Indoktrinacija,sistemi....

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.867
Nesto razmisljam,gledajuci ove partizanske filmove...
Kazu,istoriju pisu pobednici...
Zlocini postaju podvizi,unutrasnja kontrola i tiha okupacija postaju mir i zvanicni poredak, svedenost na jedan dogmatizam i jedan zivotni kolosek postaje stvar slobode zivljenja i svakodnevice...
A onda, zamisljam ekipu jednih kasnih sesdesetih,koja uz gitaricu i vino, u mirno predvecerje, za svoju odobrovoljenost odaje tihu pocast 'vrlini predaka' koji su se za ovu nasu stvar 'zrtvovali'?
Gde je ovde mesto istini...sta vi mislite?
Pitam svakoga...
(p.s.ne pripadam toj generaciji.ipak,i te kako,i vec dugo,osecam taj paradoks..)
 
Poslednja izmena:
Покушај направити паралелу са америчким вестернима и још свјежом крилатицом" Само мртав Индијанац је добар Индијанац" и њихове "напредне" снаге које величају амердемократију били млади јал не. Њихови хипији су рекли своје, мислим на данашње генерације.
 
Da,kod nas su to bili pankeri i razni drugi slobodoumnici.
Mada,kod nas su se cak i oni svrstavali i red odusevljenika nasom slobodarskom mitomanijom...
(alias 'izadji i bori se,u ovom gradu...'itd,kad pricas o amerima,analogno)
Gde je tu,opet pitam,mesto istini?
Mislim,vidim,znam,znali su i oni,pretpostavljam ('Maljciki')...
Ali dokle neko moze u toj postmodernoj igri divinizacije smisla da ode daleko ili pak duboko ...
naspram realne istine,koja bi mu,da je far u jednom izvesnom smislu,bila daleko pankerskija,tj.bitnija.
That's a question....?
'Ho,junaci!!'?:cool:
 
Pa eto si dosta pobrojio i samo podvuci i saberi.
Rezultat ti je: od kad je ljudskih grupa i vođe sa manjom grupom saradnika, kasnije plemena, države, ideologije sistemi jal nazovi kako oćeš, tako ti je sve hodalo u ljudskom rodu. Ko što rijeka teče nizbrdo a opiru joj se tvrdo ili mekše tlo oba bezuspješno.
Dokle, ne znam. Možda jednog lijepog dana tehnologija (hemija, biohemija.....) nešto promijene jer je tehnologije jedino što ne tapka u mjestu.
Al nas more i zaebat, skroz.
 

Back
Top