Subtitle workshop-problem
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Subtitle workshop-problem

Obećava
    Učlanjen
    26.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Subtitle workshop-problem

Imam program Subtitle workshop uz kojeg sam uspesno resavao probleme sa titlovima al sa jednim filmom imam problem koji ne mogu da resim. Oznacim kako je u programu prvu tacku sihronizacije kao i poslednju. Medjutim titl pocne normalno i zavrsava se normalno al negde izmedju pocetka i kraja filma titl mi kasni.Napominjem u pocetku je sve ok kao i na kraju al mi se ne slaze otprilike u sredini filma.Kako to da ispravim i ispeglam titl da bude isti tokom celog filma.Unapred zahvalan!!!

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Subtitle workshop-problem

To se najčešće dešava kad tzv. "framerate" filma i titla nije isti. Titl se mora prilagoditi framerate-u filma, da bi mogao da ga isprati kako treba. Učitaj samo titl i pogledaj pod FPS (sa leve strane) šta će da ti pokaže. Zatim to isto uradi samo sa filmom i vidi njegov FPS i zapamti ih. Učitaj sada i titl i film zajedno i za ulazni FPS stavi FPS titla, a za izlazni FPS filma. I snimi tako. Trebalo bi da pomogne, ukoliko u međuvremenu nisu rađene neke prepravke titla. Imaš i malo uputstvo o samom programu na pdf-u Softver, pod Lepljivom temom Tutorijali.

Primećen član silovski (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Moguce da film sto si skinuo ima gresku pa je neko izbacio deo tako da je sad titl malo vaci pa to izmadju nemoze da se uskladi.

Obećava
    Učlanjen
    26.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Problem je u tome sto je ulazni FPS i izlazni isti i kod filma i kod titla(29,97). Postavim ja pocetni i zadnji titl medjutim pocetak je ok kao i kraj al malo posle pocetka mi pobegne a kasnije pred kraj se vrati u normalu.Pokusao sam na vise sajtova da pronadjem titl al se svugde slicno desava. Snimak filma je sasvim ok.Na sredini filma mi pobegne skoro za 5 sec.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Problem je u tome sto je ulazni FPS i izlazni isti i kod filma i kod titla(29,97).
    Pazi ako si uradio onako kako sam ti napisao, znači posebno učitaš samo titl i proveriš FPS, skloniš titl i onda učitaš samo film i proveriš njegov FPS, jer ukoliko ih istovremeno učitaš program će preuzeti FPS filma i ti ćeš misliti da je toliki i FPS titla, iako to nije tačno. Ukoliko i posle ovoga titl odstupa od ma kog dela filma, moraćeš (ukoliko te ne mrzi) da titl sređuješ segmentalno, deo po deo, tamo gde ne pasuje.

Obećava
    Učlanjen
    26.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Thumbs up Re: Subtitle workshop-problem

JUUUPPIIII !!!! Konacno sam pronasao jedan dobar titl na netu ! Hvala svima na pomoci!!! :-)

Slične teme

1. Subtitle Workshop - Tutorijal
    Autor GostM u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.12.2008., 08:05
  2. Bs Player i Subtitle problem.
    Autor Goku u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.08.2008., 19:54
  3. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 21:45
  4. Subtitle Workshop problem