je to bio slučaj kod nas.
    Izgleda kao da kod nas jednostavno nema dovoljno gledaoca koje zanima i uopšte razumeju takav vid zabave.

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

kada ce da se otvori neka nova televizija?

Primećen član Anceloti (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio Hedonista Pogledaj poruku
    Kad Z. Mitrovic da kintu...

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

zato što će ove ljudi radije da 24/7 gledaju farmu, rijalitije, abrovske i grandovske emisije nego neku kvalitetnu seriju... doduše to je ponajviše politka pinka u zadnje vreme... rts forsira istorijski domaći program jer im je to kao javna dužnost, šta znam valjda misle da ne ide da na državnoj tv idu strane serije, pa još američke, u prajm tajmu... i bilo je serija al termini kataklizma... ovi ostali valjda nemaju dovoljno keša za to... nemam pojma stvarno al tu smo stvarno antihristi

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    482

Ма одакле им паре за серије. Телевизије су у дуговима до гуше, немају да плате предајнике, а камоли да купују серије. Врти се само комерцијала и оно што доноси паре...а ту углавном нема места за квалитет.
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sutra...

Poznat tamyca94 (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    141

Samo da oni pustaju CSI Miami i ja cu biti srecna...

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    482

У етру, верујем, више никад.
    А и ако буде, пре 2014. неће.
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tamyca94 Pogledaj poruku
    Samo da oni pustaju CSI Miami i ja cu biti srecna...
    Pa sad će kraj na RTS-u...

Poznat tamyca94 (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio SQUID Pogledaj poruku
    Pa sad će kraj na RTS-u...
    Ma znam... Al valjda ce opet da pustaju il cu ja biti nesrecna....

Slične teme

1. RTV Pink - džingl za TV Pink 2001. - marketing spica...
    Autor Marenovajlija u forumu Arhiva
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.04.2009., 19:31
  2. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 18:28
  3. Avala i Fox
    Autor DanijelVR u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2006., 22:07
  4. DOPING U SPORTU? Vase misljenje - DOBRE strane - LOSE strane
    Autor domenico u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 4