Правда: Убијте Легију

Parsifal

Aktivan član
Poruka
1.008
Чланак из данашње Правде:


"УБИЈТЕ ЛЕГИЈУ


ОБАВЕШТАЈАЋ ЂОРЂЕ ЂОРЂЕВИЋ: ЦИА МЕЂУ СРБИМА ТРАЖИ АТЕНТАТОРА


Улемек неће да бежи. Хоће да открије до сада строго чуване тајне о позадини убиства Зорана Ђинђића и случају „Ибарска магистрала“. С тим су, очигледно, упознати шпијуни из ИЦА и МИ6, који се држе правила: „сатанизација, па ликвидација“.


Прошло је два месеца од приче по којој је Милорад Улемек Легија, уз помоћ пластичног пиштоља, покушао да побегне из Централног затвора у Београду. Истрага о овом случају завршила се само на благим казнама појединим чуварима ЦЗ-а, али и на убеђењу овдашње јавности да ће бивши комадант Црвених беретки кад-тад покушати бекство. Међутим, према тврдњама професора Ђорђа Ђорђевића, вишег обавештајца, читава ова прича лансира се из штаба ЦИА.

Легији је подметнут пиштољ у затвору да би касније могли да инсценирају његов покушај бекства. Нека је тај пиштољ и пластичан. Како би то у пракси изгледало? Прво, нема ни говора да би Улемек покушао бекство. Све би било инсценирано. Пуцали би му у леђа, а онда објавили да је убијен у покушају бекства. Потом би поред њега оставили тај пиштољ, а можда и коју ручну бомбу. Такав сценарио припмењен је и у случају убиства Душана Спасојевића и Милета Луковића Кума – тврди професор Ђорђевић.

По наводима нашег саговорника, тај прљави посао одрадили би наши људи.

ЦИА ће само наредити. Легија је за многе незгодан сведок, јер је на сигурно сакрио компромитујуће снимке из Шилерове улице, о сусретима и договорима појединих политичара и страних обавештајаца са покојним вођама земунског клана. Он поседује микрочипове са снимљеним разговорима наших политичара који су посећивали Шилерову и тамо се састајали са обавештајцима ЦИА. Ђорђевић тврди да поједини политичари страхују од тих снимака, који су сада, према сазнањима, у рукама припадника Легије странаца.

Улемек хоће да открије до сада строго чуване тајне о позадини убиства Зорана Ђинђића и случају „Ибарска магистрала“. С тим су, очигледно, упознати шпијуни из ЦИА и МИ6, који се држе правила: „сатанизација, па ликвидација“. То значи да ће свака два или три месеца лансирати неку причу о наводно откривеним плановима за бексто Улемека из Централног затвора. Сатанизоваће га до максимума.
 
Poslednja izmena:
daxt
не бих се зачудио да убију легију,он сигурно зна ко је све умешан
Легија је пристао на сарадњу са режимом јер је видео да су сви прешли на страну Коалиције, и да он сам не може ништа да уради. Међутим, далеко од тога да је био наиван, па је доказе о сарадњи режима са страним обавештајцима штекао у иностранство код људи које је задужио. У случају да се њему или његовој деци нешто деси, они би те доказе требали да доставе штампи и пријатељским обавештајним службама.
 
Stara praksa. Zapadne zemlje to praktikuju od vajkada, najpoznatiji slučaj je svakako ubistvo Raspućina koji je pokušavao da spreči Rusiju da nastavi bezsmislen rat... Ne čude ni pokušaji da se 'smesti' Legiji jedan pokušaj bekstva i stradanje u istom.. Nije Legija neko zlato, ali mislim da treba čuti njegovu priču, ali i to neće biti dovoljno ako neko kome je to u moći ne reaguje i ne zaštiti te ljude za sada.
 
GodIsADJ
A sto vec nije objavio to sto ima da objavi, ako ima?
Зато што режим контролише скоро све медије?

Зато јер се плаши да му не убију децу?

Није прави тренутак?

Легија сигурно зна доста ствари које су се дешавале пре и после 5 октобра, а ово ми делује као да обе стране плаше једна другу - они њега намештеним убиством (јер је најавио да ће све тајне открити у новој књизи), он њих да се све већ зна и да ће бити јавно обелодањено од стране његових пријатеља уколико га убију.
 
Truman
Ne bi me cudilo da pozovu onu iz serije Alias da kokne Legiju. Vest i izvor su na tom nivou...
Такве ствари се управо и објављују на овај начин - у штампи, јер је то најефикаснији начин да се спречи њихово спровођење. Због тога су последњих месец дана два пута у штампи најављивали да ће на Космету поново избити нови погром над Србима - који је био и планиран, али с обзиром да је вест процурела, оба пута је одложен.

У овоме много помажу Руси који имају јако развијену мрежу.
 
Truman
Такве ствари се управо и објављују на овај начин - у штампи, јер је то најефикаснији начин да се спречи њихово спровођење. Због тога су последњих месец дана два пута у штампи најављивали да ће на Космету поново избити нови погром над Србима - који је био и планиран, али с обзиром да је вест процурела, оба пута је одложен.

У овоме много помажу Руси који имају јако развијену мрежу.


Eto neke koristi i od Kurira,:ok:

cim neka vest procuri, a Kurir ili Pravda je objave, odlazu se planovi :cool:
 
Syebo je se Legija, sa će da ga rokne Nikita...

0017_coll_La_Femme_Nikita.jpg


Blago njemu, ona ima bar nežniju ruku od onog čistača, sa Jominijevog avatara...
 
Да ли се неко од вас запитао зашто се ни у једној држави која припада Папско-Рабинској Коалицији не дешавају револуције, иако је само у последњих 50-ак година постојало прегршт политичких и економских разлога за то?

Можда је одговор у томе што пучеве и револуције широм света организају управо они као начин преузимања власти у некој држави, те с обзиром да је у питању сложена обавештајна операција, након револуције се обавезно спроводи ликвидација скоро свих важнијих учесника ("Револуција једе своју децу"), како би се та чињеница сакрила од јавности и историје. Управо због тога су и побијени земунци, а из тог разлога се и врши злостављање и застрашивање фудбалских навијача, јер су те две групе најзаслужније за 5 октобар.

Легија је такође део читаве приче и многи људи - пре свега режимски политичари, али и странци, спавали би много мирније када он не би био жив.
 
Poslednja izmena:
Чланак из данашње Правде:


"УБИЈТЕ ЛЕГИЈУ


ОБАВЕШТАЈАЋ ЂОРЂЕ ЂОРЂЕВИЋ: ЦИА МЕЂУ СРБИМА ТРАЖИ АТЕНТАТОРА


Улемек неће да бежи. Хоће да открије до сада строго чуване тајне о позадини убиства Зорана Ђинђића и случају „Ибарска магистрала“. С тим су, очигледно, упознати шпијуни из ИЦА и МИ6, који се држе правила: „сатанизација, па ликвидација“.


Прошло је два месеца од приче по којој је Милорад Улемек Легија, уз помоћ пластичног пиштоља, покушао да побегне из Централног затвора у Београду. Истрага о овом случају завршила се само на благим казнама појединим чуварима ЦЗ-а, али и на убеђењу овдашње јавности да ће бивши комадант Црвених беретки кад-тад покушати бекство. Међутим, према тврдњама професора Ђорђа Ђорђевића, вишег обавештајца, читава ова прича лансира се из штаба ЦИА.

Легији је подметнут пиштољ у затвору да би касније могли да инсценирају његов покушај бекства. Нека је тај пиштољ и пластичан. Како би то у пракси изгледало? Прво, нема ни говора да би Улемек покушао бекство. Све би било инсценирано. Пуцали би му у леђа, а онда објавили да је убијен у покушају бекства. Потом би поред њега оставили тај пиштољ, а можда и коју ручну бомбу. Такав сценарио припмењен је и у случају убиства Душана Спасојевића и Милета Луковића Кума – тврди професор Ђорђевић.

По наводима нашег саговорника, тај прљави посао одрадили би наши људи.

ЦИА ће само наредити. Легија је за многе незгодан сведок, јер је на сигурно сакрио компромитујуће снимке из Шилерове улице, о сусретима и договорима појединих политичара и страних обавештајаца са покојним вођама земунског клана. Он поседује микрочипове са снимљеним разговорима наших политичара који су посећивали Шилерову и тамо се састајали са обавештајцима ЦИА. Ђорђевић тврди да поједини политичари страхују од тих снимака, који су сада, према сазнањима, у рукама припадника Легије странаца.

Улемек хоће да открије до сада строго чуване тајне о позадини убиства Зорана Ђинђића и случају „Ибарска магистрала“. С тим су, очигледно, упознати шпијуни из ЦИА и МИ6, који се држе правила: „сатанизација, па ликвидација“. То значи да ће свака два или три месеца лансирати неку причу о наводно откривеним плановима за бексто Улемека из Централног затвора. Сатанизоваће га до максимума.

Ne znam. Meni ova priča deluje komplikovano.
Ako žele da ga likvidiraju, mogu to da urade na mnogo jednostavniji i elegantniji način, bez pucnjave, recimo da ga zadesi infarkt, ili moždani udar....
Moguće da još nije likvidiran iz razloga što se zainteresovane strane nisu dokopale kompromitujućeg materijala, koji (navodno) poseduje Legija, a koji bi u slučaju njegove smrti dospeo u javnost.
Međutim ima tu još jedna stvar, mislim da nije Legija taj koji najviše zna. Dušan Mihajlović zna mnogo više.
 
_011_
Ne znam. Meni ova priča deluje komplikovano.
Ako žele da ga likvidiraju, mogu to da urade na mnogo jednostavniji i elegantniji način, bez pucnjave, recimo da ga zadesi infarkt, ili moždani udar....
Moguće da još nije likvidiran iz razloga što se zainteresovane strane nisu dokopale kompromitujućeg materijala, koji (navodno) poseduje Legija, a koji bi u slučaju njegove smrti dospeo u javnost.
Međutim ima tu još jedna stvar, mislim da nije Legija taj koji najviše zna. Dušan Mihajlović zna mnogo više.
Сигурно је да је он свој живот купио компромитујућим материјалом, међутим главно питање на које не знамо одговор, јесте зашто се предао?

Да ли га је "неки" политичар навукао, јер је Легија превише намазан како не би схватио да не постоји никаква шанса за било какво праведно суђење, нити ће му бити пружена могућност да изнесе истину. Уосталом осуђен је на основу Багзијевог сведочења, кога су оперативци ЦИА-е месецима обучавали у својој сигурној кући у Грчкој: "Mr. Bagsy, please say it again: Легија је убица, Звездан је убица, Чед...пардон, Легија је убица, Звездан је убица...".
 
Poslednja izmena:
Легија је превише намазан како не би схватио да не постоји никаква шанса за било какво праведно суђење, нити ће му бити пружена могућност да изнесе истину.

A istina je ono što legija krije?:think::mrgreen:
Duhovito:D
Vidim da si opčinjen likom&delom propalog vojnika, propalog otmičara i reketaša:thumbdown:
 
Da, ima tu još nešto veoma zanimljivo. O Spasojeviću i Lukoviću, pričalo se da su narko bosovi koji leže na parama. Nakon svega, rušenja kuće u Šilerovoj i ubistva ove dvojice, novac navodno nije nađen?! Šta mislite gde je taj novac?! Lepo je rečeno u filmu "Svi predsednikovi ljudi", kad tražiš rešenje neke zagonetke, samo sledi trag novca.
 
Poslednja izmena:
Da, ima tu još nešto veoma zanimljivo. O Spasojeviću i Lukoviću, pričalo se da su narko bosovi koji leže na parama. Nakon svega, rušenja kuće u Šilerovoj i ubistva ove dvojice, novac navodno nije nađen?! Šta mislite gde je taj novac?! Lepo je rečeno u filmu "Svi predsednikovi ljudi", kad tražiš renje neke zagonetke, samo sledi trag novca.

Potrosile one qrvetine od zena.........:roll:
 

Back
Top