Prva menstruacija

Tratincica15781

Obećava
Poruka
87
Moja djevojcica ima 14. godina i jos uvijek nije dobila menstruaciju. Povremeno joj se javljaju glavobolje i bolovi u donjem dijelu stomaka. Poslije dve -tri meseca vodila sam je doktoru i on mi je rekao da je to predmenstrualni period. Od tad je proslo osam mjeseci, a glavobolje se i dalje povremeno jhavljaju.Koliko taj predmenstrualni period koji je pracen odredjenim tegobama moze da traje? Vecina njenih vrsnjakinja imaju menstruaciju. Brinu me te ceste glavobolje, i to sto jos uvijek nema menstruaciju.Zeljhela bih cuti Vase misljenje doktore.
 
Kod velikog broja zena se u predmenstrualnom sindromu javljaju glavobolje, tako da to nije nista cudno.
Sto se tice samih godina i dobijanja prve menstruacije, tu se mora videti nekoliko stvari.
Prvo, u koliko godina ste vi i zenske pripadnice vase porodice dobile prvu menstruaciju?
Druga vrlo bitna stvar, kod kod lekara ste je vodili, pedijatru ili ginekologu?
Ako ste je vodili ginekologu da li je radjen pregled, da li su pregledane genitalije i ustanovljen oblik himena?To je vrlo vazno,a morate mi odgovoriti na to da sad ne bih sirila nepotrebno temu.
 
Cerku morate odvesti ginekologu, da bi se iskljucilo postojanje kriptomenoreje, stanja u kome mlade devojke imaju sve simptome menstrualnog ciklusa izuzev krvarenja.
Uzrok tome moze biti potpuno neprolazan himen ili postojanje neke prepreke u vagini...
U tom slucaju krvarenje se odvija u vagini i materici,devojcica oseca bolove ,krv se nakuplja u vagini, ne bih da vas plasim ali to moze dovesti do teskih infekcija trbusne duplje.
S obzirom da devojcica vec 8 meseci se zali na glavobolje i bolove u trbuhu a krvarenja nema, nije na odmet uraditi jedan vrlo jednostavan pregled koji nije bolan.
Vi cete naravno biti sa njom, probajte da joj objasnite da to nije nista strasno.
U svakom slucaju morate je odvesti ginekologu, znam da ima 14 godina ali bez obzira na to ova problematika nije u domenu pedijatra.
Pozdrav!
 
I ja bih isto da cujem misljenje dr - ni moja kcerka nije dobila jos uvijek menstruaciju, petnaesta joj je godina, u poslednje vrijeme primjetila je da joj se povremeno pojavljuje obilniji bijeli iscjedak na gacicama koji joj jako smeta.O cemu se radi?
 
Bez obzira na to sto ima 15 godina i nije dobila menstruaciju, ima pravo da ima infekciju, u njenim godinama je cesta infekcija candidom, sto moze biti posledica upotrebe npr. antibiotika...
Resenje je vrlo jednostavno, odvedite cerku kod ginekologa,sa spoljnih genitalija ce doktor uzeti bris koji ce pokazati da li se radi o infekciji.
 
Ja bih samo tela da pitam za savet....e ovako ja imam 12 godina,ove godine punim 13.Pre jedno 5 ili 6 meseci pojavljivalo mi se nesto belo na gacicama,moje drugarice kazu da su i one to imale i da se to zove sekret.Da li je to neki znak i ima li to veze za menstruacijom
 
Moja devojcica sledece nedelje puni 10 godina. Na moju veeelikuu zalost (a na njenu nicim opravdanu radost) juce je dobila svoju prvu menstruaciju. To su za sada samo neke braon mrlje, ali se zalila da je boli stomak. Doduse nju pubertet "drma" vec nekih 9 meseci (bubuljice po licu i ledjima, grudi su vec pocele da joj rastu, stidne dlacice).
Dr sta nam je ciniti? Da li je potrebno da je vodim kod lekara na neku hormonsku analizu jer mi se cini da je mnogo rano? Ja sam svoj deo odradila; upucena je u sve sto se tice promena na i u telu.
 
e ovako,i moja sestricina je dobila u 10-toj godini,ja se cudila.inace sad ima 11,nije imala nekih problema,nije to sad rano,deca su razvijenija sada nego nekada.a ja sam dobila u svojoj 18 (sad imam 25).taman drugarice resile da me vode lekaru,isto su mi pricale da nije dobro da to toliko kasni.ima Boga,trebalo je da u ponedeljak idemo,a ja dobila u nedelju.nisam cula da je neko imao komplikacije sa tim ali poseta lekaru valjda ne moze da skodi.pozdrav
 
Moja devojcica sledece nedelje puni 10 godina. Na moju veeelikuu zalost (a na njenu nicim opravdanu radost) juce je dobila svoju prvu menstruaciju. To su za sada samo neke braon mrlje, ali se zalila da je boli stomak. Doduse nju pubertet "drma" vec nekih 9 meseci (bubuljice po licu i ledjima, grudi su vec pocele da joj rastu, stidne dlacice).
Dr sta nam je ciniti? Da li je potrebno da je vodim kod lekara na neku hormonsku analizu jer mi se cini da je mnogo rano? Ja sam svoj deo odradila; upucena je u sve sto se tice promena na i u telu.

Ne znam koliko to treba da Vas brine... Imam 21. godinu i 1. put sam dobila nesto pre 12. godine (na moju velikuuuu zalost :(). Smatrala sam da je to bas bilo rano, ali kad se setim da je kod mene u razredu par drugarica (njih 3 ili 4) dobilo tako oko 10 godine,smatram da sam jos dobro prosla :confused:
Inace, kod njih nije bio u pitanju nikakav poremecaj, jednostavno su se ranije razvile i to je to...
Mozete je odvesti kod doktora ako ce Vas to smiriti.
Pozdrav
 
imam 12 godine za 4 meseca punim 13.imam 35 kg. 162 cm sam visoka .mrsava sam.glava me boli na svaka skoro 2 dana.da li sto sam mrsava ima veze sa menstruacijom ili sto me boli glava.ima li neko neku prognozu kada cu je dobiti:)
 
imam 12 godine za 4 meseca punim 13.imam 35 kg. 162 cm sam visoka .mrsava sam.glava me boli na svaka skoro 2 dana.da li sto sam mrsava ima veze sa menstruacijom ili sto me boli glava.ima li neko neku prognozu kada cu je dobiti:)

imam 12.5 ili bolje receno za 4 meseca punim 13 godina imam 36kg visoka sam 162cm .cesto me boli glava .da li to ima nekakve veze sa menstruacijum i kada cu odprilike da je dobijem??????????HITNO MI Je
Превасходно треба да се јавиш дијетологу.
То су људи који су завршили медицински факултет, специјализацију из хигијене и субспецијализацију из исхране.
Премршава си. Године су ти ок и за добијање менструације али и да је још увек не добијеш.
Међутим ако не уносиш масти имаћеш проблеме у том смислу сигурно.
 
Хитно ти је? Што? :)

Да, код девојчица уме увод (хормонски) у менструацију да се манифестује на тај начин: повишењем притиска, убрзаним радом срца, главобољама...
Не може нико да ти да прецизну прогнозу.
 

Back
Top