Двоструки аршини хашког трибунала
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Двоструки аршини хашког трибунала

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Двоструки аршини хашког трибунала

Haški osuđenik i bivši predsednik Kriznog štaba Autonomne regije Krajina Radoslav Brđanin, koji u Danskoj izdržava tridesetogodišnju zatvorsku kaznu, ponovo se obratio javnosti ekskluzivnim pismom Pressu RS

Radoslav Brđanin kaže da su presude njemu i bivšem muslimanskom komandantu Naseru Oriću jedan od očiglednih primera primene dvostrukih aršina, ističući da se Srbi zbog svega toga veoma teško mogu odbraniti pred Haškim tribunalom.

- Niko nije vodio računa o prethodnim presudama u kojima je sud dobio široku lepezu tzv. „utvrđenih činjenica”, zasnovanih na lažnim iskazima svedoka, i od toga se više ne možete odbraniti. Nažalost, niko ne zna, niti koga interesuje da je isti sudija sudio i meni i Naseru Oriću i taj sudija je zaključio „da sam ja morao da znam šta se događa u celoj AR Krajina, iako sam bio civil”, a u slučaju Orića je zaključio „da on nije mogao da zna za zločine, iako je bio neposredan komandant onima koji su počinili te zločine” - navodi Brđanin.

- Pitam vas da li se može naći samo jedna TV emisija u Zagrebu, Sarajevu ili Prištini u kojoj oni svoju vlast nazivaju zločincima? - naveo je Brđanin.

Nažalost, navodi on, mnogi Srbi su u Hagu priznali krivicu, ali su to radili tako što su optuživali ceo vojni i politički vrh RS, a samim tim i ideju nastanka Republike Srpske i to sve u dogovoru sa tužiocima u zamenu za niže kazne.

- Zar mislite da to nismo mogli da uradimo i mi koji smo odbili saradnju sa tužilaštvom?! Doduše, možda sada ne bi bili „otpisani i zaboravljeni”, jer mi se čini da oni koji su to uradili imaju bolji tretman, nego mi koji smo pokušali da branimo istinu o građanskom ratu u BiH - kaže između ostalog Brđanin u pismu Pressu RS.

Drakonske kazne

On navodi i da je šokiran drakonskim kaznama izrečenim vojnom i političkom vrhu bivše Savezne Republike Jugoslavije, ocenivši da je to još jedan dokaz da sud u Hagu ima jedan kriterijum za Srbe, a drugi za ostale optuženike!

Press RS 24. marta objavio je Brđaninovo pismo u kojem ukazuje na nezainteresovanost vlasti Srpske za položaj Srba koje je Haški tribunal optužio i osudio

- Lično poznajem bivšeg potpredsednika jugoslovenske vlade Nikolu Šainovića i generale Nebojšu Pavkovića, Dragoljuba Ojdanića i Vladimira Lazarevića i znam da oni nikada ne bi ni pokušali da opravdaju ili prikriju nečiji zločin. Greh je i pomisliti da su ti ljudi planirali ili naredili nekome da izvrši zločin. Međutim, žalosno je što kvaziintelektualci ili predstavnici nekakvih nevladinih organizacija ne propuštaju priliku, i to na programu Radio-televizije Srbije, da prethodnu vlast u Srbiji nazovu zločinačkom - kaže Brđanin u novom pismu Pressu RS.

Brđanin je naveo da u prethodnom pismu, koje je Press RS objavio 24. marta ove godine i koje je pobudilo veliku pažnju ovdašnje javnosti, nije nameravao da ukaže na težak materijalni položaj Srba koje je optužio Haški tribunal, već na lažne srpske svedoke, nepravedne presude i dvostruke aršine ovog suda.
    http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=62282&sectionId=51&view=story

А згодно је то англо-саксонско право. Оптужим те за нешто за шта ниси крив, па се нагодим са тобом за мању казну, под условом да лажно сведочиш у другом суђењу.

Мења се светска политика - ускоро ће требати ревизија Хага, да би се показало какви су били претходни владари. На примеру Шешеља и Милошевића, који једини нису дозволили да их „бране” корумпирани адвокати Суда, види се колико су те тужбе неосноване, дилетантске и смешне.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Двоструки аршини хашког трибунала

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=62282&sectionId=51&view=story

А згодно је то англо-саксонско право. Оптужим те за нешто за шта ниси крив, па се нагодим са тобом за мању казну, под условом да лажно сведочиш у другом суђењу.

Мења се светска политика - ускоро ће требати ревизија Хага, да би се показало какви су били претходни владари. На примеру Шешеља и Милошевића, који једини нису дозволили да их „бране” корумпирани адвокати Суда, види се колико су те тужбе неосноване, дилетантске и смешне.
    jel bese da se tako i biljana p. prevarila, priznala i sto nije, pa se sad to njeno priznanje koristi kao `argument`

jos jedan argument o `nepostojecoj` zaveri protiv srbije
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Slične teme

1. Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 24.03.2009., 09:00
  2. Директно из трибунала
    Autor Слобода u forumu Politika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 11.06.2008., 19:10
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 24.12.2007., 18:27