Muska ruka u kuci?

Sinoc mi se pokvarila sijalica. Pregorela je. Ne znam kako, ni zasto. Posto moja kucna pomocnica nije bila tu, a Mama je bila zauzeta sa svojim drugaricama, morala sam ja da zapnem i zamenim sijalicu. Bilo je strasno. Plasila sam se da ce me ubiti struja, posto ne volim da se petljam sa strujom.
Sigurno se pitate gde je decko. On je bio kod kuce sa svojom porodicom, pa nije mogao da dodje, jer ne moze da objasni zeni zasto mora da ide ponedeljkom uvece u 9 sati, jer se ceo dan zalio da je umoran. Izgovori! Bilo mi je glupo da zovem svog elektricara za to, jer se prosli put kada sam ga zvala da zameni sijalicu nesto mrstio.
Tada sam shvatila da je svakoj kuci potrebna muska ruka, odnosno, neko ko se razume u popravke i sl. Naravno, to mogu da rade i zene (kao sto sm se ja namucila), ali ipak, ja sam tradicionalsistkinja i volim da muskarac zasuce rukave.
Sta mislite o tome?
Naravno da treba da zasuce rukave!!! Da neces ti da popravljas muzicki stub, mijenjas sijalice itd? Muskarci ionako slabo sta rade, ali od toga stvarno ne smijes da pustis da se izvuce i tebi natovari na vrat jos obaveza!
 
Sinoc mi se pokvarila sijalica. Pregorela je. Ne znam kako, ni zasto. Posto moja kucna pomocnica nije bila tu, a Mama je bila zauzeta sa svojim drugaricama, morala sam ja da zapnem i zamenim sijalicu. Bilo je strasno. Plasila sam se da ce me ubiti struja, posto ne volim da se petljam sa strujom.
Sigurno se pitate gde je decko. On je bio kod kuce sa svojom porodicom, pa nije mogao da dodje, jer ne moze da objasni zeni zasto mora da ide ponedeljkom uvece u 9 sati, jer se ceo dan zalio da je umoran. Izgovori! Bilo mi je glupo da zovem svog elektricara za to, jer se prosli put kada sam ga zvala da zameni sijalicu nesto mrstio.
Tada sam shvatila da je svakoj kuci potrebna muska ruka, odnosno, neko ko se razume u popravke i sl. Naravno, to mogu da rade i zene (kao sto sm se ja namucila), ali ipak, ja sam tradicionalsistkinja i volim da muskarac zasuce rukave.
Sta mislite o tome?

Naravno, muskarac treba raditi takve poslove, a zene u kuhinji zenske poslove.

Mada trebala bi znati promeniti sijalicu, cisto kad nema muske ruke. Ispravno razmisljas.:D
 
tja
otkako sam se odselila od kuće ja sam vazda bila muška ruka u kući, sve i kad je bilo nosilaca pišice u blizini.
kaže mi baba "jel imaš konopac za veš?" a ja kažem da
a ona kaže "ee muško u kuću"
a ja obesila prokleti konopac
i sve tako nešto =)
 
Sinoc mi se pokvarila sijalica. Pregorela je. Ne znam kako, ni zasto. Posto moja kucna pomocnica nije bila tu, a Mama je bila zauzeta sa svojim drugaricama, morala sam ja da zapnem i zamenim sijalicu. Bilo je strasno. Plasila sam se da ce me ubiti struja, posto ne volim da se petljam sa strujom.
Sigurno se pitate gde je decko. On je bio kod kuce sa svojom porodicom, pa nije mogao da dodje, jer ne moze da objasni zeni zasto mora da ide ponedeljkom uvece u 9 sati, jer se ceo dan zalio da je umoran. Izgovori! Bilo mi je glupo da zovem svog elektricara za to, jer se prosli put kada sam ga zvala da zameni sijalicu nesto mrstio.
Tada sam shvatila da je svakoj kuci potrebna muska ruka, odnosno, neko ko se razume u popravke i sl. Naravno, to mogu da rade i zene (kao sto sm se ja namucila), ali ipak, ja sam tradicionalsistkinja i volim da muskarac zasuce rukave.
Sta mislite o tome?

Ne volim da zavisim od nikog, znam one sitice, zamenjivanje osiguraca, i sl., ali nekako mi je normalno ko se u nesto bolje razume ili, recimo ako on radi - necu sad da ga gnjavim sa nekim popravkama koje mogu i sama. Naravno, imamo neke standardne stvari, automaCki, bez dogovora on baci djubre, ja brisem pod - a ostalo kako ko ima vremena, mada obicno ispada klasika - on muske, ja zenske poslove.
 

Back
Top