kolko muzike..

Iwan91

Elita
Poruka
15.249
Imate na kompu koju slusate, da li vam stoji na hardu ili po cd-ovima ( flopijima, plocama, magnetnim trakama ili gde god ), da li je sve uredno slozeno po imenima ili sve zgurano u jedan folderu pa se ubi dok nadjes..?
ja sam vidjao od 100 pesama razbacanih kojekuda, do 20 000 pesama sve do jedne slozene po albumima ili izvodjacima..kaki ste vi po tom pitanju? :per:
 
Veruj mi, ja sam tako na pocetku, sad skinem celu diskografiju, pa bacam sta mi ne treba.:) mnogo je brze ;)
inace mrzim kad je sve razbacano, imam oko 6000 pesama od kojih je 5 k slozeno po albumima i 1 k izmesano..snalazim se..xD
 
Ne znam kol'ko pesama imam,al' mu sve ukupno dodje oko 60 GB....:mrgreen:
Sve na kompu naravno,a razvrstano je po zanrovima, manje vise :)


Inace se smorim kad trazim muziku na necijem kompu a ono sve zivo strpano u jedan folder...:roll:
 
Poslednja izmena:
Sve na hardu uredno slozeno i 100 puta kazem sebi da cu da narezem ono bez cega se ne moze al nikad.
Naravno gomila kaseta koje sam preslusavao kad sam bio mladji i kad nije bilo magnetnih diskova. Takodje gomila CD-ova i par originala koje najvise volim. Ipak je najveca draz slusanja muzike na muzickom stubu ovo preko kompa gubi smisao i odvlaci paznju pogotvu kad blejis na netu i pustis muziku al ' opet ovako je lakse.
 
Imam oko 100 giga muzike,broj megabajta u svakodnevnom porastu xD Naravno,sve rezem na DVD-ove poshto sam se pravio pametan i mislio da mi hard nikad nece riknuti ali pomenuti maxtor je izdahnuo kao sto obicno zna da izdahne i sa sobom odneo dosta pesama u nepovrat xD
 
Oko 2700 stvari u 12,5 GB. Sve je pod jednim folderom, sa slozenim imenom fajla u obliku "artist - title" ili "artist - year - album - track - title", ako je u pitanju kompletiran album. Sve sto radim, radim iz Winamp media library u folder zalazim samo kad ubacujem nesto novo.
Ni jedan pravac nije nesto posebno zastupljen. Samo nekolicina imena je prisutna s kompletnom diskografijom (Pink Floyd, Prodigy, Chemical Brothers, Underworld, Massive Attack...)
Ne volim da mi stoji sve (i svasta), ako nemam realnu zelju da ikad neke stvari pustim. Tako sam u pocetku skupljao mp3eve, pazljivo hit po hit. U zadnje vreme sam presao gotovo iskljucivo na skupljanje kvalitetnih albuma i tek poneku solo stvar koja valja ubacim.
Pored ovog radnog foldera imam jos jedan. Na kojoj se carine pesme :lol:
Al' posto sam generalno lenj sa preslusavanjem, tu se nakupilo dobrih 1500 pesama u bar 8 GB :lol:
 
Imam oko 100 giga muzike,broj megabajta u svakodnevnom porastu xD Naravno,sve rezem na DVD-ove poshto sam se pravio pametan i mislio da mi hard nikad nece riknuti ali pomenuti maxtor je izdahnuo kao sto obicno zna da izdahne i sa sobom odneo dosta pesama u nepovrat xD

joj, ne mogu da zamislim da skidam sve ono sto sam polako skidao 5 godina ponovo..pre bi se utepao..:)
 
Imate na kompu koju slusate, da li vam stoji na hardu ili po cd-ovima ( flopijima, plocama, magnetnim trakama ili gde god ), da li je sve uredno slozeno po imenima ili sve zgurano u jedan folderu pa se ubi dok nadjes..?
ja sam vidjao od 100 pesama razbacanih kojekuda, do 20 000 pesama sve do jedne slozene po albumima ili izvodjacima..kaki ste vi po tom pitanju? :per:

oko 800 GB muzike :)
 
Mnogo sam uredna po tom pitanju... :P
Imam jedan veeeliki folder gde ređam svu muziku po izvođačima (svaki izvođač ima svoj folder sa albumima i slikama).
A ono što nije stalo na komp nalazi se na CD-ovima (opet je sve sređeno - svaki izvođač ima svoj CD). :D
 
Imam dosta muzike. Ceo hard od 320 Gb krcat je elektronikom, drugi od 250 Gb napola je pun uglavnom rok, klasika i starije stvari. Takodje imam i oko 60 DVD-ova sa mp3-ovima.
Nove stvari editujem preko mp3 tag programa tako da mi je sve pregledno, kako za mene pa i za one sa kojim sherujem muziku preko neta.
 

Back
Top