Најбогатији Албанац на свету
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Најбогатији Албанац на свету

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Post Најбогатији Албанац на свету

...је Беџет Пацоли.
    Ево кратке биографије презете са сајта антић.орг

Pacoli je u americku prestonicu slio ogromne sume novca da bi zauzeo najbolju startnu poziciju u borbi za ekonomsku i politicku nezvisnost Kosova. Kako je NT pisao u proslom broju, Pacolijeva udarna pesnica bice nova politicka grupa The Alliance New Kosovo, u kojoj su se okupila uticajna imena americke i medjunarodne politike, bliska i samoj porodici Bus.
    Ko je zapravo covek koji svoje bogatstvo zeli da pretoci u policijski uticaj na rodnom Kosovu i koji medju svoje prijatelje ubraja Bila Klintona i Borisa Jeljcina?
    Uzor - deda Osman
    Stanovnik Lugana, Svajcarac albanskog porekla iz sela Marevca na Kosovu, rodjen je 30. avgusta 1951, kao najstariji od petoro brace i pet sestara. Kako pise u Pacolijevoj zvanicnoj biografiji, uzor, ucitelj i duhovni vodja bio mu je deda Osman.
    Zbog teske finansijske situacije, 1970. odlazi na studije u inostranstvo, u Hamburg. Ne birajuci poslove da bi platio fakultet, uspeo je da se posle cetiri godine vrati na Kosovo "s diplomom iz oblasti marketinga i trgovine i znanjem mnogih jezika: nemackog, ruskog, francuskog, engleskog, italijanskog, turskog i svih slovenskih jezika"!
    Pacoli s ponosom istice i da je deset meseci "imao cast da bude u specijalnoj gardi predsednika Tita".
    Posle dve godine i iskustva stecenog radom u industriji tekstila, Pacoli ponovo odlazi u inostranstvo. Posle kraceg boravka u Austriji, 1977. se nastanjuje u kantonu Ticino, u Svajcarskoj, gde i danas zivi s tri kcerke: Arberesom, Selenom i Hanom.
    Zahvaljujuci njegovom smislu za biznis, svajcarska firma Interplastika dostigla je godisnji obrt od 290 miliona franaka, uglavnom u istocnim zemljama. Podelivsi kompaniju, 1990. osniva Mabetex. Ovo preduzece, osim nekoliko potkompanija u Svajcarskoj, ima strana predstavnistva i nezavisne kcerke-firme u Rusiji, Nemackoj, Austriji, Italiji, Kini, Ukrajini, Ceskoj, Sloveniji, Moldaviji, Kazahstanu, Uzbekistanu, Iranu, Bosni, Albaniji, Kosovu, ali i na Floridi u SAD.
    Prvi veliki uspeh firma Mabetex postigla je u Rusiji, gde su sagradili fabriku decjeg pudera. Usledila je izgradnja dve velike bolnice, mnogo poslovnih zgrada, Nacionalnog pozorista, nekoliko luksuznih hotela... Najpoznatiji posao koji su odradili je obnova Kremlja, za sta su dobili i posebna priznanja od tadasnjeg ruskog predsednika Jeljcina.
    Pacolijeva firma specijalizovala se za rekonstrukciju prestiznih gradjevina i ekskluzivnih projekata. Obnavljali su pozoriste Feniks u Veneciji, koje je izgorelo u pozaru, zatim zgrade nemacke vlade, kao i mnoge znacajne objekte u Saudijskoj Arabiji, Kuvajtu, Tuskoj, Argentini. Na Karibima su gradili turisticke komplekse. Nakon toga prosirili su poslovanje na Istok, pre svega na Kazahstan i Kinu.
    Pasioniran ljubitelj konja
    Mnogo posla imali su i na Kosovu: obnavljali su zgrade kancelarija ambasada SAD, Nemacke, Kanade i Svedske u Pristini. Tamo su gradili i luksuzne prodajne centre, sportske dvorane, poslovne zgrade. U Zenevi su obnovili zgradu ambasade Kazahstana i renovirali Swiss Diamond Hotel Olivella sa 5 zvezdica, na jezeru u blizini Lugana.
    Pacoli od 1992. poseduje 12 kompanija sirom sveta koje se bave raznim delatnostima: od medicine, preko turizma, finansija, gradjevinarstva, do medija i sporta. On sponzorise reli Pariz-Dakar, tenisere, a vlasnik je i jednog kosarkaskog kluba. Pacoli je veliki ljubitelj zivotinja, pogotovo konja, pa je uzgojio i posebnu pasminu. Procenjuje se da je godisnji promet njegovih firmi nekoliko milijardi dolara.
    Ipak, u srediste svetske javnosti ovaj Albanac s Kosova dospeo je tek 1997, kad se u Luganu na spektakularan nacin ozenio italijanskom pevacicom Anom Oksom. (Italijanski tabloidi tvrde da je trenutno u vezi s tamosnjom pevacicom Ivanom Spanjom.) Mediji su se ponovo za njega zainteresovali i pocetkom 1999, kad je Karla del Ponte, u to vreme svajcarski drzavni tuzilac, upala u kancelarije njegove firme Mabetex u Luganu. Po zahtevu ruskog drzavnog tuzioca Jurija Skuratova, dve godine je istrazivala da li je Pacoli davao mito ruskom predsedniku Jeljcinu i njegovim saradnicima, da li je prao novac za njih i da li su Jeljcinove kcerke koristile kreditne kartice njegove firme. "Kremljingejt" je bio prvoklasan svetski skandal koji je godinama drmao Rusiju.
    Bedzet Pacoli, kao suvlasnik, ima znacajan udeo i u profitu benzinskih pumpi austrijske kompanije OMV, postavljenih sirom Srbije. Proteklih desetak godina na Kosovu i jugu Srbije radio je s naftom, gradjevinskim materijalom i drugom akciznom robom.
    Tokom NATO agresije Pacoli je iz Svajcarske aktivno finasirao OVK, a posle bombardovanja vratio se na Kosovo i nastavio da pomaze teroristicku OVPBM, koja je "operisala" na teritorijama opstina Bujanovac, Presevo i Medvedja.

Да би тема била активна и наставила свој ток, поставићу питање -констатацију. Најбогатији Албанац се бори да се створи албанска држава Косово, лобира, војно и финансијски је помаже; а наш најбогатији Србин Делта-мен, само пуни своје џепове и гледа свој лични интерес?

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: Најбогатији Албанац на свету

Pa ovaj nas ima drzavu od koje da krade,ovaj Aljbanac stvara da bi imao od kog da krade
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

samo da napomenem, covek jeste bogat, da li je toliko ne znam, ali ima i uticaja u svetu. ako se secate neke otmice od pre par godina, on je licno otisao tamo i izdejstvovao oslobodjenje tih taoca, dva albanca. inace kod nas svako malo jave da je otisao u neku zemlju da lobira za priznanje kosova, i obicno nakon kraceg vremena ta nas zemlja i prizna. ima i svoju partiju, koja ima oko 10% glasaca. cak sam i glasao za njega, ne zato sto je sposoban, sto ne sumnjam, vec zato sto je bogat, i nece krasti ovaj narod posto ima dovoljno.
    ps. kao svojevrsna reklama pred izbore, u svakom gradu je obnovio-renovirao neku ili vise dotrajalih zgrada, npr.u mitrovici je uredio fasadu "plavog solitera" i "oficirske zgrade" kod jadrana bezplatno.
    ps.ana oksa je albanka po ocu.

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    samo da napomenem, covek jeste bogat, da li je toliko ne znam, ali ima i uticaja u svetu. ako se secate neke otmice od pre par godina, on je licno otisao tamo i izdejstvovao oslobodjenje tih taoca, dva albanca. inace kod nas svako malo jave da je otisao u neku zemlju da lobira za priznanje kosova, i obicno nakon kraceg vremena ta nas zemlja i prizna. ima i svoju partiju, koja ima oko 10% glasaca. cak sam i glasao za njega, ne zato sto je sposoban, sto ne sumnjam, vec zato sto je bogat, i nece krasti ovaj narod posto ima dovoljno.
    ps. kao svojevrsna reklama pred izbore, u svakom gradu je obnovio-renovirao neku ili vise dotrajalih zgrada, npr.u mitrovici je uredio fasadu "plavog solitera" i "oficirske zgrade" kod jadrana bezplatno.
    Imam jednog dobrog druga, sa Kosova naravno s prezimenom Pacoli. Nisam ga vidio 20-ak godina. Sada bi taj Pacoli trebao da ima negdje oko 40 i neku godinu.... Pacoli Rhuzxdi
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni nije pao na pamet Mišković, nego Zepter.
    Najbogatiji Srbin na svijetu - a ništa! Ni bu, ni mu!

A nije da nema poznanstva i utjecaja!

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljubo_001 Pogledaj poruku

Da se o'ma ogradim: ne sjećam se kako se zove gazda Zeptera, a ne da mi se tražiti.
    Smisao posta je isti, bez obzira na ime.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

samo da napomenem, covek jeste bogat, da li je toliko ne znam, ali ima i uticaja u svetu.
    ako se secate neke otmice od pre par godina, on je licno otisao tamo i izdejstvovao oslobodjenje tih taoca, dva albanca.
    inace kod nas svako malo jave da je otisao u neku zemlju da lobira za priznanje kosova, i obicno nakon kraceg vremena ta nas zemlja i prizna. ima i svoju partiju, koja ima oko 10% glasaca. cak sam i glasao za njega, ne zato sto je sposoban, sto ne sumnjam, vec zato sto je bogat, i nece krasti ovaj narod posto ima dovoljno.
    А јел помогао и да се пар хиљада отетих Срба ослободе виталних органа ???
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Da se o'ma ogradim: ne sjećam se kako se zove gazda Zeptera, a ne da mi se tražiti.
    Smisao posta je isti, bez obzira na ime.
    Филип, још један од хохштаплера ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

mozda bi pomogao, ali pre toga treba uzeti ono "staro" ime

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    А јел помогао и да се пар хиљада отетих Срба ослободе виталних органа ???
    slazem se... sa onim pored tvog nick-a

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Филип, још један од хохштаплера ...
    A jel nije i on nešto počeo da se bavi politikom prije desetak godina ili nešto manje?

Ističe se blockhead (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Kada treba svoje dupe da nahrani i napije onda Srbin ne zali para,ali kada treba da se odvoji lova za opsti interes Srbije i za lobiranje onda mu puca kita.A ove patrijote sto kritikuju Miska i Ceptera bi isto postupile da su na njihovom mestu.Zato, tisina.
    "I kill a communist for fun, but for a green card, I gonna carve him up real nice"

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Citat Original postavio blockhead Pogledaj poruku
    Kada treba svoje dupe da nahrani i napije onda Srbin ne zali para,ali kada treba da se odvoji lova za opsti interes Srbije i za lobiranje onda mu puca kita.A ove patrijote sto kritikuju Miska i Ceptera bi isto postupile da su na njihovom mestu.Zato, tisina.
    Vidi nisu svi kao ti ,ima nas i normalnih
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Ističe se Glupachica (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    ženski
    nije vazno odakle sam sve dok znades kuda putujem:)
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    64

Sve dok je ovakvih bice nam kako jeste
    Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj.

Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio pinki borac Pogledaj poruku
    Vidi nisu svi kao ti ,ima nas i normalnih
    Ma znam da vas ima "normalnih".
    "I kill a communist for fun, but for a green card, I gonna carve him up real nice"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aj vozi......

Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio hereicomeagain....... Pogledaj poruku

Aj vozi......
    Sedni mi na kitu da te vozim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sedni mi na kitu da te vozim.
    Vau si faca ovo ono....a da li si pokusao da ustanovis kakve veze sa logikom ima tvoj prethodni post(pre ovog citiranog)........

serbiano nije na forumu
    у јевропу би чича и готова прича
    Aktivan član serbiano (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Imam jednog dobrog druga, sa Kosova naravno s prezimenom Pacoli. Nisam ga vidio 20-ak godina. Sada bi taj Pacoli trebao da ima negdje oko 40 i neku godinu.... Pacoli Rhuzxdi
    ovo nije podforum izgubljeno - nadjeno, a nije ti ni emisija Sve za ljubav

Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio hereicomeagain....... Pogledaj poruku
    Vau si faca ovo ono....a da li si pokusao da ustanovis kakve veze sa logikom ima tvoj prethodni post(pre ovog citiranog)........
    Znam da je tebi tesko da ukapiras,nemoj mnogo da naprezes mozak.
    Znam ljude(gasterbajtere) koji uloze po pola miliona evra u kucu, u kojoj provedu 20 dana godisnje, samo da bi bili glavne baje u kraju.Ali zato kada treba dati 50 evra za zamenu upicnih sijalica i uredjenje zivotnog prostora,onda kazu "ma ste me boli kita za tamo neke sijalice i zive ograde i onako sam ovde 20 dana u godini".A kada bi mu, nedaj Boze, spomenuo da odvoji koju kintu za poboljsanje imidza Srbije u svetu,mrzeo bi te k'o Nemca.

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

inace kod nas svako malo jave da je otisao u neku zemlju da lobira za priznanje kosova, i obicno nakon kraceg vremena ta nas zemlja i prizna.
    ... ti boga... misteriozno.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/48904/Maldivi:+Istraga+o+priznanju+nezavisnosti+Kosova.html

A "svako malo", a? Kad je bilo zadnji put

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.822
    Reputaciona moć
    817

inace kod nas svako malo jave da je otisao u neku zemlju da lobira za priznanje kosova, i obicno nakon kraceg vremena ta nas zemlja i prizna.
    A jel ste isli u Spaniju?
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dierre Pogledaj poruku
    malo ili mnogo... 2.000.000

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

nemioj da zezas milogorac ima druga siptara, pa bas Pacoli????
    ma nije moguce..

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ime je verovatno ruzhdi

Slične teme

1. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.01.2009., 08:49
  2. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 21:30
  3. Odgovora: 353
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 08:54
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.06.2007., 22:31
  5. Нова ера сатанизма на свету
    Autor Marty Misterija u forumu Zanimljivosti