ljubav ljubavi ljubi ljub

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
"Ono sto je najlepse na iskrenoj i dubokoj ljubavi, na kojoj je sve lepo, to je da u odnosu prema onome koga volimo ni jedna nasa mana ne dolazi do izraza. Mnogo sta sto je zlo u nama iscezava, a ono sto je dobro ustostruci se."

I. A.

Imali smo teme u kojima smo se pitali koliko nas ljubav cini boljim, al' ja pitam koliko je ljubav ucinila da zlo iscezne? Kojih svojih mana ste se resili u ljubavi?:heart:
 
naucila sam puno....da budem racionalnija, da budem objektivnija, da budem pazljivija u posmatranju situacija i sveta, da suptillnije pokazem emocije i da ih vise cenim i doziram....e, on je imao veliki uticaj na mene i to je najveci dar koji sam dobila od njega....mnogo njega jos zivi u meni....:)
 
"Ono sto je najlepse na iskrenoj i dubokoj ljubavi, na kojoj je sve lepo, to je da u odnosu prema onome koga volimo ni jedna nasa mana ne dolazi do izraza. Mnogo sta sto je zlo u nama iscezava, a ono sto je dobro ustostruci se."

I. A.

Imali smo teme u kojima smo se pitali koliko nas ljubav cini boljim, al' ja pitam koliko je ljubav ucinila da zlo iscezne? Kojih svojih mana ste se resili u ljubavi?:heart:
a sad tema..:)

ne slazem se s pitanjem, sto bi rekao sloba onomad.
ne cini ljubav da zlo nestane, nego se ljubav radja kad zlo nestane.
i ne resava ljubav nase mane, resavamo ih mi, ako smo sposobni, da bi bili sposobni za ljubav
emocija prema drugom coveku moze biti sjajan podsticaj da se suocis sa nekim svojim konkretnim nedostacima, i da se izboris sa njima, i to je recimo jedan od kriterijuma kako razdvajam bitnu emociju od nebitne..kad osetim u sebi poriv da budem bolja, to je znak da to vredi.
ali emocija nikad sama od sebe ne resava nista. istinski napredak covek moze napraviti samouvidom, radom na sebi, trudom da se koriguje..mada, vrlo je to sumnjivo, to su mali pomaci..svi smo mi onakvi kakvi jesmo, i mozemo otici u plus samo neznantno.
e, sve ovo receno, to je kratkorocno gledano.:)

dugrocno gledano, ljubav koja traje, sigurno poboljsava coveka u svakom mogucem pogledu, oplemenjuje ga, cini ga srecnim, otvorenim, jakim..srecan covek sposoban je za skoro sve..ima vise energije, jacu motivaciju, bolju koncentraciju..sve:)
 
.....pa po meni i manifestacija ljubavi zavisi od osobe do osobe jer smatram da mi kad volimo ne cinimo to zbog nekog drugog nego opet zbog sebe sto je nama tako ljepse!!!! mnogo su bitnije reakcije covjeka kad nije zaljubljjen ili kad bas eto prestane da voli!!!!!! mislim da tek tada pocinje da otkriva svoje pravo lice!!!!mislim da ljubav kao i svaki drugi prijatan osjecaj samo utice na raspolozenje a ne moze da promijeni licnost!!!!!!
 
ja ne verujem u zlo u ljudima, a u sebi naročito =)
a mane... hm...mislim da ni jedna nije iščezla.. jbte sa godinama se samo gomilaju, biću taaaaaakva nadžak baba
ko uleti i kaže da sam i sad - ćelava mu keva
 
ljudi su previse slozena bica...a sve sto se desava oko nas menja i ono u nama svaki dan, makar bile i sitnice, ili izvlaci bolje receno iz nas nesto sto vec postoji..a kada je izvuceno onda dalje mozemo to da formiramo i usmeravamo
postoje ljudi koji izvlace najgore u nama i postoje oni drugi koji izvlace najbolje...a svako ima i jedno i drugo
recimo da sam smirenija kada volim...ublazen temperament
 
U ljubavi nijedne.. Mislim da ljubav je mac sa 2 ostrice, da moze da probudi najbolje i ono najgore u coveku, ako je u obliku strasti ili ljubomore. Iako to nije prava ljubav idu u paketu sa onim sto smatramo za ljubav..
Naravno, desava mi se da zbog ljubavi postajem poletnija i da mi je tada lepse sve i lakse.. Mozda sam samo u jednoj naucila da pobedim sebe tj da se i posle velikog pada mogu ustati podignute glave ;)
Ali to je vise 'lekcija' a ne rad na sebi.. Ali svakako iskustvo koje me je promenilo i oblikovalo..
Inache verujem u zlo u ljudima, koje ne iscezava tako lako.. Nismo svi sposobni da stvarno volimo...
 

Back
Top