molim vas za pomoc

demo0007

Početnik
Poruka
32
Cao svima nov sam ovde i imam par pitanja....
nadam se za pocetak da nisam pogresio mesto teme....
da pocnem....
imam 15 godina visok sam oko 170 :S "sad sam tek krenuo da rastem" tezak sam 60-65 kg ne znam sad tacno.
evo stavio sam sliku jednu(lose crtam :) )ovaj deo sto je kao "obojen" me takoreci zanima
tamo kod ruke tacnije kod pazuha imam kao nabor....to me zanima dal bi moglo da se resi sklekovima,ili nekim vezbama drugima mozda sa tegovima il tako nesto (a u kuci imam samo 2 tega od 4 kg sto msm da je malo puno ) i usput bi tu kod grudi hteo misicnu masu da zategnem grudi....i onaj drugi obojen deo imam tako neko salo :) sa strane kako to mogu da "skinem"
da li to moze trbusnjacima jel ima neka posebna vrsta il sta?
Da li je moguce da se toga resim tamo do juna ako krenem vredno da radim ovih dana...
vec imam neku malu kondiciju mogu oko 10 sklekova sirokih uskih mozda jedva 5 al za 4,5 dana bi mogo to valjda da malo povecam....i mogu oko 25-30 trbusnjaka al to je ono max

:S nadam se da tema i pitanje koja sam ovde pitao nisu glupa voleo bi da mi pomognete :roll::confused::sad2:
 

Prilozi

  • ssss.JPG
    ssss.JPG
    9,1 KB · Pregleda: 28
lose crtas :eek::hahaha: treba ti jedna dugacka sipka od 10KG i tegovi 20,30,40,kg kolko mozes da kupis za pocetak,pomocu te sipke mozes da treniras skoro svaki misic na telu ne treba ti ni klupa ni nista za pocetak( ako nemas mogucnosti za teretanu)
 
Dvoručna šipka (dvoručni teg) je odličan i možeš raditi sve delove tela, međutim cena nije naivna.
Da ne spominjem tegove. Postoji varijacija da nađeš nekog ''majstrora'' i da ti odradi jeftinije, ali i dalje čekaš.
Ja bih ti preporučio da kupiš SKLEKERE, i da sa njim radiš sklekove.

Ja sam inače fan običnih sklekova, i radio sam ih godinama i mogu da odradim sto komada bez brige, međutim sklekeri ti dozvoljavaju da više ''udješ'' u sklek.
Izgledaju ovako
pushupbars.jpg
i koštaju oko 600 dinara. I možeš ih raditi sa barem 4 varijacija.
1. noge na stolici
2. obični sklekovi
3. uži sklekovi (bez sklekera gde su ti ruke spojene)
4. širokih ruku

Naravno ovo nije kraj, jel trebaš znati neke osnove disanja, kao i osnove kad sustaneš ''da nastaviš'' itd.
Što se tiče sala oko struka, to ne možeš samo vežbama skinuti, već lepom ishranom (bez šećera i hleba) i trčanjem barem svaki drugi dan 30 minuta.
 
pa ovako to za teg ne bi....jer ne znam sta ce mi ne zelim nesto da se "bildujem" znam da nije bildovanje to al ipak......e sad da li mogu umesto ovih sklekera da se posluzim sa ova 2 tega sto imam....postavim ona 2 tega isto kao sto su na slici sklekeri i tako radim ?
e sad dal mogu da radim sklekove i trbusnjake u serijama kao u doc fajlu sto sam stavio?
stim sto bi radio posto imaju 3 serije : 1 siroki,2 na krevetu,stolici , 3 dijamant skupljene ruke...i jel mi kod "dijamanta" ruke idu u stranu ili uz telo?
to je za sklekove....
e sad zgibove ne mogu da radim msm da ne mogu ni jedan kako bi mogao da pocnem jel ima neka vezba koju bi mogo da radim da jacam misice koji trebaju za zgib? a znam za onu foru da mi neko gura noge a ja da pokusavam tako 3....tako da ako imaju neke druge vezbe.
E sad za salo :) oko struka jel moze umesto trcanja npr bicikla? i kolko vremena isto 30 ili ?
i kojim tempom dal treba da bude tesko i da idem umereno il da vrtim brzo :)

borise sta mislis pod ovim "Naravno ovo nije kraj, jel trebaš znati neke osnove disanja, kao i osnove kad sustaneš ''da nastaviš'' itd." jel mozes da mi posaljes pm il nesto tako il ovde objasni :dontunderstand:

eto to je to malo sam napisao nema puno :) hvala vam na brzom odg
 

Prilozi

  • asd.doc
    29,5 KB · Pregleda: 16
pa ovako to za teg ne bi....jer ne znam sta ce mi ne zelim nesto da se "bildujem" znam da nije bildovanje to al ipak......e sad da li mogu umesto ovih sklekera da se posluzim sa ova 2 tega sto imam....postavim ona 2 tega isto kao sto su na slici sklekeri i tako radim ?

Mozes. Ja sam radio sa tegovima pre nego sto sam kupio
sklekere, medjutim kad sam uzeo sklekere, prosto za zaplaces od srece kakve rezultate dobijas :)


e sad dal mogu da radim sklekove i trbusnjake u serijama kao u doc fajlu sto sam stavio?
stim sto bi radio posto imaju 3 serije : 1 siroki,2 na krevetu,stolici , 3 dijamant skupljene ruke...i jel mi kod "dijamanta" ruke idu u stranu ili uz telo?
to je za sklekove....

Mozes raditi. Samo postoji problem u vezi toga. Vidis ja svake 2,3 nedelje vec menjam trening program (tj radim drugacije vezbe, jer se telo brzo navikne)
I taman kad treba da se "navikne" i zna sta se desava, ja promenem rutinu i opet ga slogiram.
U tvom trening programu, vidim svaki dan radis zgibove, propadanje, sklekove i cucanj. Ne bih ti to preporucio zato sto; Nakon sto uradis TEZAK TRENING, i da se bas isforsiras, tvoje telo treba da se oporavi od treninga, jer kada se oporavlja onda raste. Ti u tvom programu radis od 1 do 6 nedelje sve isto.
NAPRIMER, u ponedeljak radi sklekove sa zgibovima, utorak radi cucanj, sreda trbusnjaci i trcanje. petak radi jogu. Odmoris jedan dan, i opet isto. Eksperimentisi, dao sam ti samo primer.

Preporucio bih ti da radis JOGU (jednom nedeljno) ako zelis da se lakse osecas. Joga je odlicna za snagu, koordinaciju, balans, fleksibilnost, smirenost uma. Pogotovo za slabe tacke (koje veoma retko treniras).
Kada radis dijamant sklekove, rasiri STO VISE noge. Kod dijamanata ruke idu uz telo.

Recimo da mozes da uradis 20 sklekova MAKSIMUM, kada dodjes do 20, i zaista vise ne mozes, onda uradi "zenske" sklekove, tako sto ces kolena spustiti dole i pocepas se do kraja. Ako me razumes :)


e sad zgibove ne mogu da radim msm da ne mogu ni jedan kako bi mogao da pocnem jel ima neka vezba koju bi mogo da radim da jacam misice koji trebaju za zgib? a znam za onu foru da mi neko gura noge a ja da pokusavam tako 3....tako da ako imaju neke druge vezbe.
E sad za salo :) oko struka jel moze umesto trcanja npr bicikla? i kolko vremena isto 30 ili ?
i kojim tempom dal treba da bude tesko i da idem umereno il da vrtim brzo :)

Ima vezbe, ali su nepotrebne. Jednostavno stavi stolicu ispod tebe (dok radis zgib) i onako lagano pomazi nogama dok se dizes. I postaraj se da treniras do otkaza do smrti :) Jer tako dobijas rezultate. Mozes recimo, da se pomazes nogama gore, i dok se spustas, sto sporije gledaj da se spustis.

borise sta mislis pod ovim "Naravno ovo nije kraj, jel trebaš znati neke osnove disanja, kao i osnove kad sustaneš ''da nastaviš'' itd." jel mozes da mi posaljes pm il nesto tako il ovde objasni :dontunderstand:

eto to je to malo sam napisao nema puno :) hvala vam na brzom odg

Pa pretpostavljam da si pocetnik i da treba da znas pravila disanja. Sto se tice vezbe kao sto su sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, biceps pregib itd.
Vecina ljudi recimo radi 15 komada (ili 8, ili 6 - zavisi od cilja) i kada dospe do tog broja (ili ne), oni prestanu da rade.

Naravno, to je nesto sto ne zelis da uradis. Kada budes radio sklekove (zgibove, trbusnjake, cucnjeve itd) kada bas ono NE MOZES, ti odmori 2 sekunde, i nastavi. Ja to zovem kao MINI pauze.

P.S. Možeš takodje raditi sklekove, tako sto dok se spustas i dizes, drzis jednu nogu u vis (i menjas).

P.P.S. Veoma je vazno da BELEZIS koliko si serija, ponavljanja uradio. I kada drugi put radis, znas koliko si uradio i koliko TREBA da radis.

P.P.P.S. Obavezno (za bolje rezultate) izbaci hleba, slatkisa. Jedi vise mesa, voca, povrca. Ne toliko da se prejedes, vec jednostavno samo da zadovoljis glad. Treba da uzivas u takvim hranama, pogotovo kad jedes voce.
 
Poslednja izmena:
hvala ovo je bas detaljan odg
samo jel mogu umseto trcanja da vozim biciklu :) posto to cesto radim posebno sad na leto
i nema sa kim da trcim(dobro ovo nije bas bitno al dobro) i nemam gde bzvz teren il je brdo il nizbrdo xD a mrzi me da idem negde pa tamo da trcim pa kuci....a bajsem idem negde dalje....i ako moze bajs kakav "tempo" treba....? :)

jel ti nije problem da mi posaljes ako imas tako neke treninge ovo po danima....?
hvala na pomoci i detaljnom odg
 
Po meni, biciklizam je sr#nje naspram trcanja. Naravno, ima svoje beneficije (kao svaka rekreacija) ali ako zelis da sredis ono gore sto si crtao, najpre ces uraditi trcanjem i dobrom ishranom. Trcanje je efektivnije (i mnogo teze) kada se izvodi uzbrdo.

Imam svoj trening program, ne treba ti tu pamet. Jednostavno rasporedi vezbe po misicnim grupama. I da imas barem 3 dana odmora izmedju misicnih grupa (znaci da ne radis svaki dan sklekove, vec svaki 3 dan).
 
E pozz,da se ubacim u pricu,zanima me sta se postize vjezbanjem na ovim sklekerima :)
Nasao sam ih u trznom centru po cijeni od 10 eura,izgleda mi jeftino s tim da je jedna bucica sa tezinom od 10 kg 25 eura,a klupa za trbusnjake 30 eura! Nekako mi previse skupa jedna bucica 25 eura!

Ali nije to to,vec koja ciljna grupa misica je na udaru sa sklekerima i sta se siri,prsa ili djeluje na trokut ono sirenje,posto sam pocetnik e to me zanima,pa da skoknem kupiti ako pogadja djelove koji mene zanimaju!
Veliki pozzdrav:)
 
E pozz,da se ubacim u pricu,zanima me sta se postize vjezbanjem na ovim sklekerima :)
Nasao sam ih u trznom centru po cijeni od 10 eura,izgleda mi jeftino s tim da je jedna bucica sa tezinom od 10 kg 25 eura,a klupa za trbusnjake 30 eura! Nekako mi previse skupa jedna bucica 25 eura!

Ali nije to to,vec koja ciljna grupa misica je na udaru sa sklekerima i sta se siri,prsa ili djeluje na trokut ono sirenje,posto sam pocetnik e to me zanima,pa da skoknem kupiti ako pogadja djelove koji mene zanimaju!
Veliki pozzdrav:)

Ok razumem da kao pocetnik neces krenuti sa naglaskom na vezbanje listova ili zadnje loze ali na duze staze vezbanje svih misicnih grupa se itekako isplati...telo ce biti neuporedivo lepse ako je sve u proporciji...mozes poceti sa sklekovima ili cim vec ali nemoj mnogo zapostaviti ostale partije...
 
@boris0230 hvala na odg....evo trcao sam sinoc i veceras+sto sam igrao jedan dobar basket istrco sam se ko lud....e sad kupio sam vratilo pa se mucim i pokusavam da izvucem taj JEDAN posle cu moci 1 1 1 1 1 pa 2 2 2 2 i tako :) nego znam da si reko da treba odmor oko 3 dana za odmaranje 1 misicne grupe jel smem da vezbam ove pokusaje zgiba svaki dan jer cini mi se ako pravim 3 dana pauze uradicu taj 1 za 1000 godina.....i jos nesto sta si mislio pod onim trebo bi da vezbas JOGU ???
pozz
 
pisac87:
E pozz,da se ubacim u pricu,zanima me sta se postize vjezbanjem na ovim sklekerima
Nasao sam ih u trznom centru po cijeni od 10 eura,izgleda mi jeftino s tim da je jedna bucica sa tezinom od 10 kg 25 eura,a klupa za trbusnjake 30 eura! Nekako mi previse skupa jedna bucica 25 eura!

Ali nije to to,vec koja ciljna grupa misica je na udaru sa sklekerima i sta se siri,prsa ili djeluje na trokut ono sirenje,posto sam pocetnik e to me zanima,pa da skoknem kupiti ako pogadja djelove koji mene zanimaju!
Veliki pozzdrav

Sklekeri ti dozvoljavaju da "udjes" vise u sklek. Veci nivo pokreta je kod sklekova, otud i bolji rezultati.
Zavisi koje varijacije sklekova radis. Da li radis SIROKE, USKE, OBICNE, ili noge na stolici (ili noge na zidu - da da, dobro si me cuo).

U svakom slucaju, ako zelis ostrinu tricepsa (da ima izdefinisan oblik) ili grudi, pritom da NE UDJES u teretanu, to mozes ostvariti sklekerima.
Naravno za ostrinu tricepsa podrazumevam da imas manjak nivo sala (da takodje mesas kardio).

Jedna stvar koju sam pronasao je da sklekovi i stojece dizanje tereta (sa dve bucice iznad glave) su NEODOLJIVI par.

Ne treba da toliko panicis zbog 25e. Ruku na srce, znam da je skupo i da je to obican metal. Ali dve bucice su sve sto ce ti trebati. Ja sam ranije bio opterecen sa leptirom i sa skotovom klupom. Mislio sam da ce mi trebati da "udjem" u formu. I osecao sam se razocarano, medjutim uopste mi nisu trebali. Najbolje je da se koncentrises sa onim sto imas.

I ja vise volim da koristim bucice nego sipku, iz razloga zato sto su teze i efikasnije. Zasto?
Nekako verujem (sto se i u praksi dokazalo) da je teze trenirati bucicama, zbog potrebnog "balansiranja".

Inace, ako niste znali, nase telo ima tih "malih" stabilizatora (koji stabilisu telo i drze nas u ravnotezi). I ako znas kako da ih "stimulises" dobices misicnu masu iznad najludjih snova (razmisli samo, zasto su sklekovi i propadanje efikasniji od potiska, zasto su zgibovi efikasniji od lat masine?)

Zato preporucujem jogu, zbog slabilnosti i smirenosti. Imas bas vezbe koje su odlicne za balansiranje. Takodje, joga je odlicna za fleksibilnost.

demo0007:
@boris0230 hvala na odg....evo trcao sam sinoc i veceras+sto sam igrao jedan dobar basket istrco sam se ko lud....e sad kupio sam vratilo pa se mucim i pokusavam da izvucem taj JEDAN posle cu moci 1 1 1 1 1 pa 2 2 2 2 i tako nego znam da si reko da treba odmor oko 3 dana za odmaranje 1 misicne grupe jel smem da vezbam ove pokusaje zgiba svaki dan jer cini mi se ako pravim 3 dana pauze uradicu taj 1 za 1000 godina.....i jos nesto sta si mislio pod onim trebo bi da vezbas JOGU ???
pozz

Drago mi je sto si javio kako napredujes :)
Odlicno, zadovoljan sam, samo tako nastavi. Uradi svaki dan nesto da se dobro oznojis i telo ce ti se zahvaliti.
Bilo bi dobro da dodas i trbusnjake, svaki drugi, treci dan.
Vec si kupio vratilo, pa ti to ozbiljno zelis rezultate :)
Ako ne mozes da izvuces taj "jedan", stavi stolicu ispod noge i podizi se JEDNOM NOGOM i rukama. DOkle god mozes.
Nadam se da razumes sistem SERIJA i PONAVLJANJA.

Ako ces da radis vratilo (zgibove). Naprimer;

Uradi prvo 3 komada

(Odmoris 1 minut)

Uradis jos 3 komada

(odmoris 1 minut)

Uradis jos 3 komada

(odmoris 1 minut)

I znaci imas 3 SERIJE, po 3 PONAVLJANJA. I tako ponavljaj svaki sistem (kod zgibova, sklekova itd)
Znaci radi zgibove, kada sustanes, odmori koji minut i nastavi. Opet kada sustanes, odmori i nastavi.
Veoma je vazno da ti taj "treci" bude poslednji, da zaista ne mozes. Kada radis, da se zacrvenis, vuces iz sve snage. Tako se rezultati dobijaju.

Sto se tice pitanja "Da li da radim zgibove svaki dan, dok ne budem mogao 2,3,4" moj odgovor je, MOZDA :)
Isforsiraj organizam sto vise i ako sutra osetis upalu kod predela ispod pazuha prema kukovima (ili osetis upalu misica dok radis zgibove) znaj da si na dobrom putu.

Dakle, spomenuo sam da treba da odmaras 3 dana izmedju misicnih partija. Zasto?

Kada radis vrste treninga kao sto su propadanje, zgibovi, sklekovi itd, koji ne zahtevaju TEGOVE i organizam se brze oporavi. Ja kada imam trening tezine, obicno se odmaram 5 dana. Ali to nije tvoj slucaj...

Napomenuo sam gore zasto je Joga dobra. Mislim, ne moras je raditi (iskreno ne moras se ni vesati), vec mnogo olaksava zivot. Ne treba ti one egzibicije kao sto je ulazak u plasticnu kutiju 1/2 x 1/2 metra, ili stavljanje noge iznad glave, ili neke druge fanaticne vezbe. JEDNOSTAVNO, radis vezbe istezanja i balansiranja da mozes vise da se pruzis, da povecas performansu.
 
Poslednja izmena:
pa dobro opet hvala na odgovoru :)
e sad evo sad mogu da uradim jedan deo zgiba"" npr kad se opustim skor da mi je ruka | ne mogu da se pomerima puno bukvalno iz ramena al dalje ne mogu a kad sa nogu probam ruke mi budu pod uglom kao na slici pod a) a dodjem do ugla na slici pod b)
al kad mi je prava ruka ne mogu....i onda radim sa stolicom i tako pokusavam....al cini mi se da imam nekog napretka :) posto kad sam uzeo sipku nisam mogo da napravim takvu razliku izmedju slike a) i b).....
e sad jel imas mozda neki savet da mi das u vezi vezbica dal nesto jos da radim.....mozda neki primer jos za vezbe po danima :) znam da smaram al ne bi sam da smisljam racunam da ti znas o tome kako mi se cini dosta pa zato....i sta si mislio da kazes o balansiranju kakve tu vezbe mogu da radim za to?
hvala ti/vam :) opet cao
 

Prilozi

  • asddasf.JPG
    asddasf.JPG
    5,5 KB · Pregleda: 8
pa dobro opet hvala na odgovoru :)
e sad evo sad mogu da uradim jedan deo zgiba"" npr kad se opustim skor da mi je ruka | ne mogu da se pomerima puno bukvalno iz ramena al dalje ne mogu a kad sa nogu probam ruke mi budu pod uglom kao na slici pod a) a dodjem do ugla na slici pod b)
al kad mi je prava ruka ne mogu....i onda radim sa stolicom i tako pokusavam....al cini mi se da imam nekog napretka :) posto kad sam uzeo sipku nisam mogo da napravim takvu razliku izmedju slike a) i b).....

Gde si naucio tako lepo da crtas :)
Na dobrom si putu sto se tice zgibova, samo tako nastavi. Tvoj cilj je da se skroz do DOLE ispruzis (da visis) i onda se podignes, da ti sipka bude ispod vrata.

Ja razumem da ti je svaki dan VAZAN i da zelis sto pre da "udjes" u formu. Mislim svakome je to vazno (da sto pre ostvari ono sto zeli). Medjutim moras shvatiti princip treninga i ishrane (ako zelis da budes srecniji i izvuces vise od zivota).
Potrebno je dosta vremena i moras biti spreman da zrtvujes svoje vreme za dobrobit koju zelis. Nemoj ocekivati nestrpljivo rezultate (jer ces naici na razocarenje - ili ces kupiti neku "hemiju"). Uradi svaki dan nesto sto ce te zbliziti cilju (trcanje, sklekovi, propadanje, zgibovi). Postaraj se da jedes vise mesa, da rasporedis obroke. Izbaci secer i hleba (obavezno). Dodaj vise voca, i povrca - pogotovo zelenog.

I kada pocnes da radis ove stvari, i pocnes da ih volis i sto je jos vaznije, prelaze ti u naviku. I pocnes da zamisljas sebe svakog dana u telu kakvom zelis da budes, pocnes da zamisljas reakcije drugih ljudi, zamisljas sebe kako pomazes drugima, doci ce vreme kada budes brao plodove svoga rada. Vreme kada rezultati pocnu da se primecuju. I kada to krene, sreca i samo-pouzdanje te prate kao sopstvena senka - sigurno.

demo0007:
e sad jel imas mozda neki savet da mi das u vezi vezbica dal nesto jos da radim.....mozda neki primer jos za vezbe po danima :) znam da smaram al ne bi sam da smisljam racunam da ti znas o tome kako mi se cini dosta pa zato....i sta si mislio da kazes o balansiranju kakve tu vezbe mogu da radim za to?
hvala ti/vam :) opet cao

Preporucio bih ti da radis propadanje sa stolicama. Mozes takodje raditi razne vezbe kao sto su, paciji hod, zablji poskoci, da setas na ruke i na noge dugim periodom (noge idu napred - dobra stvar posle sklekova).
Sto se tice primer vezbe PO DANIMA mnogo je teze proceniti situaciju golim slovima, ako me razumes.

Ovo je moj primer 2 nedeljnog treninga, pokusaj da shvatis poentu;

Ponedeljak: Grudi i ledja + trbusnjaci
Utorak: Kao skakacki trening za noge (razne varijacije skakanja) + trcanje
Sreda: Ramena, triceps, biceps + trbusnjaci
Cetvrtak: Yoga
Petak: Ledja i noge + trbusnjaci
Subota: Trcanje
Nedelja: Istegljivanje

Ponekad mozda dodam one aerobicne treninga kao sto su boksovanje i sutiranje (na prazno).

Posto sam ja "uhodan" i cak sta vise, ovo mi je nivo odrzavanja (nekad sam aktuelno radio 50% intenzivniji trening) tvoj sistem ne mora da bude ovakav na pocetku.

Sto je najlepsa stvar, ceo trening (recimo ponedeljak) uradim za 50 minuta, sa obzirom da pravim od svega 4 pauze po 1 minut. Kao super serije.

Naprimer, uradim maksimalno sklekove, odmah predjem na siroke zgibove, uradim uske sklekove, predjem na uske zgibove, uradim dijamant, predjem na zgibove (gde su mi ruke bukvalno spojene). Odmorim 1 minut. Onda radim drugu metodu, odmorim 1 minut. I posle toga ponovim.

Kao sto vidis, moj trening je poprilicno iscrpljiv, ponekad se toliko isforsiram da bas ne mogu ni jedan sklek da uradim. I zato je vazno da jedem sto vise VOCA, POVRCA i MESA + mleka. Jer oni mi omogucuju brzi oporavak.
Ako bih jeo hleba i secera, oporavak traje mnogo duze i trening je mnogo jadniji.

Tvoj trening moze da bude recimo

Ponedeljak: Ledja
Utorak: Triceps (bilo bi dobro da imas bucice za biceps)
Sreda: Cucanj (paciji hod, skakanje iz cucnja + sa okretom, eksperimentisi razne varijacije).
Cetvrtak: Bilo bi dobro jogu, ako ne onda idi na trcanje (ili biciklizam).
Petak: Odmor
Subota: Grudi i ledja (znaci sve ponovo).
Dodaj basket, fudbal...
Gledaj uvece da se SETAS, znaci sa devojkom ili sa kerom :)
 
Sad sam se setio, ako si kod kuce (ne u stanu), mozes raditi ramena i triceps sa dzakom peska. I OVA RUTINA JE JEDNA FENOMENALNA!
Napunis dzak peska (do pola ili ga napunis toliko da mozes da dignes oko 8 puta) i dizes iznad glave.
Ili mozes dizati metalno bure piva (napunis je pola vode).

I obe vezbe su dobre za ramena, jer ih je mnogo teze dizati nego obicnu sipku. Da ne spomenem da ih trebas KONTROLISATI (pogotovo metalno bure od piva).
Ako si zainteresovan mogu ti detaljnije napisati ;)
 
pa dobro ovako....crtanje ide prirodno nisam vezbao xD al eto :p
e sad zgibove cu da radim onda tako ne pod onim uglom pod a) nego | pa cu se mucim
cini mi se da se rezultati vec vide ja sam zadovoljan za 2 dana mogu da uradim onu razliku a) i b) a nisam mogo da se mrdnem necu da se obeshrabrim a kamoli da se bacim na neku hemiju!
nisam lud e sad u ishrani sam izmenio jedem onoliko koliko mi je dovoljno bukvalno samo da nisam gladan i ne jedem posle 6,7 mozda 8 :) ubacio sam salatu zelenu :) moji me zezaju jer sta god da jedem ja samo salatu trazim hleb nisam bas skroz izbacio al sam uzeo onaj crni sa suncokretom...
+jedem voce trudim se da trcim svako vece sinoc nisam isao sam na basket i izmorio sam se dosta cak vise nego da sam trcao 5x oko ade....valjda je to ok
a malo mi bzvz sto nemam sa kim da trcim pa mi bas smor al dobro istricam sam *** mora se....
e sad ono sto si reko za kera i devojku posto kera nemam odo da nadjem devojku :) :)
i jos zivim u stanu ono za dzak ne bi mogo da izvedem + sve ovo odem nekad na plac tamo radim sa lopatom guram kolica i sve sto mogu sacu cim dodje raspust da se potrudim da se sto vise "mucim" na placu....
e sad nasao sam ove sajtove i nasao sam da za zgib dosta trebaju bicepsi i lastimusi
http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Biceps za bicepse
http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Lats za lastimuse il kako vec
za bicepse bi mogo i radicu onu zadnju sliku sa tim tegovima od 4 kg sto imam valjda ce da pomognu posto ono sa sipkom mi se cini da vec smeta za rast necu da rizikujem a i nemam takve tegove a u teretanu necu msm ne mogu nemam vremena ono idem u 2 skole i zauzet sam dosta ovo kuci mi je najbolje....
a za lastimuse isto zadnja samo moram da nadjem tako neku traku da razvlacim.....
e sad u ovom asd.doc sto sam okacio gore u 5 postu pise da trebaju propadanja posle u week 1,2 krecu propadanja dobro ima vremena dok ja dodjem do tu al nemam gde da vezbam ta propadanja da li je problem ako ih ne radim.....?
i jos za tricepse http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Triceps
radio bi predzadnju ako ne utice na rast? i onu prvu to sigurno

*************************************************

Ponedeljak: Ledja Koje vezbe bi mogo za ovo?

Utorak: Triceps (bilo bi dobro da imas bucice za biceps) Sta su bucice i kakve bi vezbe mogao za triceps sklekovi? a za biceps ono gore sa tegovima moze?

Sreda: Cucanj (paciji hod, skakanje iz cucnja + sa okretom, eksperimentisi razne varijacije). ovo za cucnjeve ok al ovo skakanje paciji hod ne bi to po kuci da radim xD

Cetvrtak: Bilo bi dobro jogu, ako ne onda idi na trcanje (ili biciklizam). na trcanje bi svako vece a biciklizam cu sad dosta cesto da picim dog sam se sa drugom

Petak: Odmor kako da se odmaram :) salim se

Subota: Grudi i ledja (znaci sve ponovo).
Dodaj basket, fudbal... to redovno....

************************************************************

i jos sta cu bucice? tegovi? vec sam gore pitao al eto....
i jos kad imam neku upalu misica dal treba da radim tad jel to ima nekog efekta?

ne znam sta jos imam toliko pitanja :)
al to je to necu vise :) za sad :)
 
Poslednja izmena:
Za boris :
Radim obicne sklekove ruke naspram ramena bukvalno uz tijelo se cesu dok se podizem i spustam.
Oni mi najbolje odgovaraju!
Sad me zanima kako je bolje jel bolje raditi 4 serije po 10 ponavljanja ili 3 serije po 15 ponavljanja tako me zanima i za trbusnjake! ovih dana cu skoknuti i kupiti sebi te sklekere!
I da vidjeo sam da ima lopta i neke vjezbe na netu za trbusnjake da je to dobro preko nje raditi! Sta misis o lopti i tvoj savjet vezano za serije i ponavljanja!
Veliki pozdrav!
 
demo0007:
pa dobro ovako....crtanje ide prirodno nisam vezbao xD al eto :p
e sad zgibove cu da radim onda tako ne pod onim uglom pod a) nego | pa cu se mucim
cini mi se da se rezultati vec vide ja sam zadovoljan za 2 dana mogu da uradim onu razliku a) i b) a nisam mogo da se mrdnem necu da se obeshrabrim a kamoli da se bacim na neku hemiju!
nisam lud e sad u ishrani sam izmenio jedem onoliko koliko mi je dovoljno bukvalno samo da nisam gladan i ne jedem posle 6,7 mozda 8 :) ubacio sam salatu zelenu :) moji me zezaju jer sta god da jedem ja samo salatu trazim hleb nisam bas skroz izbacio al sam uzeo onaj crni sa suncokretom...

Pretpostavljam da danas imas vec upalu? Ili mozes vise da se dignes, ili uradis koji komad... ko zna :)
Sto se tice ishrane, dobra stvar je sto jedes cisto da nisi gladan. Vecina ljudi se prejede (pogotovo subotom i nedeljom za rucak) sto je losa stvar.
Pogotovo ako je u pitanju losa hrana. Organizam ne iskoristi sve to, a vecina ostaje u njima.
Salata ima dosta vlakna, takodje svako zeleno povrce je bogato kalcijumom. Da ne spomenem da je salata ODLICNA da se mesa sa mesom. Kada spojis ta dva para, tek onda organizam moze totalno da apsorbuje nutricije iz mesa.

Sto se tice hleba...
Ja sam veliki protivnik hleba. Reci cu ti zasto a ti i dalje mozes da se odlucis sta ces i kako ces. Mislim, meni je sve jedno sta jedes i u sta verujes :) Ali ne bih ti pisao ovo da ne zelim da dobijes rezultate. Cak sta vise, mozes ovaj tekst dati tvojim roditeljima da procitaju.

Hleb je prisutan u covecanstvu jos pre 10 000 godina. I ljudi su zaista navikli da ga jedu. Deca i odrasli aktuelno misle da je hleb esencijalna hrana.
Sto je naravno totalna glupost. Zasto?
Hleb sadrzi RAFINISANO BRASNO. I ako znas strukturu brasna, onda znas da brasno nema nutricije.
Mnogi ljudi misle da je hleb dobar (jer smo ga koristili toliko godina u proslosti) i da ima vitamin E, koji je coveku potreban.

Istina je sledeca; Rafinisano brasno se rafinise (znaci przenje na visokoj temperaturi) i otud se uniste SVE nutricije. Jednostavno dobijes praznu belu smesu koju ljudi umese sa kvascem i vodom i nazovu hlebom - esencijalna hrana za coveka.

Mislim, hleb u starim danima (pre 10 000 godina, kada je prva civilizacija formirana) nije bio isti kao danas i bio je zaista DOBAR I ZDRAV.
Ne toliko ZDRAV kao voce (jer pre svega, voce je nesto sto ce tvoj organizam najbrze uzvariti i pruziti potrebne nutricije)
Ranije se zito udaralo i susilo i bili su potrebni DANI da se hleb napravi. Danas, hleb proizvode dok kazes KEKS. PUF, i kao sto madjionicar iz sesira pusti goluba, tako se i hleb danasnji formira.

Jos jedna razlika izmedju "dobrog" i "vestackog" hleba je u tezini.
Zdrav hleb je TEZAK, vestacki je lak.



demo0007:
+jedem voce trudim se da trcim svako vece sinoc nisam isao sam na basket i izmorio sam se dosta cak vise nego da sam trcao 5x oko ade....valjda je to ok
a malo mi bzvz sto nemam sa kim da trcim pa mi bas smor al dobro istricam sam *** mora se....

Iskreno da ti kazem, i ja sam trcim. Takodje i sam treniram.
Ranije sam imao i drugova i drugarica i takvu ekipu, da zauzmemo celu teretanu. I kada dodje vreme prave "discipline", vecina odustane. Ili daje neke dobre izgovore :) Tebi se ne isplati da ih cekas, pogotovo da ih ubedjujes. Jednostavno koncentrisi se na sebe.

demo00007:
e sad ono sto si reko za kera i devojku posto kera nemam odo da nadjem devojku :) :)
i jos zivim u stanu ono za dzak ne bi mogo da izvedem + sve ovo odem nekad na plac tamo radim sa lopatom guram kolica i sve sto mogu sacu cim dodje raspust da se potrudim da se sto vise "mucim" na placu....

Nadji dve :)
Mozes na placu da napravis set dzakova, i da eksperimentises sa lopatama :)


demo0007:
e sad nasao sam ove sajtove i nasao sam da za zgib dosta trebaju bicepsi i lastimusi
http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Biceps za bicepse
http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Lats za lastimuse il kako vec
za bicepse bi mogo i radicu onu zadnju sliku sa tim tegovima od 4 kg sto imam valjda ce da pomognu posto ono sa sipkom mi se cini da vec smeta za rast necu da rizikujem a i nemam takve tegove a u teretanu necu msm ne mogu nemam vremena ono idem u 2 skole i zauzet sam dosta ovo kuci mi je najbolje....
a za lastimuse isto zadnja samo moram da nadjem tako neku traku da razvlacim.....
e sad u ovom asd.doc sto sam okacio gore u 5 postu pise da trebaju propadanja posle u week 1,2 krecu propadanja dobro ima vremena dok ja dodjem do tu al nemam gde da vezbam ta propadanja da li je problem ako ih ne radim.....?
i jos za tricepse http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.php?MainMuscle=Triceps
radio bi predzadnju ako ne utice na rast? i onu prvu to sigurno

Sto se tice tegova i uticaj na rast... to je komplikovana tema i dosta decaka se boji da ce prestati da "raste" nakon sto radi trening tezine.
Zavisi KAKAV trening i sa KOJIM tezinama :)
Ako ces se igrati sa 5,10,15 kg to je decija igra i to mozes koristiti u bilo koje vreme. Medjutim ako planiras bas teski trening, za to ti ne mogu reci.

Sto se tice bucica, mozes slobodno koristiti bilo koje - ne uticu na rast. Mada iskreno da ti kazem, posto si jos mlad i telo ti se formira, vezbe kao sto su propadanje, zgibovi, sklekovi, trbusnjaci, trcanje, plivanje itd su ODLICNI za tebe. Ne moras se preopterecivati sa tegovima, doci ce vreme i za to. Zasto zuriti.

Kada radis zgibove, vezbas laktimuse. ne treba ti traka ;)
Propadanje mozes raditi, ko kaze da ne mozes :) ? Propadanje je odlicno za triceps, ja bih ih radio da sam na tvom mestu.
Znas sto?
Drevni grci su ih koristili da nabace masu na gornji deo tela. Mornaricke foke ih koriste i to u depresivnim kolicinama (tipa 15x15!)
Jednostavno uzmes dve stolice. Na jednu drzis noge (pete) a na drugoj sedis na ivici i podignes se rukama i odes dole dokle mozes i dizes se. Nije tako strasno.

*************************************************
Ponedeljak: Ledja Koje vezbe bi mogo za ovo?
Zgibovi (uski, siroki, srednji) mozes raditi ledjne vezbe (legnes na stomak i dizes se).
Mozes raditi "supermena".Legnes na stomak i ispruzis ruke i noge (samo stomak ti dodiruje pod) i tako drzis koliko mozes.
Utorak: Triceps (bilo bi dobro da imas bucice za biceps) Sta su bucice i kakve bi vezbe mogao za triceps sklekovi?
a za biceps ono gore sa tegovima moze?
Bucice su jednorucni tegovi :) Mozes ono gore sa tegovima za biceps.
i jos kad imam neku upalu misica dal treba da radim tad jel to ima nekog efekta?
Mozes i ne moras. Naprimer meni nekad noge legnu da ih radim kad imam upalu i ipak ih uradim jer se osecam snazno.
Medjutim kada sam iscrpljen (od rada) onda radim drugu misicnu partiju ili u najgorem slucaju odradim trbusnjake.
 
Za boris :
Radim obicne sklekove ruke naspram ramena bukvalno uz tijelo se cesu dok se podizem i spustam.
Oni mi najbolje odgovaraju!
Sad me zanima kako je bolje jel bolje raditi 4 serije po 10 ponavljanja ili 3 serije po 15 ponavljanja tako me zanima i za trbusnjake! ovih dana cu skoknuti i kupiti sebi te sklekere!
I da vidjeo sam da ima lopta i neke vjezbe na netu za trbusnjake da je to dobro preko nje raditi! Sta misis o lopti i tvoj savjet vezano za serije i ponavljanja!
Veliki pozdrav!
Svaka cast za sklekere, neces pozaliti ;)

Sto se tice pitanja, da li da radis 4 x10 ili 3 x 15....zavisi sta deluje na tebe i koji su ti ciljevi.

Posle svakog treninga sklekova, moras da vidis barem malu razliku u tricepsu.
Ako ne vidis, moguce da se previse odmaras ili ne treniras naporno (ili se organizam navikao na rutinu).

Pokusaj da smanjis odmor izmedju serija, napravi da bude nekih 15 sekundi. I uradi 4 serije sklekova i posle toga uradi 4 serije zgibova i opet se vrati na 4 serije sklekova! Ne mora bas da imas stkriktno pravilo tipa: 1 minut radis, 1 odmaras. Vec jednostavno eksperimentisi.

Takodje, veoma je vazno da ZAPISUJES, koliko si sklekova uradio i koliko serija. Da drugi put ZNAS da treba da uradis vise. Ako si danas uradio 15, sledeci put ciljaj na 18 ili 20!

Jos nesto, mnogi ljudi misle da ne valja da se radi vise od 5,6,7 serija po 10 komada - kao imas kontra efekat. Sto uopste nije tacno. Mozes slobodno raditi vise serija, ali gledaj da ti svako ponavljanje bude MAKSIMALANO, jer tako dobijas rezultate.

Jedan savet koji bi ti preporucio, kada uzmes da radis sklekove i naprimer stvarno mozes da uradis 20 komada, i taj 20seti ti je ama bas POSLEDNJI. Hocu da uradis mini-pauzu, znaci dvaput izdahnes i udahnes i nastavis da uradis jos 2.

Ja ne praktikujem lopte, mada moze se koristiti za trbusnjake kao mocno oruzje :) Takodje i za sklekove (stavis noge na loptu dok radis sklekove)
Imas gomilu trening videa na youtube. A ruku na srce, ja jednostavno volim da ih radim na "staromodni" nacin.
 
Poslednja izmena:
au stvarno svaka cast ne mogu da zamislim kako si ne znam da opisem kad ti oces da pomognes nekom kao meni i da procitas onoliki (moj ) post i da toliki odg das :) stvarno svaka cast i mnogo ti hvala
nemam sad nista posebno da pisem ovo gore mi je sve jasno
samo me nervira sto danas recimo u skoli nisam "imao" sta da jedem odem do pekare hteo da uzmem 1 bavarsku kiflu cisto da ne budem gladan jer sve oko skole su mi prodavnice glupe brze hrane i fornetija itd.....i nema kifli i na kraju sam uzeo neki sendvich da znas samo kako sam ga nerado pojeo zato sto sam odlucio da izbacim hleb a ona kifla :S sa majonezom sunkom i koje cime :S jedino me obradovalo sto stave list salate :)

gore si rekao da lastimuse vezbam zgibom znam to ali posto zgib jos ne mogu.....mislio sam da radim te misice da bi ubrzo proces ako razumes sta hocu da kazem
znaci za zgib treba biceps i lastimus i ja da njih radim da bi mi bilo lakse za zgibove....
e sad danas vec imam upalu dobro si procenio :)
al mi cudno boli me samo leva ruka i to predeo podlaktice....i tu oko lakta ne mogu da definisem bol tacno gde je :)

eto to je to hvala ti puno
 
Nema na cemu ;) Tvoje je da iskoristis ovo sto je napisano i da dobijes rezultate. Jedino sto se u svetu fitnesa ubraja su rezultati.

Sto se tice uzine i tih stvari.
Moras biti spreman da se odreknes dosta stvari, da bi poboljsao ishranu. Sto je naravno dobro sa tvoje strane jer hoces. Ja bih ti preporucio da mislis DAN UNAPRED.

Da objasnim. Recimo sada je 9:40 dok ovo pisem i ja imam spremno voce da doruckujem zato sto sam predvece isao u prodavnicu. I danas kada pojedem moje zalihe, otici cu i kupicu voce za sutra ujutru. Isto i kad idem da radim, stavim voce u torbu. Dve tri banane i jednu jabuku (nekad kupim kokos, ananas itd).

Nisam ti napomenuo da hleb kvari zube i kosti. Takodje, posto nema nutricije organizam nema gde da ga "smesti" nakon sto ga uzvaris. Pa ga baca direktno u salo.
I neki ljudi nece da izbace hleb a rade vezbe. Rezultat toga je da imaju misicavo telo, ispod sala.

Takodje, ako zelis da skines kg, hleb je ta supstanca koja ti odrzava salo. Suncokretov, crni, beli.... svi su isti. To je pekarska reklama. Mislim, zamisli tragediju da svi uvek jedu isti hleb. Nema smisla, neko mora da zaradi i na "crnom" :)

Kada prijateljima kazem za "zdrav nacin zivota" i pokusaju da ga primenjuju... iskreno receno prva stvar koju primete jeste da pocinju da se odvajaju od mase. Zasto?

Jedna stvar koju primete jeste da je nas trg, uveliko i skole, uveliko i uzine - su prepuni sr#njima.
Mislim razmisli samo. Ocajna hrana + manjak kretanja. Nije ni cudo sto nam je populacija debela i bolesna jer gde god da se okrenes svuda sladoledi, cokolade, energetska pica, mini cokoladice, razna peciva itd. I ljudi su se toliko privikli na takvu hranu da je to normalno jesti.

I ja verujem da covek ne umre, vec se ubije. Svojim odabirom hrane, koje je cinio u proslosti.
Istim odabirom mozes napraviti da hrana radi za tebe. Odluka je nasa.

Mozes raditi biceps i laktimus sa tim vezbama, pa posle toga predjes na zgibove.
Razlog zasto te boli leva ruka (predeo podlaktice) moze biti zato sto si se dugo drzao za sipku (dok si visio) i leva ruka ti je slabija od desne (valjda si desnjak). I jednostavno si je ifsorsirao i imas upalu. Procice i to za koji dan :) Dotle radi donji deo.
 
Svaka cast za sklekere, neces pozaliti ;)

Sto se tice pitanja, da li da radis 4 x10 ili 3 x 15....zavisi sta deluje na tebe i koji su ti ciljevi.

Posle svakog treninga sklekova, moras da vidis barem malu razliku u tricepsu.
Ako ne vidis, moguce da se previse odmaras ili ne treniras naporno (ili se organizam navikao na rutinu).

Pokusaj da smanjis odmor izmedju serija, napravi da bude nekih 15 sekundi. I uradi 4 serije sklekova i posle toga uradi 4 serije zgibova i opet se vrati na 4 serije sklekova! Ne mora bas da imas stkriktno pravilo tipa: 1 minut radis, 1 odmaras. Vec jednostavno eksperimentisi.

Takodje, veoma je vazno da ZAPISUJES, koliko si sklekova uradio i koliko serija. Da drugi put ZNAS da treba da uradis vise. Ako si danas uradio 15, sledeci put ciljaj na 18 ili 20!

Jos nesto, mnogi ljudi misle da ne valja da se radi vise od 5,6,7 serija po 10 komada - kao imas kontra efekat. Sto uopste nije tacno. Mozes slobodno raditi vise serija, ali gledaj da ti svako ponavljanje bude MAKSIMALANO, jer tako dobijas rezultate.

Jedan savet koji bi ti preporucio, kada uzmes da radis sklekove i naprimer stvarno mozes da uradis 20 komada, i taj 20seti ti je ama bas POSLEDNJI. Hocu da uradis mini-pauzu, znaci dvaput izdahnes i udahnes i nastavis da uradis jos 2.

Ja ne praktikujem lopte, mada moze se koristiti za trbusnjake kao mocno oruzje :) Takodje i za sklekove (stavis noge na loptu dok radis sklekove)
Imas gomilu trening videa na youtube. A ruku na srce, ja jednostavno volim da ih radim na "staromodni" nacin.

Hvala ti na ovim savjetima evo kako sam danas radio sklekove :
sve puca,barem sam ja tako osjecao,ali samo na dvije vrste sam malo posustao na ovoj posljednjoj i jos jednoj. Stvarno sam osjetio bol u stomaku poput nekog peckanja! Pa sljedeci put cu se potrudit da izguram i ova dva kako treba :)

Planiram sutra raditi korektivne vjezbe za ledja nasao sam na nekoj prethodnoj temi,neko ih je postavio malo su zamorne ali djeluju fino na ledja! Samo nisam uspjeo pronaci za misice na ledjima nista!

Ostalo vjezbanje sam uveo : 1 sedmicno kardio od 13 minuta najjaci stepen na spravi Orbit Track s pojasom oko struka e tu se pretvorim u vodu,ali dam se sav! I 1 sedmicno biciklo na polju ima jednu rutu koja traje pola sata ali treba dati dosta od sebe da se predje!

To je moje sedmicno vjezbanje! Tako sta mislis o ovim prvim sklekovima i trbusnjacima sto sam postavio linkove,jel dobro!

Iskreno ne zelim sad nesto posebno da se gradim,vec onako da imam lijepu figuru i zdravo tijelo to mi je najvaznije!

Veliki pozdrav i hvala jos jednom! :)
 
Video sam vezbe na youtube odlicni su i zadovoljan sam :)
Imas lep jednostavani trening plan, podrzan sa kardiom. Sklekove mozes menjati sa vremenom na vreme, takodje preporucio bih ti da vezbas 2 nedelje (maksimalno 3 nedelje), posle toga menjaj rutinu! I kada se budes vracao na staru, povecaj broj ponavljanja!

Ja jos malo pa cu da stavim neki teret u torbi i onda sa torbom da radim sklekove. Mozes kasnije i to isprobavati.

Dobra stvar je kada osecas to "peckanje" jer je to znak da napredujes. Sto vise "peckanja" vise rezultata. Vecina ljudi stane kada osete peckanje.

P.S. Samo pripazi druze na hranu, isforsiraj se i uzivaj jer zasluzujes. Nemoj se zuriti zbog leta niti se platisi zbog neuspeha, imas svo vreme sveta.

Ja bih ti preporucio da ne jedes hleba i slatkisa i da izbegavas da jedes posle 7,8. Takodje, vise voca (zbog brzeg oporavka) i dosta sna. Verujem da znas ove stvari ;)

Pozdrav :)
 

Back
Top