Радован у хагу=Велика одштета за "геноцид"?!

Да ли Радован у хагу значи штета за Србију?

  • Да

  • Не

  • Можда


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Радован је у хагу добио такву тужбу да са њом поново србомрзачки муслимани у бих су добили велики мотив да поново туже Србију. Сигурно је да хаг неће судити Радовану правилно, пресуда ће сигурно бити да је одговоран. Само што је питање да ли ће добити затвор од 40 година или више.

Укидање Републике Српске као "геноцидне" творевине ће бити последица пресуде, за Србију ће значити да ће платити велику одштету зато што је слала помоћ србима преко дрине. Једини спас Србији би били Русија.

харадинај, тачи, орић, зенге, усташе све су то невинашца за хаг. Смејали су се кад су упитани да ли ће нато да туже за ратне злочине.

Да ли мислите да је Радован у хагу само штета Србији, или не, и зашто?
 
Poslednja izmena:
Радован је у хагу добио такву тужбу да са њом да поново србомрзачки муслимани у бих
Koja zamena teza, majko moja...
Srećom, mržnja prema muslimanima kod Srba rapidno opada - ali je svakako veća nego muslimanska mržnja prema Srbima.
Ja sam Srbin i priznajem da je ovo realna slika stvari.
 
Presuda Radovanu Karadžiću će staviti upitnik na Republiku Srpsku, a ne na Srbiju.
Što Radovan i Ratko nisu mislili o posledicama onda kada su pravili projekte o proterivanju Bošnjaka i Hrvata iz bosanskog Podrinja i bosanske Posavine, a ne mi sad da brinemo njihovu brigu?!

Лицемерно као и увек од тебе. Кад су твоји пунили јаме српским лешевима по Сарајеву и силовали српске жене и девојчице по конц логорима као Оџак, то није за тебе геноцид.
 
Koja zamena teza, majko moja...
Srećom, mržnja prema muslimanima kod Srba rapidno opada - ali je svakako veća nego muslimanska mržnja prema Srbima.
Ja sam Srbin i priznajem da je ovo realna slika stvari.

Ти си србин исто колико и силајџић. Муслиманска мржња према србима је евидентна на сваком кораку у федерацији. Слави се крволок изетбеговић код скоро сваког муслимана.
 
Nece biti steta ni za Srbiju ni za Repubilku Srpsku. I sudjenje Milosevicu i sudjenje Seselju pokazalo se kao kontraproduktivno za haski tribunal, a ne za Srbiju. Zapravo i Seselj i Sloba(samo ova dva sudjenja bio sam u mogucnosti da pratim) su izneli dosta dokaza i teza u korist Srba i koje objasnjavaju kompleksnost situacije cime se razbija zapadna teza o Srbima ako bad boysima i ostalima kao good boysima. To je jedna od retkih stvari koje su pomenuta dvojca pozitivno uradila u svojoj politickoj karijeri.
 
Лицемерно као и увек од тебе. Кад су твоји пунили јаме српским лешевима по Сарајеву и силовали српске жене и девојчице по конц логорима као Оџак, то није за тебе геноцид.
Licemeran si ti, ne ja. Pisao sam o žrtvama nad Srbima, i nad hrvatima i nad Bošnjacima. A ti pišeš samo o zločinima nad Srbima, kojih je bilo manje. To je ok što pišeš o zločinima nad Srbima, ali je jadno da nipodaštavaš druge žrtve. Što dokazuje da si kralj licemerja.

Međutim, u BIH nije bilo ORGANIZOVANO od strane VLASTI proterivanje Srba, dok je nažalost (i to je dokazano u Hagu) vlast Republike Srpske imala planove da se Bošnjaci proteraju iz bosanskog Podrinja i bosanske Posavine.
 
Ти си србин исто колико и силајџић.

Nemam nameru da dokazujem svoje srpstvo komunističko-ruskoslinavskoj kreaturi, poput tebe.
Ti si se setio da si Srbin tek kad su pali komunisti.
Inače, ti si Srbin isto kao što je i Tuđman bio Srbin.
Муслиманска мржња према србима је евидентна на сваком кораку у федерацији. Слави се крволок изетбеговић код скоро сваког муслимана.
Grešiš, i to puno. Oni koji slave Izetbegovića su daleko manje opasni, i malobrojniji, od onih koji slave Radovana Karadžića.
 
Licemeran si ti, ne ja. Pisao sam o žrtvama nad Srbima, i nad hrvatima i nad Bošnjacima. A ti pišeš samo o zločinima nad Srbima, kojih je bilo manje. To je ok što pišeš o zločinima nad Srbima, ali je jadno da nipodaštavaš druge žrtve. Što dokazuje da si kralj licemerja.

Međutim, u BIH nije bilo ORGANIZOVANO od strane VLASTI proterivanje Srba, dok je nažalost (i to je dokazano u Hagu) vlast Republike Srpske imala planove da se Bošnjaci proteraju iz bosanskog Podrinja i bosanske Posavine.

Итекако је било организовано од муслиманских и хрватских власти игеноцид над србима. Лицемрно и јадно је од тебе да омаловажаваш геноцид над србима 90их који су имали највише жртава.

Сведок преживели србин из изетбеговићевог Сарајева сведочи шта је све рађено србима од вас:

SLAVKO Šibalija (52), inženjer u „Telekomu“, već 10 godina u Beogradu, ne tuguje za Sarajevom, odavno ga više ne smatra „svojim“. Ne može da ima radost sećanja na dane pored Baščaršije gde je pre rata stanovao (Ulica Ognjena Price 1), gde se oženio, sina dobio.
- Mali je to bio grad za toliku, patološku mržnju prema nama.Činilo se da je godinama sakupljana, gajena, pothranjivana, pa onda, pod pritiskom, naprosto eksplodirala i u svoj svojoj gadosti rasula se iz opne 1992. godine - govori Šibalija. - Sarajevski Srbi su se za samo nekoliko dana i noći našli u zatočeništvu, okruženi i žicama i minskim poljima.
Alija Izetbegović, autor „Islamske deklaracije“ i zastupnik stava da ne može biti mira između islama i drugih vera, postaje u junu 1992. godine vrhovni komandant već dobro naoružanih „zelenih beretki“, odnosno Armije BiH, proglašava ratno stanje i zabranjuje izlazak iz grada.
Sada, 14 godina kasnije, Slavko Šibalija konstatuje da su ostvarene Izetbegovićeve želje - glavni grad BiH je etnički „najčistija“ prestonica u Evropi. Sarajevo je napustilo više od 150.000 Srba, bez želje da se ikada vrati.
- Od prijatelja čujem da i ono malo Srba u Sarajevu čeka da izvuče bar deo novca za imovinu koja im je u ratu brutalno oteta ili uništena, pa će odmah otići što dalje od Miljacke - kaže Šibalija. - Pokušavam da potisnem sećanja na fašistički teror „legalne muslimaske vlasti“, na progone i kazamate u kojima sam bio. Ne mogu. Vređa me što niko neće javno da kaže istinu o ratnom Sarajevu, da su Srbi bili žrtve, a nikako agresori svog grada. Ubijani su na ulicama, u svojim stanovima, na radnim mestima, u mnogim mučilištima... Mnogo logoraša, mojih sapatnika, umrlo je od posledica zverskih prebijanja i nije dočekalo istinu. U Beogradu se još susrećem sa ljudima koji veruju u gnusne laži muslimana i njihovih saveznika, lansirane još 1992. i pothranjivane do danas. Dokle? Da li ću ja doživeti da istina pobedi?
ZATVORE, odnosno logore u Sarajevu, a bilo ih je 125 u svim delovima grada pod muslimanskom vlašću, prošlo je oko 25.000 Srba. Objavljujemo deo lične izjave Slavka Šibalije, zapisane na slobodnoj teritoriji početkom oktobra 1994. godine.
- Muslimanski praznik Bajram, 6. april 1992. godine. Njihova jutarnja molitva se završila negde oko 6 časova. Tada je počela jeziva dreka i pucnjava. Slavlje. Aliji Izetbegoviću su svetski moćnici priznali državu. Ženu, sina i taštu šaljem kod rodbine u Vojvodinu. Mislio sam: dok se situacija ne smiri. U stanu ostajemo tast i ja. Mi, Srbi, ponovo smo iskazali naivnost, za razliku od dobro obaveštenih i pripremljenih muslimana i Hrvata. Radio sam u Javnom preduzeću PTT Sarajevo i nekoliko meseci pred rat mi se mlađi „kolega“ Osman Džombić, poznati kriminalac, poverio kako već postoji vojska - "Patriotska liga", da imaju uniforme i naoružanje i vežbaju na Jarčedolima.
- Mesec april, ni rat ni mir. Gradom prolaze razne vojske (policije) u različitim uniformama. Govorimo: svaka avlija - armija. Onda, 2. maja je, posle višednevnog, strahovitog mučenja, ubijeno osam vojnika JNA i četiri srpska civila. Sledi masakr nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici. Sa prozora stana, kroz Park cara Dušana posmatram histerično, pomahnitalo urlanje „zelenih beretki“ i zbunjene, preplašene vojnike koje skidaju sa vozila, teraju ih da se skinu goli i polegaju po asfaltu. Ubijaju ih.
U KVARTU u kojem je Šibalija živeo, počinju žešći progoni. Nebojšu Milovanovića ubija komšija iz ulice jer, navodno, svetlećom reklamom na zgradi daje signale „ćetnicima“. Čuje da mu se komšija Mišo Vukoičić, koji je radio kao portir u preduzeću „Bosna-Re“ obesio. Na obdukciji se vidi da je bukvalno iskasapljen. Zašto? Sin mu je „u ćetnicima“, čuje objašnjenje komšije, muslimana.
Slavkov tast dobija infarkt prilikom hapšenja i maltretiranja na ulici. Hapse ga policajci kriminalaca braće Zulić. Novembar, 1992. Ispred stana petorica naoružanih vojnika 10. brdske brigade zloglasnog Mušana Topalovića Cace. Stan je potreban za njegovog zamenika Senada Pecara. Šibalija je na ulici. Izlazi, dok vojnici iznose tela dve njegove komšinice. Zaklane u stanu, odbile su da se isele.
- Na ulici prete racije. Najgore je ako te uhvate baš ti iz 10. brdske, jer vode na Trebević, na kopanje rovova - nastavlja Šibalija. - Gore je jedno od najvećih stratišta. Bacaju Srbe u pećinu „Kazani“, pre toga ih ritualno ubijaju. Umobolnici Mušana Topalovića se opijaju u krvi žrtava. Formirana je elitna, „jurišna četa“ 10. brdske brigade. Njen pripadnik može postati samo krvolok koji donese „upisninu“.
Šta je „upisnina“? To je srpska glava. Glave zaklanih Srba izlažu se u Osnovnoj školi na Bistriku. Sa Bistrika se gleda na Trebević. Crni dim znači da su u jamu „Kazani“, posle ubijanja ljudi, bačene i zapaljene automobilske gume.

MASOVNE GROBNICE
NAJMANJE 5.515 Srba ubijeno je u Sarajevu od 1992. do 1995. godine. Tolikom broju žrtava se znaju tačna imena i prezimena, mesta rođenja i smrti. To nije konačan broj, još nisu otkrivene sve masovne grobnice, a za neke se i ne zna gde su. Proveravaju se podaci za još 500 nestalih sarajevskih Srba.

Цело српско село поклано код Сарајева од твојих (хаг није заинтересован):
http://en.sevenload.com/videos/dAdw0ajW-Genocide-on-serbs-in-Sarajevo

Поклани српски крајишници 1991 кад су твоји хрвати кукали како немају оружја и како су невинашца:
http://en.sevenload.com/videos/q22ZFuB3-3-40-Genocide-on-Krajina-Serbs
 
Радован је у хагу добио такву тужбу да са њом поново србомрзачки муслимани у бих су добили велики мотив да поново туже Србију. Сигурно је да хаг неће судити Радовану правилно, пресуда ће сигурно бити да је одговоран. Само што је питање да ли ће добити затвор од 40 година или више.

Dobio je tuzbu koja poprilicno oslikava pravo stanje stvari jer nije se zatiranje desilo samo u Srebrenici. Sudice mu se pravilno, a to je drugo sto takvi kao ti nece prihvatiti presudu kao realnu jer smatraju da je to antisrpski sud i uzimaju od njega samo ono sto im odgovara.

Укидање Републике Српске као "геноцидне" творевине ће бити последица пресуде, за Србију ће значити да ће платити велику одштету зато што је слала помоћ србима преко дрине. Једини спас Србији би били Русија.

Za nadati se da ce entiteti nakon te presude biti ukinuti pa da i ta napacena BiH konacno krene u bolje sutra i u evropsku buducnost. Ne vjerujem da ce Srbija placati odstetu niti da ce BiH ponovo pokrenuti tuzbu protiv Srbije. Zao mi te ako mislis da su vam bacuske prijatelji.
 
Dobio je tuzbu koja poprilicno oslikava pravo stanje stvari jer nije se zatiranje desilo samo u Srebrenici. Sudice mu se pravilno, a to je drugo sto takvi kao ti nece prihvatiti presudu kao realnu jer smatraju da je to antisrpski sud i uzimaju od njega samo ono sto im odgovara.



Za nadati se da ce entiteti nakon te presude biti ukinuti pa da i ta napacena BiH konacno krene u bolje sutra i u evropsku buducnost. Ne vjerujem da ce Srbija placati odstetu niti da ce BiH ponovo pokrenuti tuzbu protiv Srbije. Zao mi te ako mislis da su vam bacuske prijatelji.

Kakav si ti licimur i demon :mrgreen: Ali ova recenica ti je od kljucne vaznosti :hahaha: Ne znam o kojoj ti BiH pricas, nekoj imaginarnoj mozda, ja sam cuo za onu realnu u kojoj 70% stanovnistva nece da bude njen deo.
 
Dobio je tuzbu koja poprilicno oslikava pravo stanje stvari jer nije se zatiranje desilo samo u Srebrenici. Sudice mu se pravilno, a to je drugo sto takvi kao ti nece prihvatiti presudu kao realnu jer smatraju da je to antisrpski sud i uzimaju od njega samo ono sto im odgovara.

Za nadati se da ce entiteti nakon te presude biti ukinuti pa da i ta napacena BiH konacno krene u bolje sutra i u evropsku buducnost. Ne vjerujem da ce Srbija placati odstetu niti da ce BiH ponovo pokrenuti tuzbu protiv Srbije. Zao mi te ako mislis da su vam bacuske prijatelji.

Није уопште сигурно да ће Русија дозволити укидање Републике Српске.

Свакако се изетбеговићевци надају да ће поново дивљати, клати и силовати српско по бих.

Жао ми те је ако мислиш да ће некажњено поново изетбеговићевци да праве геноцид над србима.

После свих постављених доказа само злотвори могу негирати геноцид над србима.
 
Није уопште сигурно да ће Русија дозволити укидање Републике Српске.

Свакако се изетбеговићеви надају да ће поново дивљати, клати и силовати српско по бих.

Жао ми те је ако мислиш да ће некажњено поново изетбеговићевци да праве геноцид над србима.

После свих постављених доказа само злотвори могу негирати геноцид над србима.

Ako je Bosnjaka izginulo duplo vise nego Srba, zasto mislis da je nad Srbima pocinjen genocid ali nad Bosnjacima nije?

Da je ziv Alija bi takodje bio optuzen u Haagu, to je prilicno sigurno, ali tu ima jedna kljucna stvar - to ne amnestira Karadzica od njegove odgovornosti. Znaci, Alija bi odgovarao po svojoj optuznici, a Karadzic ce po svojoj. Shvatas?

Uostalom, kompletan ratni politicki vrh RS-a zavrsio je na sudu i robiji. Da sam republikosrbin, zapitao bih se neke stvari.
 
Kakav si ti licimur i demon :mrgreen: Ali ova recenica ti je od kljucne vaznosti :hahaha: Ne znam o kojoj ti BiH pricas, nekoj imaginarnoj mozda, ja sam cuo za onu realnu u kojoj 70% stanovnistva nece da bude njen deo.

Srbi iz RS-a stvarno misle da ih neko nesto pita?

Aha, isto kao i Bosnjake i Hrvate. Bice kako malo veci igraci kazu.
 
Možda.

Čini se da su svakakvi scenariji mogući ... Rasplet će uveliko zavisiti od odnosa (rasporeda) svetske moći.

Ne samo eventualna presuda, nego i ono čime bi se moglo manipulisati dalje. Da ne razglabam, valjda se može pretpostaviti kako bi velike sile, konkretno najviše USA, manipulisala kroz dalje tužbe i razrešenja i time izazivala dalju nestabilnost i međusobni animozitet bivših republika SFRJ.
 
Presuda Radovanu Karadžiću će staviti upitnik na Republiku Srpsku, a ne na Srbiju.
Što Radovan i Ratko nisu mislili o posledicama onda kada su pravili projekte o proterivanju Bošnjaka i Hrvata iz bosanskog Podrinja i bosanske Posavine, a ne mi sad da brinemo njihovu brigu?!

КОЈИ СУ ТИ ТИ БОШЊАЦИ!:think::dontunderstand:
ОДАКЛЕ СУ!?:think::dontunderstand:
КАДА СУ ДОШЛИ!?:think::dontunderstand:
КАКВИ СУ К'О ЉУДИ!?:think::dontunderstand:
 
Није уопште сигурно да ће Русија дозволити укидање Републике Српске.

.

Rusija? Koja Rusija, g-dine Teodosije? Kakve oni veze imaju i ko njih pita za RS? I da mogu, ne bi pomogli ništa, te je van zone njihovih interesa. Sem ukoliko Srbija ne pokloni svoju infrastrukturu za džabe, a da oni eventualno malo laju po svetu. Nema od Rusa ništa.
 
Paprikashu, prevedi to u svojoj glavi kao "bosanski muslimani" ako ti bas toliko smeta naziv Bosnjaci. I ne trolaj bezveze.
Ти преводи шта год хоћеш,
али
ствари,догађаје, људе,
вероисповести називај правим именима!:rtfm:
 
Радован је у хагу добио такву тужбу да са њом поново србомрзачки муслимани у бих су добили велики мотив да поново туже Србију. Сигурно је да хаг неће судити Радовану правилно, пресуда ће сигурно бити да је одговоран. Само што је питање да ли ће добити затвор од 40 година или више.

Укидање Републике Српске као "геноцидне" творевине ће бити последица пресуде, за Србију ће значити да ће платити велику одштету зато што је слала помоћ србима преко дрине. Једини спас Србији би били Русија.

харадинај, тачи, орић, зенге, усташе све су то невинашца за хаг. Смејали су се кад су упитани да ли ће нато да туже за ратне злочине.

Да ли мислите да је Радован у хагу само штета Србији, или не, и зашто?

Mirno spavaj Teodosije,neće biti odštete,o tome je već pravnosnažno odlučeno :mrgreen:.
Neče biti ni ukidanja RS a sam Karadžić sve što je radio radio je u svoje ime.Nama može samo da bude žao ako je on kao predsednik nekim neopreznim ponašanjem bacio ljagu na oslobodilačku borbu naroda RS u otadžbinskom ratu 92-95.Ipak, on je samo bivši predsednik tj.običan građanin RS.
 
Радован је у хагу добио такву тужбу да са њом поново србомрзачки муслимани у бих су добили велики мотив да поново туже Србију. Сигурно је да хаг неће судити Радовану правилно, пресуда ће сигурно бити да је одговоран. Само што је питање да ли ће добити затвор од 40 година или више.

Укидање Републике Српске као "геноцидне" творевине ће бити последица пресуде, за Србију ће значити да ће платити велику одштету зато што је слала помоћ србима преко дрине. Једини спас Србији би били Русија.

харадинај, тачи, орић, зенге, усташе све су то невинашца за хаг. Смејали су се кад су упитани да ли ће нато да туже за ратне злочине.

Да ли мислите да је Радован у хагу само штета Србији, или не, и зашто?

Malo mu je 40 godina... barem 140 godina treba da robija gnjida.
 

Back
Top