Živela EU!

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
26.424
Eto nama još jednog divnog zakona koji nam donosi EU:

NOVI NJEMAČKI PAKET MJERA SOCIJALNIH REFORMI DRASTIČNO TRETIRA ODBIJANJE PONUĐENOG POSLA

Odbila posao prostitutke, prijeti joj gubitak socijalne pomoći
Budući da je prostitucija u Njemačkoj legalizirana, a vlasnici bordela plaćaju porez i zdravstveno osiguranje za zaposlenike, prostitucija je postala posao kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka za one koji traže posao

BERLIN – Ako ste nezaposlena žena i živite u Njemačkoj, tada morate prihvatiti svaki posao koji vam ponudi agencija za zapošljavanje. Ukoliko posao odbijete, ostajete bez prava na socijalnu pomoć. Upravo bi se to moglo dogoditi 25-godišnjoj nezaposlenoj konobarici iz Berlina koja je odbila posao prostitutke!
Naime, od 1. siječnja, stupanjem na snagu paketa mjera socijalnih reformi pod nazivom Hartz IV, oni koji odbijaju posao ostaju bez socijalne pomoći. Budući da je prostitucija u Njemačkoj legalizirana prije dvije godine, a vlasnici bordela plaćaju porez i zdravstveno osiguranje za svoje zaposlenike, prostitucija je postala posao kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka za one koji traže posao – objavio je »Sunday Telegraph«, a prenijeli mnogi drugi mediji.
Konobarica, koja je inače po zvanju informatičarka, izjavila je da je bila spremna raditi u noćnom baru, jer je ranije već radila u kafiću. No nedavno je dobila pismo od agencije za zapošljavanje u kojem je stajalo da je »poslodavac« zainteresiran za nju, te da ga nazove. Tek kad je okrenula navedeni broj, Njemica je shvatila da je dobila bordel.
Prema reformama koje su stupile na snagu, svaka žena mlađa od 55 godina, a koja je bez posla više od godinu dana, može biti prisiljena da prihvati svaki dostupni posao, uključujući onaj u industriji seksa, ili će izgubiti sve povlastice na koje ima pravo kao nezaposlena.
Iako je njemačka vlada razmatrala pitanje da se posao u bordelu izuzme iz reforme zbog moralnih načela, od toga se odustalo jer bi bilo teško razlikovati bordele od barova. Iz toga je proizašlo da agencije za pronalaženje posla moraju jednako tretirati poslodavce koji traže prostitutke i one koji traže konobarice ili medicinske sestre.
Kad je konobarica odlučila tužiti agenciju za zapošljavanje, otkrila je da oni ne krše nikakav zakon. Ako bi pak agencija nekome tko je odbio posao odlučila ostaviti povlastice, tada bi ih mogao tužiti potencijalni poslodavac.
»Nema niti jedne točke u zakonu koja bi spriječila da žene budu 'regrutirane' za rad u industriji seksa«, izjavila je Merchthild Garweg, odvjetnica iz Hamburga specijalizirana za ovakve slučajeve te dodala: »Nova pravila kažu da rad u industriji seksa više nije nemoralan i posao kao takav ne može biti odbijen bez da se ostane bez povlastica«.




Pa se vi žalite da vam je loš posao i mala plata... :(
 
Ма ја не могу да поверујем у то, али стварно.
Знам да су Немци ригорозни по питању тих ствари ( одбијеш прву понуду и укида ти се социјално), али да је проституција на тој листи послова...ако је истина онда је све дефинитивно отишло у ку***.
 
Јооој, не могу да верујем да је ово истина!

А и причам свашта, наравно да могу, кад гледам какве све законе уводе и како мањине разне имају већа права од већине...

Једва чекам да уђемо тамо, нисмо боље ни заслужили! :mrgreen:
 
ово је предлагао и покојни премијер, макијавелиста.
ако је неки на пример лекар дуго на бироу рада, ако му понуде посао медицинског техничара, (мед. сестре) губи право на социјалну заштиту.
или архитекта да меша малтер...
 
u nemačkoj je prostitucija legalizovana 2002.
a ova vest je stara 6 godina

B92 Info Komentari Svet


Nezaposlenoj devojci zvanična služba nudila posao u bordelu
11. jul 2003.


Jedna Nemica se žalila jer je od lokalnog biroa za zapošljavanje primila ponudu da počne da radi u bordelu. Nezaposlena 25-godišnja žena primila je ponudu za posao šankerice uz kontakt s potencijalnim poslodavcem. Kada je pogledala veb-sajt navedene kompanije, otkrila je da u opisu radnog mesta piše, između ostalog: "vreli poljupci, nuđenje, ljupka masaža i seks bez prepreka". Šef berlinskog Centra za zapošljavanje Olaf Miler izvinio se zbog ponude, ali je rekao da potražnja šankera nije ništa neouobičajeno. On je dodao da prema zakonu nemački centri za zapošljavanje mogu da ponude posao prostitutke, ali da to u principu ne čine i da žena nije obavezna da prihvati takav posao.
 
ово је предлагао и покојни премијер, макијавелиста.
ако је неки на пример лекар дуго на бироу рада, ако му понуде посао медицинског техничара, (мед. сестре) губи право на социјалну заштиту.
или архитекта да меша малтер...

Nešto slično, ali ti primer lekara i med sestre nije adekvatan. Jer postavljeno je to pitanje, šta je niži stepen stručne spreme od lekara i to nije med sestra/tehničar jer lekari ne znaju da neguju bolesnike (nisu edukovani) tako da bi bili pomoćno bolničko osoblje ili bi čistili ulice. A ovo čišćenje ulica svim umetnicima je bilo zagarantovano.

Pa, sad, narode, po informacijama koje imam, u nacionalnoj službi za zapošljavanje (tako se to sada zove) se uveliko radi na projektu Twinings sa nemcima, pa čuvajte poslove ili prihvatajte sve što se sada nudi ;)
 
Ja samo čekam da mi objasne "ovi" što nas optužuju da smo zatucani...
Garant i za ovo ima "logično" objašnjenje...
već ti je objašnjeno
samo treba da pročitaš
Jedna Nemica se žalila jer je od lokalnog biroa za zapošljavanje primila ponudu da počne da radi u bordelu. Nezaposlena 25-godišnja žena primila je ponudu za posao šankerice uz kontakt s potencijalnim poslodavcem. Kada je pogledala veb-sajt navedene kompanije, otkrila je da u opisu radnog mesta piše, između ostalog: "vreli poljupci, nuđenje, ljupka masaža i seks bez prepreka". Šef berlinskog Centra za zapošljavanje Olaf Miler izvinio se zbog ponude, ali je rekao da potražnja šankera nije ništa neouobičajeno. On je dodao da prema zakonu nemački centri za zapošljavanje mogu da ponude posao prostitutke, ali da to u principu ne čine i da žena nije obavezna da prihvati takav posao.
 
Hehehe, pa da, kako nisam to pročitala kad lepo piše? Nema tu više šta da se objašnjava. Kome nije jasno, taj je moron.

Pitam se kada će legalizovati posao, recimo "reketaša", pa čik da vidim da odbijete da lomite prste ljudima!
 
Јооој, не могу да верујем да је ово истина!

А и причам свашта, наравно да могу, кад гледам какве све законе уводе и како мањине разне имају већа права од већине...

Једва чекам да уђемо тамо, нисмо боље ни заслужили! :mrgreen:

Pre izvesnog vremena mi je isto palo na pamet i razmisljala sam o tome kojoj organizaciji JA da pristupim da bih se borila za svoja prava. Ali takva ne postoji. Onda sam razmisljala na osnovu cega da se borim za prava, kad zvanicno ja imam sva prava i ne znam zbog cega se osecam obespravljenom. Kao i mnogi moji prijatelji...
 
Ја кад сам причала на теми легализација проституције како је легализација лоша, Лајон је ушао у полемику да није и да треба да се легализује.
Ја и даље мислим да не треба
Ево ово је само један пример могуће злоупотребе
 
Ели, сјајна тема!
Не дају ми још да делим репутације али ме баш брига, делићу касније
Јавно ти кажем - тема је за 10!:klap::klap::klap:
 
У духу теме, ако пратите мало економска кретања, онда знате да ће се ЕУ распасти за неких 6-8 година по прогнозама водећих светских економиста, а то је баш време кад је планирано да ми уђемо у њу.
Разлог - распад евра као валуте и расцеп међу контрастним тржиштима чланица

Ја јесам да будемо део светске и европске заједнице, али на начин како то раде озбиљне, модерне и уређене државе
 

Back
Top