O krpeljima

de, de , mirka, nije tolko strašno
krpelj treba prvo da bude zaražen lajmskom bolešću da bi je preneo ljudima.....valjda
i ne treba nasilno da se vadi (ako nas ujede slčajno) nego da se ode u ambulantu, da ga oni tamo izvede celog, tj i glavu...
dobro, bolje da ne ujede...
 
Krpelj ne treba nicim natapati..ni benzinom ni acetonom!!!Kada se natopi,krpelj ispusti svoj sadrzaj u telo domacina i ako je zarazen tu nastaju problemi!
Znaci,uhvatite ga pincetom,okrenite u smeru obrnutom kazaljki na satu i izvucite ga! Potrudite se da ga iz prve dobro uhvatite i okrenete jer mu ne treba dati do znanja sta ste naumili..poenta je da ga izvatite pre nego sto iztrese sadrzaj!
 
I kod mene je invazija krpelja. Imam ljubimca koga krpelji dnevno zakace najmanje desetak. Ali svakodnevno ga cistim, hitrim pokretom s leva suprotno u smeru od kazaljke na satu.

I mene su krpelji izujedali, pravac kod lekara,pa vakcina...a krpelji dalje i dalje me izujedaju. Nikakva sredstva za cupanje krpelja nisu pozeljna, kako mi je objasnila jedna medicinska sestra - najefikasnije skidanje uz pomoc vate i sapuna, njegova glava prosto sklizne iz tela.
 
Pričajte vi sta hocete meni su krpelji nocna mora i gadni su mi nevidjeno.
A u Košutnjaku ih ima ja mislim najmanje milijardu , skidam ih sa psa svakih 5 min.
I gadim se .
Sreca još mu ni jedan nije ušao.
 
Ujed krpelja nikako ne treba ignorisati,već treba shvatiti veoma ozbiljno.Mirka,dobro činiš što često pregledaš ljubimca,ali trebaš i sebe. Najbolja preventiva je da posle šetnje,uđes u kuću,pregledaš sebe od glave do pete, čak za one koje nemaju ljubimce.

Od prvog ujeda, pratiti osip (ne baš uvek), onda rani simpotomi kako bi sprečili rani stadijumi.
 
ali je ipak najpametnije i najsigurnije otići kod lekara:besna:

Тачно, под условом да се не налазите у Црној Гори.:confused:

Имала сам неколико паса у животу, научила сам да им скидам крпеље без по муке, извадила сам масу крпеља...
А онда ми се у Црној Гори на планинарењу за чланак на нози закачи крпељ (а још смо били једна држава). Увече приметим, али све нећу да дирам, него ујутру рано правац локална амбуланта!
Чекам тамо једно 4 сата, стигнем на ред - кад ме лекар гледа забезектнуто! Први пут у животу види так нешто, пита ме шта је то. :eek: Ја му кажем да је то крпељ, а он нема појма. :confused: Зове колегу који скида наочаре, зури у крпеља и каже да су на факсу учили о крпељима, али да он то никада у животу није видео?! :roll:
Каже да је боље да одем у приватну амбуланту - они ће тамо вероватно знати шта се ради с тим.
Одем у приватну, кад тамо - иста реакција! Али, добро, пошто се услуга плаћа докторка је решила да га извади по сваку цену. Узела риба пинцету, ухватила га и - ПРИТИСНУЛА И СПРШТИЛА ГА ЦЕЛОГ!!!!! :dash:
После ми је сат времена иглом вадила његове делиће из ноге! Не смем ни да помсилим шта би било да је био заражен! :confused:

Ето, тако се проведох! :(
Наравно да треба ићи код лекара, али ето, пазите се ако сте у ЦГ.
 
лако се скидају, потребно је да се крпељ натопи бензином или гасом. проверено.



:hahaha:
u bre mile de ti ode hehe
ne mora benzin, može i rakija pa se krpelj lepo napije, opusti i izađe, a eno neko koristi i aceton

ali neko isto reče, sa čim se ja takođe slažem da u tom slučaju, krpelj izbaci sve otrove, tako da to u stvari ne vredi:D
 
jao Hellen....
dal je moguće
ja napisah poruku, pa posle videla tvoju...

sad malo je off topic al ova situacija me podseti na period kad sam radila kao učiteljica i svrbi mene glava, svrbi....užas
odem ja kod dermatologa ona mi da neke šampone protiv peruti
bude malo bolje, al opet svrbi
ja opet kod dermatologa, ona mi da kremu protiv dermatitisa
opet svrbi
na kraju, posle nekog vremena, sama sam zaključila šta mi je činiti kad sam videla na peškira vašku!!!:dash::dash:

tako da sve je moguće...kad doktor ne zna za vaške što bi znao za krpelja?:dash::dash:
 
Ljudi, pomagajte! U toku je invazija na moje macke, pse i na moju kuću!!! Pentraju se po zidovima, dolaze čak do prvog sprata...

Koja sredstva za dezinsekciju predlažete?

Čitam, pominju se neke vakcine... O čemu je reč i koliko su delotvorne???

pomagajte
 
Ljudi, pomagajte! U toku je invazija na moje macke, pse i na moju kuću!!! Pentraju se po zidovima, dolaze čak do prvog sprata...

Koja sredstva za dezinsekciju predlažete?

Čitam, pominju se neke vakcine... O čemu je reč i koliko su delotvorne???

pomagajte

Zovi prvog bugs bustera i pitaj sta ima za krpelje.
Sigurna sam da postoji resenje i za to.
 
Тачно, под условом да се не налазите у Црној Гори.:confused:

кад ме лекар гледа забезектнуто! Први пут у животу види так нешто, пита ме шта је то. :eek: Ја му кажем да је то крпељ, а он нема појма. :confused: Зове колегу који скида наочаре, зури у крпеља и каже да су на факсу учили о крпељима, али да он то никада у животу није видео?! :roll:
Ето, тако се проведох! :(
Наравно да треба ићи код лекара, али ето, пазите се ако сте у ЦГ.

prosto ne mogu da verujem da ne zna, jedino ako se na crnogorskom kaže drugačije ,a možda crnogorce ne vole krpelji:rotf:
 
Није, него у том крају Црне Горе их нема... Што ме баш чуди, с обзиром на то да су то сточарски крајеви...
 

Back
Top