Drajveri za grafičku karticu

ppeecca

Zainteresovan član
Poruka
128
Imam grafičku ATI Radeon 9250, ali imam problem sa drajverima. Često mi računar zablokira (u igrici) zbog drajvera pa moram da ga restartujem; posle radi normalno. Pitanje: Koji su drajveri najbolji za ovaj tip grafičke i odakle mogu da se skinu? Hvala!
 
Pre instalacije novih drajvera, prethodne treba u potpunosti deinstalirati, pa tek onda instalirati nove (slično kao sa kodecima). Još nešto, instalacija novih drajvera ne znači (mada bi trebalo) da će dotični hardver bolje raditi (ovo tvrdim iz ličnog iskustva).
 
Jao Radeon 9250,imam je ja,Vista home je ne podrzava,Linux je ne podrzava (tj podrzava je ali su performanse very very poor).
Elem mozes probati oficijalne drajverem,a ja od reinstaliranja sistema teram Omega drivers i mogu ti reci da sam apsolutno zadovoljan sa njima.Oni nisu oficijalni i trebalo bi da imaju neke stvari otkljucane koje oficijalni drajveri nemaju.;)
 
Jao Radeon 9250,imam je ja,Vista home je ne podrzava,Linux je ne podrzava (tj podrzava je ali su performanse very very poor).
Elem mozes probati oficijalne drajverem,a ja od reinstaliranja sistema teram Omega drivers i mogu ti reci da sam apsolutno zadovoljan sa njima.Oni nisu oficijalni i trebalo bi da imaju neke stvari otkljucane koje oficijalni drajveri nemaju.;)

Koje tačno Omega drajvere koristiš? Pitam zato što sam i njih nekoliko skidao i nisu mi baš mnogo pomogli.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ta grafichka kartica je dosta stara, pitanje je kakve igrice zelish da igrash...druga stvar koji OS koristish?

Igrice tipa (Call of Duty 2, Counter...) sve te mogu da igram sa starim drajverima, ali mi računar blokira. Kada ubacim nove drajvere neće ni da počne ni jedna igrica (stalno mi izbacuje nešto kao DirectX...). Što se tiče OS imam Windows XP SP3.
 

Back
Top