Imate li pravih prijatelja?Jedinih.Ili ste ipak pored svih

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Pokusacu nesto sto osecam duboko u sebi sada reci.Ali verovatno kao i uvek cu biti pogresno shvacen.
Danas sam srecan covek.Srecan sam bio svih ovih godina.Ali od svoje gluposti nisam mogao taj mrak skloniti.
I ono sto mnogi nisu znali da svuku sa mog lica.Ti si to uspela.
Mnogi ce reci to i nije toliko veliki razlog za srecu.
Mozda!
Ali ipak.
Koliko zaista pravih prijatelja na ovom svetu jedan covek moze da ima.
Pravih i jedinih.Koji vas nikada nezaboravljaju i nikada ne ostavljaju.
Malo.Malo je pravih prijatelja.
A ja imam jednog.Za koga bih zivot dao.Zivot je cak najmanje sto bih mogao dati.
Ona me je zaduzila najvise na svetu.
I njena rec je dovoljna da se osecam potpunim.

Zaklinjem se Bogom da cu sve uciniti da ti pomognem.Duznik sam ti vecni danas si otvorila najdublju zaraslu ranu na mom srcu.
Danas si mi pomogla sa tako malo reci da prebolim ono sto ja sa nocima i nocima besanih nisam uspeo.
Hvala ti.
A sto se tice borbe.
Svoju bol sam pobedio Svoj strah oterao.I sve slabosti odstranio.
Ostao sam samo svoj.
Nedugujem nista vise nikom.Samo Bogu dusu.
A to sto zlobnici pricaju.To sto bi me najradije slomnjenog videli.
Zao mi ih je.Neka pricaju.To im ostaje.Ja cu uvek biti za njih nesto posebno.Nesto za cim mogu samo zlurado govoriti.I uvek sa ponosom pred svakog od njih stati.I nikada niko nece imati hrabrosti.Da me pita.Da mi keze.Ono sto zele.A zele.Istinu bi da saznaju.Tu najcrnju istinu koju znamo samo ti i ja.
A to sto me je on imao.
Neka je nekajem se.
Propisao je svaku kap svog uzitka.Jer dok sam u najdubljem bolu trpeo njegov teror.Stvarao sam svaki do u milisekundu dogadjaj koji ga sada kao zlo prati.
Ali ti si bila rob.Moje zle kobi.I trpis i vise nego sto sam ja.

Hvala ti za svaku suzu koju si pretrpela da bi ja bio srecan.
A necu biti dok i ti nebudes SLOBODNA.
 
pravi prijatelji.
eh kada bi covek znao ko su mu prijatelji nikada nebi pokleknuo.Nikada nebi nisko sleteo.Ali mnogi koji tvrde koji su spremni da poloze kletvu da su uz vas.Spremni su da vas gledaju kako tonete.I da se nasladjuju vasim zlom.Ipak pravi prijatelji izrone onda kada niste ni svesni koliko ste im dragi.I tada se otvore karte.Shvatite koliko ste slepi,glupi bili.I tada osetite srecu.Tada je dovoljno samo saznaje da niste sami.
 
Bustura:
pravi prijatelji.
eh kada bi covek znao ko su mu prijatelji nikada nebi pokleknuo.Nikada nebi nisko sleteo.Ali mnogi koji tvrde koji su spremni da poloze kletvu da su uz vas.Spremni su da vas gledaju kako tonete.I da se nasladjuju vasim zlom.Ipak pravi prijatelji izrone onda kada niste ni svesni koliko ste im dragi.I tada se otvore karte.Shvatite koliko ste slepi,glupi bili.I tada osetite srecu.Tada je dovoljno samo saznaje da niste sami.


Kada sam saznala da imam rak, bilo je ljudi koje sam ja morala da tešim.Dok sam bila u bolnici svi su se raspitivali za moje zdravlje, malo ko je došao da me poseti.
Posle druge hemoterapije sa mnogima sam se čula poslednji put iz prostog razloga jer su prestali da zovu.
Kad sam pala na 40 kg i ostala bez kose, onda sam kristalno jasno videla ko su mi prijatelji a sa kim sam traćila predragoceno vreme.
Neki su se vratili i okrenuli prema meni a da smo pre toga održavali površne povremene kontakte a oni sa kojima sam išla u školu, pozajmljivala pare, tražila posao, njima sam i glas zaboravila.
Najlepše od svega je to što sam se izlečila i sada znam mnogo toga što nikad ne bih znala da nisam bila u ovoj situaciji. A oni ni neznaju da sam sada dobro isto kao što ne bi znali ni da nisam.
Prijatelja nema mnogo, a porodica je uvek uz tebe.
 
SVesna:
Bustura:
pravi prijatelji.
eh kada bi covek znao ko su mu prijatelji nikada nebi pokleknuo.Nikada nebi nisko sleteo.Ali mnogi koji tvrde koji su spremni da poloze kletvu da su uz vas.Spremni su da vas gledaju kako tonete.I da se nasladjuju vasim zlom.Ipak pravi prijatelji izrone onda kada niste ni svesni koliko ste im dragi.I tada se otvore karte.Shvatite koliko ste slepi,glupi bili.I tada osetite srecu.Tada je dovoljno samo saznaje da niste sami.


Kada sam saznala da imam rak, bilo je ljudi koje sam ja morala da tešim.Dok sam bila u bolnici svi su se raspitivali za moje zdravlje, malo ko je došao da me poseti.
Posle druge hemoterapije sa mnogima sam se čula poslednji put iz prostog razloga jer su prestali da zovu.
Kad sam pala na 40 kg i ostala bez kose, onda sam kristalno jasno videla ko su mi prijatelji a sa kim sam traćila predragoceno vreme.
Neki su se vratili i okrenuli prema meni a da smo pre toga održavali površne povremene kontakte a oni sa kojima sam išla u školu, pozajmljivala pare, tražila posao, njima sam i glas zaboravila.
Najlepše od svega je to što sam se izlečila i sada znam mnogo toga što nikad ne bih znala da nisam bila u ovoj situaciji. A oni ni neznaju da sam sada dobro isto kao što ne bi znali ni da nisam.
Prijatelja nema mnogo, a porodica je uvek uz tebe.
Zaomije da si na najgori moguci nacin to saznala.
Ali si saznala.Znam kako ti je bilo.Dovoljno sam osamljen bio.Dovoljno sam se za goli zivot borio bez ikog.Sam.Dovoljno sam klecao i molio.I sada sacica gova na koja nezna nista o svom zlu koje sam sam otrpeo dolazi da mi se ulizuje i trazi usluge.
Ali Ne radije pomazem I pomazem onima koje neznam..Ali one koje sam upoznao ciju sam dobrotu video ili bolje receno prevideo.Samo im zelim ono sto sam preziveo.I sve blagodeti koje sada imam u zivotu a koje neznace nista.Jer nikada nece sav taj novac zameniti sve one godine patnje.ali oni to neznaju oni samo novac vide.
I samo zato postajem ovakav.Samo da ucinim nedodirljivu liniju za njihovo zlo.Da me nikada vise nedotaknu.
Kada osete dno.
Tada ce nauciti da cene samo zivot.A sve preko toga je luksuz.

Zelim ti svu srecu.I imam samo jednu kletvu za tebe.
DABOGDA te okruzivali samo dobri ljudi(pravi prijatelji)
 
Ja imam dve drugarice na koje znam da mogu da se oslonim u svakom trenutku. Uvek smo iskrene jedna prema drugoj čim nam nešto zasmeta mi skrenemo pažnju na to, a ne ogovaramo jedna drugu iza leđa. Znam da će mi uvek reći iskreno kako mi nešto stoji i zajedno smo i u srećnim i u tužnim trenutcima, i kada nam je lako i kada je teško, kada smo raspoložene i kada nismo. Ja jednostavno ne mogu da zamislim život bez njih.
 
jagodica:
nemam a ni ne trudim se


"Prijatelju prijatelju, m'r$ u pizzdu materinu"

$to bi RASMC otpevao, a ja kazhem da krenete od chinjenice da nemate prijatelje. Onda je u zhivotu sve lak$e.
Ne kazhe se dzaba "U se i u svoje kljuse" Chovek jednostavno ni na sebe ne mozhe da se osloni, a kamoli da ochekuje od drugoga herojsko delo ili ne$to nemoguce. Iako imam ljude za koje mogu da kazhem da su mi prijatelji do groba i u svakoj situaciji, opet ne volim da sam uljuljkan tim lazhnim osecanjem. Vi$e volim da dam nego da primam, a i tako se bolje osecam.

 

Back
Top