R.M. Točak

pazi njegova genijalnost se graniči sa ekscentrizmom,a i život ga nije baš štedeo,pre par dana je na državnoj tv bila emisija o njemu gde ga muzički kritičari svrstavaju u vodeće svetske gitariste,rame uz rame sa Santanom,Eric Claptonom.Imao sam prilike da ga lično upoznam i uspeo je da me fascinira energijom,čovek se svesno odrekao komercijale,čak su ga jedva namolili da izda neke hitove kao što su ulazak u harem...
Jednostavno njegov životni moto je kvalitet iznad svega i to je stvarno tako.
Sramota je sto nema vise odgovora na ovu temu
 
A komsija od koga ih ocekujes... klinci slusaju ono sto vide na ebenoj televiziji a Smaka (donekle me to i raduje) tamo nema

Prodji kroz pesacku zonu,pitaj nafurane klince ko je Tocak pa ce samo blenuti u tebe

I neka njega u ilegali svoje genijalnosti,danasnjem muzickom svetu ne pripada
 
Tema je tek danas otvorena... Imace valjda vise odgovora...:) Tocak, jedinstveni gitarista, po tehnici meni medju najboljima... nisam ga slusao nikad uzivo, a imam zelju... Mada i ne slusam Smak toliko. Ali Tocak je Tocak...
 
To za tocak na ruci i kod oca znam od pre(valjda je njegov otac njih pravio,pa zato)
A za gitare sam saznala zimus-bila je na rts2 neka emisija o njemu:D

Ali ne vredi...vec par puta sam pokusavala da pokrenem temu o Smaku-pude po 2-3 posta i tem ode u tri lepe:confused:

A covek kao on zasuzuje paznju
 
Tocak je dobar gitarista,ali mi idu na zivce one price kako je on jedan od najboljih gitarista na svetu samo ne voli mnogo da se eksponira i dokazuje.:roll:
Neznam sta te nervira ali kritičari govore o njemu sve u superlativu,malo je onih koji uspeju da izgrade autentičan stil,po kojem su prepoznatljivi,sto je Točku uspelo.Za tvoju informaciju a ako mi ne verujes raspitaj se,kad su 1975 u Beogradu svirali kao predgrupa Deep Purple,izlazak svetski poznate grupe na binu je doveden u pitanje iz jednog jedinog razloga a to je: Trebalo je izaći posle Točka i ekipe i odsvirati koncert.Čitav nastup je doveden u pitanje a Ian Gillan i članovi benda posle žustre svadje sa tadašnjim menadžerom ipak izlaze na binu.Koncert je odsviran ali i tadašnji menadžer smenjen.Sto se tiče skromnosti R.M. Točka ona je više nego evidentna,a već sam pomenuo da Ulazak u harem i još neke kompozicije,uglavnom Biske,koje su posvećene točkovom najboljem prijatelju iz detinjstva kojeg su i zvali Biska,R.M. jednostavno nije hteo da izdaje na studijskim albumima jer je smatrao da su isuviše komercijalne,a znaš kako su te kompozicije prihvaćene kod obožavalacas Smaka.Sve ovo ne pišem proizvoljno već prenosim iz razgovora sa njihovim tadašnjim menadžerom.
 
Skoro sam saznao da i njegov otac ima istu tetovažu na ruci,to im dodje kao porodični grb.A Točak je počeo i da izradjuje akustične gitare u svojoj radionici

Zanimljivo.Prvi put cujem za ovo:)

Inace,o Tocku se najbolje((: Kad sam pocinjala da sviram gitaru,cuh da drzi casove,i tako sam zelela da idem kod njega i samo kod njega,ali kad sam cula cenu,odustala sam heh.

Smak je jedan od najjacih 'domacih' bendova,uveliko i zbog Tocka.
Ali ja volim i njegovo solo,npr. onaj soundtrack za Byzantine Blue:)
Ko voli instrumentalnu muziku,preporucujem od srca;)
 
Najbolji srpski gitarista svih vremena! Cula sam da je nekih 10-ak dana, u vreme kada je Smak bio bas
popularan, ziveo samo na hlebu i vodi, jer nije imao nista drugo da jede! Ako je istina, onda je to stvarno
strasno... :S
 
Najbolji srpski gitarista svih vremena! Cula sam da je nekih 10-ak dana, u vreme kada je Smak bio bas
popularan, ziveo samo na hlebu i vodi, jer nije imao nista drugo da jede! Ako je istina, onda je to stvarno
strasno... :S
 
Neka ga... duhovna hrana koju mu pruza instrument sa zicama verovatno ga je i tada cinila ''sitijim'' od nekih ispraznih bogatasa za punim stolom

I zaista bih jako voleo da ga sretnem u gradu,nekada rokerskom,i popijem par piva sa njim.. bila bi mi cast sedeti za stolom sa ovakvom velicinom
 
Imao tu cast da ga upoznam i cak odsviram par puta s njim kod njega kuci...SMAK najbolji SRPSKI bend svih vremena.
TOCAK LEGENDA i sigurno nas najbolji gitarista , za svetske okvire stvar je relativna iz kog ugla se gleda . ali svakako apsolutno autentican i jedinstven i naravno totalno potcenjen kao i sve sto vredi u ovoj zemlji gde Mile Kitic napuni arenu................
 
Skoro sam saznao da i njegov otac ima istu tetovažu na ruci,to im dodje kao porodični grb.A Točak je počeo i da izradjuje akustične gitare u svojoj radionici
Taj tocak na ruci njegovoga oca je zato sto je covek po profesiji Kovač.Nema veze sa grbom vec sa zanatom i nekim drugim stvarima.Kako god,covek je legenda na ovim prostorima mada prednost dajem Vlatku.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Taj tocak na ruci njegovoga oca je zato sto je covek po profesiji Kovač.Nema veze sa grbom vec sa zanatom i nekim drugim stvarima.Kako god,covek je legenda na ovim prostorima mada prednost dajem Vlatku.
Pozz

Hmm..nebih se slozio..tocak na ruci je Ciganski znak..nekazem da je Tocak cigan.,nego mu je zivot malo sjeb***

O Tocku,on stvara nesto bozanstveno,nevjerojatno,..svaki njegov solo ma samo Crna dama ono kratko 15 sec,,je dovoljno da razmislis i zapitas se..stvarno je fantastican..:heart::heart::heart: ..

-ovo se mora pogledat¨!
 
Hmm..nebih se slozio..tocak na ruci je Ciganski znak..nekazem da je Tocak cigan.,nego mu je zivot malo sjeb***

O Tocku,on stvara nesto bozanstveno,nevjerojatno,..svaki njegov solo ma samo Crna dama ono kratko 15 sec,,je dovoljno da razmislis i zapitas se..stvarno je fantastican..:heart::heart::heart: ..

-ovo se mora pogledat¨!
Nije tocak samo ciganski znak vec su ga imali nekada davno i ljudi cije je zanimanje bilo da popravljaju iste. Daleko od toga da sam zeleo reci nesto lose,a to za caleta mu je istina. Osim toga imao sam tu cast da upoznam doticnoga. "Profesore" je pesma posvecena zapravo njegovom profi iz muzickoga.
Svako dobro i pozdrav svima.
 

Back
Top