Tako ti je mala moja kad ljubi...... Bosanac?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
... Pa kako je? Kakvi su ljubavnici bosanci? Živo me zanima šta imate da kažete o njima (mooolim vas odgovorite na ovu temuuuu) Briga me baš što to ne može tako i što ne mogu ljudi da se razvrstavaju po kategorijama i bla, bla i bla, bla...

Ja kad vidim tipa obučenog s ukusom u bojama blesavim trista posto, vazda ih prati bosanski naglasak... i još svašta ima karakteristično taj narod, potpuno otskače - razlikuje se, meni barem... Al nikad nisam bila s nekim bosketom - nije se potrefilo........ A uvek mi je bio simpatičan način na koji pričaju, na koji se oblače, kako govore i sl..

:brus:
 
Jao što ja volim Bosance! Obožavam njihov humor, vedar duh, govor, nehajan odnos prema životu! :D

Toliko ih volim da sam govorila da ću se udati jedino za Bosanca!
Rekla sam to i mm kada smo počeli da se zabavljamo, nemajući pojma da je on Bosanac jer se rodio ovde i ima tipičan lalinski govor. Ali zato je zajebant pravi, original bosanski!
I kad je čuo moju izjavu, primirio se, nije progovarao da je Bosanac. :hahaha:
Onda mi je posle nekog vremena priznao da mu je mama Bosanka. Hihihi...
A kad je prošlo još ohoho vremena, priznao je da mu je i tata Bosanac. :D
A ja ovako: :eek:. Kukuleleeee, ko me tero da lajem! :think:

I ja se udala za njega! Al' ne zato što je Bosanac. :P
I sve je super, jedino što nije nimalo nehajan, čak štaviše, ja sam zadužena za nehaj.
 
... Pa kako je? Kakvi su ljubavnici bosanci? Živo me zanima šta imate da kažete o njima (mooolim vas odgovorite na ovu temuuuu) Briga me baš što to ne može tako i što ne mogu ljudi da se razvrstavaju po kategorijama i bla, bla i bla, bla...

Ja kad vidim tipa obučenog s ukusom u bojama blesavim trista posto, vazda ih prati bosanski naglasak... i još svašta ima karakteristično taj narod, potpuno otskače - razlikuje se, meni barem... Al nikad nisam bila s nekim bosketom - nije se potrefilo........ A uvek mi je bio simpatičan način na koji pričaju, na koji se oblače, kako govore i sl..

:brus:
Јако занимљив народ. Рођени и одрасли на месту сударања различитих верских и културолошких утицаја.
Сетимо се одакле потичу највећи комичари- управо из Босне ( Ђура и Ђурине кућне чаролије, па аудиција, Неле Карајлић...), онда музичари: Чолић, Забрањено пушење, Бреговић, Хари Матахари...

Имала сам везу с једним Босанцем из Сарајева...то ми је била један од најинспиративнијих веза.:D
 
Јако занимљив народ. Рођени и одрасли на месту сударања различитих верских и културолошких утицаја.
Сетимо се одакле потичу највећи комичари- управо из Босне ( Ђура и Ђурине кућне чаролије, па аудиција, Неле Карајлић...), онда музичари: Чолић, Забрањено пушење, Бреговић, Хари Матахари...

Имала сам везу с једним Босанцем из Сарајева...то ми је била један од најинспиративнијих веза.:D

ahahahaha kako si opisala ko da si opisivala indijance na vikipediji :)))))))
 
... Pa kako je? Kakvi su ljubavnici bosanci? Živo me zanima šta imate da kažete o njima (mooolim vas odgovorite na ovu temuuuu) Briga me baš što to ne može tako i što ne mogu ljudi da se razvrstavaju po kategorijama i bla, bla i bla, bla...

Ja kad vidim tipa obučenog s ukusom u bojama blesavim trista posto, vazda ih prati bosanski naglasak... i još svašta ima karakteristično taj narod, potpuno otskače - razlikuje se, meni barem... Al nikad nisam bila s nekim bosketom - nije se potrefilo........ A uvek mi je bio simpatičan način na koji pričaju, na koji se oblače, kako govore i sl..

:brus:

Prvo jedno pitanje za upucenije;kako se zove zitelj Republike Srpske? Srpski Republikanci? u svakom slucaju ja mm-a tako zovem.....onako iz sale....

I sta da ti kazem ljubi dobro i ne samo to :per:,
zabavan je i veliki optimista to me je najvise privuklo kod njega...i sada preko njega poznajem puno ljudi iz njegovog kraja i mogu reci da je vecina OK,normalno obuceni sa normalnim bojama i sa svojim specificnim naglaskom(koji mm vise nema:( ziveci kraj mene i medju mojima poceo da prica kao mi).
Ali da ih ima "Boze sacuvaj" ima....ali to je za drugu temu jer ih ima svuda.
 
ja misim da je to onaj narod koji je rođen na teritoriji bosne i hercegovine, ali više bosne
pravoslavne je veroispovesti i
sedii u kafiću na obilićevom vencu

=)

:lol: lujko!

Ja sam upoznala par gotivnih Bosanaca (ne zalazim u definicije, meni su Bosanci svi koji su odrasli u Bosni i pricaju kao Bosanci) ali osim fazona bas i ne kapiram taj mentalitet... u stvari: kapiram muskarce, ali zene su koooooomplikovane... skroz drugi mentalitet od mog, bar ove sa kojima sam imala neki blizi kontakt. Ju, ja zaboravila sta je tema: da, imala sam jednog bosketa frajera, pre milijun godina, bio je mnogo dobar i fin ... ali njegova sestra :confused: :roll:
 
:lol: lujko!

Ja sam upoznala par gotivnih Bosanaca (ne zalazim u definicije, meni su Bosanci svi koji su odrasli u Bosni i pricaju kao Bosanci) ali osim fazona bas i ne kapiram taj mentalitet... u stvari: kapiram muskarce, ali zene su koooooomplikovane... skroz drugi mentalitet od mog, bar ove sa kojima sam imala neki blizi kontakt. Ju, ja zaboravila sta je tema: da, imala sam jednog bosketa frajera, pre milijun godina, bio je mnogo dobar i fin ... ali njegova sestra :confused: :roll:

Pa da isto kao sto su Srbi svi Madjari u Vojvodini jer su rodjeni u Srbiji i govore ekavicom ili Romi ili Vlasi...

A za zene, sta da kazem osim da nisam primetila da me iko ovde smatra drugacijom a posebno ne komplikovanom i razlicitog mentaliteta, cak sta vise, ali dobro ako ti tako kazes. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top