Српски грб - слова или оцила?

Grb sa 4 C je nalazen (po nekim izvorima) mnogo pre nego su Srbima u posetu dosli Cirilo i Metodije, sto znaci da od onoga "Samo sloga Srbina spasava" nema nista.
Znate li kako je izgledao kip boga Vida, boga zastitnika Srba? Po njemu je i nas najveci praznik Vidovdan.
To je bila statua coveka sa 4 glave od kojih je svaka glava gledala na svoju stranu. Pokusajte to da predstavite najjednostavnije sto mozete, kako bi dobili grb. Sta mislite, da li bi tih 4 C moglo da prodje kao simbol boga Vida?
 
:( [] na temu 15 ko pise da mu baka pricala zasto je nije pito koliko kumunista je promenila zato tako i govori a meni je govorio tata on je bio u partizane i sam se stidi toga po zavrsetku rata koliko srba je stradalo prilikom ciscenja a ko napravi pajsa groblja zasto su se oviciri nazivali psima ///// pogledaj film /////////////// bure baruta//////// ko je imo petokolonase
to su bili propali studenti koji su hteli da ih kralj skoluje a oni da uzivaju pa nam davedose ustasu koliko su pismeni . dok draza napada na jasenovac titovi psi sa ustasama udaraju po cetnicima zato je jasenovac zahvaljujuci titu i njegovim psima radio punom parom///////////////////////////// klajuci srbe nikog drugog /////////// sto ti to baka neisprica stoko nevaspitana porasti sa pamecom nemoj rekla kazala..........................[/b]
 
srb:
:( [] na temu 15 ko pise da mu baka pricala zasto je nije pito koliko kumunista je promenila zato tako i govori a meni je govorio tata on je bio u partizane i sam se stidi toga po zavrsetku rata koliko srba je stradalo prilikom ciscenja a ko napravi pajsa groblja zasto su se oviciri nazivali psima ///// pogledaj film /////////////// bure baruta//////// ko je imo petokolonase
to su bili propali studenti koji su hteli da ih kralj skoluje a oni da uzivaju pa nam davedose ustasu koliko su pismeni . dok draza napada na jasenovac titovi psi sa ustasama udaraju po cetnicima zato je jasenovac zahvaljujuci titu i njegovim psima radio punom parom///////////////////////////// klajuci srbe nikog drugog /////////// sto ti to baka neisprica stoko nevaspitana porasti sa pamecom nemoj rekla kazala..........................[/b]


O cemu ti ovde pises? Zaista mi nije jasno osim da si jako nepismen i molio bih te da promenis nick kako mi ne bi brukao moj narod.
 
Да ли се на српском грбу налазе 4 слова "С" или су то оцила? Прочитајте шта о томе пише Александар Палавестра:
http://www.ac.wwu.edu/~kritika/OcilaWi.html

Александар Палавестра је са Симом Ћирковићем био рецесент књиге "родослови и грбови српских владара и властеле" и пропустили су много грешака. Тако да њихова мишљења нису добра препорука.
 
ocila koja za znacenje imaju grcku vizantijsku rec VAZILEUS (VLADAR) I UKUPNO ZNACI VLADAR VLADARA VLADA VLADARIMA

И овде се поставља питање зашто С? Да ли се иста инвокација може применити на Стеван, или Стефан што такођер може значити владар, и наши краљеви и други владари су носили ту титулу поред титуле Уроша? Као најбољи пример Стеван Урош II Милутин.
 
hmmmm jedna tema iz davnina..
voleo bih o ovome saznati nesto vise...
verujem da ima forumasa koji znaju malo vise na ovom polju.

svaki dan se susrecemo sa 4 ocila.
a najvise ljudi blage veze nema odakle to potice,sta predstavlja i neki(kao gore pomenuti) misle da je to cetiri "s"

А шта ти мислиш? Зашто су на српском грбу? Иначе Социјалисти су улево без разлике да ли су национал-социјалисти или интернационал-социјалисти, због тога их левичари не укључују у фашисте, као све остале који нису на левој страни.
 
Slova - ime drzave. Vizantija je imala 4 V od koje smo mi preuzeli. Znaci nije nase.

Neki Francuz je to nazvao ocilima (znakovima) jer se po njima, grb, samo simbolima moglo oznacavati.

www.anarheologija.org

Али В ни није на нашем грбу него С, мислиш да је то због државе Србије, оинда би било наше. Ипак један од слабијих одговора.
 
Slova - ime drzave. Vizantija je imala 4 V od koje smo mi preuzeli. Znaci nije nase.

Neki Francuz je to nazvao ocilima (znakovima) jer se po njima, grb, samo simbolima moglo oznacavati.

www.anarheologija.org
Шта? Прво, то није В, него Б, а друго назим "Византија" су сковали француски историчари 19. века који су први почели да се баве том темом. Сами Византинци су себе називали Ромејима/Римљанима.
 
А шта ти мислиш? Зашто су на српском грбу? Иначе Социјалисти су улево без разлике да ли су национал-социјалисти или интернационал-социјалисти, због тога их левичари не укључују у фашисте, као све остале који нису на левој страни.


ja u nedostatku informisanosti ne mislim nista,jer nemam na cemu da izgradim neko misljenje.
i necu da pametujem u vezi necega sto neznam
i mi bila namera da ozivim temu da bih se razbacivao sa nekom debatom
moje politicko opredeljenje opet,nije ovde tema.
ja sam samo radoznao i zelim da cujem vasa misljenja(i misljenja drugih istoricara) pa cu po tome zakljuciti sta cu da prihvatim ;)
 
ja u nedostatku informisanosti ne mislim nista,jer nemam na cemu da izgradim neko misljenje.
i necu da pametujem u vezi necega sto neznam
i mi bila namera da ozivim temu da bih se razbacivao sa nekom debatom
moje politicko opredeljenje opet,nije ovde tema.
ja sam samo radoznao i zelim da cujem vasa misljenja(i misljenja drugih istoricara) pa cu po tome zakljuciti sta cu da prihvatim ;)

Izvinjavam se, nije mi bila namera da diskutujem, nego samo da usporedim nepravilnost termina, kako ocila tako i nacizma, jer mislim kad bi pravilno nazivali stvari da im nebi trebala objasnjenja.
 
Slova - ime drzave. Vizantija je imala 4 V od koje smo mi preuzeli. Znaci nije nase.

Neki Francuz je to nazvao ocilima (znakovima) jer se po njima, grb, samo simbolima moglo oznacavati.

www.anarheologija.org

Poz. rode, nego samo da nesto napomenem ta ista vizantilja ili bizantija,sta ti mislis ciji je to narod bio, ili da te ne bunim, sta mislis ko su bili oni, ovo te samo pitam onako usput.ajd uzdravlje:)
 

Back
Top