NADVLADAVAJ ZLO DOBRIM

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
NADVLADAVAJ ZLO DOBRIM prema Biblijskom stihu Rimljanima 12:21 "Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladavaj zlo dobrim"

Inace to je hriscanski princip, a ne kako mnogi zlo nadvaladavaju zlim... i time postaju zli...

Jedino dobrim delima mozemo se uzdici iznad zla.....

"Uskoro ce nestati svaki trag zla"

Danas je za ljude postalo zlo normalno, al iza nas hriscane nije, jer mi znamo da je Zlo imalo pocetak i da ce imati svoj kraj.

Isus je u 1 veku identifikovao uzrocnika zla kada je rekao

Jovan 8 :44 42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene, jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
43 Zašto ne razumete govora moga? Jer ne možete riječi mojih da slušate!
Jovan 8:44 Vaš je otac DJAVO, i zelite da postupate po zeljama svog oca.. On bio UBICA ljudi od kada se pobunio I nije ostao postojan u ISTINI, jer u njemu nema istine . Kad govori laž, svoje govori, jer je lažov i otac laži.

Znaci Isus je identifikovao Djavola ili Satanu kao uzrocnika zla...
On je bio Andjeo ali je prvi zgresio protiv Boga i time je postao Bozji protivnik - Sotona, a Djavo znaci Klevetnik... jer je izgovorio prvu laz.. I znamo da je naveo prve ljude na greh...

Posto je Djavo - OTAC LAZI
Znaci da je postojalo VREME pre rodjenja LAZI, kada u svemiru nije postojala LAZ

Takodje postoji VREME pre POBUNE u svemiru…
Djavo nije ostao POSTOJAN u ISTINI…
Sotona Djavo je htteo da bude prvi u svemiru, da bi to ostvario morao je da skine sa polozaja onoga koji je prvi u svemiru - Jehovu Boga.
Znao je da to nije lako, zato je izumeo LAZ i sirio je klevetu o njemu… I uspeo je o tome…
Mnogi danas veruju Djavolu i njegovim LAZIMA… o pravom Bogu…

Al dobar je i ohrabrujuc stih

Psalam 92:7 “kad zli nicu kao trava i cvetaju koji zlo cine, to je zato da bi zauvek bili unisteni “
ili prevod Karadzic Psalam 92:7Kad bezbožnici nicu kao trava i cvjetaju svi koji čine bezakonje, to biva zato da bi se uništili dovijeka.

Danas dok zlo postoji potrebna nam je istrajnost…
Jevrejima 10:36 36 Jer vam je potrebno istrajnost da biste, pošto Božju volju izvršite, primili ono što vam je obećano.

Kako ljudi reaguju nakon sto svasta dozive u ovom svetu, kao zrtve zla? Postaju ozlojedjeni, ogorceni…
Kako izaci na kraj sa zlom , a da ne budemo ogorceni…
Na primer smrt voljene osobe , mnogi postaju ozlojedjeni i to duze vreme…
Isus Hrist dok je bio na zemlji to je doziveo..
Smrt Jovana Krstitelja zapisana u Mateju 14 : 11-13
Isus je cuo o tome i camcem je otisao na pusto mesto da bude sam… osamio se..
Isus je znao sta je zapisano u Propovedniku “ postoji vreme kada se place i kada se raduje”
Apostol Pavle je o tome pisao Hriscanima 1 veka
1.Solunjanima 4:13 “ da ne tugujete kao drugi koji nemaju nadu.”
Isus je znao za nadu uskrsenja ali je tugovao…
To je normalno, iako imamo nadu, ali apostol Pavle je rekao, sto i jeste tako,
Da hriscani koji imaju nadu ne tuguju isto, kao oni koji nemaju nadu..
Kad neko nema nadu taj bol je prosto neidrziv …. Oni postaju ozlojedjeni….

Nada u uskrsenje pomaze vernicima da izadju na kraj sa tim osecanjima….

I sta je Isus odmah nakon toga uradio
U Mateju 14 :14:kad je izasao video je silan narod, pa se sazalio na njih i izlecio njihove bolesnike.”
Znaci odmah nakon vesti o smrti Jovana Krstitelja, iako je bio u zalosti zbog toga… pomogao je drugima…
On nije mogao a da ne pomogne narodu.. sazalio sa na njih i lecio ih je…

Isus se sazalio na druge umesto da se koncentrise na sopstvenu zalost.
Takodje i mi umesto da se izgubimo u zalosti, treba da cinimo nesto dobro za druge..

Treba da ostanemo postojani i nepokolebljivi u veri…
1.Korincanima 15:58 Zato, braćo moja ljubljena, budite čvrsti i nepokolebljivi, napredujući jednako u delu Gospodnjemu,znajući da trud vaš neće biti uzaludan u Gospodu
.

Ponekad neki kazu Jehovinim Svedocima, znajuci za visok nivo morala i aktivnosti… zasto se vise ne angazujemo u drustvu…
To je tacno da je uvek bilo pojedinaca koji su se trudili da se bore protiv zla,
za ljudska prava, za ekologiju itd…a`l nazalost ti rezultati su jako ograniceni…
Jer “ covek vlada nad covekom na nesrecu njegovu” Propovednik 8:9
To je zapisao Solomon pre 3000 god., i to je cinjenica jer ljudske Vladavine nisu pravedne i jedino Bozja Vladavina moze otkloniti to zlo.’
Bozji nacin uklanjanja zla je pomocu Bozje Vladavine – Bozjeg Kraljevstva
To je proreceno u Danilu 2:44 U vrijeme tih kraljeva Bog će nebeski podignuti kraljevstvo koje se neće nikad uništiti i koje neće dolaziti pod vlast drugoga naroda; ono će razbiti i uništiti sva ta kraljevstva, a postojat će vječno.

Prema stavku vidimo da ce Bozje Kraljevstvo unistiti sve ljudeke vladavine, a da ce ono VECNO postojati…
I potrebna je ta velika promena da bi zlo bilo unisteno…
Moramo imati poverenje da ce Bozje Kraljevstvo doci, jer se svaka Biblijska izjava pokazala kao ISTINA.
Sta cemo mi raditi ?
Da li postoji nicija zemlja..tj neutralna zona … u kojoj mozemo biti…
Evo sta kaze Biblija 2.Solunjanima 1:8,9
6Jer je pravedno u Boga da vrati muke onima koji vas muče,
7 a vama, koje muče, da dade pokoj s nama, kad se pokaže Gospod Isus s neba s anđelima sile svoje,
8 u ognju plamenome, da kazni one koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se jevanđelju Gospoda našega Isusa Krista.
9 Oni će primiti kaznu večne propasti, daleko od lica Gospodnjega i od slave njegove,

Znaci da ce Bog unistiti one koji ne poznaju Boga i one koji se ne pokoravaju dobroj vesti tj Biblijskim moralnim nacelima..…
Znaci da je bitno da upoznamo Boga preko Biblije i da se pridrzavamo Bozjeg zakona u svom zivotu… da bi smo dobili vecni zivot od Boga, i da ne bi smo bili unisteni… u sudu koji dolazi….
Mozda se neki pitaju, zasto je Biblija toliko stroga?
U piatnju su VELIKE stvari i velika je odgovornost…
Isaija 65:17 kaze :”Jer evo ja stvaram nova nebesa i novu zemlju .”
Ono sto je pre bilo nece se u secanje vracati niti ce se u srcu javljati.”


Novo nebo je nova Bozja Vladavina – ocekivano Bozje Kraljevstvo, a nova zemlja – je novo pravedno ljudsko drustvo.
Ono sto je pre bilo - odnosi se na zlo , na potuni nestanak zla sa planete zemlje…
To je velika stvar i Bog ocekuje od nas da se opredelimo da li smo za njegovu vladavinu.
Jer Bog ce unistit zlo …
docice vreme kada zlo nece vise nece postojati…...
I Pitanje nije da li ce doci to sto je Bog obecao , nego da li cemo mi istrajati do tada….



trepp-1.gif
 
Poslednja izmena:
...šta je dobro,a šta zlo...???

Rimljanima 2:14,15
14 Jer kad neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine što je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon:
15 Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju)

jeco jel imas ti savest :think:

takodje Biblija sadrzi Bozanska merila dobra i zla :heart:


.
 
Rimljanima 2:14,15
14 Jer kad neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine što je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon:
15 Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju)

jeco jel imas ti savest :think:

takodje Biblija sadrzi Bozanska merila dobra i zla :heart:


.

Nemoj ti meni :biblija...reci svojim rečima...šta je dobro,šta je zlo...da li treba osetiti,probati i jedno i drugo,pa znati ...ti mene kvalifikuješ kao bezbožnika,nema veze,praštam...ali,odgovori,bez citata.
Imam savest,hvala na pitanju...
 
Nemoj ti meni :biblija...reci svojim rečima...šta je dobro,šta je zlo...da li treba osetiti,probati i jedno i drugo,pa znati ...ti mene kvalifikuješ kao bezbožnika,nema veze,praštam...ali,odgovori,bez citata.
Imam savest,hvala na pitanju...
a sta fali citatu nerazumem ... to bi ti isto rekla kao sto pise...
da savest svedoci ....
ne kvalifikujem te nigde...
navela sam ti Biblijski citat kao odgovor na tvoje pitanje...
a citat je vrlo razumljiv jeco :)
 
a sta fali citatu nerazumem ... to bi ti isto rekla kao sto pise...
da savest svedoci ....
ne kvalifikujem te nigde...
navela sam ti Biblijski citat kao odgovor na tvoje pitanje...
a citat je vrlo razumljiv jeco :)

Ne mogu da živim život po Bibliji,razumeš...ti sve meriš po nekim Biblijskim citatima,pa nije baš sve tako jednostavno.
Šta savest svedoči...da smo nekome naneli zlo,možda nepravedno,možda u smoodbrani,možda namerno,ali to ne isključuje činjenicu da smo morali da činimo zlo,ponekad...isto važi i za dobro.
 
Ne mogu da živim život po Bibliji,razumeš...ti sve meriš po nekim Biblijskim citatima,pa nije baš sve tako jednostavno.
Šta savest svedoči...da smo nekome naneli zlo,možda nepravedno,možda u smoodbrani,možda namerno,ali to ne isključuje činjenicu da smo morali da činimo zlo,ponekad...isto važi i za dobro.

Svako moze da zivi prema Biblijskim moralnim nacelaima... jer smo tako stovreni..

tvoja voilja je da zivis kako zelis, al Bog nas je tako stvorio... inace idemo protiv sebe...

Uvek kad gresimo protiv Boga nanosimo sebi bol... duhovni i dusevni..

Kako neko zna sta je dobro a sta zlo?

Prvenstveno covek je stvoren sa savescu :heart: ona je nase unutrasnje merilo

Dete uci od roditelja, al opet moze shvatiti i kad roditelj gresi, jer iako dete, ima savest..

Svaest nije savrsena al ipak je imamo i sluzi nam...

A Biblioja nam tacnije otkriva sta je dobro a sta zlo...

Neophodno je poznavati Bibliju...:heart:

Nekad je to bio sastavni deo zivota ljudi...

danas su ljudi daleko od Boga..

nazalost...
 
Poslednja izmena:
Ne postoji apsolutno dobro,niti apsolutno zlo...život te natera da činiš razna zlodela,što nije merilo zlog ili dobrog u nama,jednostavno je tako...čovek može da bude u suštini dobar,a loše okolnosti ga nateraju da postupa nasuprot Biblijskim merilima.
Da li je on zbog toga loš?
 
Ne postoji apsolutno dobro,niti apsolutno zlo...život te natera da činiš razna zlodela,što nije merilo zlog ili dobrog u nama,jednostavno je tako...čovek može da bude u suštini dobar,a loše okolnosti ga nateraju da postupa nasuprot Biblijskim merilima.
Da li je on zbog toga loš?

Bog daje sansu svima ako se kaju za svoja losa dela iz proslosti on to moze oprostiti...

Al se zato treba truditi da vise ne gresimo, to bi bilo ispravno pokajanje..

Kad se covek trudi da promeni svoj put...

i Bog to prihvata...

Zato je dobro upoznati Bozansa merila iz Biblije...

Ona su zastita...

Ljudi ne mogu suditi jer ne znaju srce necije...

Samo Bog zna zasto je neko cinio ili cini zlo i kakvo mu je srce...

I Samo Bog moze ispravno prosuditi coveka..

Nase je da radimo na sebi i nasim osobinama...

koje su opisani u Galatima 5:22 kao plodovi duha i to su:

" Ali je plod Duha ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, dobrota, milosrđe, vera,

krotost ili blagost , samokontrola."
:heart:

i mozemo se truditi da razvijamo kod sebe takve dobre osobine

i time cemo nadvladati zlo u sebi i oko sebe...

A Bog ce na kraju svima suditi pravedno :) :heart:


.
 
Poslednja izmena:
...šta je dobro,a šta zlo...???

Rimljanima 2:14,15
14 Jer kad neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine što je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon:
15 Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju)

jeco jel imas ti savest :think:

takodje Biblija sadrzi Bozanska merila dobra i zla :heart:


.

какав је ово одговор:confused:
 
Ако буде судио само праведно, а не и по милости својој...ко ће се онда спасити...:(
Psalam 37
8 Zbaci gnev i ostavi jarost, ne drazi se; jer to vodi samo k zlu!

9 Jer će se istrijebiti koji zlo cine; a koji se u Jehovu uzdaju drzace zemlju.
10 Samo još malo, i nestace bezdusnika, pogledat ćeš na na mesto njegovo, a njega više nece biti..

11 A smerni ce cuvati zemlju i uzivace u izobilju mira.

29 Pravednici ce drzati zemlju i doveka u njoj ce ostati."

:heart:
 
Bozanska mudrost nam moze pomoci da nadvadavamo zlo dobrim :) :heart:

1.Petrova 3:8 Najzad budite svi složni u mislima i u osećanjima puni bratske ljubavi, milosrđa, poniznosti.
9 Ne vraćajte zlo za zlo, ni uvredu za uvredu, nego blagosliljajte, znajući da ste na to bili pozvani, da biste nasledili blagoslov.


:heart:
 
Bozanska mudrost nam moze pomoci da nadvadavamo zlo dobrim :) :heart:

1.Petrova 3:8 Najzad budite svi složni u mislima i u osećanjima puni bratske ljubavi, milosrđa, poniznosti.
9 Ne vraćajte zlo za zlo, ni uvredu za uvredu, nego blagosliljajte, znajući da ste na to bili pozvani, da biste nasledili blagoslov.


:heart:

Ne može to tako...ko tebe kamenom,ti njega hlebom,jel...ne ide...
Svakome po zaluzi,fer i pošteno,ni manje,ni više od onoga što je zaslužio.
Ne treba inicirati,ali ne treba ni prećutati neke stvari...pa nismo mi programirani,besmrtna...kad mi padne mrak ne oči,ne biram sredstva.
Inače sam fina...:) :lol:
 
Ne može to tako...ko tebe kamenom,ti njega hlebom,jel...ne ide...
Svakome po zaluzi,fer i pošteno,ni manje,ni više od onoga što je zaslužio.
Ne treba inicirati,ali ne treba ni prećutati neke stvari...pa nismo mi programirani,besmrtna...kad mi padne mrak ne oči,ne biram sredstva.
Inače sam fina...:) :lol:
Sve je u ispravnom shvatanju Biblije..
mozda ti se i svidi :lol:

Mnogi pogresno tumace tu misao kao da bi hriscani morali trpeti zlostavljanje neko

al to je pogresno tumacenje pisma

ko tebe kamenom,ti njega hlebom - znaci da ne uzvracamo istom merom ili da uzvracamo uvrede...

al opet ne znaci da se necemo braniti, finijim sredstiva.. Bozanskom mudroscu koje je najjace oruzje u borbi protiv zla:)

niti da cemo dopustiti da nas iko zlostavlja...

to nije nimalo hriscanski :mrgreen:

i zasto ti pogresno tumacis hriscanstvo...

ko ti kaze da moras precutati...

nekad je bas mudro ne cutati nego reci...

hriscanski bi bilo birati reci...

i normalno je braniti se kad nas neko napadne

a ne birati sredstva nije mudro

inace niko nije programiran niti savrsern

al mozemo se truditi da postupamo ispravno i mudro :) :heart:



:cao:
 
:heart: Biblija nas takodje podstice da steknemo uravnoteženo gledište o sebi.

Apostol Pavle pod nadahnućem je napisao: ”Po nezasluženoj dobrohotnosti koja mi je dana kažem svakome koji je među vama neka ne misli o sebi više nego što treba misliti; nego neka misli tako da bude zdravih misli, svako onako kako mu je Bog udelio meru vere“ (Rimljanima 12:3).

Sigurno je da ne bismo smeli previsoko misliti o sebi i postati umišljeni, no ne trebamo ići ni u drugu krajnost i misliti da smo bezvredni. Umjesto toga, naš bi cilj trebao biti da realno gledamo na sebe, da budemo svesni i svojih jakih strana i onih slabih.

Naravno, lakše je reći da treba imati takav uravnotežen stav nego to i postići. Da bi se nadvladalo preterano negativan stav prema sebi koji se možda godinama razvijao, obično je potrebno mnogo truda.
Pa ipak, mi uz Božju pomoć možemo promijeniti svoju licnost, kao i pogled na život. Upravo nas na to podstiče Božja Reč. U njoj čitamo: ’Skinite staru licnost koja odgovara vašem predjašnjem načinu zivota i koja se kvari po svojim prevarljivim željama, a obnovite se u sili koja pokreće vaš um, i obucite se u novu licnost koja je stvorena po Božjoj volji u istinskoj pravednosti i lojalnosti‘ (Efežanima 4:22-24).

Ako se trudimo preoblikovati ’silu koja pokreće naš um‘, odnosno naše stavove i sklonosti, možemo promijeniti svoju licnost, pa više nećemo razmišljati previše negativno, već optimistično.

:):heart:
 
Poslednja izmena:

Back
Top